Ana Menü

İstanbul'da şiddetli patlama

Başlatan eRe, Temmuz 27, 2008, 22:56:19

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

onaT

Alıntı yapılan: ferdikoclu - Temmuz 27, 2008, 23:56:06
Artık bitsin bu bölünmüşlük.. Suçsuzları öldürmekle nefret kazanılır..Bir türlü bütün olamadık..

anlamadım abi?

eRe

yanı bu olay turk kurt meselesı mı sence ferdı?
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

M34

sanirim atatürkcülerle dincileri diyor.

onaT

ferdikoclu

Bence böyle bir mesele yok.. Bölmek isteyenler ile bölünmek isteyenler var.. Birilerinin Rant'ı bu sizde biliyorsunuz ki.. Buna alet oluyorlar.. Ve gündemimiz o kadar hassas ki böyle olaylarla çok çabuk değiştiriyorlar.. Yoksa ben insanları türk-kürt-laz diye ayırmam..
Dervişlik baştadır, tacda değildir
Kızdırmak oddadır, sacda değildir
Eğer bir müminin kalbin yıkarsan
Hakka eylediğin secde değildir...
Ararsan Allah'ı kalbinde ara
Kudüs'te Mekke'de Hac'da değildir..

onaT

ayırma zatende, bölünme söz konusu değildir türkiyede.

diğer ülkeler dişimin kovuğunu doldurmayacak meselelerden bölünürken bizde asla bahsi bile geçmemiştir zaten... sadece pkklılar birbirlerine şaka yaparlar "kürdistan kuracağız" diye.

keskinli

teröre lanet olsun,terörü destekleyenede
ölenlere Allah rahmet eylesin,Allah kin kusan serefsizlerede belasini versin
böyle bi patlama sonrasi isi siyasete dökenlerede akil fikir versin
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

ferdikoclu

OnaT kardeş o mesele çok derin. PKK konusunda kendilerine ülke vaad edilen ve bu fikir empoze edilen gençler çok.. Ütopya belkide böyle birşey ama bunlar farkında değiller.. Görüşlere saygı duyarım ama işi can almaya getirirsen karşında dururum.. Şimdi bu patlamanın nedeni bilinmiyor.Ortaya çıkacaktır. Belkide basına yanlış bilgi verilip birilerinin üzerinede atılacaktır. Onu bilmeyiz. Ama söylenenleri iyice dinleyip anlamamız lazım..

onaT

"Görüşlere saygı duyarım ama işi can almaya getirirsen karşında dururum..."
bu asıl ütopya abi.
bölücülük şiddetdir, can almaktır, görüşlerine neden saygı duyarsın anlamadım.

ferdikoclu

Kendilerince bir doğruları vardır. Ama bence değildir.. Ben yurtta çok arkadaşıma anlattım gecelerce. Hatta bunlardan birisi benim oda arkadaşımdı. Baktım olmuyor odamı değiştirdim.. Ezmedim,aşağılamadım ama insanları öldürmenin sadece nefret yaratacağını söyledim durdum..

Bölücü örgüt diyorlar kendilerine ama bölünmüşler haberleri yok.. Kukla olmuşlar.. Gençler yaşında verdiği heyecanla çok çabuk etkileniyorlar.. Önüne geçmek için eğitim seviyesini yükseltmek lazım..

Görüş derken şunu demek istedim; ben Hakkaride yaşayan arkadaşla aynı odada kaldım.. Diyordu ki Sabah Jandarma sıkıyor etrafımızda gece Teröristler şehire inip bizi tehdit ediyor.. Bu insanlar aç,eğitimsiz ve destekleri yok.. Bu yüzden bu tür etkinliklere katılıyorlar.. O yüzden saygı duyduğum yönleri ellerinde olmamaları..Ondan suçlamıyor onları dinliyorum..

onaT

orası öyle tabii ama bölücülük mantelitelerine saygı duymak mümkün değil, nedeni ne olursa olsun.
kukla diye acıdığımız insanlar geliyor bomba patlatıyor burada sonuçta.

eğitim seviyesi nasıl yükselir? okul yaparak. okul yaptığın zaman gelip pkk senin öğretmenin domuz bağıyla öldürüyorsa ne yapacaksın?

eğitim basit bir laf, oraya tabir-i caiz ise "metamorfoz" lazım

ferdikoclu

Bence önce Sınırını hava geçmeyecek derecede kapatacaksın. Sonra sorunun başladığını düşündüğün yerden temizliğe başlayacaksın..

onaT

yolları asfalt yapacaksın,
şu an olduğu gibi her an hava ve kara saldırısı düzenleyeceksin,
& terörizmin uluslarası bir şey olduğunu unutmayıp "vanaları" kapayacaksın; veya öyle bir safhaya getireceksinki o "vanalar" artık bıkacak, bu işte hayır olmadığını anlayacak. bunun içinde diplomasin güçlü olacak.

sonra eğitim vs. gelir, önce güvenlik.

ferdikoclu

Bunlar bir öneri.. Yapmak siyasetçilerin elinde.. Önerilerin çok güzel şeyler.. Ağzına Sağlık..

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin