Ana Menü

Üç Büyük Devrim

Başlatan CR7, Temmuz 27, 2008, 11:51:13

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

ÜÇ BÜYÜK DEVRİM

Beşiktaş'ta güzel şeyler var. Çok adamla rakip kaleye gitmek cesurca bir düşünce.
Top tekniği yüksek oyuncuların neredeyse hepsinin sahada aynı anda tutulması harika. Geçen yıldan değişen ne var derseniz üç önemli değişimin altını çizerim:
1- Beşiktaş tek santrfor (Bobo) oynuyor gibi görünse de her hücum organizasyonunda neredeyse 3-4 forvetle hücuma çıkıyor. Desteğe gelen oyuncular Beşiktaş'ın futbol kalitesine zenginlik getiriyor. Önemli değişiklik bir numaralı oyuncu Nobre değil. O iyi bir yedek.
2- Ön libero iki kişiyle (Cisse ve İnceman) oynanıyor. Bu ikilinin en büyük özelliği kesicilik değil hücuma çıkarken topu ayağa kullanmak.
3- Sağ tarafta Holosko banko. Onun yanında kimin oynayacağı çözülmemiş sorun. Çözülemez de... Çünkü çok aday var. Sol tarafta Tello-Karabulut ikilisinin yan yana oynaması Beşiktaş'ın futbolunda devrim yaratacaktır. Bu sorun böyle çözülecekti geçen yıl niye çözülmedi? (Doğrusu Üzülmez'i hiç aramadım)

HOLOSKO'NUN VERDİĞİ DERS
Beşiktaş'ın futbolunda temel felsefedeki tek yanlışlık şu: Aslında bu bireysel yanlışlık. Hücuma çıkarken kaptırılan toplarda geriye dönüşlerde savunmaya kim yardım edecek? Hiç kimse sorumluluktan kaçmamalı. Bu maçın belki de en büyük dersi Holosko'nun geriye 80 metre depar atarak ceza alanında kademeye girmesi.
Elbette Beşiktaş'ın tek paşası Delgado'nun takıma katkısı pozitif. Herkesten çok koştu ama herkesten az topa sahip oldu. Yanlışlık burada. Delgado herkesten çok topa sahip olursa özellikle hücum organizasyonlarında kaliteyi yükseltir.
Herkes savunmayı merak ediyor. İtiraf edeyim ben de merak ediyorum. Önce şunun altını çizeyim. Savunmada hiç kimse Toraman'dan iyi değil. Zapotocny'nin golünü kimse "Bak gördün mü?" diye göstermesin. Toraman ön direkte o gollerin kralını attı. Gökhan Zan iyileşirse kim oynar? Burada sadece Zapotocny'nin yeri kesin gibi. Seric'i hemen gönderin, adam tam bomba... Beşiktaş savunma sorununu çözerse bu ligde çok iş yapar. Beşiktaş'ı saha içinde yönetecek bir paşa daha bulunursa en güçlü takım olur.
MESAJ: Beşiktaş geçen yıldan daha iyi takım. Ama soru şu: Bu Beşiktaş bu yılki Fenerbahçe ve Galatasaray'dan daha iyi takım mı? Bu sorunun cevabı Beşiktaş'ın kaderini belirler.

KAZIM KANAT
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ilhan mansız_melis

MESAJ: Beşiktaş geçen yıldan daha iyi takım. Ama soru şu: Bu Beşiktaş bu yılki Fenerbahçe ve Galatasaray'dan daha iyi takım mı? Bu sorunun cevabı Beşiktaş'ın kaderini belirler.

işte gerçek sorun bu evet iyi bir takımız ama ya Fb ya Gs işte asıl sorun orada...
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

akbaba71

Gecen seneki takım son haftalara kadar şampiyonluk kovalıysa ve bu

seneki takım o takımdan daha iyiyse ''Eylül'de 3 kişiden 2'si gider '' diye

acıklama yapmanın mantığı nedir?

Kazım Kanat Bodrumda dinlenmeye devam etse daha iyi olur bence..

3 büyük devrime gelirsek cok doğru  taraftarın gecen sene istediği şeylerdi ve ilk defa denedi ertuğrul hoca sonuc cok iyi.

http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

astbjk1903

emin olun ikisi de bizden daha iyi degil onlarin karsilastiği rakiplere bir bakin bir de bizimkine farki gorun zapo mukkemmel bir oyuncu gecit vermedi kimseye ama su seric ve sivok iyi bir oyuncuya benzemiyor keske daha iyi lerini alabilselerdi ikiside yedek bekler bunlarin
Her Zaman Her Yerde En Buyuk KARTAL

CR7

Adamlar daha o karşılaştıkları takımları bile yenemiyorlar. :muhaha

Sivok-Seriç yedek kalsa da sorun olmaz ne de olsa gazoz parasına alındılar...

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Non Mollare Mai

Zapotocny için Toraman'dan iyi değil diyen adamın alnını karışlarım.

Şaka bi yana, Zapo Toramanın geçen seneki halinden -ki daha sezon başı, uyum kondisyon vs. daha gelişeceğini düşünürsek- 4 gömlek daha üstün.

Holosko'nun attığı o depar -helal olsun sana koçum bee!- diye haykırmama sebep oldu. Ruh budur reis!
edit

M34

icimde bir ses bu kadro is yapar diyor ama hayirlisi ... schalke kadrosuna baktim ... toraman, üzülmez, gökhan zan ve ali tandogan'i göremedim, mutlu oldum.

saldır beşiktaş

inanılım ve güvenelim bu sene ben çok umutluyum schakale karşısındaki futbol devam ederse karşımızda kimse duramaz
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

Kralkartal21

Schake maçında çok güzel hücüm yaptık ben böyle bişey görmemiştim..

Herkes koşuyordu..Boş alanlara doğru deparlar, ara pasları gerçekten çok güzeldi..

Bu böyle devam ederse Beşiktaş'ta çok iyi şeyler olucağı kesin..

Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

M34

acaba ... sadece bir teori .. acaba yillardir var olan ibrahim üzülmez ve toraman'in kaptanlik rekabeti takima kötü mü yansidi? gruplasmaya kadar varan bir hüsümet yani ... benim fikrim sudur ki, diger takim arkadaslari bunu o kadar pohpaladilar ki .. mesela "ssst .. ibrahim abi, bak toraman bunu sunu demis ..." "toraman bak, kaptan dedi kine, o da kim oluyormus vs vs" böyle seyler mi yasandi ki 15dk.'lik kavga oluverdi?? böyle olduysa, takim arkadaslari tebrik ederim dogrusu .. bak takim nasil da takir takir oynuyor rahatlamis bicimde ... ikisini sevselerdi, birlik olup bir aciklama yapmazlarmiydi iki kaptanlari icin?

onaT

gs ve fener istediği kadar iyi olsun beşiktaş çok iyi oynarsa şampiyon olacaktır.

Kartalizmatik

Sahada İbrahim Üzülmez'i görmemek gerçekten güzeldi.
{a,b,c,ç,d,e,f,g,ğ,h,ı,i,j,k,l,m,n,o,ö,p,r,s,ş,t,u,ü,v,y,z}

TÜRKÇE KONUŞ!

Çirkin kadın yoktur,boş tribün vardır!

onaT

Alıntı yapılan: Kartalizmatik - Temmuz 27, 2008, 18:27:50
Sahada İbrahim Üzülmez'i görmemek gerçekten güzeldi.

:D aynen ya, ilk 11 güzel görünüyor insana.

carlito1903

Bobo'nun tek forvet oynaması da, ön liberonun iki kişiden oluşması da, sol tarafta Tello-Aydın ikilisinin oynaması da çok doğru işler, umarım bozmaz hoca bu doğru tercihlerini...

nouma93

---------RÜŞTÜ-----------
--s.kurt--zapo--g.zan--tello--
------cisse--uğur------------
---holosko-delgado--aydın-
---------bobo-------------
FRANSADA DOĞDU BEŞİKTAŞLI OLDU HELAL OLSUN SANA PASCAL NOUMA