Ana Menü

istifa bekliyoruz ama biz suçsuz muyuz?

Başlatan ozzy_10_4_ever, Nisan 16, 2008, 23:00:03

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozzy_10_4_ever

Şu an geldiğimiz noktada herkesin farklı bir sikayeti var ve hemen hemen hepsi haklı sikayetler...Ancak bu istifa seslerininin yukselmesini sağlıyacak olaylar yeni başlamadı ki?Tabiki en sucsuz taraftardır ama tamamende sucsuz muyuz?bunları yazmaktaki amacım kendimizi de sorgulamamızı istemem...yazının bundan sonraki kısmını forza'da buna benzer bir topicte yazdım ve buraya kopyalıyorum.

Bu sene sivas maçında yonetim istifa diye bağırırken aklımda 8-0 yoktu!Verdiği sözü yerine getirmekten aciz bir başkanı,105 yıllık büyük bir camianın adını mafya davalarına yazdıran bir menajeri düşünüyordum!

Klupler şampiyonluk kaybedince,farklı mağlubiyetler alınca küçülmezler...büyüklüklerini yitirmezler!Zaman zaman basiretsiz insanlarda gelebilir başa ancak büyük klupsen onu indirmenin bir yolunu bulursun!Kongre üyelerin çıkar elini taşın altına koyar ve basarıya giden yolu cizer!Ama mesele o değil!
Beşiktaş her zaman farklı diye anlatıldı bize...
Babam bana ''biz farklıyız oğlum derdi şerefli ikinciliklerimiz var bizim...biz başarı için her yolu mübah saymayız!Biz çok büyüğüz büyüğüz bu yüzden...'' derdi!

Biz bu sene başarı için her yolu mübah saydık!Evet belki serefsizce sike yapıp emek çalarak değil ama susarak!Basiretsiz,Beşiktaşlılık değerlerini birer birer yitiren yönetime karşı susarak,klubun ismini mafya babalarının ismiyle birlikte geçiren bir menajere susarak,8-0 kaybettiği maçtan sonra forma değiştirmek isteyen,sevdiği motive etmek istediği için kmlerce yol giden taraftara otobuslerinin perdesini kapatarak cevap veren futbolcuları her maç tribune cağırarak,bunları soyleyenleri provakatorlukle suclayarak başarıya ulaşmak için sustuk!

Artık ortada bir hedefte kalmadığına göre herkes bağırabilir istifa diye...İsteyen başarısızlık için bağırsın isteyen kaybolan değerler için ama artık susmamalıyız.Bizim tepkimiz umarım ki genel kurul ve muhalefetide ateşleyen bir kıvılcım olur!!

keskinli

sucun en büyügü bizde aslinda
simdiki baskani kim getirdi o makama?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Simurg

hiç bir zaman bu konuda tek kişiyi suçlamadık
bunda büyük pasta dilimlerini bizde yedik
ama önemli olan hatayı anlamak ve düzelmek

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Cem Goren

evet suç bizdede olabilir ama artık bazı şeylerin farkındayız ve istida etmesini bekliyoruz
altın kapılarımız kan oldu tayfun

gözzde_bjk

Şimdi yeni bir düşünce türemiş hatrı sayılır Beşiktaş forumlarında.Efendim zihinlerde beliren o ''parlak'' fikir şudur:
Yönetim isteğiyle gitmeli,olağanüstü kongre olmamalı.Yoksa her yönetim birbirinin kuyusunu kazarmış!

Bu daha şimdiden protesto olmayacağının sinyalleri midir?Ayrıca eğer yeni gelen yönetimde Beşiktaş'ın değerlerini böyle ayaklar altına alırsa muhalefetin gene yönetime tepki vermesinden daha doğal ne olabilir?
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

ozzy_10_4_ever

Zaten yazımın sonunda da susmamamız gerektiğini belirtmiştim.Ama istifa sadece taraftarın bağırmasıyla olmaz!2000 tane imza toplayamayan genel kurul ve elini taşın altına koymayan muhalefetin bir şeyler yapması gerekiyor!!

erdinc1926

K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

pascalyptica

suçsuzuz tabi.. biz mi dedik başkan git higuaini diattayı al diye..
Sonunda Nouma olmayan Pascal üçgeninden bi' hayır gelmez..

ozzy_10_4_ever

Tabiki biz demedik al diattayı diye ama aldığı zaman sustuk!Şampiyonluk için sustuk...Beşiktaş'ın adını mafya davalarına yazdıran bir menajer varken sustuk!Ben tepki verilmesin demiyorum bu tepkiyi cok daha erken gostermeliydik diyorum!Yine verelim tepkimizi,manisa macında inletelim stadı yonetim istifa diye!ama nelere sustuğumuzuda gorelim ve kendimizi sorgulayabilelim!sorgulayabilelim ki demiroren gidip yenisi geldiğinde aynı durumlara dusmeyelim cok daha erken tepkimizi koyabilelim.Bizim bu tepkiyi 4. senenin sonunda diattalardan,higuainlerden sonra değil daha ilk yılında berkantlardan,veysellerden sonra vermemiz gerekirdi...Sivas macı tutmadığı ilk soz değil ki baskanın!Rıza Çalımbay'la birlikte gitmediği zaman demeliydik sözünü yeme başkan diye!Gec kaldığımızı anlatmaya calısıyorum ki bir daha bunları yasarsak zamanında gerekeni yapabilelim diye!

erasca

Alıntı yapılan: pascalyptica - Nisan 17, 2008, 21:15:44
suçsuzuz tabi.. biz mi dedik başkan git higuaini diattayı al diye..

Aldıda ne yaptık?o yapacağı hatayı yaptı...Biz neden tepki göstermedik.Dersenki ben gösterdim biz bir kişi değiliz...Tek yüreğiz...Ama bu tek yürek olma işinde de bi durum var fakat çözemedim.

gürol

bakın heryerde aleni sevdiğimi ve çok iyi bi amigo olduğunu yazarım ama bu sefer diyorum ki alen istemiyor diye tribuün bağıramıyor istifa diye.alen olamamasına rağmen direktiflerini dinleyen tribüncü arkadaşlar bağırtmıyor.zaten beste kutudan başlar sonra dağılır.eğer kutuyu kontrolüne almışsan istifa diye bağırmayı bekleme.
herşey sivas maçında oldu.öyle bi derin devlet kokuyordu ki kapalı o gün herkes yanındakine bakıyordu ne şekilde bağırsak diye.acaba bunu bğıralımmı yoksa bağırmayalımmı?abilerimiz ne der bağırırsak?en sonunda öfke hiddet başın öne eğilmesin aldırma kartal aldırma bestesinde patladı...
hani diyoruz ki ooo ayhan akman suç sende değil sana sebep olanda diye.iştte aynı şey onların o koltukta oturmasını sağlayan tek şey çarşıdır.ve bu başarısızlık çarşının başarısızlığıdır demirören gibi yöneticiliği kumda oynamak sanan birine yeter demediği için...ve yeter diyeni susturduğu için...siz evinizde gönül rahatlığı ile oturun beyler biz bu işlerin içine girmeden temizce seven kişileriz.
tek suçlu ÇARŞI dır..
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

SercanBjk

Taraftar bu devranın en az suç işleyen çarkıdır.