Ana Menü

ÖSS Baraj Puanları İndirildi !

Başlatan Batuhan, Haziran 19, 2008, 18:17:39

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hepsiyAh

hayır bir de söyle bakın ... diyelim ki 165 le gecsinler bunlar devlet üni lerinde lisans programlarına zaten yerleşemeyecekler ki önlisans a bile zor yerleşirler çünkü en kötü önlisans bölümü bile 210 puan ve 0,3 ile carpılacak aobp .. bu insan 170 alsın okuldan 80 gelsin carpalaım 0,3 ile 25 puan ekleyelim 195 eder bu puanla önlisansa bile giremeyeceklerine göre rahat olun... Herkes kendi yoluna baksın neden bu kadar sorun ettiniz buunu? Siz kendi yolunuza bakın arkadaslar.. anlatabiliyorumdur inşallah yani kasmasın kımse kendiini.. onlar acıkögretim ve özel üniler için böyle bir şey yaptılar .. Aslında güzelde yaptılar..

gürol

Alıntı yapılan: hepsiyAh - Haziran 20, 2008, 17:55:19
hayır bir de söyle bakın ... diyelim ki 165 le gecsinler bunlar devlet üni lerinde lisans programlarına zaten yerleşemeyecekler ki önlisans a bile zor yerleşirler çünkü en kötü önlisans bölümü bile 210 puan ve 0,3 ile carpılacak aobp .. bu insan 170 alsın okuldan 80 gelsin carpalaım 0,3 ile 25 puan ekleyelim 195 eder bu puanla önlisansa bile giremeyeceklerine göre rahat olun... Herkes kendi yoluna baksın neden bu kadar sorun ettiniz buunu? Siz kendi yolunuza bakın arkadaslar.. anlatabiliyorumdur inşallah yani kasmasın kımse kendiini.. onlar acıkögretim ve özel üniler için böyle bir şey yaptılar .. Aslında güzelde yaptılar..
aynen öyle çiğdem.
zaten dediğim gibi daha önce üniversiteyi kazanamamış adam bu sene baraj düşürüldü diye gidipte bilkent burslu genetik mühendisliğini kazanacak hali yok.
barajı geçemiyordu şimdi geçecek açıköğretime gidecek.
yok biraz daha fazla alanlarda 4 yıllığa gidecek.zaten o da liselilerin kontenjanından yararlanacak.
değişen bişey yok.
dışarda aylak aylak gezen üniversite kazanamamış ben tarzı insanlar açık öğretim okuyorum diyecekler hepsi bu.
bu arada bende girdim sınava haberiniz olsun.bu güne kadar barajı geçememiş ben sözel den 110 soru yaptım 70 net.sanırım 230 civarı alıyorum.
bu yaştan sonra 4 yıllık okumayacağıma göre bi açıköğretim e girerim sanırım.
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

hepsiyAh

bende onu söylüyorm işte gürol.. iyi oldu bence.. hakkımzın yendigini falanda kesinlikle düşünmüyorum..

calısan hakkıyla girer bi yere zaten .. 170 alan bi adamın benım giremedgm yere gireccek hali yok heralde.. (özel üni hariç)

Ayrıca Eğitim Şart :D :D

lambkuzu

gürol kardeşim dediğin gibiyse iyi  fakat  bu işten yine hükümete yakın kişilerin çıkarı vardır( artık özel üniversiteler midir bunlar kimlerdir ? bilmiyorum orasını. ) kesinlikle...
Hayatı süsledik izharı ittihatla bugün,
Yolunda gençliğin ulvi değil miydi birleşmek.
Sebatı bayrağımız yaptık, i'tilamız için
Neticesiz ve boş olmaz sebatla hiçbir emek.
Dakikalar bize bir nağbe nişad olsun.
Kulübümüzde müceddet nücumu mevc vursun

gürol

mutlaka vardır.haklısın ama hükümet başka şeylerle değilde eğitimle insanlara okuma fırsatı veriyorum diye bişeylerden nemalansın ben razıyım.
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

hepsiyAh

oo elmanın sapını armutun cöpünü düşnürsenizzz cok seyy cıkar .. hem oraya geelene kadarr cok seylerr varr

eminim barajı gecemeyen herkes buna razıdır ...