Ana Menü

Delgado gidiyor mu ?

Başlatan carlito1903, Temmuz 06, 2008, 10:42:27

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carlito1903

İbrahim Üzülmez ile İbrahim Toraman'ın kavgası sonrasında kaptan olan Arjantinli futbolcunun, İspanya'nın Espanyol Kulübü ile 4 yıllık anlaşma sağladığı öğrenildi. Delgado'nun menajerliğini yapan babası, "Oğlum, İspanya'da yılın transferi olacak" dedi.

Beşiktaş'ın çiçeği burnunda kaptanı Mathias Delgado, siyah-beyazlılarla yollarını ayırıyor. Arjantinli oyuncunun menajerliğini yapan babası Eduardo Delgado'nun, İspanya Ligi takımlarından Espanyol ile dört yıllık sözleşme yaptığı açıklandı.
İspanya'da yayımlanan Sport gazetesinin haberine göre, taraftarla tüm anlaşmanın gerçekleştiği, yıldız futbolcunun Beşiktaş'tan 1.2 milyon euro almasına rağmen, 1 milyon euroya Espanyol'a gitmeyi kabul ettiği ifade edildi. Delgado'nun babası ile İspanyol yöneticiler, salı günü İstanbul'a gelip, Beşiktaş ve futbolcunun bonservisini elinde bulunduran Cola Turka ile masaya oturacak. Haberde, iki yıl önce Basel'den 5 milyon euroya alınan ve bu sezon sonunda sözleşmesi sona eren oyuncunun bonservisi için Espanyol'un 1 ile 1.5 milyon euro vermeyi düşündüğü vurgulandı.
Delgado'nun babası Eduardo Delgado ise transferle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

'Ayrılmak istiyor'
"Oğlum Mati, İspanya'da bu yılın transferi olacak. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. 5 yıldır Avrupa'da oynuyor. Beşiktaş'ın kaptanını Espanyol'a verdim. Türk futbolu çok zorlu bir lig olduğu için İspanya'ya hemen adapte olacaktır. Orta sahanın birçok yerinde rahatlıkla oynayabilir. Beşiktaş ve Cola Turka yöneticileriyle yaptığım görüşmeler sonunda rakam konusunda anlaşma sağladım. Hatta ödemeleri 3-4 yıla yayabilecekleri önerisini getirdiler. Çünkü oğlum ayrılmak istiyor."
Espanyol Sportif Direktörü Paco Herrera ise Delgado için, "De la Pena'nın klonu geldi. Orta sahada müthiş yardımcı olacak bir futbolcu transfer ettik. Mati ile orta sahadaki boşluğu kapatacağız" diye konuştu.

MİLLİYET

akbaba71

Dün Sinan Engin Delgadoya ve Boboya resmi teklif yok dedi.
Kaptanlık görevinide verdikten sonra yollamazlar.
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

carlito1903

Bu haberi YALAN olduğunun bile bile koydum aslında...

Nasıl bu kadar net ifadeler kullanabiliyorlar görmemiz için...

Kolpalık olurda bu kadar olmaz...

saldır beşiktaş

adam yeni kaptan olmuş nereye gidiyor yav kolpa basın
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

saldır beşiktaş

buda basına cevap olsun
Arjantinli yıldız, kaptanlık teklifi aldığı an ağlamaya başlarken, "Bu görev onur verici, ama keşke bu şekilde olmasaydı" yorumunu yaptı.

Çok üzüldü
Yönetim ve teknik kadro tarafından toplantıya çağrılıp, "Bu takımın kaptanı olarak seni görmek istiyoruz. Artık kaptan sensin" denen Delgado, üzüntüden göz yaşlarına hakim olamadı. Arjantinli yıldız, "Bu benim için onur verici bir teklif. Ancak takım kaptanları bu şekilde ayrılırken, pazubandını haketmediğim halde takmak istemiyorum. Bandı Üzülmez'in bana takmasını isterdim. Gerek İbrahim Toraman, gerekse İbrahim?Üzülmez benim yakın arkadaşlarım" diyerek uzun süre ağladı.

Sözleşme teklifi
Kendisine, "Sezon sonu sözleşmen bitiyor. Derhal 3+2 yıl daha mukavele yapmak istiyoruz. Ayrıca senin olaylarla ilgin yok. Böyle bir davranış sonrası artık kaptan kalamazlar. Kaldı ki kadroda bile olacakları garanti değil. Bu nedenle kaptanlığa seni uygun gördük. Görevi almanı istiyoruz. Takımın bütün sorumluluğu senin üstünde. Ayrıca Nobre de yardımcın olacak" açıklaması yapılınca, Arjantinli yıldız teklifi kabul etti. Delgado, daha sonra Nobre ile de bir araya gelip, kısa süreli bir görüşme yaptı.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

carsi52

KaptanLık görevi veriLdikten sonra dahada yoLLamazLar :)
Bölünür senin için uykular!

ilhan mansız_melis

Kaptanlık teklif etmişiz adama hiç satarlar mı yani umarım satmazlar
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Kralkartal21

Kaptanlık haberinden sonra bu haberin çıkması..

(Saçma)
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

onaT

bana gidecek gibi geliyor. umarım yanılırım.

hepsiyAh

bencede sacma bi haber yani adama kaptanlık veriyorsun sonrasında gönderiyorsun ...

ama söylede birşey var S.Engin yine Gökhan Zan iiçin bişey yapcagız ona kaptanlık verecegiz falan dedi.. kim kaptan oluyorsa olsun ama delgado gitmesin :(

sercAn1903

bu adam gitmez diye düşünüyorum ama olur mu olur..temennimiz gitmemesi
...
Aşk'ımız Renklere Kişilere Değil !

Aşığım Siyah'ına Beyaz'ına kutsal Arma'na senin sevgin bir başka !

delgado1008

Kulübümüz'den Açıklama
06.07.2008 14:39

Milliyet Gazetesi'nde bugün, İspanyol gazeteleri kaynak gösterilerek yer alan "Delgado Uçuyor" başlıklı haber gerçek dışıdır.

Futbol Takımımız'ın kaptanı Matias Emilio Delgado ile ilgili Kulübümüz'e gelen her hangi bir transfer teklifi bulunmamaktadır.

Kulübümüz, Delgado'nun sadece bu yıl değil uzun yıllar Beşiktaş'a hizmet etmesi arzusundadır.

İspanyol basını kaynak gösterilerek yapılan bu haberlerin hazırlanmadan önce Kulübümüz'den bilgi alınması daha doğru ve sağlıklı bir yoldur.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız,

BEŞİKTAŞ JK

Allah Belanı versin Milliyet
Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk Halkı'na Türk Milleti denir...

NoPasaran

Basel'den 5 milyon euroya alınan ve bu sezon sonunda sözleşmesi sona eren oyuncunun bonservisi için Espanyol'un 1 ile 1.5 milyon euro vermeyi düşündüğü vurgulandı.

Ülkerde keriz dimi :)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

onaT

İspanyol basını kaynak gösterilerek yapılan bu haberlerin hazırlanmadan önce Kulübümüz'den bilgi alınması daha doğru ve sağlıklı bir yoldur.

güzel laf koymuşlar=)

oh be içim serinledi.

Kralkartal21

Harbi güzel laf koymuşlar.  :D

Kolpa Milliyet  :)
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..