Ana Menü

Bu kez olucak mı?

Başlatan beckyZWICKY, Mayıs 15, 2008, 11:55:12

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

beckyZWICKY

Paralar harcanıyor, oyuncular alınıyor ama başarı gelmiyor. Beşiktaş yıllar sonra ilk kez Giunti, Ronaldo, İlhan Mansız gibi ruhuna uygun oyuncuların peşinde.

BOBO&HOLOSKO KARIŞIMI

Çoğu kişi bilir hikayesini İvan Klasniç'in... Böbrekleri iflas ettiğinde önce annesinin böbreğini aldı Hırvat futbolcu. Ancak olmadı, uyum sağlanmadı bu kez babası bıçak altına yattı. Kolay değil, bir yılda iki böbrek nakli geçirmek. Olayı dramatize etmeyen Klasniç vazgeçmedi, iki ayda antrenmanlara başladı. İlk 11'de sahaya çıktığı ilk maçta da iki gol birden attı. "Bizim başkanın gece canı sıkılsın akşam oyuncu alır" diyor Sinan Engin... Transferde birini alıp, diğerini gönderme politikasını belirleyen Demirören'in Beşiktaş'ı, John Carew'den sonra ilk kez ruhuna uygun bir golcüye yaklaştı. Beşiktaş taraftarı, Nouma'nın takımı sahiplenmesini ve hiç vazgeçmeyen tavrını sevmişti. Klasniç, bu karaktere fazlasıyla sahip. İlk profesyonel kulübü St.Pauli'den ayrılırken, "Bu tribünlere dönüp bakıyorum. Bir müdürle, bir işçi yanyana... Böyle bir kulübü bulacağımı sanmıyorum" demiş ve ağlayarak Werder Bremen'e transfer olmuştu. St.Pauli tribünlerinin Beşiktaş kapalısından pek farkı yok.
Futbolculuğuna gelince... Milli takım seçiminde; Almanya ile Hırvatistan'ı birbirine düşürecek kadar yetenekli, hava toplarına hakim ve hızlı. Holosko kadar hareketli, Bobo kadar bitirici. Beşiktaş, Klasniç'i ikna etmekte zorlanırsa bence tribünleri göstermesi yeterli!

KALBİNDE SAAT YOK

Sylvinho gündeme geldiğinde ilk eleştiri konusu yaşı oldu. "32 yaşındaki İbrahim Üzülmez'in yerine 33 yaşındaki Sylvinho mu alınır?" diyenlere, Lucescu döneminde 24 yaşındaki Yasin Sülün'ün yerine alınan 32 yaşındaki Federico Giunti'yi hatırlatmalı.
Sylvinho, futbolu Kaptan İbrahim Üzülmez gibi gücüyle değil, daha çok aklıyla oynayanlardan... Koşması gerektiğinde koşuyor, pozisyon almasını biliyor, en önemlisi çalıştığı teknik direktörlere sorun çıkarmayan sağlam bir karakteri var.
Kariyerinde Arsenal, Celta Vigo  ve Barcelona takımlarının formasını giydi, savunmada yanında Keown, Adams, Puyol, Marquez, Thuram gibi oyuncular görev yaptı. Deneyimini Beşiktaş'ın genç futbolcularına aktarma ihtimali de büyük. Bu sezon Beşiktaş'ta olsa; belki Gökhan Zan, İbrahim Kaş, İbrahim Toraman gibi oyuncuların performansı   yükselir, defanstaki futbolcular da gelişme kaydedebilirdi. Bu sezon İbrahim Üzülmez formdayken Tello daha faydalı, daha hareketliydi. Savunmayı güçlendirecek, Tello'yu rahatlatacak nitelikle bir transfer Sylvinho. Sekiz yıldır savunmanın solunda oynayan İbrahim Üzülmez'le Sylvinho arasında oluşacak rekabet ortamından kârlı çıkan kuşkusuz Beşiktaş olacaktır.

asikartallar.org
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

beckyZWICKY

beşiktaş ruhuna yakışacak bir futbolcu olarak görüyorum.
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

onaT

inşallah bu ikisi gelir. o zaman transfer politikasını beğenirim. önyargılarım ortadan kalkar.
tabii ertuğrul hoca şu an güvenimi haketmiyor. bu isimleri getirirmi bilmem

ferdikoclu

Bence çok iyi oyuncular... Özellikle 24 Yaşındaki Yasin'in yerine Guinti'nin alınması we mükemmel bir performans göstermesi.. Böyle adamlara ihtiyacımız var.
Dervişlik baştadır, tacda değildir
Kızdırmak oddadır, sacda değildir
Eğer bir müminin kalbin yıkarsan
Hakka eylediğin secde değildir...
Ararsan Allah'ı kalbinde ara
Kudüs'te Mekke'de Hac'da değildir..

erasca

ben sanmıyorum ama istifa seslerinden sonrada yinede başarısızlık gelirse diye haberler doğru olabilir.

SercanBjk

Alakası yok bence iki tane çek oyuncu alıyorlar ne odluğu belirsiz.Zago Roma`dan gelmişti Ronaldo`nun kalitesi zaten belliydi onlarla alakası yok.Nouma Sergen İlhan hepsi birer yıldızdı ama transferde ismi geçen oyuncuların çoğu ikinci sınıf.

yns.mr

Çok güzel bir yazı olmuş ve herşeyide anlatmış.Gayette haklı klasnici tanımıyordum ama öğrendiğim kadarıyla şuanda bize göre.

onaT

üzülmez gitsin sylvinho gelsin!!
nobre gitsin klasnic gelsin!!
gordon gitsin zapo gelsin!!!
sivokta gelsin cisse gitmesin!!!!!

işte o zaman transfer bitmiştir.

pAscAliAnUmut

Alıntı yapılan: onaT - Mayıs 18, 2008, 19:27:17

Keşke
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

Guti ORÇ.

Alıntı yapılan: onaT - Mayıs 18, 2008, 19:27:17

inşallah o günleride görecez bunlar olursa başarı mutlaka gelir..

SATUKBLADE

Alıntı yapılan: beckyZWICKY - Mayıs 15, 2008, 11:55:12
Paralar harcanıyor, oyuncular alınıyor ama başarı gelmiyor. Beşiktaş yıllar sonra ilk kez Giunti, Ronaldo, İlhan Mansız gibi ruhuna uygun oyuncuların peşinde.

gene sinan engin sayesinde

ilhan mansız_melis

Cisse Bobo ve Nobre gitmesin ama ya da Bobo'ya çok iyi bir teklif gelirse ve biz onun yerini doldurabilirsek Bobo gitsin  Scihildenfeld kesinlikle gitsin Klasnic  , Sivok ve Zapo gelsin
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

Bobo kadar bitirici  :ahaha :ahaha

Koptum gülmekten :)

Geçiniz efenim geçiniz :)

Boboya bitirici diyen yazının neresine inanayım  :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

iyiki bir KLASNIC ismi ortaya atildi,
valla fenerliler gorse guler bu duruma,
sanki futbolcu gormedik, klasnic'e mi kaldik?
yararli olsun, isim onemli degil,
Bobo'nun ismi mi vardi?? klasnic dunyaca biliniyor.

Nouma peki o kadar bilinip taniniyormuydu?

faydali oldular mi bu ikisi, bence oldu?
peki Pancu? geldiginde, ve yaptigi isler belli...basarili oldu..

ailton alindi, isim yapmisti ama basarisiz oldu?
yada oynatilmadi ama yapamadi bir sekilde..
Carew? Pek basarili sayilmaz, istatistiklere bakiniz..

Turk futboluna oyle yildizlar pek gitmiyor,
yetenekli genc oyunculari alin, takir takir oynasinlar...

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

NoPasaran

Aslında örnekler saymayla bitmiyor :)

Lincoln
Anelka
Carew
Campell

:D

Bir çoğu başarısız oluyor :)

ÇeK SOL BEL Kadleci bundan çok istiyorum işte..

Henüz yıldız değil ama bir yıldız adayı.

Del Boswueye verilen 7 milyon eurolardan ve bu seneki trasnfer fiyaskolarından sonra bu futbolculara verilecek paramızın olmadığını düşünüyorum :)

Ha Klasnic gelse hayır dermiyim :)

Elbette hayır..

Çokta isterim  :)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net