Ana Menü

Ibra edilmemeli

Başlatan M34, Şubat 21, 2008, 13:19:46

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

M34

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=34193

Umarim pazar günü bu Besiktas yönetimi ibra edilmez. Bir yanlisi yoksa, gereksiz endise etmesine de yok yönetimin dimi? Belki bu sayede bu yönetimden kurtuluruz. Insallah iclerinden bir yigit cikar ve ibra etmez.

keskinli

İbra etmemek Beşiktaş'a ihanettir"
yazik, simdiden cikacak delikanlilari ihanetle suclamaya baslamislar bile
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

pakito14

Karadeniz ibra edileceğinden emin
Beşiktaş'ta 24 Şubat Pazar günü yapılacak olan yıllık olağan Mali Genel Kurul öncesi Divan Kurulu bir toplantı yaparak son hazırlıkları görüştü. Akaretler'de bulunan Divan lokalinde yapılan toplantıda Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz Beşiktaş'ın 105 yıllık şanlı tarihinde şimdiye kadar ibra edilmeyen bir yönetim olmadığını ifade ederek, "Biz divan kurulu olarak pazar günü yapılacak olan mali genel kurulumuz öncesi son hazırlıklarımızı tamamladık. Bütün Beşiktaş kongre üyelerimizin pazar günü yüksek bir katılımının olocağı kulübümüze yakışır bir kongere olacağını ümit ediyoruz. Son dönemde yönetimin ibra edilmeyeceğine dair bazı söylentiler var. Ancak 105 yıllık şanlı tarihimizde böyle bir olay gerçeleşmedi. Siyah beyazlı caimamımızın bu yönetimi de ibra edeceğini düşünüyorum. Beşiktaş demokratik bir camiadır. Tabiki bazı üyelerimizin rahatsızlıkları olabilir. Ancak yönetimi mali olarak ibra etememek için somut delillere ihtiyaç vardır. Hiçbir üye ufak hesaplar yaparak dayanağı olmayan itirazlarda bulunmayacaktır. Biz tüm camaimızı pazar günü Beşiktaş duruşuna yakışır bir genel kurul yapmak için Lütfü Kırdar Spor Salonu'na bekliyoruz" dedi.

21.02.2008   

Kaynak : DHA
Sonunda NOUMA olmayan PASCAL üçgeninden kimseye hayır gelmez!..

pascalyptica

bence bu kritik dönemde kesinlikle ibra edilmeli.. bu tarz şeylerle uğraşılması bence şimdi yersiz.. lig biter herşey o zaman konuşulur..
Sonunda Nouma olmayan Pascal üçgeninden bi' hayır gelmez..

M34

bazi taraftarlarimizi anlamakta güclük cekiyorum. sezon basi olur, "aman lig baslamadan böyle seyler yersiz olur", lig baslar "sampiyonlukdan kopariz, destek olalim" olur ... iyide biz besiktas'i sampiyon oluyor diye sevmedik ki? degerlerimiz mi önemli sampiyonluk mu? 4 yil icinde 105 yillik önemli degerler kaybedildi bu yönetimle; besiktas bir anlamda bir cocugun oyuncagi haline gelmis oldu. gün gecmiyor ki, taraftar yönetimi icin utanmasin. borc gelmis 92 milyon YT'ye, bunun yarisi baskan'a. deyse neyse, ama elde ne var ki? 2 fortis türkiye kupasi, sampiyonlar liginde rekor .. bir stat mi yapildi? bir yatirim mi gerceklesti? ...   

ibra edilmezse ne olur? ibra etmemek yönetim otomatik olarak suclu anlamina gelmez ki? devletin organlari inceleme yapar, o kadar. ama en azindan herkesin ici rahat olur.

edit:
kazim kanat bugün yazmis: "40 milyonu sil, ibra edeyim" bence cok güzel bir öneri ... hiba etmesi, bir anlamda kendine kesilmis bir fatura olur. kendini tamam olarak olmasa da, biraz olsun af edilir hale döndürür.

pakito14

Alıntı yapılan: metini34 - Şubat 22, 2008, 06:53:34
kazim kanat bugün yazmis: "40 milyonu sil, ibra edeyim" bence cok güzel bir öneri ... hiba etmesi, bir anlamda kendine kesilmis bir fatura olur. kendini tamam olarak olmasa da, biraz olsun af edilir hale döndürür.

Güzel laf koymuş kazım kanatta madem ibra etmemek beşiktaş'a ihanet, Kendi klübümün bana borcu var demende beşiktaşa ihanettir! :kart
Sonunda NOUMA olmayan PASCAL üçgeninden kimseye hayır gelmez!..

[KralKartal]

"İbra edilmesi gerek"

Divan Kurulu Başkanımız Yalçın Karadeniz, siyah-beyazlı kulübümüzün 24 Şubat Pazar günü yapılacak Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı'nda, kulüp yönetim kurulunun ibra edilmesi gerektiğini söyledi. Yalçın Karadeniz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kulüp yönetim kurulunun yanlışlarının ve eksiklerinin olabileceğini belirterek, ''Onlar da insan. Tenkit etmek bir görevdir. Ancak ibra farklı bir olaydır. Bu bakımdan yönetim kurulunun ibra edilmesi gerekiyor. İnancım o ki, Beşiktaş'ın 105 yıllık mazisinde yaşanmayan ibra etmeme konusu yine yaşanmayacaktır'' dedi.

İdari ve mali genel toplantılarının yönetim kurullarının, bir sene boyunca yaptıkları masraflar ve idari tasarruflarla ilgili hesap verme günü olduğunu dile getiren başkan Karadeniz, şunları söyledi:

''Bu toplantılar yönetim kurullarının gurur yaşayacağı toplantılardır. Yönetim kurulu kendi üyelerine hesap verme mutluluğunu ve gururunu yaşayacaktır. Her toplantıdan önce ibra konusu konuşulabilir. Ama Beşiktaş'ta aklı selim düşünce galip gelecektir. Divan Kurulu Beşiktaş'a ram oldu diye düşünülmemeli. Ben Beşiktaş tarafındayım. Biz bir tarafız. Dolayısıyla yönetim kurulunun ibra edilmesi gerekir. Zaten başka bir şey düşünülemez. Aklı selim kişiler ibra edilmemesi konusuna müsaade etmez. Son derece sakin, güzel, Beşiktaşlılık duruşu içinde kongrenin geçeceği konusunda inancım tam.''

Üyelerin düşüncesiyle ilgili kimsenin ipotek hakkı olmadığını kaydeden Yalçın Karadeniz, şöyle konuştu:

''Herkes iradesini istediği gibi kullanabilir. Ayrıca kamuoyunda yanlış bir izlenim var. İbra oy çokluğuyla alınır. 5
bin kişi içinde 5, 10 veya 500 kişinin ibra etmemesinin yanında çoğunluk ibra etmişse, yönetim kurulu ibra edilmiş sayılır. İbra etmemek neyle ilgilidir? Bir usulsüzlük, yolsuzluk veya ahlaksızlık vardır. Böyle durumlar belgelenmişse, somut delillere dayanan bir olaysa, Beşiktaş'ın 105 yıllık kurulları var. Divan ve Denetleme Kurulu gibi önemli kurulları var. Bugüne kadar bu kurullara gelen somut delillere dayalı bir yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaları olmamıştır. Somut delillerle gelinmesi halinde bu kurulların kanuni gerekleri yerine getireceğinden kimsenin şüphesi olmasın.''

Yalçın Karadeniz, ibra etmemenin veya eleştirinin demokratik bir hak olduğunu, ancak bunu kullanırken başkalarına da
yeni bir hakkın doğduğunu unutmamak gerektiğini dile getirdi.

Dün gerçekleştirilen istişare toplantısında bu zemin üzerinde bir fikir birliği oluştuğunu dile getiren başkan Karadeniz, sözlerini şöyle tamamladı:

''Toplantıda 'Yönetimin iyi yaptığı işleri alkışlamaya, kötü yaptığını da eleştirmeye devam edelim. Ancak yönetimi somut bir şekilde suçlayacak bir şey yoksa hepsini ibra edelim' şeklinde bir fikir birliği oluştu. Ben de eleştirilerimi yapıyorum. Yanlışlıklar olursa daha sert eleştirmeye devam edeceğim. Bundan doğal ne olabilir ki? Beşiktaş yönetiminden bu konuda bir ambargo yoktur. Üyeler istedikleri gibi eleştirilerini yapabilirler.''

Kaynak: AA
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

NoPasaran

İbra edileceğini düşünüyorum

Beşiktaş gibi büyük kluplerin artık bu tarz konularda basının gazları ile iş yapmaması gerekmiyormu?
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

Muhalefet üçe bölündü!

Lütfi Kırdar Kongre Sarayı'nda yarın yapılacak olan Beşiktaş Kulübü Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı için geri sayım başladı. 10 bin 925 üyenin oy kullanabileceği kongrede ibra krizi gündemin ilk sırasında. 'Yönetim ibra edilsin' diyenlerin yanısıra ibra etmek istemeyenlerin tepkilerini nasıl ortaya koyacağı konusunda 3'e bölündükleri öğrenildi. Bu gruplar şöyle:

1- Kongreye gitmeyecek olanlar: "Yıldırım Demirören'in yönetim tarzını beğenmiyorum. Ama ibra etmemek çözüm değil. Beşiktaş'ı kötü bir duruma düşürür. Bu yüzden kongreye gitmeyeceğiz" diyenler.

2- İbradan önce salonu terkedecekler: "Gidişattan memnun değiliz. Tepkimiz sert olmalı. Beşiktaş'a zarar verebilir. Bu yüzden ibra öncesi salonu terkedeceğiz" diyenler.

3- İbra etmeyecekler: "Demirören, kulübü kendine borçlandırarak tek adamlığa oynadı. Buna bir dur diyeceğiz ve ibra etmeyeceğiz" diyenler.

DEMİRÖREN TEDBİR ALIYOR

Bunlara karşılık Başkan Demirören'in de kongreye kendisini destekleyenlerin gelmesi için çeşitli tedbirler almaya çalıştığı öğrenildi.

Kaynak: Sabah
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

gözzde_bjk

Her kongre öncesi ibra edilip edilmeme konusu konuşuluyor ama her kongrede de herşey eski tas eski hamam işlemeye devam ediyor.Yarın kongrede neler yaşanacak çok merak ediyorum ve kongre saatini iple çekiyorum.Babamla konuştuğumda kendi arkadaş grubununve diğer grupların gereken tepkiyi vereceğini söyledi ama Demirören'e olan 'vefa' borçlarını ödemek isteyenlerinde yerini alacağını belirtti.Yarın herşeyin gene eski kongrelerdeki gibi olacağı kesin ama verilecek tepkiyi çok merak ediyorum.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

M34

ibra oylamisinin saat kacta yapilacagini bilen var mi?

gözzde_bjk

Genel kurul yapıldı ve yönetim ibra edildi.Bende gördüklerimden biraz bahsetmek istıyorum.Geçen mali kongreye göre ibra etmeyenlerin sayısında artış yaşandı.Salonda ibra oylamasına katılmayanların çıkışı ve ibrada red oyu veren insanlar göze çarptı.
Konuşma yapan kongre üyeleri daha çok Fulya'nın kira gelirleri hakkında bilgi istedi ancak onda da üstü kapalı bir şekilde sayın Sabuncuoğlu kirayı kırdırmadıklarını söyledi.
Sayın Cevahir ile Kenan Öner arasında maaş konulu bir tartışma yaşandı.Ve Kenan Öner'in üstün uğraşları sonucu konu büyüdü de büyüdü.En sonunda başkanın araya girmesiyle tokalaşma yaşanması ve Cevahir'in ''Yanlış anlaşıldım.'' demesi komikti.Aşikar bir şekilde 35 bin ytllik bir masraftan söz etmişti.
Başkana karşı yapılan konuşmalar sonrası da konuşma yapan Demirören gene bilindik nidalar atarak ''Biz Beşiktaşlıyız,Beşiktaş'a yanlış yapan babam olsa tanımam.Gelin beyaz bir sayfa açalım.'' diye bir konuşma yaparak kurul ibra oylamasına başlamadan son noktayı koydu.İbra edildikten sonra salondan yükselen Beşiktaş sesleri de taktire değerdi.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

kara kalem

@metini34;

en son Akatlar'da Nilay'a tepki koydugum icin neredeyse milletle kavga edecektim.
kalem sana akan, kara senin sevdan.