Ana Menü

Çarşı Kapatılamaz..

Başlatan serkan45, Mayıs 29, 2008, 13:37:44

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

serkan45

Biri çıkıp diyor ki "Çarşı'yı artık kapattım"
Bak sen ya...
Efendim birçok şeye göğüs germişler, ancak yine de onlar kötü olmuşlar.
Biz dediği Çarşı...
Bildiğiniz çarşı değil Beşiktaş'ın efsane taraftar topluluğu Çarşı!
"Kapattık" diyor başında olduğunu iddia eden kişi...
Kamera şakası gibi!

Önce Çarşı nedir? Bu soruyu kendi kendimize soralım.
Yaklaşık Beşiktaşlı esnafın takımına bağlandığı aşktır. Yaklaşık 90 yıl önce Beşiktaş esnafının semtinin takımına sahip çıkışı.
Kuşaktan kuşağa yayılan bir hareket.
Bugün her şehirde taklidi olan bir taraftar hareketi.

Şimdi biri çıkıp diyor ki "Ben Çarşı'yı kapattım"
İyi de kardeşim sen Çarşı'nın ne olduğunu anlayamamışsın ki başkan olasın.
Çarşı bir dernek, Çarşı bir dükkan, değil ki kapatasın.
Çarşı bir isyan, bir başkaldırış, Çarşı kuşaktan kuşağa yayılan Beşiktaş sevgisi.
Çarşı verdiği sosyal mesajlarla Türkiye'nin aydınlık yüzü...
Sanki yarın çıkıp diyecek "Beşiktaş sevgisi de yok artık"...

Sahi Çarşı nedir?
Çarşı Şeref'tir, Seba'dır, Baba Hakkı'dır, Yusuf'tur, Vedat'ttır, Sanlı'dır, Sarı'dır, Metin-Ali-Feyyaz'dır, Optik'tir...
Çarşı bugün babasının elinden tutup maça getirdiği 5 yaşındaki bir çocuk.
Çarşı evinde yaprak dolması sararken Beşiktaş sevdasıyla radyoyu dikkatle dinleyen ev hanımıdır.
Kusura bakmayın ama siz Çarşı'yı anlayamamışsınız.
Bu olsa olsa sizin geç kalmış vedanızdır.
Güle güle...
Çünkü Çarşı daha henüz doğmamış milyonların sevdasıdır.
Kapatmak kolay mı Çarşı'yı?
Çarşı her gün yeniden başlar.

kartalhaber.com
forzakartal

ata vicente

Super yazı paylasım ıcın tesekkurler

keskinli

cok güzel bi yazi
gercektenden cok begendim
kim yazdiysa yüregine saglik
sende yaziyi buraya koydugun icin sanada tesekkürler serkan
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Delirdik

KartaLhabere göre bende anLamamışım o zaman.
Çarşı kimdir ki, kutudaki insanLar mı? depLasmana gidenLer mi? tüm Beşiktaş taraftarımı...

KurucuLarından ötesi değiLdir gözümde.

Çünkü Çarşı daha henüz doğmamış milyonların sevdasıdır.

BöyLe bir düşünce oLması, çarşı Beşiktaşın önüne geçmiştir diyen ağızLarı doğruLuyor işte.
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

Brestgerfich

Bundan 10 yıl sonra çocuklarımıza Beşiktaş'ı anlatırken elimizde ne olacak ??? Şerefli ikinciliklerimiz ve ÇARŞI... Başka neyimiz var ??? ÇARŞI'yı sahiplenenler "kapattık"deyip giderlerse Biz nasıl Beşiktaş'ı anlatabiliriz.

Şampiyonluklarıyla veya Kupalarıyla övünenlere verdiğimiz en iyi cevap hep ÇARŞI olmuştur. Bunu alamazlar elimizden.
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

carsibxl

Yukarideki yaziya aynen katiliyorum: Kimse kusura bakmasin ama bir kaç kendini bilmez çarsiya sahiplenmisler ve keyfi istedigi vakit kapatcaklarmislar. Allah allah, varmi öyle ....
Ya gidin allah askina, kimse çarsiya kapatamaz. Neyi kapatiyosun, kime kilit vuruyosun, kimi susturuyosun sen !
Yapmayin böyle abuk subuk hareketler ...

Ortam biter, Alen/m biter ama çarsi asla bitmez !!!
Karanlık aydınlıktan yalan doğrudan kaçar, güneş yalnızda olsa etrafına ışık saçar, unutma doğruların kaderidir yalnızlık, kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar

Carsi_Karabuk

Sahte tribüncüler iş başında..
Bize yapılanlar...Bizleri sadece yüceltmiştir.

rebellious

Alıntı yapılan: carsibxl - Mayıs 29, 2008, 15:20:41
Yukarideki yaziya aynen katiliyorum: Kimse kusura bakmasin ama bir kaç kendini bilmez çarsiya sahiplenmisler ve keyfi istedigi vakit kapatcaklarmislar. Allah allah, varmi öyle ....
Ya gidin allah askina, kimse çarsiya kapatamaz. Neyi kapatiyosun, kime kilit vuruyosun, kimi susturuyosun sen !
Yapmayin böyle abuk subuk hareketler ...

ne sayıklıyorsun allah için sen ya? kime bir kaç kendini bilmez diyorsun sen? Çarşı'yı bu güne kadar getiren adamlar alıyor bu kararı, alen abi "hayde kapattım gitti!" dedi de kapandı falan mı sanıyorsun?

Çarşı'yı içine soktuğunuz her kılıfın, o ismin önüne eklediğiniz her sıfatın yaratıcısı bu adamlar ve bu adamlara bu görevleri teslim edenler. Çarşı bir ruhsa, Çarşı yere göğe sığmayan bir sevdaysa, Çarşı bugün dünyanın sayılı grupları arasındaysa bu adamlar sayesindedir.

ha peki bu adamlar keyfinden mi son veriyor bu efsaneye? yine bu lafları söyleyenler gibi bir halt bilmeden boş beleş konuşanlar yüzünden, Çarşı'ya satılık diyenler yüzünden, rantçı, paracı, yalaka diyenler yüzünden yapıyorlar bunu. belki yürekleri kan ağlayarak yapıyorlar, belki bu görevi onlara teslim edenlere layık olamadıklarına inandıkları için kendilerinden utanarak. hem de kendilerinden önce tüm bunlara sebep olanlar utanmak yerine pişkin pişkin "siz kimsiniz lan(!) Çarşı'yı kapatıyorsunuz" derken!..
[I]kara sevda adı...[/I]

[KralKartal]

Alıntı YapÇarşı'ya satılık diyenler yüzünden, rantçı, paracı, yalaka diyenler yüzünden yapıyorlar bunu.

yalan olan ne varki burda? onu anlamiyorum..

CARSIDAN tepki beklenildigi icin, grup feshedildi diyorlar sanirsam,
ortada CARSI ismi olmayacak ama yine tribunde yerlerini alacaklar?
ee o zaman kimse CARSI istifa etsin diye bagirsin CARSI yonetimin adami diyemeyecekler
en azindan oyle saniyorlar...herkes kendi cikarlari pesinde..
Yani herkes kelleyi kurtarma cabasinda ... siz devam edin, ah vah etmeye..

CARSI yillar once zaten kendi kendini yok etmis.. CARSI 15-20 kisi olan gruptan cikti
onlarida asti, CARSI turkiyeye + dunyaya yayildi, buna engel olamaz kimse,
alen abi birakiyorum desede, CARSI ismi BESIKTAS sevdalilari sayesinde herzaman yasayacaktir!

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

rebellious

Alıntı yapılan: KRaL'KaRTaL - Mayıs 29, 2008, 15:49:14
Alıntı YapÇarşı'ya satılık diyenler yüzünden, rantçı, paracı, yalaka diyenler yüzünden yapıyorlar bunu.

yalan olan ne varki burda? onu anlamiyorum..

ben de doğru olan ne var onu anlayamıyorum! bi açıklasana, ya da net bir şeyler göstersene..
[I]kara sevda adı...[/I]

keskinli

rebellios (kusura bakma ismini unuttum)
carsi rantci,paraci,cikarci diye anilmaya baslandiysa bunun sucu kimdedir?
carsiyi suclayanlar haksiz diyelim ama carsinin daha dogrusu carsinin abilerinin hicmi günahi yok bugünlere gelmesinde?
son 1 senede neler oldu carsida?
sinan engine karsi acilan pankart niye yutuldu?
niye ölümle sonuclanan tartismalara kadar vardi anlasmazlik?
basariszlik önemli degil ama besiktasli durusunu yerden yere vuran ve camiamizin sayginligini yitirenlere nicin tepki verilmiyor?
carsinin besiktasa simdiye kadar verdigi destek inkar edilemez,verdigi mücadele inkar edilemez.
son 1 yilda ne oldu carsinin icinde?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

burdan nasil gostereyim ? Net birseyleri herkes biliyor, onceleri KAZIM KANAT cok kez aciladi
HAIN ilan edildi, ADNAN AYBABA o sekilde yine..
Ben, sen , ve o, kendi gozleriyle gorenlerde cok, ben simdi tekrar anlatmiyayim
sorun bu degil... belli ki cok cok uzak kalmissin CARSIYA...
sen gundemi, carsiyi objektif gozle takip ettiginde, zaten herseyi anlarsin.. baska
burda bunlar oldu demeye gerek yok..
Ki son zamanlarda bir cok BESIKTASLI anladigi icinde, CARSI zaten zor duruma dustu,
artik saklayamadilar engelleyemediler...alinan kararda bunun neticesinde DOGRU
fakat, yonetimi desteklemeyecekler anlamina gelmiyor maalesef...

carsibxl

Aga, tamam,  'bir kaç kendini bilmez ' biraz agira kacmis olabilir. Sanada katiliyorum, bugüne dek yaptiklari kimse sorguluyamaz ama koskoca efsane böylemi bitcekti. Tribünlider dedigimiz, abi dedigimiz kisi tarafindanmi kapatilcakti, sadece isim kapatmasi olsada. Maden baska sebebler var olayin arkasinda, ozaman pasa pasa acikla, kim kapatiyormus, acik acik soylensin ki herkes ögrensin. Kime göre layik degilmis çarsi grubu??? Kimse ama kimse çarsi grubunun besiktas sevdasi TARTISAMAZ! Simdiye dek ne Alen abi ne digerleri bizim yüzümüzü kara cikaracak bi hareket yapmada hatta tam tersi, cogu yerde önderlik yapti. Kimse bana gelipte yok utandilar yok, elestiriler cok oldu. Tabiki olcak elestiri, Türkiyenin 1 nr taraftar grubu, besiktasin ayakta kalan son kalesi. Tabiki üstündeki baski var. Madem birakiyorsun ve kapatmak istiyorsun ozaman adam gibi sebeb ver bize.
Karanlık aydınlıktan yalan doğrudan kaçar, güneş yalnızda olsa etrafına ışık saçar, unutma doğruların kaderidir yalnızlık, kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar

rebellious

Alıntı yapılan: keskinli - Mayıs 29, 2008, 15:52:04basariszlik önemli degil ama besiktasli durusunu yerden yere vuran ve camiamizin sayginligini yitirenlere nicin tepki verilmiyor?
carsinin besiktasa simdiye kadar verdigi destek inkar edilemez,verdigi mücadele inkar edilemez.
son 1 yilda ne oldu carsinin icinde?

ahmet abi hepimiz karşıyız bu yönetime bunu herkes biliyor. ama Çarşı önce Seba'da yaptığı hatadan, sonra bilgili'de aldığı tepkilerden bir daha yönetime ses çıkarmama kararı almıştı. sözlerini tutmalarının yönetimin adamı ilan edilmelerine sebep olacaklarını kim bilebilirdi? son 1 yılda ne olduğuna dair ahanda bu oldu diyemeyecek kadar uzağım Çarşı'dan ama fikrimce aşırı büyümenin gerekliliklerini yerine getiremedi yönetenler.

@ihsan üzgünüm ama katılmıyorum sana. evet uzak kaldığım konusunda haklısın, belki kaçırdığım şeyler olabilir. ama beni, Çarşı'nın satılık olduğuna ikna edecek kadar önemli şeyler kaçırdığımı pek sanmıyorum.
[I]kara sevda adı...[/I]

[KralKartal]

senin yorumun tabiki... sende anlarsin zamanla... kacirdigin cok sey olmus...