Ana Menü

Kaya Gidiyor..!

Başlatan Kralkartal21, Mayıs 30, 2008, 22:48:31

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kralkartal21

Beko Basketbol Ligi'nde Beşiktaş Cola Turka forması altında bu sezon başarılı bir performans sergileyen Kaya Peker, kendisine Rusya, İtalya, İspanya'nın yanı sıra, Türkiye'den de transfer teklifleri geldiğini, büyük olasılıkla yurt dışında basketbol hayatını sürdüreceğini söyledi.

Kaya Peker, yaptığı açıklamada, sezon başında Beşiktaş Cola Turka ile 1 yıllık sözleşme imzaladığını ve sözleşmesinin bittiğini belirterek, ''Rusya, İspanya ve İtalya'dan teklifler var. Türkiye'den de bir kulübün teklifi bulunuyor'' dedi.

Milli basketbolcu, Türkiye'de kalmasının da ihtimal dahilinde bulunduğunu, ancak büyük olasılıkla yurt dışına gideceğini dile getirdi.

Beşiktaş Cola Turka ile geçirdiği bir sezonu değerlendiren Kaya, şunları söyledi:

''Hem ben hem de Beşiktaş Cola Turka iyi bir sezon geçirdik. Kritik yerlerde istediğimiz maçları alamadık. Ancak bazı eleştirileri yersiz buluyorum. Geriye baktığımda iyi bir sezon geçirdim. Beşiktaş Cola Turka'yı iyi bir yere getirdik. Türkiye'de sadece kupa alınırsa başarılı olarak değerlendiriliyor. Geçen sezon ile bu sezona bakıldığında Beşiktaş Cola Turka'daki fark görülecektir.''

Bu sezon ligde çok güçlü takımların bulunduğunu kaydeden Kaya, ''Güçsüz bir ligde oynamadık. Mutlaka bir takım şampiyon olacak. Kendi içimizde iyi bir takımdık. Herkes elinden geleni yaptı. İstatistiklere bakıldığında kazanma yüzdemiz çok yüksek'' diyerek sözlerini tamamladı.

Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

pAscAliAnUmut

Sende git Kaya kim kaldı ki? :(
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

gözzde_bjk

Hiç şaşırmadım.
Tek tek gider artık hepsi.
Yönetimde eseriyle gurur duyar.Yoksa gelecek seneki hedef basketbolda kadroyu gençleştirmek mi?
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

kartalpenchesi

böyle bir kadroyu nasıl bozuyorlar anlamış değilim

yeter demirören yeterrrrrr
Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene

carlito1903

Devre arasında gelen transfer teklifinde kalmıştı zaten aklı, bu yüzden ligin ikinci yarısında yokları oynadı adeta....

Yolu açık olsun...

NoPasaran

Basketbolcularında hangi takımda oynadıklarını anlamıyorum artık..

Ulan eskiden bir oyuncun olurdu, 3-4 sene sende olurdu..

Seneye FENERE gelir Sonra GS ye gelir

Sonra İtalyaya yine gider..

Sevmiyorum Artık basketbolu..

Peter Naomoski li günleri özlüyorum ben :(
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ist.hatirasi/3-4

herşey beşiktaş için demirörenle devam gün geçtikçe sıradan bir takım olma yolunda ilerliyoruz.basketbol batıyor.diğer branşlar zaten batmış.futboldaki transferler ortada

kaya iyi oyuncuydu.
YÖNETİM İSTİFA !!!

ilhan mansız_melis

of ulan ya Kaya da gidiyor bizim takımda kim kaldı ki ? :(
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Cem Goren

kayada gitti kimse kalmadıkii
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Simurg

kayayı kaybetmemiz çok kötü oldu gerçekten çok iyi oyuncuydu yazık

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

saldır beşiktaş

Yeni sezon için büyük hedefler belirleyen Efes Pilsen Basketbol Takımı, transfer bombalarını patlatmaya devam ediyor.

Antrenör Ergin Ataman'ı takımın başına getirmesinin ardından birbiri ardına önemli transferlere imza atan Efes Pilsen, son olarak eski oyuncusu olan ve geçen sezon Beşiktaş Cola Turka'da başarılı bir dönem geçiren Kaya Peker'i kadrosuna kattı.

Lacivert-beyazlı kulüp, 2.08 metre boyunda ve 28 yaşındaki tecrübeli pivot Kaya Peker ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Karşıyaka altyapısında yetiştikten sonra 2000-01 sezonunda Efes Pilsen'e transfer olan başarılı oyuncu, bu kulüpte 6 yıl aralıksız forma giydikten sonra 2006-07 sezonunda İspanya'nın TAU Ceramica takımına transfer oldu. Burada bir yıl mücadele ettikten sonra Türkiye'ye dönen Kaya, geçen sezon Beşiktaş Cola Turka forması giydi.

Geçtiğimiz sezon ULEB Kupası'nda toplam 15 karşılaşmada 26.5 dakika ortalama süre ile 13.2 sayı, 6.6 ribaunt ve 1.7 asist ortalamaları ile mücadele eden tecrübeli oyuncu, Beko Basketbol Ligi'nde de 35 karşılaşmada maç başına 25.5 dakika süre alarak, 13.3 sayı, 6.5 ribaunt ve 1.3 asist ortalamaları tutturdu.

Efes Pilsen forması altında 4 lig şampiyonluğu, 2 Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 3 Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşayan Kaya, 2005-06 sezonunda Efes Pilsen forması altında Avrupa Ligi'nde Kasım ayının oyuncusu seçildi.

ÖZERHUN: ''KAYA, EFES PİLSEN'E BÜYÜK GÜÇ KATACAK

Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, Kaya Peker'in takıma büyük güç katacağını söyledi.

Özerhun, Kaya'nın yeniden yuvaya dönmesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, ''Birlikte şampiyonluklara imza attığımız eski oyuncumuz tekrar aramıza döndü. Kişiliği ve kazanma hırsı ile Efes Pilsen'e büyük güç katacağına inanıyorum'' dedi.

Bu arada Engin Özerhun, bugün bazı basın organlarında İngiliz oyuncu Andrew Betts'in transfer edildiği yönünde çıkan haberleri yalanladı.

Özerhun, ''Bazı basın organlarında Andrew Betts ile anlaştığımız yönünde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır'' dedi.

Bu arada daha önce Sinan Güler, Charles Smith, Bootsy Thornton, Milos Vujanic'i transfer eden Efes Pilsen, 5. transfer olarak Kaya Peker'i kadrosuna dahil etti.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

carlito1903

Efes seneye ortalığı kasıp kavuracak, Kaya onlar için süper bi transfer...