Ana Menü

Schildenfeld: Beşiktaş'ta kalıcı olacağım

Başlatan carlito1903, Nisan 24, 2008, 09:16:43

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carlito1903

Schildenfeld DHA'ya özel açıklamalar yaptı. Genç futbolcu sezon sonu takımdan ayrılacağı yönünde çıkan haberlere şu yanıtı verdi:

Beşiktaş'ın sezon ortasında Hırvatistan Ligi takımı Dinamo Zagreb'ten transfer ettiği Gordon Schildenfeld hem siyah beyazlı takıma transfer olma şekli, hem de sağ gözünden yaşadığı sağlık sorunu sebebiyle gündeme geldi. Devre arasında Beşiktaş'ın savunma hattına çare olarak 2 milyon Euro karşılığında 1 yılı opsiyonlu, 3.5 yıllık sözleşme imzalayan genç futbolcu oynadığı oyunla da eleştiri oklarına hedef oldu. Yaşadığı sağlık sorunu sebebiyle formasından uzak kalan, sahalara dönmesinin ardından da istenilen performansı ortaya koyamayan Schildenfeld DHA'ya özel açıklamalar yaptı. Genç futbolcu sezon sonu takımdan ayrılacağı yönünde çıkan haberlere şu yanıtı verdi:

"Gazetelerde benim hakkımda ne yazıldığını veya dışarıda ne konuşulduğunu bilmiyorum. Ben Beşiktaş'a geleli uzun bir süre olmadı. Yaşadığım sağlık sorunun da etkisiyle gerçek performansımı ortaya koyamadım. Ama ben Beşiktaş'a geldiğim içim mutluyum. Türkiye'ye ve de İstanbul'a alıştım. Benim dışımda herhangi bir gelişme yaşanmazsa ben Beşiktaş'ta futbol oynamaya devam etmek ve burada kalıcı olmak istiyorum."

Gordon Schildenfeld, Beşiktaş'a transfer olduktan sonra sağ gözünden yaşadığı sağlık sorununu büyük şansızlık olarak değerlendirerek, bu konda yapılan spekülasyonlara anlam veremediğini söylerek şöyle konuştu:

"Uzağı veya yakını görememem gibi bir problemim yok. Her yeri çok iyi görüyorum. Yaşadığım sağlık sorunu benim için çok kötü oldu. Çünkü her şeye yeni başlayacaktım. Beşiktaş'a transfer olmuştum. Ailemi ve yaşantımı buraya göre düzenlemeye çalışıyordum. Bütün konsantrasyonum Beşiktaş'ta başarılı olmak üzerineydi. Ancak bir maçta gözüme aldığım darbe sonucu sağ gözümde sorun oluştu. Daha sonra tedavi sürecim başladı. Bu dönemde de takımımdan ve antrenmanlardan uzak kaldım. Tedavi sürecinde aldığım ilaçlarda beni yorgun düşürdü. Ama bu sorunu atlattım. Biraz da olsa gözümde ufak bir sorun hala devam ediyor. Ama bu durumu benim futbol oynamamı engellemiyor. Bu konuda bir çok şey yazılıp çizilmiş ama öncelikle şunu söylemek istiyorum ben bu rahatsızlığı Türkiye'de yaşadım. Geçmişte böyle bir sorunum yoktu. Ayrıca uzağı veya yakını görememe gibi bir problemimde yok. Her yeri çok iyi görebiliyorum. Sadece maçlarda çok efor harcadıktan sonra ufakta olsa bir sorun oluyor. Ama bu durumda yakında tamamen düzelecek. Bu sorun tabiki performansımı da etkiledi. Ben elimden geleni yapıyorum. Daha iyi olmak için çok çalışıyorum. Umarım daha iyi bir seviyeye gelirim. Daha tam anlamıyla Türkiye'ye uyum sağladım diyemem. Takım arkadaşlarımla aynı dili konuşmuyorum. Ama bir çok futbol terimini öğrendim. Bu durumda benim için bir sorun oluyor. Ben en iyi çarenin zaman olduğunu düşünüyorum. Tam anlamıyla buraya uyum sağladığımda gerçek oyunumu ortaya koyacağıma inanıyorum."

Genç oyuncu Beşiktaş'a transfer olduğu dönemde, Dinamo Zagreb'ten takım arkadaşı Dino Drpic'in geçmişte yaptığı uygunsuz hareketler sebebiyle onun yerine kendisinin seçilmesini normal olduğunu ifade ederek, "Futbolda böyle şeyler olabilir. Her iki takım anlaştıktan sonra benim için sorun olmadı. Hem Beşiktaş'ın hem de Dinamo Zagreb'in lehine olan bir durumdu. Dpric benim Dinamo'dan arkadaşımdı. Ama yaşadığımız olayı çok büyütmedik. Futbolda böyle durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bir oyuncu gelir diğeri gider. Ben şimdi buradayım ve elimden geleni yapamaya çalışıyorum. Drpic'in yaptığı hareket Hırvatistan'da da çok konuşulmuştu. O da daha sonra pişman oldu ama artık yapacak bir şey yok. Yaşananlar geçmişte kaldı" şeklinde konuştu.

Schildenfeld, Beşiktaş ile geçirdiği bu sezonda takım olarak istedikleri yere gelemediklerini ama önlerindeki üç maçı da kazanıp, Avrupa kupalarında mücadele etmek istediğini vurgulayarak, "Bu sezon takım olarak istediğimiz yere gelemedik. Artık önümüzde üç maç kaldı. Şampiyonluğu son anda kaçırdık. Ama artık geleceği düşünmeliyiz. İlk hedefimiz ligde oynayacağımız üç maçıda kazanmak olacak. Önümüzdeki sezon için daha sonra konuşmak gerekiyor. Ben Beşiktaş taraftarını takımına ne kadar bağlı olduğunu burada gördüm. Onlardan bize her zaman yaptıkları gibi yine destek vermelerini istiyorum. Umarım bir sonraki sezon daha iyi yerlere geleceğiz" ifadelerini kullandı

Bircan*

gitttt ne kalıcısı! gezegenimizi terk et! sağlam bi defans alalım 3-4 yıl götürelim.. febe ve ğs nin istikrarı buradan kaynaklanıyor..
UNUTMAYIN! ÇELİK GİBİ SABIR ÇİÇEK GİBİ SEVİNÇLERLE YAŞADIK BU ŞAMPİYONLUĞU..!! [ 2008-2009 Süper Lig ve Türkiye Kupası Şampiyonu BEŞİKTAŞ...! ]

burkayersoy

Bircan*

hatayı yapıyor, parayı alıyor sonra da yatıyor baska napacak
UNUTMAYIN! ÇELİK GİBİ SABIR ÇİÇEK GİBİ SEVİNÇLERLE YAŞADIK BU ŞAMPİYONLUĞU..!! [ 2008-2009 Süper Lig ve Türkiye Kupası Şampiyonu BEŞİKTAŞ...! ]

Brestgerfich

Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

CHEm !

bavulunu da topla git diyemiyorum.
biraz bekleyelim bakalım.
Allah kitap Beşiktaş

Bircan*

yahu aslında bakiye gösterilen sabır bunla higuain e gösterilseydi özellikle higuain bayagı iyi topcu olacak gibiydi..

BerkAy1903

Ulan bu adamı geldiğinden beri gözüm kesmedi....

bi uyum sağlayamadı takıma..
19o3

carsi52

Bölünür senin için uykular!

NoPasaran

Beşiktaşın topçusu değil :)

Diaatta ya sabrederdim ama gordona sabredemem
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Anarchy*

Gözü görmüyo ki bu adamın..
Topun geLdiğini 10 saniye sonra aLgıLıyor,İnanıLmaz kademe hataLarı yapıyor.
Beşiktaş'ın oyuncusu değiL.
YoLu açık oLsun.

Kralkartal21

Daha 5 veya 10 maç oynadı ve Schildenfeld çokta kötü oynamadı.Bana göre kötü oynuyor diyenlerin şunu düşünmesi lazım.Beşiktaş genel olarak kötü oynadı.
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

RCA

fb de edu lugano gs de song biz niye eskisi gibi ronaldo zago ikilsi gbi bir oyuncu almıyoruz gordon gibi diatta gibi oyuncularla kalıyoruz onları alıyoruz bi türlü anlam veremiyorum ...
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

Guti ORÇ.

yedek klubesinde kalıcı olur boşu boşuna kontejan dolar bunun yüzünden.....

menejerinide al git!!

MeLo

bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...