Ana Menü

Mansimov Konuştu

Başlatan akbaba71, Temmuz 18, 2008, 09:30:18

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akbaba71

Abramoviç'in arkadaşı Beşiktaş'a talip
Dünyanın en zengin armatörlerinden biri olan Azeri işadamı Mubariz Mansimov, Beşiktaş Kulübü Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı. Milliyet Gazetesi'nin 18.07.2008 tarihli sayısında yer alan haber şöyle devam ediyor: "Türk pasaportuna da sahip olan Mansimov, önceki gün siyah beyazlı kulübün eski futbol şube sorumlusu İhsan Kalkavan, Hakan Kalkavan ve Celal Kolot ile bir araya geldi.

Abramoviç'in arkadaşı

Toplantıda Beşiktaş'ın sorunları ele alınırken Mansimov, "Beşiktaş'ı çok seviyorum. Hedefim siyah beyazlı kulübün başkanlığı" derken, göreve geldiklerinde sadece forma göğüs reklamı olarak 50 milyon Euro vereceğini belirtti.

Azerbaycan'da da bir futbol takımı bulunan ve Chelsea Kulübü'nün sahibi Abramoviç'in yakın arkadaşı olan Mansimov'un Beşiktaş'la ilgili düşünceleri şöyle: "Beşiktaş'a aşığım. Siyah beyazlı takımın Avrupa'da bir numara olması için tüm imkanlarımı kullanırım. Yeter ki, bana bu şansı versinler. Beşiktaş'ın süper yıldızlara ihtiyacı var.

Eski yöneticilerden İhsan Kalkavan, Hakan Kalkavan ve Celal Kolot'un tecrübelerinden yararlanacağız. Beşiktaş'a gönül veren işadamlarını bir araya getireceğiz. Kulüp yönetmek, bakkal dükkanını yönetmekten daha kolay. Önemli olan üst düzey oyuncuları kadroya katmak. Beşiktaş'ın alt yapısı yıldız kaynıyor. Maddiyat önemli değil. Borcu kısa sürede karşılarız." 

18.07.2008
Kaynak : Milliyet
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

carlito1903

Bu Mansimov ismi sürekli gündemde belli ki adamın niyeti ciddi...

Geçmişte bizde görev yapmış yöneticilerle girmek istiyor bu işe o da belli ve bence çok mantıklı...

Ne diyelim umarım gelir kulübün başına ama 2010'dan önce zor gibi duruyor...

akbaba71

Rakamlar biraz abartı geliyor.

Yanına sağlam adamlar alırsa bir şansı olur.

NoPasaran

İki gün sonra haber yok olur gider ancak Milliyette gibi bir yerde olunca insan şaşırmıyor değil..

Ancak rakamlar çok çok uçuk. Sadece göğüs reklamına 50 milyon eruoları duyunca insanın inanası gelmiyor ne yalan konuşayım..

Parayı sokakta buldun be adam..

Ayrıca eğer varsa böyle bir isteği altından çok sorun çıkar demedi demeyin..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

akbaba71

Oktayın jübile işini ayarlayan adam Mansimovmuş demekki camiada bir

yeri var..

carlito1903

Biraz araştırdım da adam da harbiden para var :)

Şirketi Dünya'da ilk 5'te, grubunun geçen yılki cirosu 3 Milyor Doların üstündeymiş, tam 130 tane gemisi varmış, HSBC'nin eski binasını 93 Milyon Dolara satın almış...

Türk vatandaşlığıda var, Gurbanoğlu soyadını almış ayrıca...

akbaba71

Parasını verip Maybach aldı

Türkiye'de 1 milyon dolar ödeyerek Maybach otomobil alan tek işadamı Mübarız Mansimov sadece SABAH'a konuştu. Mansimov "Maybach'ı otomobil merakımdan değil, güvenli olduğu için aldım" diyor.

Liman işletmesinden petrol taşımacılığına, inşaat işlerinden futbol takımı sahipliğine kadar geniş bir yelpazede çalışan Azerbaycanlı işadamı Mübarız Mansimov, dünyanın en lüks otomobili olarak kabul edilen Maybach'ı bir yıl önce satın aldığını söylüyor. Mansimov, "Trafikte güven önemli. Bu araba da dünyanın en güvenli aracı. Türkiye'de trafik kazalarının çok olması beni böyle bir araba almaya itti. Merakım olduğu için değil, güvenli olduğu için Mercedes Maybach aldım" diyor.

ORDUDA YÜZBAŞIYDI
36 yaşındaki Mansimov Türkiye'de yaşayan en zengin Azerbaycanlı olarak tanınıyor. Rusya ve Bakü'de liman müdürü bir babanın ve ev hanımı bir annenin dokuz çocuğundan biri olan Mansimov'un çocukluğunda başlayan deniz merakı, onu yıllık cirosu 1 milyar dolar olan Palmali Şirketler Grubu'nun sahibi yaptı. İlkokulu bitirdikten sonra Sovyetler Birliği'nde Harp Okulu'na giren Mansimov, beş yılda yüzbaşı mertebesine yükseldikten sonra ordudan istifa etti. Deniz tutkusu nedeniyle ordudan ayrılan Mansimov bir gemide kaptan olmak istiyordu. 1989 yılında bir gemiye yazıldı ama gemide sadece aşçı kontenjanı boştu. 1.5 yıl gemide çalışan Mansimov, orduda biriktirdiği 20 bin ruble ile şirketini Rusya'da 1992 yılında kurdu. Şu an yaklaşık 20 bin çalışanı ve 1 milyar dolarlık yıllık cirosuyla alanında devleşen Palmali Şirketler Grubu, Rusya'nın iç sularında çalışabilen iki şirketten biri. Akdeniz-Karadeniz arasında Rusya petrollerinin yüzde 75'ini taşıyan şirketin kendi malı olarak 78, ortaklıklarla birlikte toplam 128 tankerlik filosu var. Şirketin ayrıca liman işletmeleri ve inşaat şirketleri bulunuyor. Mansimov, aynı zamanda Azerbaycan'da Lenkeren Hazar adlı takımın da sahibi. Bundan üç ay önce Rasim Kara'yı transfer eden Mansimov, birkaç hafta önce ise Beşiktaşlı eski futbolcu Oktay Derelioğlu'nu renklerine bağladı. Mansimov, "Rasim Kara teknik direktör. Birinci ligde şampiyonluğa oynuyoruz. Oktay'ı da transfer ettik. Türkiye'de Beşiktaş'ı tutuyorum. İkisini de Beşiktaş'tan biliyorum ve çok seviyorum" diyor. Palmali Grubun bugün Azerbaycan'dan Rusya'ya, Bulgaristan'dan Yunanistan'a kadar toplam 21 ofisi bulunuyor. İstanbul'daki ofis ise merkez. Mansimov, Türkiye'de iş yapmadıklarını söylüyor. Ancak şirketi İstanbul'da yönetmesinin nedeni bu şehre olan aşkı. Mansimov, "Ben de Azeri olduğuma göre Türk'üm. Türkiye'de çok fazla yakın arkadaşım var. Haftanın dört günü İstanbul'da diğer günleri ise Bakü veya Rusya'dayım. Dünyanın her yerini gezdik ama İstanbul bir başka. Burada kendimi yabancı hissetmiyorum. Türk insanı çok sıcak" diye konuşuyor. 
İNCİ DÖNDAŞ

carlito1903

Merak edenler için bir de resmini koyalım :)

eRe

www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

gürol

demirören gitsin de kim gelirse gelsin.hemde hemen olsun bu iş.benim beklemeye sabrım yok artık.
ayrıca klübü satın almak istememesi güzel.başkan olacakmış varsın olsun.
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

saldır beşiktaş

tipi aynı sinan engine benziyor gelmesin şu mafya bozuntuları başkanlığa
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

Adriano

Hoppala adam sırf Sinan Engin'e benziyor diye mafya mı oldu :D

Gelsin kardeşim gelsin. Dünya klübü oluruz, yokki sahiplenen Beşiktaş'ı. Hem adam Türk vatandaşı da olmuş. Sorun yok bence.
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

saldır beşiktaş

yok kardeşim sinan engine benziyor diye değil abramoviçin ne olouğunu bilmeyen varmı onun arkadaşıda onun gibidir
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

eRe

azız yıldırımıda bılıyoruz da noluyo o mu konusuluyo yoksa basarıları mı?
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

saldır beşiktaş

Alıntı yapılan: eRe - Temmuz 18, 2008, 10:31:37
azız yıldırımıda bılıyoruz da noluyo o mu konusuluyo yoksa basarıları mı?
fenerbahçeyle bizi karşılaştırma bize dürüst görevini adam gibi yapacak başkan lzım böyle ne üdüğü belirsiz mafya bozuntuları değil