Ana Menü

%84 Beşiktaş Şampiyon

Başlatan Onur*, Mart 06, 2008, 23:28:13

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Onur*

BEŞİKTAŞIM %100 ŞAMPİYON
ama sizin dediğiniz gibi istatistiklere göre falan değil
ŞEREF'iyle ve HAKKI'yla

'%84 Beşiktaş şampiyon!'
HABERTURK.COM Spor Servisi'nin özel haberine göre, son 10 haftaya lider giren Beşiktaş istatistiklere göre bu sene '%83.6 ile şampiyon!'

06.03.2008 12:14
Kim şampiyon olacak?
Yüzdelere göre; Beşiktaş!

Türkiye Süper Ligi 1950'li yıllara kadar dayanıyor. İlk sezondan bugüne kadar geldiğimizde son 10 haftaya lider giren takımların sezon sonunda da büyük bir yüzdeyle şampiyonluğa uzandıkları görülüyor.

Bu açıdan bakıldığında geçen hafta oynanan derbi maçta G.Saray'ı 1-0 yenen Beşiktaş ligin tamamlanmasına 10 hafta kala tam 137 hafta sonra liderlik koltuğunu ele geçirdi ve istatistikler şampiyonluk yarışında en büyük adayın bir anda Beşiktaş olduğunu ortaya koyuyor.

Son 10 haftaya lider giren takımlar tam 41 kez mutlu sona ulaşmayı başardı. Bu da %83.6'lık bir yüzdeyle son 10 haftaya girenleri şampiyonluğa taşıdı.

Bu durumda en son 2002-2003'te 100. Yılı'nı kutlarken şampiyon olan siyah-beyazlı ekibin sadece istatistikler göz önüne alındığında şampiyonluk için %83.6'lık bir şansı var.

Son 49 senede 41 kez son 10 haftaya lider girenler şampiyon olurken, bu kaide son 49 yılda sadece 8 kez bozuldu. Yani sadece 8 kez son 10 haftaya lider giren ekipler şampiyon olamadı.

Genel olarak ligde son 10 haftaya lider giren ekiplere değil de sadece Beşiktaş'ın son 10 haftaya lider girdiği sezonlara bakılacak olursa o zaman da siyah-beyazlı ekibin şans yüzdesi %90'a çıkıyor.

Bugüne kadar tam 10 kez son 10 haftaya lider girdi ve bunlardan 9'unda şampiyon olarak %90'lık bir yüzde tutturdu.

Yani son 10 haftaya lider giren takımların şampiyonluk yüzdesine bakıldığında, lig geneli %83.6 ve sadece Beşiktaş'ın istatistiği de %90'lık bir oran ortaya çıkartıyor

Alıntıdır.
duymadığım kalmadı; kalmayanı duydum aklım almadı..!

NoPasaran

İstatisik asla bir bilim değildir :D

Bu yüzdne kabul etmiyorum %84 lük durumu
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

allah korusun bır puan kaybetsek o zamanda 4.sırada oldugumuzdan yuzde 0 olacak.bos ısler suan bu ıstatıstıklere aldanmak
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Kralkartal21

Bu işi istatikler belirleyecekse  ohooo
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

lambkuzu

kesinlikle istatistiklere boş diyemeyiz tamamen aynı çıkmasa da  geçmişten gelen veriler gelecek hakkında (kimse geleceği bilemeyeceği için) en azından yorum yapma şansı doğurur. fakat bu kesinlikle böyle olacak anlamına gelmez.. amma velakin şunu da diyebiliriz ki ister %90 ister % 1 şansı olsun beşiktaş her sene şampiyonluğun en büyük adayıdır. yeterli inanç ve azmi oyuncularımızdan görürsek kupayı da kaldırırız allahın izniyle...
Hayatı süsledik izharı ittihatla bugün,
Yolunda gençliğin ulvi değil miydi birleşmek.
Sebatı bayrağımız yaptık, i'tilamız için
Neticesiz ve boş olmaz sebatla hiçbir emek.
Dakikalar bize bir nağbe nişad olsun.
Kulübümüzde müceddet nücumu mevc vursun

SercanBjk

Yüzde 84 değil yüzde yüz şampiyon Beşiktaş.

Gaz vererek takımımızı rehavete sokma çabalarını yemeyelim.

beckyZWICKY

1 puan geride olsak şans %10 olcaktı 1 puan fazla öndeyiz %84 :D isterseler %1 şans tanısınlar ben beşiktaşıma %100 güveniorum we şimdiden BU SENE ŞAMPİYONUZ ULAN diye haykırmaya başladım inancım we güvenim tam YAP Bİ KIYAK BİZE BEŞİKTAŞIM !!!
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

pascalyptica

genellemeler ve istatistikler en çok yanılgıya düşüren şeylerdir..
şampiyonluk inönüden ve sivastan geçecek..
Sonunda Nouma olmayan Pascal üçgeninden bi' hayır gelmez..

black_eagle_sefa

45'lik plak,35'lik rakı,25'lik hatun...

ilhan mansız_melis

% 90 değil % 100 şampiyonuz
sezon sonunda alıp bayrağımı formamı çıkıcam sokağa ve de FeneLbahçeliler derneğine gideceğim
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

onaT

olsun bu da moral veriyor insana

KeePSaKe

Ligimiz öyle bir durumdaki ne olacağı belli olmuyor onun için şimdiden bişey demek istemiyorum
Since 1903

Bircan*

İstatistikler kabul edilemez. Misal, geçen sene İnönü'deki FB maçının sonucu olarak herkes Beşiktaş'ımızın galip gelip şampiyonluk turu atacağını söylüyordu.(Biz elbette böyle düşünüyorduk inanıyorduk fakat istatistik ve avantajları-dezavantajları bir çok kişi kağıt üzerinde göstermeye başlamıştı.) Ne yazık ki öyle olmadı :( Ama bu sene şampiyonuz. Topici açan arkadaşın da dediği gibi: "ŞEREF'iyle ve HAKKI'yla şampiyon; istatistiklerle değil!." 
UNUTMAYIN! ÇELİK GİBİ SABIR ÇİÇEK GİBİ SEVİNÇLERLE YAŞADIK BU ŞAMPİYONLUĞU..!! [ 2008-2009 Süper Lig ve Türkiye Kupası Şampiyonu BEŞİKTAŞ...! ]

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

carsi52

%84 bence çok fazLa.
Ts,BeLediye,Fener,Sivas maçLarı kazanıLırsa işte ben o zaman kesin gözüyLe bakarım :)
Bölünür senin için uykular!