Ana Menü

A-ma-tör-sü-nüz

Başlatan M34, Ağustos 26, 2008, 09:26:14

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

M34

Özeti de bu:
"HALUK Ulusoy başkanlığındaki Futbol Federasyonu'nun, Süper Lig'de benzeri görülmemiş tarihi bir skandala imza attığı ortaya çıktı. Federasyon, 20 Ekim 2007'de oynanan ve Beşiktaş'ın 3-2 üstünlüğüyle sona eren Trabzon-Beşiktaş maçında, kadrosunda 3 PAF oyuncusuna yer vermeyen Beşiktaş'ı, kural ihlali yapıldığı bilgisayar tarafından bildirilmesine karşın hükmen yenik saymadı. Oysa bu sonuç herşeyi değiştirecek Sivasspor ligi 3. bitirip Beşiktaş'ın yerine UEFA Kupası'na katılacaktı."

Kaynak: Bugünkü Vatan gazetesi

Devami icin:
http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=Tarihi_skandal_195620_5&tarih=26.08.2008&Newsid=195620&Categoryid=5

Eveeet .. Durum budur arakadaslar. Kollanmisiz. Haluk Ulusoy akrabasi Demirören i kollamis. Kimse simdi cikip da varsayimla bir yere varilmaz vs. demesin. Haketmemisiz 3.lügü. Sivasspor gidecegine UEFAya biz oynuyoruz su anda. Diyelim ki UEFA kupasini aldik; haram olmaz mi? Bence birazcik olur.

NoPasaran

Alıntı YapFutbol Federasyonu, geçen sezon Trabzonspor ile Beşiktaş arasında yapılan lig maçında, siyah-beyazlı ekibin, isim listesinde bulundurulması zorunlu futbolcuları bulundurmadığı ve bu nedenle hükmen yenik ilan edilmesi gerektiğini belirterek, bu nedenle ligde 3. olamadıkları iddiasıyla Futbol Federasyonu'na yaptıkları itiraz başvurusu reddedildi.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Sivasspor'un, 20 Ekim 2007'de Trabzonspor ile Beşiktaş arasında yapılan maçta Beşiktaş'ın, müsabaka isim listesinde bulundurması zorunlu olan futbolcuları bulundurmadığını ve bu nedenle hükmen yenik sayılması gerektiğini, bunların yapılmamış olması nedeniyle de kendilerinin Turkcell Süper Lig'de 3. olamadıklarını ileri sürerek, uğranılan zararın giderilmesi amacıyla Futbol Federasyonu'na başvurdukları kaydedildi.

Futbol Müsabaka Talimatı'nın 27. maddesinin 4. fıkrası gereğince, bu tür itirazların, müsabakayı izleyen 5 gün içinde yapılması gerekirken, bu süre içinde yapılmadığının anlaşıldığı ve başvurunun usulden reddedildiği ifade edilen açıklamada, ''Bu başvuru üzerine yapılan inceleme sonucunda, söz konusu müsabakada Beşiktaş'ın, Turkcell Süper Lig Müsabakaları Statüsü'nün 9. maddesine aykırı olarak, müsabakanın oynanacağı tarihte, kulübe tescil edildiği tarih üzerinden en az 2 yıl geçmiş ve 01.01.1985 veya daha sonra doğmuş bir T.C. vatandaşı profesyonel futbolcuyu müsabaka isim listesinde bulundurmadığı tespit edilmiştir. Sivasspor'un, itirazını süresinde yapmamış olması ve dolayısıyla bu aykırılığın tespit edilememiş olması nedeniyle, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 27. maddesinin 5. fıkrası gereğince Beşiktaş'ın hükmen mağlup sayılması hukuken mümkün değildir. Bununla birlikte, konuyla ilgili incelemeler federasyonumuzca gerçekleştirilecek ve kamuoyuyla paylaşılacaktır'' denildi.

Sivasspor Beşiktaş ts maçında Beşiktaşın kural ihlalil yaptığını ispatladı ve Federasyona sundu..

Federasyonda  haklısınız ama itiraz geç olduğu için red yanıtı verdi..

Şimdi eğer o dönemde yapılsaydı bu itiraz ne olacaktı ?

Nasıl hesap verecektiniz Büyük Beşiktaş taraftarına

Hiçmi yüzünüz kızarmayacaktı Anı yaşa Engin ve Piyon Sağlam

Yemek masasındaki Tuzluk ve Karabiber gibisiniz..

Tek başınıza hiç birşeyseniz..

Beşiktaş olmasa..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

hay allah'ım ya bir bu eksikti ya yeter!!!
Ben bu yönetimi ha ...
bizi rezil etmek için ellerinden geleni yapıyorlar
ya sahiden o zaman başvuru yapılsaydı da Uefa'ya gidemeseydil ne olacaktı?
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Kralkartal21

Demirören Köpürdü!!

Geçtiğimiz sezon oynanan Trabzonspor - Beşiktaş maçında 18 kişilik maç kadrosunda PAF takımından bir oyuncu bulundurmadığı için Sivasspor tarafından Türkiye Futbol Federasyonu'na şikayet edilen siyah-beyazlı kulüp karıştı.

Sivasspor'un itirazı maç oynandıktan en geç 5 gün içerisinde olsaydı bu itiraz kabul edilecekti ama karşılaşmanın üstünden 10 ay geçtiği için bu itiraz kabul görmedi.

Başkan Yıldırım Demirören, olay ortaya çıkar çıkmaz hem teknik direktör Ertuğrul Sağlam hem de menajer Sinan Engin'i telefonla aradığı ve ''Nasıl olur da böyle bir hata yaparsınız. Bizim itibarımız var. Bizim saygınlığımız var. Bir daha böylesine büyük bir hata istemiyorum. Daha dikkatli olun'' diyerek uyardı.

Yazık!!

Harbidende amatörsünüz!!!
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

carlito1903

Vay be Sivas'a bak sen gidip hangi maçta kadro da ne var ne yok onu araştırmışlar, helal olsun haklarını iyi aramışlar...

Bu itiraz geçen sene olsaydı hakikaten kötü olurdu, şimdi pek bi anlam ifade etmiyor ama belli de olmaz ceza falan gelebilir belki bize...

Adriano

Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

[KralKartal]

Vereceksin istifasini bu hata yapanlarin, menejer diye gecinen S.Enginin basta uzere
istifasini verecen ki, birdaha yapilmasin..

yazik..amator olduklarini diyordukta, buda en buyuk ispati olsa gerek
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Kartalizmatik

Geçti uefa pazarı sür eşşeği intertotoya.Hadi gülüm naş!
{a,b,c,ç,d,e,f,g,ğ,h,ı,i,j,k,l,m,n,o,ö,p,r,s,ş,t,u,ü,v,y,z}

TÜRKÇE KONUŞ!

Çirkin kadın yoktur,boş tribün vardır!

Mattech

Abi bunu bence bazı kulupler biliyordu üç büyük olmanın avantajları bana böre... zaten sivas TFF başvursaydı bek birşey Olmazdı Ama UEFA başvurması gerekirdi.. Bu ülkede Herşey oluryor Elle atmalar MAç satın Almalar Göz göre göre... Buranın ADı TÜRKİYE  her an heryerde bişiler olur

NEden bu HAber şimdi Cıktı  Bide bunu Sormak lazım
Sosyal içerikli mesaj:
Irak savaşında 1 milyonu aşkın masum öldü Kimse ses Cıkartmadı.. İnsanlardaki bu gazze sevgisi nedir anlamadım :s ... Yoksa Türklere özgü bir paradox mudur mu? kendi içimizde çatışıyoruz..

NoPasaran

Şimdi itiraz ettilerde ondan ::)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Mattech

bir sitede okudam ne kadar dogru Ama TFF başkanı bu konuyu göz ardı etmiş :) öyle yazıyordu :)
Sosyal içerikli mesaj:
Irak savaşında 1 milyonu aşkın masum öldü Kimse ses Cıkartmadı.. İnsanlardaki bu gazze sevgisi nedir anlamadım :s ... Yoksa Türklere özgü bir paradox mudur mu? kendi içimizde çatışıyoruz..

keskinli

cok büyük bi hata,besiktasin cok büyük maddi ve manevi kaybi olacakti zamaninda görülseydi
federasyon ceza verirmi bilmem ama yönetim sorumlulari bi sekilde cezalandirmali
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

M34

benim yazim ne oldu bu arada ;-)))

keskinli

Alıntı yapılan: M34 - Ağustos 26, 2008, 19:25:34
benim yazim ne oldu bu arada ;-)))
cöpe gitti,ayni konu oldugu icin
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

M34

saglik olsun

edit: iyide ilk önce ben yazmistim ... sabahin körüydü, ne yorum yapmistim ya? neyse. aklima gelince tekrar yazarim