Ana Menü

Bir Zamanlar | "Şifo" Mehmet

Başlatan Onur*, Mayıs 17, 2008, 22:38:57

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Onur*

http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/32fadbada36d572273ae862ae9f380e1e68d1b3f7639c47941cb3cd53e37cbccfa0759e7641023b817055

1997-98 Türkiye Kupası finali, o zaman finaller cift mac. Ilk mac Inonu'de 1-1 bitmis, ikinci mac ASY'de. Dakikalar 44'u gosterirken yukaridaki gol geliyor. Ama ne gol! Bana kalirsa Turk futbol tarihinin en guzel 5 golu arasina girer bu gol. Ardindan Arif skoru esitliyor dakika 72'de. Uzatmalar da skoru degistirmiyor, 210 dakika 1-1 ve 1-1 bitince, penaltilara geciliyor.

Bu tarihten hemen hemen 2 sene sonra ayaginin altindan top kacirip bizleri Inonu'de mahveden,yakan,yikan,bitiren Fevzi ilk penaltiyi kurtariyor, penaltiyi atan Hagi hem de. Ardindan simdi ki teknik direktorumuz Ertugrul ile one geciyoruz. Popescu esitligi sagliyor, simdi ki Divan Kurulu uyemiz Sifo Mehmet esitligi bozuyor. Osman topu auta gonderiyor, Amokachi ile 3'de 3 yapiyoruz. Arif Galatasaray'in penaltilardaki son golunu atiyor, nitekim Tayfur ile 4'de 4 yapinca kupayi ASY'de kaldiriyoruz.

Mac ile ilgili bir cok bilgiyi hala hatirliyordum, hatta mac gunu evin halini de. 6-7 buyugumle beraber evde bagira cagira izlemistik maci, kadro full Besiktas'li. Ne yapalim, sulaledeki erkeklerin hepsi Besiktasli. Yine de bilgileri tazelemek icin gazetelerin arsivlerine bakayim dedim. Sabah gazetesinin haberinde su cumle gozume carpti; Türkiye Kupası'nı kazanan Siyah-Beyazlı futbolcular, Türkçe Bar'da sabaha kadar eglenirken Teknik Direktör Toshack "Hedefimiz Kupa Galipleri Kupası sampiyonu olmak" diye konustu. Haber tarihi 1998 Nisan , su an 2008 Mayis , degisen bir sey yok. Basin o zamanlar da kolpaymis.

duymadığım kalmadı; kalmayanı duydum aklım almadı..!

carlito1903

Dün gibi aklımda bu gol, hayatım boyunca en çok sevindiğim gollerden biri valla...

Zaten en sevdiğim futbolcu Şifo'dur, üstüne tanımam...

Konu için sağol Onur ;)

Onur*

gol linkinden başkasını bulup ekleyebilirler.

bayağı uzun ve garp bişe oldu bu..

rica ederim ;)
duymadığım kalmadı; kalmayanı duydum aklım almadı..!