Ana Menü

Celal Kolot "Beşiktaş taraftarından özür diliyorum"

Başlatan NoPasaran, Temmuz 18, 2008, 19:23:12

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Beşiktaş'ta bugün hareketli saatler yaşandı. Bu hareketlilik ne futbol takımı içinde olan sportif bir olaydı, ne de transfer ile ilgili bir gelişmeydi. Siyah beyazlı kulübün muhalefet kanadı olarak adlandırılan Celal Kolot, İhsan Kalkavan ve Hakan Kalkavan, Türk vatandaşı olan Azeri kökenli iş adamı Mubariz Mansimov'un desteği ile Beşiktaş yönetimine aday olduklarını açıklamışlardı. Hatta bu yeni oluşum, 2010 yılında yapılacak olağan genel kurulu beklemeden, kısa süre içinde yapılacak olağanüstü bir seçimle yönetime talip olduklarını beyan ettiler.       

Konu ile ilgili açıklama yapan siyah beyazlı kulübün eski futbol şube sorumlusu Celal Kolot, bu haberleri doğrulamış ve iki gün önce İstanbul'da bu ismlerle bir araya geldiklerini, 50 milyon Euro'luk ön bütçeyle yönetime talip olduklarını belirtmişti. Kolot ayrıca yaptığı açıklamada 50 milyon Euro'nun Mubariz Mansimov'un ilk etapta vereceği para olduğunu, bu parayı hiçbir karşılık gözetmeksizin, geri almadan Beşiktaş'a vereceğini de ifade etmişti. Hatta Mansimov'un şirketi Palmali'nin de Beşiktaş'ın yeni forma reklamı olacağını vurgulamıştı.     

Ancak bu yeni oluşum başlamadan sona erdi. Bugün sabah saatlerinde yapılan bu açıklamaların ardından, Beşiktaş'a vereceği maddi destekle yeni bir yönetim kurulu oluşturma kararı alan Mubariz Mansimov, Siyah Beyazlı kulübe yolladığı faksla bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Mansimov kulübe yolladığı faksta kendisinin sadece bir Beşiktaş taraftarı olduğunu, Beşiktaş'a, ne de başka bir kulübe başkan adayı olmak gibi bir düşüncesinin olmadığını söyledi. Azeri kökenli iş adamı ayrıca bu tür haberlerin Beşiktaş'a zarar verdiğinin de altını çiziyordu.   

Siyah Beyazlı kulübün resmi internet sitesinden yayınlanan bu açıklamanın ardından, Beşiktaş'ın eski futbol şube sorumlusu Celal Kolot, Mansimov'un siyah beyazlı kulübe yollladığı bu açıklama karşısında çok şaşırdığını söyledi ve böyle bir oluşumun içinde yer aldığı için Beşiktaş taraftarından özür dilediğini ifade etti. Kolot, sözlerine şöyle devam etti:   

"Ben iki gün önce Mubariz Mansimov ve Hakan Kalkavan ile bir araya geldim. Yaptığımız görüşmede Beşiktaş'ın içinde bulunduğu durumdan endişe ettiğimizi ve kulübümüzün daha kötü günlere gitmemesi için yeni bir oluşum içine girmeyi kararlaştırdık. Bugün de bu kararımızı ayrıntıları ile medyada açıkladım. Ancak aradan bir kaç saat geçtikten sonra Mubariz Mansimov Beşiktaş Kulübü'ne yazılı açıklama göndererek, bu söylediklerimin gerçeği yansıtmadığını belirtmiş. Böyle bir açıklamayı neden yaptı anlamış değilim. İki gün önce aldığımız karar ortada ve pazartesi yeniden bir araya gelerek nasıl bir yol çizeceğimizi belirleyecektik. Ama Mansimov yaptığı bu yazılı açıklama ile yeni yapılanmamızı başlamadan sona erdiridi. Ben kendisini yeni tanımıştım. İki gün önceki görüşmemizde de konuştuklarımız doğrultusunda bu açıklamaları yapmıştım. Ama böyle bir oluşum artık olamaz. Olsa bile ben bu oluşumun içinde yer almam. İki gün önce aldığımız kararları bize haber vermeden yalanlıyor. Öncelikle Beşiktaş taraftarından özür diliyorum. Beşiktaş çok büyük ve ciddi bir kulüptür. Ben bu arkadaşlara güvenerek kulübümüze zarar verdiğimi düşünüyorum. Mansimov, Hakan veya İhsan Kalkavan ile bundan sonra yeniden birlikte hareket etse bile ben yokum. Tekrar söylemek istiyorum ki bu konu ile ilgili yaptığım açıklamalar ile Beşiktaş kulübüne verdiğim zarardan dolayı taraftarımızdan özür diliyorum."
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

hepsiyAh

ilginç yani ... kime inanacagımızı şaşırdık artık.. nedir bunlar böyle..

carlito1903

Olumsuz imajını düzeltmeye çalışıyor Kolot...

Yönetime ciddi bi şekilde talip olduklarının bir başka kanıtı...

Umarım bundan sonra daha akıllı yorumlar yapar....

Kralkartal21

Mansimov neden böyle bir şekilde kararından döndü merak ediyorum..

O kadar konuşup anlaşmışlar..Hayret..
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

gözzde_bjk

Ama böyle bir oluşum artık olamaz. Olsa bile ben bu oluşumun içinde yer almam.

Tebrik ediyorum,isabetli bir karar olmuş.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

onaT

oylar garanti olduğu için, istedikleri zaman yalanlayıp yine konuşabilirler.

alper_1903

Ne günlere kaldik arkadaslar ya

aglamak istiyorum ulan!!!!
Besiktasim senin icin herseyimden vazgecerim...

[KralKartal]

sadece zarar verdikleri icin olsa gerek bu aciklama..
secim zamaninda cikarlar ortaya..

;)
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Delirdik

Adama bak ya dün konuşmuşLar bugün hemen medyaya anLatıyor  :ahaha
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

M34

sizleri bilmem ama abdi kolot'un var oldugu bir yönetimdense su anki yönetimi tercih ederim. ne zaman resmini görsem, ismini okusam, tiksiniti geliyor.

hatirlatmak isterim. mecburum cünkü cabuk unutuyoruz - celal kolot bunu dedi, onu yapti viz viz viz.
bu adam futbol sube sorumlugu koltugunu 2 milyon dolara aldi, istifa edince de parasini geri istedi. en ufak bir katkisi olmadi Besikltas'a; tersine demecleri zarar verdi. tek fayda saglayan kendisi oldu. bilmem nerde araba saticisi iken ünlendi; kendine iyi bir reklam yapti yani. böyle insanlari adinin Besiktas formularinda gecmesini icime sindiremiyorum.

önerim: artik celal kolot topiclerin acilmamasi.

ZoTi

arkadaşlar haberleri aldığınızda bi de kaynak belirtseni tam süper olacak ? :)

kaynak neresi hocam, yani link vs  :bjk  ?
YETER ULANNN!

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

osi_bjk

kim doğru söylüyor kim yalan atıyor iyice karıstı :S
Şampiyon Ol Beşiktaş'ım Mesut Et Bizi

MeLo

Herkes ayrı telden çalıyor.
Hayırlısı olsun bakalım.
bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

saldır beşiktaş

ne oldu ne bitti bi şey anlamadım allah sonumuz hayır etsin
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan