Ana Menü

Jean Tigana

Başlatan eRe, Aralık 22, 2006, 23:49:05

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Savunması istendi!
Beşiktaş Yönetim Kurulu, teknik direktör Jean Tigana'nın kulübün mali durumu ile ilgili yaptığı söylenen açıklamalar üzerine, bugün geniş kapsamlı bir yanıt verdi.

Kulüpten yapılan resmi açıklamlada Brezilyalı futbolcuların ülkelerinden dönmeyeceği konusundan, gece saat 02.00'ye kadar futbolcularla Murat Aksu arasında yapıldığı iddia edilen para pazarlığı konularına cevap verildi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Tereddütsüz tüm kamuoyunun kabul ettiği gibi Beşiktaş Kulübü, kurulduğu günden bu yana sporcularına ödemelerini düzenli olarak yapan, zaman zaman gecikmeler olsa da tüm taahhütlerini yerine getiren bir Spor Kulübü'dür. Kulübümüz oyuncularıyla yapılan sözleşmelerin gereklerini her zaman, en küçük ayrıntısına kadar yerine getirmektedir. Yabancı futbolcularımızın Aralık maaşları dışında, Kulübümüz'den alacakları bulunmamaktadır. Kendilerine son ödeme de 19 Aralık 2006 tarihinde yapılmıştır. Dolayısıyla tatile çıkan bu futbolcularımızın ülkelerinden geri dönmeyecekleri şeklinde basında yer alan iddiaların, parasal konulara dayandırılması tamamen anlamsızdır. Diğer oyuncularımızla ilgili iddialara gelince; Türk oyuncularımıza yapılan maç başına ödemelerde gecikmeler söz konusu olmuştur. Ancak diğer ödemelerin tamamı gününde yerine getirilmiştir. Futbolcularımıza kalan alacaklarının da bu ay içinde ödeneceği bildirilmiş olup, parasal hiçbir problemden dolayı oyuncularla Kulübümüz arasında bir sıkıntı bulunmamaktadır. Hal böyle iken özellikle kaybedilen bir maç sonrası, alınan başarısız sonucun para ödenmediği iddiasına dayandırılması kabul edilir bir durum değildir.

Ayrıca İkinci Başkanımız Sayın Murat Aksu'nun Gençlerbirliği maçından bir gün önce, futbolcularla sabah 02.00'ye kadar para pazarlığı yaptığı iddiası, tamamen hayal ürünüdür. Sayın Aksu, saat 20.30'da takım kaptanları  ve aynı zaman dilimi içinde Ricardinho ile Gençlerbirliği maçının önemini belirten maç konuşması yapmıştır. Ardından saat 24.00'de Takımımız'ın Menajeri Sayın Ali Gültiken, Kulüp Doktorumuz Sayın Ayhan Optur'un isteği doğrultusunda ailevi sorunları  olan ayrıca maçta oynamamış bir oyuncumuzun özel durumu ile ilgili görüşmede bulunmuştur. Gençlerbirliği karşılaşmasından bir gece önce, otelde para pazarlığı yapılması söz konusu olmadığı gibi, başka bir görüşme de kesinlikle olmamıştır. Öte yandan kulüp tarafından yapılan bu açıklamanın son kısmında yer alan cümleler akıllarda soru işareti bıraktı. Tigana'nın söylediği sözlerin abartıldığı konusundaki açıklamalarına rağmen, siyah beyazlı yönetim Jean Tigana'nın savunmasını istedi. Açıklamanın son bölümüde konu ile ilgili şu cümleler yer aldı. "Şu anda tatilde bulunan Sayın Tigana tercümanı Sayın Sinan Serhatlıoğlu vasıtasıyla yaptığı açıklamaların çarpıtıldığını dün internet sitemiz aracılığıyla kamuoyuna duyurmuş olmasına karşın, Yönetim Kurulumuz konu ile ilgili olarak Beşiktaş İkinci Noterliği'nden 22.12.2006 tarihinde düzenlenen ihtarname ile kendisinin savunmasını istemiştir. Son olarak Kulübümüz'ün maddi imkanlarının kısıtlı olduğu ifade edilerek transfer yapamayacağı iddialarının da tümüyle gerçek dışı olduğunu belirtmek isteriz. Beşiktaş Kulübü gerektiği zaman, gereken transferleri yapabilecek güce her zaman sahiptir."

Kaynak : DHA
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

eRe

Tigana kovulacak mı?
Beşiktaş yönetimi ve Tigana arasında yaşanan gerginlik büyüyor. G.Birliği maçının ardından hava alanında yurt dışına giderken Tigana'nın yaptığı açıklamalar Fransız hocanın Beşiktaş'taki geleceğini tehlike altına almış durumda.

Lig TV'ye telefonla bağlantı yapan Beşiktaş Alt Yapı Komitesi Başkanı Sinan Vardar, Fransız çalıştırıcının yaptığı açıklamalara karşı yönetimlerinin verdiği cevabın çok net olduğunu ve 10 gün içerisinde çok önemli sıcak gelişmelerin yaşanabileceğini söyledi.

Vardar'ın bu açıklamasından sonra Beşiktaş yönetiminin Fransız hoca ile görüşüp gerekli savunmasını aldıktan sonra Tigana'nın görevine son verebileceği düşünülüyor.

www.erdemeksi.com

eRe

İşte Tigana'nın savunması!
Tigana - Beşiktaş gerginliğinde beklenen açıklama geldi. Noter aracılığı ile Fransız çalıştırıcıdan bir savunma isteyen Beşiktaş yönetimine Tigana gerekli savunmayı yaptı. Tigana'nın Beşiktaş Spor Kulübü'ne yolladığı açıklamaya resim galerimizden bakabilirsiniz...

Kulübün resmi sitesinde yapılan açıklamada Tigana'nın şu ifadelerine yer verildi:

"Medyada bana atfedilen sözler yayınlandığı hakkında bilgi aldım; iddiaya göre bu sözleri ben 20 Aralık 2006'da Ankara Gençlerbirliği Kulübü ile yapılan maçtan sonra gazetecilere söylemişim.

Basında yer alan makalelerin bazılarında, bu maçta kötü sonuç alınacağının önceden belli olduğunu, çünkü yaklaşık yirmi maçtır çoğu oyuncunun primlerini almadığını, bunlardan bazılarına aylardır ödeme yapılmadığını, bayram için ülkelerine dönen bazı Brezilyalı futbolcuların, ücretlerinin ödenmemiş olması nedeniyle Türkiye'ye dönemeyeceğini ve hatta maçtan bir gün önce, futbolcuların gece saat ikiye kadar Başkan Yardımcısı ile görüşme yaptıklarını söylemişim.

Bana atfedilen tüm bu sözler açık bir şekilde yanlıştır.

Ayrıca, yapılacak ödemelerin detayları ve primlerin hesabı için talimat verdiğim, hatta bu primler için karmaşık yüzdeler bildirdiğimi bile okudum.

Tabi ki böyle bir şey olmamıştır, özellikle tüm bu detaylar hakkında bilgi sahibi olmamam gibi basit ve makul bir nedenden dolayı.

Gerçekte, kaybedilen bu maçtan sonra bana görüşlerim soruldu.

Sadece oyuncuların çok az motive olduklarını gördüğümü söylemekle yetindim.

Bana ödeme konusunu ve futbolculara ücretlerinin ödenmemesi meselesini sordular.

Gazetecilere, sadece bu konuda kulüp yönetimine başvurmaları gerektiğini söyledim.

Bu belge ile gerçekleri su yüzüne çıkarmayı ve bana karşı hiç söylemediğim sözler yüzünden hasmane bir ortam yaratılmasını engellemeyi istiyorum.

Bildiğiniz gibi şimdiye kadar her zaman mümkün olduğu kadar tarafsız ve bir antrenöre yakışan vakur bir tutum takınmaya çalıştım.

Bay Başkan, her türlü olası karmaşıklığı önlemek niyetiyle bunları size bildirmek istiyordum.

En derin saygılarımla,"

JEAN TİGANA

Tigana'nın Beşiktaş Spor Klübü'ne gönderdiği açıklamanın orjinal ve Türkçe'ye çevrilmiş hali:

www.erdemeksi.com

eRe

arkadaslar ıste bjk de ki sıcak gelısmeler bunlar.tıgananın durumu ne olucak gorucez.ah tazmınatı olmasa seve seve gondersek ancak suan borc yazacak halımız yok ve bu arap sacına donmus olay bakalım ılerkı gunlerde ne hal alacak
www.erdemeksi.com

streetboys

beşiktaşımızı karıştırmak istiyor bu medya lütfen buna izin wermeyelim her geçen gün daha kötüye sürükleniyoruz yalan yanlış haberler yazıyorlar.İNADINA TİGANA..!!

sedokajmeran

BEN İMZA ATMASINI BİLMİYORUM... PARMAK BASSAM OLUR MU :)

hrby

ne tiganası yta herkesin kendi görüşüde ben tiganayı istemiyorum..bilmiyoır bence türk hoca gelmeli beşiktaş ruhunu oyuncalara aşılayabilecek bir teknik direktör..tiganayla falan olmaz zaten oyuncalar ii ama ruh yok işte problem burda..
"Her Zaman Her Yerde Seninle Birlikte Ölüm Gelsin İsterseee
Gözlerde Bir Damla Yaş Kalbimizde Bir Aşk Sensin Beşiktaşş"..

rico_ pasa

I LOVE YOU LUCE

kıymetini bilemedik adamın kabul edin o gelsin 3 lü sistemde delgado ile rico yanyana oynar o zaman seyredin besiktası
Adaletin Bittigi Yerde TÜRK'ÜN Kudreti Başlar.

carsi52

Alıntı yapılan: sedokajmeran - Aralık 23, 2006, 14:12:59
İNADINA TİGANA

hala inadına tigana diyebiliyomusun.sana helal olsun.
Bölünür senin için uykular!

Brestgerfich

keŞke tazminatı o kadaR çok oLmasa...
asLında adam bize Türkiye Kupasını faLan kazandıRdı ama amaç Şampiyon oLmak,iyi futboL oynamak...ve bu amaçLarın hiçbirisi yerin getiriLmio...
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

rico_ pasa

Alıntı yapılan: sedokajmeran - Aralık 23, 2006, 14:12:59
İNADINA TİGANA

aha ha hahah  ah ah :) :)  İnadına tigana ha  hiç gulecegim yoktu :) aksam aksam ilahi ya

MeLo

wALLA bu sene sonu tigAna yoLcu.
bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

rommedahl

Bu basın varya Beşiktaş'ı aşağa çekmek için elinden geleni yapıyor.Hiçbir zaman Beşiktaş'ı manşete taşımazlar böyle olaylar bulunca özellikle manşet yapıp bizim üzerimize geliyorlar.Böyle bi şerefsizlik olamaz.

rico_ pasa

işin tadı kactı tigana gitmeli hiçbir hayrını gormedik bugune kadar bir derbi bile kazandırmadı bize

hrby

bırakın tiganayı yaa....BIKTIM ARTIK ONUN BU TAKIMI YÖNETMESİNDE....
"Her Zaman Her Yerde Seninle Birlikte Ölüm Gelsin İsterseee
Gözlerde Bir Damla Yaş Kalbimizde Bir Aşk Sensin Beşiktaşş"..