Ana Menü

Kolot: BJK transferlerinin hepsi fıs!

Başlatan carsi52, Temmuz 12, 2008, 17:09:34

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carsi52

Celal Kolot, Beşiktaş yönetimini bombaladı.... Beşiktaş eski yöneticisi Celal Kolot, Beşiktaş yönetimi ve teknik direktörü Ertuğrul Sağlam'a sert eleştirilerde bulundu.

Radyospor'a konuşan Kolot alınan oyunculardan son kaptanlık krizine kadar çeşitli konularda sert açıklamalar yaparken, "İki milyon euroluk futbolcuları iki katı fiyata aldılar. Başarılı olacaklarını zannetmiyorum." dedi.

-ERTUĞRUL SAĞLAM'IN GELMESİ YANLIŞTI-

Beşiktaş'ın kesinlikle kötü yolda gittiğini vurgulayan Kolot, "İyi yolda değiller ve üzülmüyorum. Son dört senedir yapılan yanlış politikalar hala ve artarak da devam ediyor. Ertuğrul
Sağlam'ın takımın başına gelmesi ilk yanlışlıktı. Belki bir kaç kulüp çalıştırdıktan sonra takımın başına getirilebilirdi." dedi.

Transfer politikilarını da eleştiren Kolot, "İbrahim Akın satıldı, Burak gönderildi. Koray gönderildi. İbrahim Akın Beşiktaş'ı belki de şampiyonluktan eden golü attı. Beş milyon euro artı Burak ve Koray verilerek Holosko alındı. Sonuçta Burak 1 milyon euro artı dört tane oyuncu karşılığında Fenerbahçe'ye transfer oldu. Uğur İnceman Koray'dan daha iyi mi. Neticede Almanya'dan gelen ve küme düşen takımın oyuncusu. Gökhan Zan gitsin diye uğraşılıyor. İbrahim Kaş Getafe'ye gitti. Batuhan 3 bin ytl paraya oynuyor. Seneye o da gider. Sonra hoca gençlere önem veriyorum diyor. Nasıl önem vermek bu." şeklinde konuştu.

BAŞKAN SÖZÜNDE DURMUYOR
Takımın iki kaptanı arasındaki kavgaya da değinen Kolot, "Futbolcular arasında kavga hiç mi olmuyor. Neticede Alex Ferguson kramponu atıp Beckham'ın kaşını yarıyor ancak olay kapanıyor. Şu anda iki kaptan kapı dışına atılmış. Ben olsaydım basına yansımış olsa bile herşeyi doğru söyleyip bir para cezası, sonra süreli kadro dışı daha sonra kadroya alırdım. Ben olsaydım satışa koymazdım. Şu anda İbrahim Üzülmez'e 500 bin YTL bonservis bedeli konulmuş "yani gitsin" deniliyor. İbrahim Toraman'ın bonservis bedeli ise 4.5 milyon belirlenmiş "yani kalsın" deniliyor. Satışa konulma da bile yanlışlık var. Başkan hiç bir şekilde sözünde durmuyor. O zaman da başkan olmamış oluyor. O zaman da liderlik özelliklerinin olup olmadığı kendini belli ediyor." dedi.

SAĞLAM OYUNCULARA SAHİP ÇIKMADI

Sinan Engin'in kadro dışı kalmalarda etkili olduğunu kaydeden Kolot şöyle devam etti: "Sinan Engin maaşla çalışan bir menajer. Başkan ve yönetim kurulu var. Başkanın aklına ne gelirse menajere söylüyor. Daha sonra da yanlışmış diye geri adım atıyor. Kamptan ayrılan iki kaptana teknik direktör söylemez mi, masaya yumruğunu vurmaz mı? Ertuğrul Sağlam ses seda çıkarmadan orda kalayım diyor. Bu futbolcuların gönderilmesindeki en büyük nedeni bence kasıtlı. İbrahim Toraman ve üzülmez alınan yabancıları keserdi. Bunun için bunları göndermek istediler. Yarın öbürgün diğer futbolcular Ertuğrul Sağlam'a güvenir mi? Sağlam'ın Kayserispor'daki eski futbolcularına sorun hiç biri onun çalıştırdığı takıma gelmek istemiyor. Biz Kayserispor'dan
İlhan Parlak ve Aydın gibi futbolcuları istedik. Gelmek istemediler. Ertuğrul'u sevmiyorlar. Bir insan sözünde duran insan ister. Toraman ve Üzülmez'e yapılan bu olaylarda ses çıkaramadı, futbolcularına destek çıkmadı. Sağlam orada kalayım de nasıl kalırsam kalayım diye düşünüyor. Ama taraftar nedense Ertuğrul'u seviyor. Bu sezon da yönetim onla devam eder ancak takım kötü gider ve hepsi beraber gider."

BOBO'YU 5.5-6 MİLYON EUROYA SATACAKLAR

Bobo'ya söylendiği gibi astronomik tekliflerin gelmediğini vurgulayan Kolot, "Bobo'yu 5.5 -6 milyon euro'ya satmayı düşünüyorlar. Zapotocny'yi beş milyon euro'ya alan bu yönetim Bobo'yu bu fiyata satmayı düşünüyor. Çünkü Bobo'ya en fazla verdikleri rakam 5 milyon. Siz de görürsünüz. Menajer Sinan Engin'in bir hatası var. Şampiyonluğun kaybediliş nedenini Bobo'ya bağladı. Kendi malını kötüleyerek mundar etti. Sonuçta karşıdaki kişi de bunu yarıya düşürür. Bize daha önce Bobo'yu almak için geldiklerinde kapıyı 15 milyon euro'dan açmıştık." dedi.

UTANDIM, TRANSFERLER ARAŞTIRILMALI

Beşiktaş'ın ibra edilmeyen mali genel kurulunda yaşananlardan dolayı utanç duyduğunu söyleyen Kolot, "Genel kuruldaydım. Her şey oldu bittiye getirildi. Utandım. Ama büyüklerim Beşiktaş mahkeme kapılarında süründürülecek dedi. Bunu düşünmek, oturup konuşmak lazım. Her şey şeffaf olsaydı bunlar olmazdı." şeklinde konuştu.

"Beşiktaş'ta işler iyi gitseydi böyle konuşur muydunuz?" şeklindeki soruyu ise Kolot şöyle cevaplandırdı, "Keşke ben yanlış olsaydım, ancak yanlışlıklar nedeniyle ben ben istifa ettim. Sezon başında ne dediysem hepsi doğru çıktı. Futbolcu transfer ettiler, hepsi fıs çıktı. Şimdi aldıkları futbolcular bunlardan biraz daha iyi ancak çok fazla para verdiler." dedi.

Zapotocny konusunun araştırılması gerektiğini kaydeden Kolot, "İki milyon euroluk futbolcular dört milyon euroya alındı. Bütün transferler böyle yapıldı. Bunlar araştırılmalı. Ben herkesle her şekilde yüzleşirim." şeklinde sözlerini bitirdi.
Bölünür senin için uykular!

gürol

""Beşiktaş'ın kesinlikle kötü yolda gittiğini vurgulayan Kolot, "İyi yolda değiller ve üzülmüyorum. ""
buraya kadar okudum sonrasını okumaya tenezül etmiyorum.terbiyesiz adam
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

pAscAliAnUmut

Senin de ne mal olduğunu biliyoruz Kolot

Dağ başından duman eksik olmaz...
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

saldır beşiktaş

"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

eyup1903

Kralkartal21

Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

Kartalizmatik

Transferler fısmış.Sen zamanında kimi getirdinde Türkiye'ye,fıs deme hakkına sahip oluyorsun bay beceriksiz yönetici!
{a,b,c,ç,d,e,f,g,ğ,h,ı,i,j,k,l,m,n,o,ö,p,r,s,ş,t,u,ü,v,y,z}

TÜRKÇE KONUŞ!

Çirkin kadın yoktur,boş tribün vardır!

amokachi_17

senın gıbı bır ısmın besıktaslı olmasından utanıyoruz sayın kolt ıszın gıbılerın besıktaslı olmaması daha hayırlı layık olduğun yerdesın daha fazlasına gelemzsın

onaT

Alıntı yapılan: Kartalizmatik - Temmuz 12, 2008, 17:46:46
Transferler fısmış.Sen zamanında kimi getirdinde Türkiye'ye,fıs deme hakkına sahip oluyorsun bay beceriksiz yönetici!

tello & cisse.

bu adamı başkan seçecekler sanırım.
işimiz iş...

keskinli

bu isler böyle kolaydir,kötü bi sonucta ben dediydim denecek
iyi sonucta zaten onu kimse kaale almayacak
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

carlito1903

Ya kardeşim git araba sat, galerilerinde takıl bizi rahat bırak...

Ağzın bişeye dönmüş, yeter sus !!

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Simurg

varya konuşmayı öğrenen ilk Beşiktaşa taş atıyor bu nedir be

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

[KralKartal]

Alıntı YapSağlam orada kalayım de nasıl kalırsam kalayım diye düşünüyor

icinde okursaniz dogru sozlerde cok var ama, usttekide onlardan biri

zaten bizim dediklerimizi kolot diyor... nesini tersliyoruz, yorum mu yanlis
yoksa konusmasi mi yanlis? Sonra muhalefet cikmiyor diyoruz??
cikincada susun diyoruz...?? biri konussun, bu kolot mu baskasi mi kim olursa olsun
konussun, konusmaktan zarar gelmez, herkes gorevini yapsin
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

keskinli

sürekli besiktasi kötüleyerek muhalefet olmaz
muhalefet tasin altina el sokularak yapilir
susarsin,zamani geldimi besiktas yanlis yönetiliyor,ben düzeltecegim dersin göreve aday olursun
besiktasin eski bi yöneticisinin böyle konusmasi hic yakisik almiyor
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin