Ana Menü

S.özkan "Çarşı bizi terketmez"

Başlatan akbaba71, Haziran 18, 2008, 10:22:15

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kralkartal21

Çarşı terketse ne olur.Biz sizi yine desteklemeye devam edeceğiz.
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

saldır beşiktaş

Hocasını göklere çıkaran Serdar Özkan, "Beşiktaş'ta oynuyorsam, bu onun sayesindedir. Kimse benim yüzüme bakmazken, o ilk 11'de oynattı. Kendisine çok şey borçluyum" dedi.

ALT yapısından yetiştiği Beşiktaş'ta, geçen sezon yıldızını parlatan ve kısa sürede ilk 11'in değişmez ismi olan Serdar Özkan, siyah beyazlı formayı Ertuğrul Sağlam sayesinde giydiğini belirterek, hocasına övgüler yağdırdı. Lucescu, Del Bosque, Rıza Çalımbay ve Tigana'nın gençlere inanmadığını ve bu yüzden forma için beklediklerini ifade eden Serdar Özkan, "Ertuğrul Sağlam gibisi gelmez. Onun kadar gençlere inanan ve güvenerek sahaya süren bir hoca görmedim" diye konuştu.

Sağlam'dan önceki hocaların kendisinin yüzüne bile bakmadığını ve sezon başı kamplarına dahi götürmediğini belirten Serdar Özkan, şunları söyledi:

"İyi ki başımızda Ertuğrul Sağlam var. Onun inancı ve hırsı bizlere örnek oldu. Sağlam olmasaydı ne Beşiktaş alt yapısı ne de bizler bugün futbol piyasasında olurduk. 2002 yılından bu yana alt yapının çocuğu olarak anıldım ama hep kiralıklar listesinde birinci sırayı aldım.

Rest çektiler

Tigana, genç lafını ağzından düşürmüyordu ama tanımadığı oyuncuların transfer edilmesini istiyordu. Fransa'ya kampa götürdü, bir kez topa vurmama izin vermedi. Onun yüzünden alt yapıda birçok oyuncu isyan etti. Ertuğrul Sağlam, Tigana'dan 10 gömlek daha üstün. Futbolu çok iyi biliyor ve gençlere değer veriyor.

Yeşil sahalardaki ilk patlamamı, yıldız takımla katıldığımız bir turnuvada Ajax'a 3 gol atıp, o maçta iki de asist yaparak gerçekleştirdim. Ufuk Pak hocamızın üstümde önemli emeği vardır. Serdar Bilgili yönetiminde benim yüzümden istifalar yaşandı.

İnanan kazanır

Yönetim beni Okan Koç'a karşılık bonservisimi Gençlerbirliği'ne verecekti. Dönemin yöneticisi Hüseyin Mican rest çekti "Serdar giderse ben de giderim. İstifa ederim" diyerek tehdit etti ve kaldım. O dönemde yöneticilik yapan Hüseyin Mican ve alt yapıda görev yapan Cem Çıkın evimde bir gün kaldılar ve ailemi ikna ettiler ve sözleşmemi 5 yıl uzattılar. Beşiktaş benim aile ocağım.

Lucescu, Del Bosque, Rıza Çalımbay ve Tigana'nın yapmadıklarını Ertuğrul Sağlam gerçekleştirdi. Beni göremeyen ve yararlanamayan dört teknik adam için söylenecek söz bulamıyorum. Ben değil benim gibi birçok yeteneği görmediler... Bizi oynatan Sağlam kulübe kazanç sağladı. Hocamızın bize verdiği destek ile alt yapıdan oyuncu fışkırmaya başladı. Batuhan, Sezer, Emir, Emre, Korcan, Erdem, Rasim gibi gençler şu anda Türkiye futbol piyasasının aranılan isimleri oldular. Gençleri kazanmanın yolu onlara şans vermek ve inanmaktır. Ertuğrul Sağlam da bunu yaptı."
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

w@nted_68

serdar gerçek bir beşiktaşlı inşallah ileride tamımızın kaptanı olarak görürüz...