Ana Menü

Mühendis Oktay!

Başlatan Onur*, Şubat 27, 2008, 19:30:48

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Onur*

16 yıl oldu.

Her gs maçı öncesi bu olay aklıma gelir ve gözümden yaşlar akar.

Kendisini unutmayacagım.

Topragın bol olsun abi, mekanın cennet olsun.

Kazanın önünden fenere esenler, cimbom'u dost belleyenler mecidiyeköy'de beşiktaş atkısını boynuna dolamış eşiyle beraber dolaşırken 30-40 kişilik galatasaray taraftarınca Muhendis Oktay'ın katledildiğini unutmasın.gs 6 fb 1 şampiyonluğumuzuda çalmıştır ayrıca yapılan şerefsizlikler çabuk unutuluyor veya neden fener'e yönelik oluyor anlamıyorum.

Kazanın önünde esenler gelsinler kabataşın önüne eski açığın arkasına.Mühendis oktayı toprağa vermişiz gs'liler yüzünden 16 sene geçti taksim'den rahat rahat iniyorlar giriyorlar stada.

Neyse daha fazla konuşmak istemiyorum.

Kendisini Unutmadım ve Unutturmayacagım.

Mert Kayalar

Unutma, unutturma..
duymadığım kalmadı; kalmayanı duydum aklım almadı..!

keskinli

oktayi saygiyla aniyoruz
unutmadik!
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Onur*

unutulmadın be abi...

ne kadar şeref e sığar

ne kadar adamlığa sığar

ama bu şerefsizlik ve adamsızlık bunların kanlarında var

ölümünün 16 yılında unutlmadın

bu tribün tarihi ne seni , nede bu kahpeliği yapanları unuttu !

herkes kardeş ilan ettiğini iyi bilsin..

fener öfkemsin , galatasaray nefretimsin !

---------------------------------------

Zaman gazetesi:

1991 yılında da bir G.Saray-Beşiktaş maçı sonrasında, Siyah-Beyazlı renklere gönül veren Oktay Akdemir adlı mühendis rakip takımın taraftarlarında tartaklanarak öldürülmüştü

-----------------------------------------------

Beşiktaş gazetesi 2004:
Divan Kurulu Başkanı Şeref Nasır, katılımcıları geçtiğimiz günlerde vefat eden efsane futbolcu Şeref Görkey ve Beşiktaş-Çaykur Rizespor mücadelesinde yaşamını yitiren Cihat Aktaş için 1 dakikalık saygı duruşuna davet etti. Saygı duruşunun ardından Nasır, yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:
"Bilindiği gibi son yıllarda çeşitli etkenlere bağlı olarak toplumsal yaşamın her alanında görülen şiddet ve terör, bu kavramlarda asla yan yana gelmesi mümkün olmayan spor müsabakalarında da kendini hissettirmeye başlamıştır. .............vs.
Birkaç yıl önce Mecidiyeköy'de sırf BJK atkısı taşıdığı için genç bir mühendis kardeşimiz de rakip takımın taraftarları tarafından eşinin gözü önünde dövülerek öldürülmüştür. Bütün bu olaylar ve gelişmeler karşısında sessiz kalan çevrelerin, hatta meslektaşlarının uğradıkları yaşamsal tehditleri görmezden gelenleri bugün stadımızda yaşanan bireysel bir eylemi ve adli olayı vesile ederek kulübümüze yönelttikleri eleştirileri, olayı camiamıza mal etme çabalarını esefle izliyor ve karşılıyorum"

-------------------------------------------------

Radikal'in tribün terörü yazısında:
1991: Beşiktaş-Galatasaray derbisi öncesinde Siyah-Beyazlı takımın taraftarı mühendis Oktay Akdemir, GS`li taraftarlarca dövülerek öldürüldü.

------------------------------------------------

ekşi sözlükten alıntı;

Mühendis Oktay

90'lı yılların basında bir gs-bjk derbisinde dovulerek oldurulen Beşiktaş taraftarı.
Beşiktaş tribunleri uzun sure yasını tutmuş, olayın oldugu haftanın akabinde oynanan gs- bakırkoy macının cıkısına 500 kisilik bir grupla giderek mactan cıkan gs taraftarını cil yavrusu gibi dagıtmıştır*. ha gideni geri dondurebilmis midir? dondurememistir. hala aklıma geldiğinde uzulurum.

-----------------------------------------------------------

Bilal Omur Alpugan
duymadığım kalmadı; kalmayanı duydum aklım almadı..!

CHEm !

herkes aklına yazsın esas düşman gsdir !
unutmadık.
Allah kitap Beşiktaş

Adriano

Babamın üniversite'den bir arkadaşıymış. Anlatmıştı bir kaç kez :(
Allah rahmet eylesin.
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

carlito1903

Alıntı yapılan: CHEm ! - Şubat 27, 2008, 20:46:06
herkes aklına yazsın esas düşman gsdir !

Gelde bunu bizim taraftara anlat, hepsi değil tabiki bilinçli taraftarlarımız çok ama bir grup gs yi kardeş takım ilan etmiş resmen çok saçma bir yaklaşım...!!!

TurkishTank

bu olayi bilmiyodum...ama simdi biliyom...zaten gs'yi kardes mardes'de gorduk degildim...ama oyle diyenlere boyle serefsizliklerini anlatip kardes olmadigini hatirlatcam...
imza dedigin boyle olur...

Saygilar, @hmEt

Non Mollare Mai

Unutmadık !
Abimizi, kardeşimizi bir kez daha hüzünle, saygıyla anıyoruz.

Nefretimsin !
edit

salvador

unutmadık unutmayacagız cinconun hakından geleceğiz
www.cansuyu.biz/forum/index.php

sizleride bekleriz...

Simurg

anlamıyorum bjk kardeş takım kardeş takım
biz kimsenin kardeşi değiliz...
O yaptığından utansın bi anlık sinirle yaptığı şeyden mutlumu acaba
deydimi yaptıklarına
Unutmayacağız...

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

noumAyberk

Yook canım gs kardeş takım onlar yapmamıştır
Sefa yapmıştır Sefa :oklava

SercanBjk

Saygıyla anıyoruz bir kere daha mekanı cennet olsun diyorum.

Geçmişte bütün bunlar varken bazı arkadaşlarımız çıkıyor Gs kardeş takımdır diyor ya işte ona içim yanıyor ciğerlerim alev alıyor.Biz gerçek düşmanımızı unutuyoruz,fener de dost değildir Gs de bizim bizden başka dostumuz yoktur biline.

SATUKBLADE

olay bildiğim kadarı ile

bu abimiz maça gidememiş ama fanatik olduğu için atkısı vardır boynunda
eşi ile birlikte durakta oturmaktadır.

maç çıkışı dağılan ve beşiktaş taraftarı ile sürtüşme yaşayan 25-30 kişilik ŞEREF YOKSUNU ADİ GALATASARAY ŞENBAZELERİ bu abimizi durakta görünce

ellerindeki demir sopalar ile girişmişler
zaten can vermesi uzun sürmemiş
ama DEDİĞİM GİBİ ŞEREFSİZLER daha durmadan ölüsüne bile demir sopalar ile girişmişler
hemde Eşinin yanında gözleri önünde

Şimdi arkadaşlarım size soruyorum

türkiyede Beşiktaş'ın kardeş takımı varmı
ben bi gs maçında yunan takımını tutuyorsam bi fener maçında ispanyol oluyorsam
ciğerimiz yanıyor bee
ŞEREFLİ OLUN Kİ YÜZÜNÜZE TÜKÜRÜLMEYİ HAKEDİN
BUNA BİLE LAYIK DEĞİLSİNİZ

ne optik başkanın cenaze törenine pankart göndermek ile bu acılar unutulur
ne ele ele verilerek vatan-millet-sakarya denilerek unutulur
her acının yeri farklıdır

maverick

o maçta ben vardım..
rahmeti oktay ı tanımam  ama ,   samiyen de  1 - 0 , sanıyorum  zeki nin  simoviç e attığı ceza alanı dışı birgol ile galiptik.. o zamanlar şimdiki  gibi  % ile değil  taraftarlar..
o otobaın altındaki direklerin dibinden otobüslere giderken  maçta olmadıklarına emin olduğum bir grup tarafından çevrildik. 3 kişi idik.. etrafta kimse kalmamıştı nedense.. adece onlar ve ellerindeki masa bacağı sopalar.. demirler.. 30 kişi kadar  bir ekip..  itişme kakışma.. biraz darptan sonra başlarında  bullunan çapulcunun şurda da  bir  grup var ikazı ile  bizi  bırakıp   başka yöne  koşmuşlardı.. 

o akşam  galata altında  öğrendik olayı.. 

SİYAH BEYAZ.. ÖLÜM YAŞAM

Onurluyum Gururluyum. TÜRK'üm.
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene

pyrz

evet bu olaydanda gsın nasıl bi taraftara sahip olduğunu bi kez daha gördük oktay abimize Allahtan rahmet diliyorum bencede nedense herkes feneri düşman olarak görüyo ama gs ın bize daha çok zararı dokunmuştur elimizden şikeyle alınan şampiyonluklar oktay abinin olayı ve daha fazlası tabiki fenerde rakimiz dir sevmiyoruz feneri ama gsı da en az fener kadar sevmememiz gerekiyo bence
her zaman her yerde en büyük kartal