Ana Menü

Vodafone Arena.. [Ana Konu]

Başlatan BEŞİKTAŞ, Şubat 20, 2008, 11:34:19

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BEŞİKTAŞ

GÜNCELLEME..

GÜN GÜN VODAFONE ARENA..

https://www.facebook.com/nopasaran21/media_set?set=a.10152371146213128.1073741829.538673127&type=1

Asbaşkan Levent Erdoğan, stat projesinde herşeyin yolunda gittiğini belirtti. Erdoğan, "Avrupa standartlarında çok lüks bir stat için kolları sıvadık. "
23.5.2008

'Stat projesinde herşey yolunda'
Asbaşkan Levent Erdoğan, stat projesinde herşeyin yolunda gittiğini belirtti. Erdoğan, "Avrupa standartlarında çok lüks bir stat için kolları sıvadık. Ufak tefek pürüzler olmasaydı 19 Mayıs günü yeni projemizin startını verecektik. Fakat bu tür sıkıntıları normal karşılıyorum, biz gerekli izinleri aldık ve çok kısa bir süre içinde proje hayata geçirilecek" dedi. Taraftarlara da mesaj gönderen Erdoğan, "Kimse merak etmesin, her şey planlandığı gibi ilerliyor. Önümüzdeki sezon çok güçlü bir takım yaratıp, güzel günleri hep birlikte göreceğiz" diye konuştu.

----------------------

"Stat projesinde sorun yok"
Beşiktaş Kulübü'nün yatırımlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi İlhan Durusoy, BJK İnönü Stadı'nın yıkılarak, yerine yeni stat yapılması konusundaki proje kapsamında hazırlıklarının planlandığı gibi adım adım ilerlemekte olduğunu açıkladı.

İlhan Durusoy, dün bir internet sitesine yaptığı açıklamaların çarpıtılarak bugünkü bazı basın yayın organlarında ''İnönü yıkılamıyor' başlığı ile yayınlandığını belirterek, ''Bu başlıklarla verilen haberler tamamen ifadelerimin değiştirilmesi ve olumsuz olarak değerlendirilmesinden ibarettir'' dedi.

Durusoy, siyah-beyazlı kulüp vasıtasıyla yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

''Kulübümüz tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul III Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü'ne 27.03.2008 tarih ve 2008/258 numaralı yazı ile başvurumuz yapıldı ve karşılıklı olarak görüşmelerimiz devam etmektedir. Yeni stat projemiz ile ilgili hazırlıklarımız planladığımız gibi adım adım ilerlemektedir.''
15.05.2008

---------

Başkan Yıldırım Demirören'in son Genel Kurul'daki en önemli vaadi olan yeni stad için finansman kaynağı bulundu. BJK İnönü Stadı'nı Türkiye ve Avrupa'nın en önemli stadlarından biri haline getirme yolunda belediye ve bakanlıktan bütün izinleri alan yönetim, inşaat için görüşülen yaklaşık 10 firma arasından, Katar Emiri Şeyh Hamid bin Halife El Tani ile el sıkışmak üzere...

Gül yine devrede

kanald.com.tr'den Barış Özkan'ın özel haberine göre Sabah-ATV'nin satışında Çalık ile yaptığı ortaklıkla gündeme gelen Katar Emiri Şeyh Hamid bin Halife El Tani ile Beşiktaş arasındaki bağlantıyı yine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül kurdu. Beşiktaşlı olduğu bilinen Abdullah Gül, bir süredir sıklıkla Çankaya'yı ziyaret eden Başkan Yıldırım Demirören'in girişimleri sonucu Beşiktaş'ın yeni stadının yapımı işine girmesi için de Şeyh Hamid bin Halife El Tani'ye ön ayak oldu. Cumhurbaşkanı Gül, Sabah-ATV ihale sürecinde de Çalık ile Katar Emiri'ni tanıştırdığını açıklamıştı...

İnşaat Haziran'da başlayacak

Türkiye'deki ilk yatırımlarının Sabah-ATV olduğunu açıklayan Katar Emiri Şeyh Hamid bin Halife El Tani, BJK İnönü Stadı ile birlikte ülkemizdeki ikinci yatırımını da gerçekleştirmiş olacak. Beşiktaş ile El Tani'ni şirketi arasındaki görüşmelerde 4 yıl sürecek yap-işlet-devret modeli üzerinde duruluyor. Bitme aşamasına gelen görüşmeler neticesinde BJK İnönü Stadı'na ilk kazmanın Haziran ayı içerisinde vurulması bekleniyor. Daha önce 19 Mayıs'ta başlayacağı duyurulan inşaat için Anıtlar Kurulu'ndan alınması gereken izinlerin de Katar Emiri ile yapılacak anlaşmaya kadar alınacağı gelen bilgiler arasında.

Boğaz'a yeni inci

42 bin kapasiteye sahip yeni stadın 120 milyon dolara malolması bekleniyor. Stadın deniz tarafında kapalı, gerektiğinde de üstü açılabilen bir konser salonu; İETT garajının olduğu yeni açık tribünün arkasında ise bir kongre merkezi inşa edilecek. 42 bin kapasiteli statta 6 bin kapasiteli 200 loca, 2700 araçlık otopark yer alacak. Beşiktaş ise gelecek sezonki maçlarını 12 bin kişilik Kasımpaşa Stadı'nda oynamayı düşünüyor.

Milliyet

-----------

İnönü Stadı'na hücum!

Önümüzdeki ay yıkılıp, yerine 42 bin kişilik yeni bir stat yapılması planlanan İnönü için dünyaca ünlü birçok firma sponsor olmak istiyor. Teklif yapmaya hazırlanan Vodafone, Allianz ve Emirates firmalarının, yap-işlet-devret modeline sıcak baktıkları belirtildi. Beşiktaş Kulübü'nün, yerli ve yabancı diğer teklifler için ay sonuna kadar bekleyip, daha sonra geniş kapsamlı bir toplantıyla son kararını vereceği ifade edildi. Bilindiği gibi Emirates Arsenal'in, Allianz da Bayern Münih'in yeni yapılan statlarına sponsor olmuştu.
9.5.2008

----------

Yeni İnönü Stadı için geri sayım

Beşiktaş Yönetim Kurulu'nun üzerinde titizlikle çalıştığı 42 bin kişilik yeni İnönü Stadı'nın tüm projeleri tamamlandı. Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Durusoy, projenin detaylarını NTV Spor'a anlattı.

Turkcell Süper Lig'de sezonun bitiminden sonra 42 bin kişilik yeni stat projesini hayata geçirmeyi planlayan Beşiktaş Yönetimi, çalışmalarını bitirmek üzere.

Yatırımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Durusoy, yapımı 18 ay sürecek olan yeni statta sadece maç oynanmayacağını, 5 bin kişilik kongre salonu, tiyatro salonları ve sergi salonları olacağını belirterek, tarihi stadının mimarisinin bozulmayacağını söyledi.

NTV SPOR servisinden Hakan Gündoğar'ın sorularını yanıtlayan İlhan Durusoy, "Dünyadaki bütün misallerine bakarsanız takımlar günün ihtiyaçlarına uygun yeni statlar yaparak seyirci potansiyellerini artırmaktalar. Yeme-içme bölümleriyle, dükkanlarıyla, sergi ve tiyatro salonlarıyla taraftarları diğer kültürel faaliyerlere de eklemek lazım. Her zamanki duyarlılığımızla tarihi bölgede olan stadın yapımına  özen gösteriyoruz. Her türlü kuruluşun görüşünü alıyoruz ve bütün onaylar alındıktan sonra başlayacağız" diye konuştu.

İlhan Durusoy, stadın yapım aşamasında, Beşiktaş Futbol Takımı'nın maçlarını Kasımpaşa ya da Ali Sami Yen Stadı'nda oynayacağını, derbi ve Avrupa kupası maçlarını ise Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynamayı plandıklarını açıkladı.

42 bin kapasiteli yeni İnönü Stadı'nda 5 bin 250 kişilik loca, 2 bin 750 araçlık otopark bulunacak. Modern bir stat yapacaklarını belirten İlhan Durusoy, 40 senelik üst kullanım hakkının kendilerinde bulunduğunu ve 365 gün faaliyetlerin süreceğini de sözlerine ekledi.

Haberin Videosu;
http://www.ntvspor.net/modules/Video/Video.asp?CatID=1&cbVideo=144&cbQuality=1

İnönü Stadı için çağrı !..

Şansal Büyüka ve Erman Toroğlu'dan tarihi proje için çağrı geldi !.. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'nun "Dünya'nın en güzel stadı olacak" dediği İnönü Stadı projesi, Maraton'da konuşuldu. Peki Şansal Büyüka ve Erman Toroğlu hangi çağrıda bulundu? İşte yanıtı.

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=37300

Stat projesine Federasyon Başkanı Hasan Doğan'dan da tam destek geldi. 42 bin kişilik süper modern statta haftanın 7 günü yaşam sürecek

Türkiye'nin en iyisi

Siyah-Beyazlı Yönetim'in uzun süredir büyük uğraş verdiği İnönü Stadı Projesi'ne, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'ndan sonra yeni Federasyon Başkanı Hasan Doğan'dan da tam destek geldi. Aynı zamanda Beşiktaş Kulübü'nün kongre üyesi de olan Doğan, bu konuda desteğini net bir şekilde açıkladı. Bunu üzerine yönetim bir İngiliz firması ile anlaşmaya vardı. Hazırlanan projeye Federasyon da, "Türkiye'nin en iyisi olması için ne gerekiyorsa yapılsın" diyerek arka çıktı.

Üstü kapatılabilecek

Stadın en büyük özelliği, üstünün tamamen kapatılabilir, gerektiğinde de açılabilir şekilde yapılacak olması. Böylece kar, yağmur, ağır zemin, rüzgar gibi doğal nedenlerden kaynaklanan olumsuz şartlar, İnönü Stadı'ndaki futbolu etkilemeyecek. Stadın üstü, yazın istendiğinde açılabilecek. Ana hatları ortaya çıkan projeye göre, sahanın zemini 40 metre kuzeye doğru çekilip, deniz tarafındaki eski açık tribünün iç tarafına anfi tiyatro yapılacak. Stadın kapasitesi, 42 bin olacak.

İçinde neler yok ki

Yeni projeye göre BJK İnönü Stadı'nın içinde alışveriş merkezleri, büyük bir otopark, değişik damak zevklerine uygun restoranlar, mağazalar, ofisler, çok amaçlı kullanılabilen salonlar da olacak. Böylece buranın, haftanın 7 günü, günün 24 saati yaşanabilir olması sağlanacak. Ayrıca Anıtlar Kurulu ve İstanbul İl Turizm Müdürlüğü ile yapılacak ortak çalışmalar sonucunda, stadın tam altından geçen ve gizemini yıllardır koruyan dehlizin turizme kazandırılması da hayata geçirilecek.

Bu pazar açıklayacak

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in, yeni stat projesi ile ilgili çok ayrıntılı bilgiyi, bu pazar günü yapılacak olan Mali ve İdari Genel Kurul'da üyelere açıklaması bekleniyor. Fulya Süleyman Seba Projesi'ni hayata geçiren Yıldırım Demirören, BJK İnönü Stadı Projesi'ni de görev süresi içinde bitirip, bir ilke daha imza atmak istiyor. Bu nedenle çalışmalara son dönemde büyük bir hız kazandırıldığı belirtiliyor. Yeni proje, camia tarafından da merakla bekleniyor.   l Orhan YILDIRIM

Kaynak: Fanatik

---------------------------------------------------
İŞTE MUHTEŞEM PROJELERİMİZ
24.02.2008 12:20

Başkanımız Yıldırım Demirören, 2007 Yılı Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı'nda yaptığı konuşmada yeni stat ve diğer projelerimiz hakkında üyelerimize bilgiler verdi. İşte muhteşem projelerimiz:
Başkanımız Yıldırım Demirören, yeni stat projesi ile ilgili olarak dünyanın önde gelen bir firması ile anlaştıklarını belirterek, ''Bu firma, Wembley, Arsenal'in Emirates ve Benfica statlarını yapmıştır. Yeni stadımız spor ve kültür hizmetlerini bir arada yapacaktır. Amacımız stadımızı 200 gün boyunca çalıştırmaktır'' dedi.

Avrupa'nın en modern statlarından birine sahip olacağımızı kaydeden Başkanımız, ''Stadımız üstü kapalı olarak yapılacaktır. Stat projesinin bugünlere gelmesinde desteği olan Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Murat Başesgioğlu'na ve federasyon başkanımız Sayın Hasan Doğan'a teşekkür ederim'' diye konuştu.

''TÜRKİYE VE İSTANBUL'UN GÖZBEBEĞİ OLACAK''

Yıldırım Demirören, stat ve kültür merkezinin İstanbul ve Türkiye'nin gözbebeği olacağına inandığını dile getirerek, şöyle devam etti:

''Gerekli izinleri tamamladıktan sonra, en kısa zamanda hatta mayıs ayı sonunda kazmayı vurup bu stat ve kültür merkezini 18 ay gibi kısa bir sürede Beşiktaşımız'a kazandırmak istiyoruz. Stadımız 42 bin kapasiteli olacaktır. 18 bin üst tribün, 18 bin alt tribün, 6 bin loca olacak. Bu projeyi hazırlarken en çok dikkat ettiğimiz husus tarihsel yapıyla yeniliği biraraya getirmek oldu. 2500 araçlık otopark ve stadın bünyesinde 5 bin kişilik tiyatro, konferans ve fuar alanı bulunacaktır.''

ZEYTİNBURNU VE KASIMPAŞA STATLARI

Stadın inşaası sürerken bir sezon boyunca Zeytinburnu veya Kasımpaşa stadında oynamayı planladıklarını anlatan Başkanımız Yıldırım Demirören, Avrupa maçlarını ise Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynamayı düşündüklerini ifade etti.

Demiören, yeni stadın maliyetinin 80 milyon Avro civarında olacağını belirterek, şöyle devam etti:

''Şu an 40 gün maç için çalışan stadımız, üstü kapalı olduğu için 200 gün çalışacaktır. Bu da kulübümüze kombine ve loca satışlarımızla berabere senelik 40 milyon avro gelir getirecektir. Bu benim değil, Beşiktaş'ın projesidir. Bana göre spor alanında en önemli projedir. Bu proje, Her Beşiktaşlının sahip çıkması gereken, engellemelere set çekmesi gereken,. Bilmeden konuşanları susturması gereken, yardımcı ve destek olması gereken bir projedir. Camiamıza hayırlı olsun.''

YENİ STAT PROJEMİZ

Projenin Resimlerini Büyük Görmek İçin;

http://www.bjk.com.tr/tryonetim/medya.php?rn=17062&tipi=B

http://www.bjk.com.tr/tryonetim/medya.php?rn=17063&tipi=B

http://www.bjk.com.tr/tryonetim/medya.php?rn=17064&tipi=B

http://www.bjk.com.tr/tryonetim/medya.php?rn=17065&tipi=B

http://www.bjk.com.tr/tryonetim/medya.php?rn=17066&tipi=B

http://www.bjk.com.tr/tryonetim/medya.php?rn=17067&tipi=B

http://www.bjk.com.tr/tryonetim/medya.php?rn=17068&tipi=B

http://www.bjk.com.tr/tryonetim/medya.php?rn=17069&tipi=B

:bjk
Doğmamış çocuğuna Beşiktaş marşını dinletmek, doğar doğmaz SİYAH BEYAZ forma almak ve şampiyonlar ligi final maçına 6 aylıkken götürme düşüyle yaşamaktır.BEŞİKTAŞLI olmak...BEYAZ gömleğine SİYAH kravat seçebilme ayrıcalığıdır BEŞİKTAŞLI olmak... Sarı- kırmızı aristokrasi ve sarı - lacivert küçük bir

carlito1903

Yeni projeye göre yine eski açık yüzünden şekilsiz bi stad olacak,oranın kesinlikle yıkılması lazım...
Geçen tv de gördüm,Beşiktaştaki Kadıköy iskelesinin hemen yanındaki tarihi bina yıkılmış otel yapılıyomuş,orası tarihi değil bizim Eski Açık tarihi yıkılsın artık eski açık o zaman yeni stad daha da süper olur...

salvador

yeni acık yıklımasın orası stadın güzel görünmesini sağlıyor boğAz manzaralı olması zaten eski acık ta pek taraftar olmuyor konuk takım için ayrılmıs masrafa gerek yok bence 3 taraf olması yeterli
www.cansuyu.biz/forum/index.php

sizleride bekleriz...

CHEm !

misafir takım için neden masrafa gerek yokki ?
onlar da taraftar.biz deplasmana gittiğimizde rakip taraftar tribününde ne eziyetler çekiyoruz sonra küfür ediyoruz.aynı şeyleri biz de yaşıyoruz.
bencil olmayalım lütfen.
Allah kitap Beşiktaş

salvador

peki herkes stadlarını ona göre yapsın gelen taraftarlar rahatına baksın değil mi

sizleride bekleriz...

CHEm !

rahatına baksın bakmasın o giden taraftarın keyfi ki deplasmana gidenler rahatına bakmaya gitmiyor.
sadece eziyet çektirmesinler yeter.
Allah kitap Beşiktaş

TurkishTank

3 tarafi yapip bi tarafi birakirsan, cok guzel bi goruntu cikcagini sanmiyom...herneyse...ben mimar degilim.. :)
imza dedigin boyle olur...

Saygilar, @hmEt

salvador

yahu eziyet ne oluyor üstleri acık mı diye eziyet yada onların tarafı modern degil diye mi eziyet gelen tarafları camurlu yollardan cıkmaz sokaklardan geçir miyoruz

bizim stad bogaza bakıyor yapılacak olan statta bogaza bakacak yeri görüntüsü dünyada tek onun için görünümü  kapanmasın

sizleride bekleriz...

CHEm !

manzarayı falan geçtim hani demişin ya masrafa gerek yok diye ona taktım ben,yoksa bişey dediğim yok.
bizim takım da gidiyor deplasmanlara.diğer takımlar da derse masrafa gerek yok diye,biz de aynı olumsuzlukları yaşarız.
anlatabilmişimdir umarım.
Allah kitap Beşiktaş

BEŞİKTAŞ

Alıntı yapılan: TurkishTank - Şubat 20, 2008, 12:57:46
3 tarafi yapip bi tarafi birakirsan, cok guzel bi goruntu cikcagini sanmiyom...herneyse...ben mimar degilim.. :)
Öyle bişey olmicak stadin 4 tarafı olcak sadece eski açık kalıcak orası anfi tiyatro olcak örnek bi resim koyuyorum anlamanız için ama yeni stadin projesinle alakası yok sadece bunun gibi bişey olcak büyük bi ihtimalle tabiki daha güzeli haberde yazdıgı gibi üstüde kapanır olursa dehşet olur  :)

Doğmamış çocuğuna Beşiktaş marşını dinletmek, doğar doğmaz SİYAH BEYAZ forma almak ve şampiyonlar ligi final maçına 6 aylıkken götürme düşüyle yaşamaktır.BEŞİKTAŞLI olmak...BEYAZ gömleğine SİYAH kravat seçebilme ayrıcalığıdır BEŞİKTAŞLI olmak... Sarı- kırmızı aristokrasi ve sarı - lacivert küçük bir

salvador

bıraktıgın resim eziklerin stadı değil mi  :ahaha

dediğini anladım sen diğer takımlara bakma diğer takımlar stadlarını BJK fb gs ts gittiklerinde dolduruyor onun için onlar yeni stad yapamazlar bizler hangi statta ne zorluk cekildiğinibiliriz bize gelenler evlerine gelmiş gibi hissetmesinler diyorum...

sizleride bekleriz...

TurkishTank

hee.... simdi biraz anladim.... ;)

ustunu kapatsinlar yaa...yapmisken iyisini yapicanki, dayansin...her sene stad yaptirmiyon...bi 20-30 sene dusunmuycen yaptigin stad'i :)
imza dedigin boyle olur...

Saygilar, @hmEt

pascalyptica

iyi bi stad yapılırsa avrupa kupalarından birinin finali de alınabilir böylece daha önce gelemeyenler de hayran kalır ;) nası olsa şampiyonlar ligi finalinde bile bi pembe tezkere bi kartal gol çekilir  :hayde
Sonunda Nouma olmayan Pascal üçgeninden bi' hayır gelmez..

BEŞİKTAŞ

Alıntı yapılan: pascalyptica - Şubat 20, 2008, 13:18:30
iyi bi stad yapılırsa avrupa kupalarından birinin finali de alınabilir böylece daha önce gelemeyenler de hayran kalır ;) nası olsa şampiyonlar ligi finalinde bile bi pembe tezkere bi kartal gol çekilir  :hayde
:muhaha :muhaha

KeePSaKe

inşallah yapılırda boyle söylemekle kalmaz
Since 1903