Ana Menü

Rap ?

Başlatan ist.hatirasi/3-4, Ocak 13, 2007, 02:29:40

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sedokajmeran

+1 rep TR ye forza sago
BEN İMZA ATMASINI BİLMİYORUM... PARMAK BASSAM OLUR MU :)

melankolizm

Ceza ile Sagopa Kajmer - Neyim Var ki

[youtube=425,350]IzWpxcWhVPg [/youtube]

Daha bunun üstüne birliktelik gelmedi

black-eagle

abi forza rock
bu sevda bitmez hasret bitmez isteyen gider hiç farketmez bu alemde cArsi  herşeye karşı allah affeder cArsi affetmez!!!

sedokajmeran

rock da guzel ama sözleri cogu zaman basit pop gibi.... rap ise adete bir roman gibi

sedokajmeran

Sitemin Duan Olsun.... Dinlemeyenler icin cok guzel bir parca

[youtube=425,350]i7UXJH49EOU[/youtube]

sedokajmeran

Nam-ı derin sedokajmeran kalemi aldı eline
söz yazdı klavye başında delikanlılık yapan her bi yeni yetmeye
yaptığım etkiye tepkiydi belkide
ben sahnede atışırken kimileri kapıştı  msnde
basit bir iki kelime yazanında atışabildiği bu ortamda
sedo kafa tuttu koLpa ruhlara
tek gelmeyin birleşip saldırın bana kolpa ordularla
topu tüfeği toplayın vurabilirseniz kajmeran işte burada

:)

melankolizm

dayı Sago'dan alıp yapmazsan daha iyi olabilir :D

Unforgiven

Rap kimilerine göre isyanda olablir kimilerine göre hızlı söğlenen  sözlerden ibaret ki benim içinde öle,içinde eğer sevgili yada tarzinda sözler varsa ordan isyan yoktur baş kaldırış yoktur, orda sevgiliye YALVARİŞ vardır bunun rap teki adı isyan normaldeki adı ise YALVARMAK!tir.

Rock müzikte gercekten rock müzik yapan ülkemizde yok desek yeridir ama dünyada rock müzik yada metal müzik,bastırılmişlık,isyankarlık sözlerde lanse edilmektedir..

Eğer gercekten bişeylere isyan varsa yapılan müzikte sevgiliye değil,içinde bulunduğu düzene yönetenlere ve yönetilenlere olmalıdır..

Asla sözlerim yanliş anlaşilmasın rap dinleyenlere sonsuz saygım var ama şunuda belirtmek isterim isyan değil sadece YALVARMA yada sitem var ortada..

Ülkemizde yapılan pop rock buna herkes dahil, en iyisi şebo'dur onunda sesi olmasa şarkıları çekilmez,pop rock aldatmasın sizleri o yüzden türkiyede rock ve metal müzik yoktur, uzunca bir zamanda olmicaktir...

Metallica - One
I can't remember anything
Hatırlayamıyorum hiçbir şeyi

Can't tell if this is true or dream
Söyleyemem bu rüya mı gerçek mi

Deep down inside I feel to scream
Çığlık atmak istiyor içimin derinlikleri

This terrible silence stops me
Bu korkunç sessizlik durduruyor beni

Now that the war is through with me
Şimdi savaş benim içimde

I'm waking up I can not see
Uyanıyorum ama göremiyorum gözlerimle

That there is not much left of me
Pek bir şey kalmadığını benden geriye

Nothing is real but pain now
Acıdan başka hiçbir şey gerçek değil şimdi

Hold my breath as I wish for death
Nefesimi tut ben dilerken ölmeyi

Oh please god, wake me
Oh lütfen Allah'ım, uyandır beni

Back in the womb its much too real
Bu çok daha gerçektir rahmin içindeyken

In pumps life that I must feel
Hayatı hissetmeliyim kalbim atarken

But can't look forward to reveal
Ama sabırsızlanamam açıklamak için

Look to the time when I'll live
Yaşayacak olduğum zamana bakarım

Fed through the tube that sticks in me
Bana bagli bir tüp besliyor beni

Just like a Wartime Novelty
Tıpkı bir savaş yeniliği gibi

Tied to machines that make me be
Bağlı olduğum cihazlar yaşatıyor beni

Cut this Life off from Me
Bu hayatı benden söküp alın geri

Hold My Breath as I Wish for Death

Oh Please God, wake Me

Now the World Is Gone I'm Just One
Şimdi dünya yok, ben tek başıma.

Oh God, help Me
Oh Allah'ım, yardim et bana

Hold my breath as I wish for death

Oh please god, wake me

Darkness
Karanlık

Imprisoning Me
Beni hapsediyor

All That I See
Tek gördüğüm

Absolute Horror
Saf Korku

I Cannot Live
Yaşayamıyorum

I Cannot Die
Ölemiyorum

Trapped in Myself
Kendimde hapsoldum

Body My Holding Cell
Vücudum zindanımdır

Landmine
Kara Mayını

Has Taken My Sight
Görüşümü aldı

Taken My Speech
Konuşmamı aldı

Taken My Hearing
Duymamı aldı

Taken My Arms
Kollarımı aldı

Taken My Legs
Bacaklarımı aldı

Taken My Soul
Ruhumu aldı

Left Me with Life in Hell
Beni yaşamla cehennemde bıraktı
Kimbilir sen benim halimde sakinliğimde ne buldun,bense yorgundum kendi kendime sokuldum,uyuya kaldım AKLIMIN İPLERİNİ SALDIM o giderken biran durup peşinden baktım nedersin,umarım beni affedersin nedersin,umarım beni affedersin,belkide terkedip gidersin,nedersin[/b

freedom forever

forza rock çıyım ama rap dinleyenlere saygım sonsuz zaten insanlar FERKA SAYGI duysalar aralarında sürtüşme de olmaz ama malesef bir türlü farklılıkları benimseyemiyoruz ,bir genç küpe takıyorsa onun adı ya yumuşak ya da satanist denilio
ne biliiim adam saçlarını farklı bir tarza bürümüş 'yaratık bu ' 'insan değilsin '  falan bol giyinirsin suç dar giyinirsin suç ,isterlerki herkes gibi hayatı banal bir şekilde yaşayalım,en ufak bir değişimde insanlıktan çıkarılıyorsun
türkiye de  rock müzik unforgiven in dediii gibi isyan başkaldırış şeklinde malesef nadir yapılıyor,duman iiii çıkmıştı ama onlarda bozdu arabesk-rock yapıo herifler resmen,ama çilekeş ten çok umutluyum  eğer bu genç insanlara biraz daha destek verilirse iii yerlere geleceklerine inanıyorum
metalica 85 lerde  bütün metalcilerin önünü açtı adeta ve 90 larda dünya yı kasıp kavurdu adate ama şimdi onlara da bir haller oldu hayırlısı eski kimliklerinden çok uzaklastılar

galiba rap bölümünde olduuumu unuttum bütün rap ççi arkadaşlardan özür diliyorum rap dinlemiyorum ama dinlediiim tek bir rap şarkısı var sago-kürdan kollar gerçekten çok hoş bir parça olmus
Paris'te 72 gün boyunca fabrikalar çalıştı, atölyeler üretti, fırınlar yiğit Parislilere ekmek yetiştirdi. Paris'te 72 gün boyunca ücretin, sermayenin, karın, paranın olmadığı bir dünya kuruldu.

melankolizm

İki Yanında İki Melek Görür Yazar ki Affı Yoktur. Kimse Bilmez , Kimse Duymaz Ancak Kimse Kaçamaz

melankolizm

Fuat - Geri Geldi ( Üstad ya :P )

[youtube=425,350]n0DN3JSIm98 [/youtube]

Rapin bayrağını müzik setine geçiriverdi

sedokajmeran

Alıntı yapılan: Unforgiven - Ocak 16, 2007, 20:42:11
Rap kimilerine göre isyanda olablir kimilerine göre hızlı söğlenen  sözlerden ibaret ki benim içinde öle,içinde eğer sevgili yada tarzinda sözler varsa ordan isyan yoktur baş kaldırış yoktur, orda sevgiliye YALVARİŞ vardır bunun rap teki adı isyan normaldeki adı ise YALVARMAK!tir.

Rock müzikte gercekten rock müzik yapan ülkemizde yok desek yeridir ama dünyada rock müzik yada metal müzik,bastırılmişlık,isyankarlık sözlerde lanse edilmektedir..

Eğer gercekten bişeylere isyan varsa yapılan müzikte sevgiliye değil,içinde bulunduğu düzene yönetenlere ve yönetilenlere olmalıdır..

Asla sözlerim yanliş anlaşilmasın rap dinleyenlere sonsuz saygım var ama şunuda belirtmek isterim isyan değil sadece YALVARMA yada sitem var ortada..

Ülkemizde yapılan pop rock buna herkes dahil, en iyisi şebo'dur onunda sesi olmasa şarkıları çekilmez,pop rock aldatmasın sizleri o yüzden türkiyede rock ve metal müzik yoktur, uzunca bir zamanda olmicaktir...

arkadasım rap bölümünde rock neden yazıyorsun ustelik bu kadar uzun sarkı sözü yazıyorsun..

sana sagopa kajmer den bağdat sarkısını tavsiye ediyorum... yada bir suru sarkısı var... okuldaki hocalarından siyasilere kadar herkese muzık yapmıstır.... BASBAKAN BİR METRO YERİNDE DOGAMI GERİYE VER KULTURUM .İÇ OLDU ÖZÜM İCİN DİLEKCE VER

sedokajmeran

RAP söleyen ler neden bol pantolon giyer ve zincir takarlar diye merak edip bilmeyenler icin.....
Rap müzik amerikada ki siyahilerin cıkarmıs oldugu bir isyandı.. Sikeyetlerini o sekilde dile getiriyorlardı... O yıllarda siyahilere yapılan eziyetler arasında onlara çuval giydirmek ve zincire vurmak vardı.. Rap yapan bu siyahilerde atalarını anmak adına Cuval yerinde onu temsilen Bol pantolon giyerler... Zinciride bellerine takarlar... Yani hic bi sey anlamsız degil. Kıyafetleri bile.

düzceçarşı

NEFRET................dokuz köy...........

CHEm !

bunuda dinlerim anasını satim:):)
sadece sago ama
Allah kitap Beşiktaş