Ana Menü

Eurovision Şarkı Yarışması 2008

Başlatan akbaba71, Mayıs 20, 2008, 20:22:08

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

IL Capitano

Isvecin spikeri Björn (Turkce karsiligi Ayi) Gustafsson aslinda bir stand-upci. sadece girgirina yapti.Isvecte yasiyanlar anladida maalesef disindakiler icin zor.Bu cocugun hayati makara.yani sarhos filan degil di aslinda :)

Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

carsi52

AnLamıştım zaten kendi kendine espiri yapmaya çaLışıyodu türk anLatanda öyLe demişti zaten ;D
Bölünür senin için uykular!

Kralkartal21

Evet demişti kendi çapında espriler yapıyor diye ne güldüm ya.
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

IL Capitano

siz bizim Björn u birakinda o Meltem neydi öyle ya??
sirp kadin Turkiyeye baglaniyoruz, Meltem filan deyince Cumbul zannettim..
sonra spikeri görunce bayagi bi sok olmustum... ;D
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

gözzde_bjk

Meltem yıllardır Eurovision yüzümüz ama yaşlandı artık yenisini bulmak lazım.
Oylama yeni başlarken umudum vardı sonra bi anda herşey alt üst oldu nedense :oklava Herkesin komşusuna oy vermesine alıştık bundan sonra amatör müzisyenlerle katılmalı ve sanatçılarımızı kaynayan kazana atmamalıyız.

Mor ve ötesi'ne teşekkürler,Eurovision gibi bir yarışmada kendi tarzlarından çıkıp abuk subuk davranmadıkları için.

Ermenistan ve Yunansitan'a verilen oylar Türkiye'de yaşayan Ermeniler tarafından verildi zaten.Azerbeycanla olan alışverişimizde çok güzeldi.Sürekli komşu alışverişi yapanlara artık bizimde komşumuz var dedik.

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Mayıs 25, 2008, 00:28:40
Alıntı yapılan: gözzde_bjk - Mayıs 24, 2008, 23:29:10
Ama Almanya'yı ayırmadan edemeyeceğim.Eurovision şarkısı dediğin böyle olur.Ne rock ne de jazz şarkı yarışması Eurovision.

Gözde :ahaha

Ne var yahu,senelerdir şarkılar böyleydi.Yapcaksın Abba tarzı bir şarkı mis gibi alcaksın oyları.Gerçi Almanya gibi doğrudan katılan ülkelerin oy almamasından yanayım.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

gözzde_bjk

Ayrıca yazmayı unutmuşum Rusya nasıl 1.oldu ya?Bir buz patenine mi tav oldu Avrupa?
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

delgado1008

Ben bu oyların halkın verdiğine inanmıyorum tamam halk oy kullanıyor ama trt kafasına göre veriyor.Her sene böyle adamlar bizi sallamıyor daha dün anma törenlerinde Bayrağımızı yakan lanetlere oy veriyoruz neyin yalakalığı bu
Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk Halkı'na Türk Milleti denir...

Delirdik

Alıntı yapılan: delgado1008 - Mayıs 25, 2008, 12:47:31
Ben bu oyların halkın verdiğine inanmıyorum tamam halk oy kullanıyor ama trt kafasına göre veriyor.Her sene böyle adamlar bizi sallamıyor daha dün anma törenlerinde Bayrağımızı yakan lanetlere oy veriyoruz neyin yalakalığı bu

Türkiye Cumhuriyetinde sadece TürkLer yaşamıyor ki..
Oy veriyoruz derken katıyorsun bizLeride ama onLara oyLarı üLkemizde yaşayan kendi haLkı veriyor.

MisaL yıLLardır güney kıbrıstan oy aLamıyorken, ben niye tutupta oy göndereyim ki onLara ;)
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

KeePSaKe

tamam Türkiye de ermeniler yaşıyor ve oy gonderiyor olabilirde ermenistan da hiç mi Türk yaşamıyor hep 0 puan ben anlamış değilim bunu
Since 1903

Non Mollare Mai

Yahu burada ermeni yaşasa ne olur. Onların attıkları oylarla 10 puan gider mi hiç.
70 Milyonluk bi ülke burası. Kaç ermeni var ki ? Ama kendilerini ermeni sananlarda vermiştir tabi.
Hadi şarkıları güzel olsa için yanmayacak ama bunun adı yalakalık.
Ben İspanya'nın şarkısını beğendim en çok. :D
edit

Adriano

Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

keskinli

sizin tavirlarinizi anlamakta zorlaniyorum
avrupadaki türk toplulugu olmas[kufur otomatik degistirilmistir]i artik kendilerini enayi olarak görmeye basladilar,cünkü hic bi sekilde haklari verilmiyor, hic bi türk burada bu kadar puan alamaz,rüyasinda bile göremez
tarafsiz davranirsak yunanlilarin güzel sarkilari oldugunu kabulleniriz,biz tarafsiz olamiyorsak baskalarindanda tarafsizlik bekleme hakkimiz yok
ermeniye niye verildi,yunana oy veren serefsizdir gibi laflar yakismiyor bize
ama bu yarisma tarafli bi yarisma ve aslinda ruslar degil SOVYETLER kazandi
kimseyede kizmiyorum aslinda,ben türkiyenin parcasini hic begenmedim ama duygusal olarak türkleri ve azerileri telefonla destekledim.yani herkes kendine yakin olani seciyor.
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

hAlil21

eurovision oyları siyasetin yansımasıdır bu bir gerçek.
fakat adam akıllı bir şarkı yapıp da gidersen 1. de olabilirsin, işte müziğin evrenselliği o noktada konuşur. misal; sertap erener.
http://happygrasshopper.blogspot.com ' behind this mask there is an idea and ideas are bulletproof.

Bircan*

Alıntı yapılan: hAlil21 - Mayıs 25, 2008, 14:43:47
eurovision oyları siyasetin yansımasıdır bu bir gerçek.
fakat adam akıllı bir şarkı yapıp da gidersen 1. de olabilirsin, işte müziğin evrenselliği o noktada konuşur. misal; sertap erener.
haklısın halil abi ama şöyle bir tabir vardır: "ağzımızla kuş tutsak yaranamayız." işte bu da öyle bir şey. türkiyeyi siyasi bir düşman olarak gören ülkeler burada da belli etmiş.. daha yaklasık 1 ay önce bayragımızı yakan ülkeye bizden tam puan gitmiş..
sertap erener'de türkiye kazanmadı. ingilizce şarkı kazandı.
UNUTMAYIN! ÇELİK GİBİ SABIR ÇİÇEK GİBİ SEVİNÇLERLE YAŞADIK BU ŞAMPİYONLUĞU..!! [ 2008-2009 Süper Lig ve Türkiye Kupası Şampiyonu BEŞİKTAŞ...! ]

Bircan*

Alıntı yapılan: Bircan* - Mayıs 25, 2008, 07:19:42
TÜRKİYE'YE PUAN VERMEYEN ÜLKELER;
Yunanistan, Estonya, Letonya, Sırbistan, İsrail, Kıbrıs, Moldova,
İzlanda, Portekiz, Andorya, Polonya, Slovenya, Ermenistan,
Çek Cumhuriyeti, İspanya, Malta, İrlanda, Hırvatistan,
İsveç, Litvanya, Karadağ.

TÜRKİYE 12 PUANI KİME VERDİ?

Türkiye ise en yüksek üç oyunu şu ülkelere dağıttı;
12 puan...........Azerbaycan
10 puan...........Ermenistan
8 puan.............Ukrayna

Türkiye hiç oy vermeyen Yunanistan'a ise bizden 7 puan gitti.
Aynı şekilde 8 puan verdiğimiz Ermenistan'dan hiç puan alamadık.

UNUTMAYIN! ÇELİK GİBİ SABIR ÇİÇEK GİBİ SEVİNÇLERLE YAŞADIK BU ŞAMPİYONLUĞU..!! [ 2008-2009 Süper Lig ve Türkiye Kupası Şampiyonu BEŞİKTAŞ...! ]