Ana Menü

Rap ?

Başlatan ist.hatirasi/3-4, Ocak 13, 2007, 02:29:40

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilhan mansız_melis

Forza Ceza len :D
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Simurg

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Guti ORÇ.

sago 2005 ten sonra bitmiştir benim için kendisni rap yapan biri olarak görmüyorum ona diss atanlara dava açıyor eğer rapçiysen disse diss le karşılık vermen gerekir... sansarın paranı verdim şarkısını öneririm sizlere...

ayrıca
Alıntı yapılan: ilhan mansız_melis - Ekim 01, 2008, 15:01:53
Forza Ceza len :D
+ forza Da PoeT :)

Simurg

sagopaya 2005 ten sonra rap yapmıyor demek ya rapı 2005ten somra bıraktım yada ben artık ege dinlemeye başladım demek gibi birşey
diss atılır ve sagonunda çok sağlam dissleri var 2005 ten sonra pek ilgilenmemişsin galiba :)
diiss atılır ama belden alta vurulmaz sagonun felsefesi vardır bilir misin?
küfür etmektense bırak sayfa boş kalsın :)
haa sen dersenki illa karısına laf atmak disstir o zaman haklısın sago diss atmıyor :)
türkiyede en iyi rapçi bence
bazı değerleri cza gibi ne yazıkki çabuk unutmuşunuz :D
cezanın ün yaptığı albüm kapak arkasında isme bak kim iyimiş bence daha rahat anlarsın
czaya iyi diyebilirsin :) rap tarzını beğenebilirsin
ama czaya iyi deyip sagopayı dışlamak öyle bir olay olamaz :D

BEŞİKTAŞK

Cem Goren

artık dissle ilgilenmiyor genelde o işleri alt grupları olan kuvvetmira yapıyor
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Guti ORÇ.

Alıntı yapılan: Simurg - Ekim 02, 2008, 12:36:52
sagopaya 2005 ten sonra rap yapmıyor demek ya rapı 2005ten somra bıraktım yada ben artık ege dinlemeye başladım demek gibi birşey
diss atılır ve sagonunda çok sağlam dissleri var 2005 ten sonra pek ilgilenmemişsin galiba :)
diiss atılır ama belden alta vurulmaz sagonun felsefesi vardır bilir misin?
küfür etmektense bırak sayfa boş kalsın :)
haa sen dersenki illa karısına laf atmak disstir o zaman haklısın sago diss atmıyor :)
türkiyede en iyi rapçi bence
bazı değerleri cza gibi ne yazıkki çabuk unutmuşunuz :D
cezanın ün yaptığı albüm kapak arkasında isme bak kim iyimiş bence daha rahat anlarsın
czaya iyi diyebilirsin :) rap tarzını beğenebilirsin
ama czaya iyi deyip sagopayı dışlamak öyle bir olay olamaz :D

2005 ten sonra sagoyu pek takip etmedim ama benim demek istediğim bence eğer sen rap yapıyorsan sana atılan disse dissle karşılık vermen gerekir bu illa küfürle olması da gerekmez ki sago bunu daha öncede yaptı(Dissortion EP de çok az küfür vardı ve şuana kadar dinlediğim en iyi disslerden biri..) dava açması bana saçma geldi...

ZeMaHŞeR

aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

Simurg

orcun takip etmiyormuşsun işte o yüzden bence herkesi dinle arasından seç :)
sagopanın eine yani koleraya yeni evlendikleri sırada ucuz szölere atılan bir diss varsa bence gayet normal :)
cezayı sevmiyorum ve bunu açık açık söylüyorum nankörlerle işim olmaz :)
bizim burda emeğini yediğin yere ihanet edilmez o yüzden ne sansar nede cezayı sagopayla kıyaslama
hertürlü sago 1 numara

BEŞİKTAŞK

ZeMaHŞeR

ihaneti kimse affetmez...

her ne kadar fazla  rap dinlemesemde ceza'nın sago'ya ne yaptığını az çok biliyorum...

ve nedense benimde az bişi içimde SaGo sevgisi var... sözleri güzel,konuşması güzel... özellikle vasiyet adlı parçanın sözlerine hastayım...

Simurg

rapin baş belası :ahaha :ahaha :ahaha

BEŞİKTAŞK

BJK_Kübra

Sagopa'mı asla kimseye değişmem dinlediğinde huzur buluyosun.. Gece gündüz heran Sagopa dinliyorum ve hiçte bıkmıyorum nekadar şarkısı varsa biliyorum ve kesinlikle en iyi Rapçi SAGOPA KAJMER.... Yok yavaş sölüyo felan diyolar bazıları ama çok hızlı sölediği şarkıları da var yani her konuda Rap'te Sagopa'yı tek geçerim..Şarkılarında ki sözler okadar güzel ki.. Valla kesinlikle Sagopa onu başka bi Rapçiyle kıyaslamaya gerek bile duymuyorum.. Ayrıca onu bi kaç kez dinleyince herkesin onu sürekli dinliceni düşünüyorum.. Ceza da Rap'te iyi onu da dinlerim hatta ilk Rap dinlemeye başladığımda yıllar önce :) onu dinlerdim ilk hala da arada dinliyorum ama kişilik olarakta Rap olarakta SAGOPA ona oldukça fark atmış durumda bence zaten.. Sagop[kufur otomatik degistirilmistir]olera,Ceza,İstanbul Attack en iyi Rapçi sıralaması bence böyle yıllardır hep Rap dinleyen biri olarak bence böyle :)  Ayrıca ben egeyi Rapçi olarak görmüyorum ne güzel sölüyo ne de sözlerinde bi anlam bi ruh var..
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

BJK_Kübra

www.bbskd.org

ZeMaHŞeR

S€S!z kALDıM YaPıLaN H€r yAnLı$A
AğLaYaRaK C€vAp v€Rd!M AcILaRıMa
G!zL€nD!m !NsAnLaRdA, oYnAdIm kÖ$€ kApMaCA
OnCa kALb! kIrDı d!L!Mi çOçUkLuĞuMa €mAn€T!m
P€rD€L€R ArKaSıNdAn k€Nd!M! €L€$t!Rd!m
ACıMaSıZlıĞı,CaNıMı YaKaNLaRdAn öĞr€nD!m

Non Mollare Mai

Rap kültüründe küfür vardır. Sırf küfür ediyor diye de dava açılması acizlik.
Sago'nun şarkılarına hayranım, kendisini sevmem.
Ceza'yı severim ve şarkılarınıda dinlerim.
Ama en sevdiğim kesinlikle Sansar..
19 yaşında olmasına rağmen Türkçe Rap dünyasında büyük bi isim.
Ayrıca oldukça zeki ve ses tarzıyla en beğendiğim Rapçi.

Sago'ya attığı 2. diss;

Nakarat;

Küfürbaz gizemli bit yavrusu(burası böyle değil tabi)
Herkese dava açıp zengin olcak
Bu punk ass abi kaç yaşına geldin ?
Tamam kes küfrederim paranı verdim !

Ben oğlum psikoyum, yemedi diss boku.
hayranlarım az ama seninkilerden koyu,
dağıttık diskoyu o yüzden iş koyup,
döndürdüğün sigaranın dumanında boğul.

Her tarafta buğu, her taraf karanlık.
Melankolia admini evimi bilir artık,
yeraltının en üstünde ben varım bataklık,
evindir homie, bak sıra başlık.

Badboy benim ama her toy sana fan,
Her yol uyarsa gelip de yalasan ?
Dev sol? belli olmaz oralar,
yer sol kroşeyi kurtaramaz Kolera !

30 yıllık abaza tutuldu kabıza,
şimdi bi dönde bak camiadaki nabıza,
yanımdaki çetemden çok çete var arkanda,
ölüm yakın ondan başla namaza !..

Ekibim Alcatraz arkamda,
arkamda olduğundan farklı bi açıdan arkanda,
Ekin'i gördüğünde saklan lan,
aklından geçirdiğin gibi biri değilim aslında.

Ataköy'de kasrında Yenibosna'dan çıkıp yola hahaha..
Muthafucka !
Yanlış anlama bu sadece değil sana,
aynı zamanda binlerce yalakana !

Doğu yakası hırsızı Türkçe Rapin arsızı,
gelip alırdı ansızın da değilsin ki kanlısı,
boğul bakalım aynasızları çağırın,
Demet Akalın gibi gaflısın ! Saf mısın ?

Tam sınırdasın Nirvana'ya ulaşırken,
sebepsiz yere sana bulaşırken,
edepsiz biriyim ama bunu dinler,
benim çocuklar ALAYINA BEDEL !

KAdıköy ! WORD UP !
Bakırköy ! WORD UP !
34 ! WORD UP !
İstanbul ! WORD UP !
edit

BJK_Kübra

İki tanık var biri dilimdir biride virüs kalemim ihanet etmez sözüm kağıda ve halim Rab'ba teslim ölümün sessizliğine eşsiz bir seda ile girdim boğulmaktan korktuğum bir denizin tahminimden derinim.Benim kalbim ısrarla cennet kuşatmasında hala ruhum bedeni terke maruz sevap artı günahlarla öncelerimi dışlar sonralarım aklım firarda güller yare sevgi kanıtı benim elimde papatya .içimden kaba bir ses beni azarlıyor yıpratmakta yağmur betonla sevişirken güneş altın saçmakta kollarım o nankörlerle çetin güreş tutmakta sago gidenlerin gölgelerini koleksiyonuna katmakta.
sevdirmeye gayret etme kendini sevilmeye terket uzadıkça kısalan ömre huzur aşısı zerket her adım için on çuvallık külfet rabbım hayra lütfet zararı belli sonlarından iki gözünü ırak et keşfi bekleyen cümleler içindir bütün çabam kelimlerden kalpler yaptım kimini deştim acımadan .Dilini kestiklerim suküt nöbetinde gık çıkarmadan .Suratsızları kapıdan kovsan girmek ister bacadan

Söz ehlime itaat et benim sözüm cevher ,Kalemim olgunluk tahsilinde yalanına var ettim ..İki Tanık var Biri dilim bir kalemim olanı biteni sindirdim yeter bana kendi derdim ..

Bilirim bensiz dostum iblis dostu hannas komşusu batırdıkça batırır derindir vesvas kuyusu en tatlı yerinde uykumu basar karabasan kabusu güzel cevapları vardır elbet hain sorusu.Kanadı olsa hain kedinin soyu kururdu serçelerin susuz çölde inci bulsa damla arar gözlerin rüzgar esmes her zamanki gemiye layik bir üfürse yol bulurdu bizim orta direk kayık bu şarkı bayık.Çin ipeği Giysen Dahi senin değerin eşşek kılı gelecek hayranlarındansan aç önüne bir kahve falı .Hızlı koşan arap atının Dört yana savruldu nalı umulmadık zamanda kesti birisi bindiği dalı.Günahki en güzel kadındır sizler güzele kanan tabiatın şeytan olacaksa yılan doğursun anan say geriye doğru onu ileriye giden yolcu zaman başkasının ızdırabı ile huzur bulandır mutsuz insan ...

www.bbskd.org