Ana Menü

Ergin Ataman ile yollar ayrıldı

Başlatan akbaba71, Mayıs 27, 2008, 16:40:14

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akbaba71

Ergin Ataman ile yollar ayrıldı
Beko Basketbol Ligi'nde Beşiktaş Cola Turka ile sezon içinde oynattığı basketbolla adından söz ettiren, ancak siyah-beyazlı takımla kupa heyecanı yaşayamayan antrenör Ergin Ataman, siyah-beyazlı takımla yollarını ayırdı.
Beşiktaş Cola Turka'da 1 sezon görev alan Ataman, yaptığı yazılı açıklamada, ''Bir sezon boyunca görev yapmış olduğum Beşiktaş Cola Turka takımı antrenörlüğünden, yönetimle görüş birliğine vararak ayrılma kararı aldım'' dedi.

Ataman, açıklamasında, Avrupa'da ve Türkiye'de son derece heyecan verici ve verimli geçen bu sezonda kendisine destek olan başta Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, şube sorumlusu Şeref Yalçın ve şube direktörü Hasan Bozkurter'e teşekkür ederek, ''Tüm ekip arkadaşlarıma, ilk günden son güne kadar bize destek olan Beşiktaş taraftarına teşekkür ediyorum. Beşiktaş basketbol takımını Avrupa'nın ve Türkiye'nin önemli bir takımı haline getirmenin gururunu yaşarken, böylesine başarılı bir sezonu küçük detaylarla ve büyük şansızlıklarla kupasız kapatmanın üzüntüsünü de Beşiktaş camiasıyla paylaşıyor, bu sezon başlattığımız bu büyük hamlenin önümüzdeki yıllarda kupalarla süslenip, devam etmesini temenni ediyorum'' diye konuştu.

Ergin Ataman, AA muhabirine yaptığı açıklamada ise İtalya ve İspanya'nın yanı sıra Türkiye'den de bir kulüpten teklif aldığını dile getirerek, ''Hafta sonuna kadar kararımı vereceğim. Duruma göre 30 Mayıs Cuma günü İtalya'ya görüşmeler yapmak üzere gidebilirim'' dedi.

Beşiktaş Cola Turka, antrenör Ergin Ataman yönetiminde Beko Basketbol Ligi'nin normal sezonunu lider olarak tamamlarken, play-off yarı final serisinde Türk Telekom'un 3-1 gerisinde kalarak elenmişti. Siyah-beyazlı takım, bu sezon Avrupa'da ULEB Kupası'nda başarılı bir sezon geçirmesine rağmen sekizli finalde ezeli rakibi Galatasaray Cafe Crown'a elenerek yarı final şansını kaçırdı.

27.05.2008   

Kaynak : AA
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

akbaba71

Dün yazmak istemedim ama bugün doğrulandı ayrılık haberi büyük ihtimalle Roma ile anlaşmıştı.

Bircan*

ya bu ne! of anasını satayım of. istikrardan yana değil ki kulüp :( bu adam çok iyi işler yapacaktı ya.. takım dogru düzgün parasını alamadı ki :(

YEEETER YILDIRIM DEMİRÖREN YEEETER..!
UNUTMAYIN! ÇELİK GİBİ SABIR ÇİÇEK GİBİ SEVİNÇLERLE YAŞADIK BU ŞAMPİYONLUĞU..!! [ 2008-2009 Süper Lig ve Türkiye Kupası Şampiyonu BEŞİKTAŞ...! ]

ilhan mansız_melis

haydaa neden ya adam kupa kazandıramadı ama süper basketbol oynattı Uleb Cup'ta çeyrek finale kadar çıktık ya biz bu adamla yönetim salaklık etmiş bence
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

cArsi_faruk

Bu ne simdi ya olamaz süper antrenördü keske kalsaydi

lanet olsun
demirörenin 1 beceriksizligi daha
Cocuklar Inanin Inanin Cocuklar Güzel günler görecegiz günesli günler !

saldır beşiktaş

çok yazık oldu çok ergin ataman gibi büyük bir koçu kaybettik
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

alper_1903

herhalde parasal nedenlerden ayrildi ergin hoca

ondan iyisini kesinlikle bulamayiz
adam basket cambazi resmen üstünede efendilerin en efendisi

yakismisti takima
unutmayiz seni ergin hoca
Besiktasim senin icin herseyimden vazgecerim...

Cem Goren

zaten bekliyordum böyle birşeyi hatta elendiğimz an yazmıştım bu takımı koruyacaklarmı diye koruyamadılar bravo yakında oyuncularda gider yenileri gelir
   herşey için ergin hocaya teşekkürler
altın kapılarımız kan oldu tayfun

yns.mr

Bu adam gitti ya pes.Artık basketboldan bişi beklemeyin.

gözzde_bjk

Resmi siteye baktım ama yönetimden yazılı olarak yapılan bir açıklama göremedim.Keşke doğru olmasa bu haber.

Maddi konuda sorun yaşanması normal çünkü yönetim seneye bu kadar bütçe ayırmayacak.(2007 Mali Kongresi yıllık analiz raporunda belirtilmiştir.)Ergin Ataman'ın gitmesi ile takımda diğer oyuncularla sorun yaşayabilme ihtimalimiz çok yüksek.Sonuçta çoğu Beşiktaş'ı seçme nedeni olarak Ergin Ataman'ı göstermişti.

Yazık oldu bu kadar kaliteli bir takıma,her nekadar bize bu sezon kupa kazandıramasalar da El amin'li kadromuzdan sonra gelen en güzel günleri yaşattılar.

Sihirli değnek değmiş gibi başarı bekleyen yönetimin daha fazla sabretmesi beklenemezdi.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

kartalpenchesi

bugün aldığım en kötü haber ne zaman istikrarı yakalayacağız yeterrrr yıldırım demirören yeterrr
Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene

Non Mollare Mai

edit

gözzde_bjk

İnanamıyorum ya Ergin Ataman'ı Efes'e kaptırdığımıza inanamıyorum!
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

akbaba71

Efese gitmesi kesin değil daha ilk tercihi İtalya büyük ihtimal Roma ama parayı fazla verirse efes olabilir.

muhsin_1903

başta shumpert olmak üzere yabancı oyuncular tek tek gidecektir bence kaya da kalmaz gelecek sezonda her sene olduğu gibi silbaştan yeni bi takım kurulacak.elindeki hocayı ve oyuncuları 2 sene takımda tutmak cok mu zor bişey lütfen bi işi de elinize yüzünüze bulaştırmayın.sizlerden cok sey mi istiyoruz...
Sağlıklı Bir Hayat İçin Yıldırım Demirören'e HAYIR