Ana Menü

Hapoel Jerusalem - Beşiktaş 19:00 19.02.2008

Başlatan akbaba71, Şubat 18, 2008, 12:18:28

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akbaba71

içerde bir başka oynuyorlar bugün telekoma 26 sayı fark atan unic kazanı içerde  39 sayı farkla yendiler ama dışarda 53 sayı fark yediler  :) bugün böyle bir takımla oynadık unic kazanın yaptığını akatlarda bizde yapabilirz takım inansın yeterki ..
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

erdibatmaz

akatlarda olucaz tabiki bu takım bu sene kupayı almalı...
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

dogucann

İsrail in hapoel jerusalem ekibine 88-73 yenildik ama elenmedik bunun akatlar da kartalın evinde haftaya 7:30 da rövanşı var
haftaya akatlardayızzzzz.

Hapoel Jerusalem:88 - Beşiktaş Cola Turka:73

Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımımız, ULEB Cup 2. Tur ilk maçında İsrail'in Hapoel Jerusalem ekibine deplasmanda 88-73 mağlup oldu. 
Karşılaşmaya İsrail ekibi iyi başlarken, Takımımız ilk sayısını ikinci dakikanın başında Kaya Peker ile buldu. İlk anlarda Takımımız, basit top kayıpları yaparken, Jerusalem bu fırsatlardan yararlanamadı. İlk 5 dakikalık bölümü 7-6 önde geçen Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımımız, başarılı savunması ile rakibinin kolay sayı bulmasına izin vermedi. Karşılıklı basketlerle geçilen ilk çeyrek 13-13 beraberlikle tamamlandı.

İkinci periyota iyi başlayan ve ilk 2 dakikada kontrolü eline alan Siyah-Beyazlılarımız, kötü şut tercihleri ve top kayıpları yapınca oyunun kontrolünü de rakibine kaptırdı. İsrail temsilcisi, Takımımız'ın hatalarını da değerlendirerek 5 dakika içerisinde 23-4'lük bir seri yakaladı. İlk yarının bitimine 2 dakika kala Hapoel Jerusalem, 42-26'lık üstünlük elde etti. Son iki dakikada daha iyi savunma yapan Takımımız, hücumlarda ise yine şanssızdı. Devre 43-29 Hapoel Jerusalem'in üstünlüğü ile tamamlandı.

Üçüncü çeyreğe basket ile başlayan Siyah-Beyazlılarımız, hem top kayıplarını hem de yanlış şut tercihlerini sürdürünce 2,5 dakika içinde rakip takım 51-31'lik skorla farkı 20 sayıya kadar çıkarttı. Fazla top kayıpları yapan Shumpert'in üst üste basketlerine karşın, Hapoel Jerusalem etkili hücumlardan bulduğu sayılarla farkın azalmasına izin vermedi. Dış atışlarda büyük başarı elde eden Hapoel, üçüncü periyodu 66-50 önde geçti.

Dördüncü periyoda Sinan Güler'in serbest atıştan bulduğu sayı ile başlayan Takımımız'da Apodoca'nın da üst üste basketleri sonrasında ilk 1,5 dakikada fark azaldı (67-56). Daha sonra Shumpert'in üç sayılık basketi ile fark 10 sayıya kadar geriledi (69-59). Karşılıklı basketler sonrasında ilk 5 dakikalık bölüm 76-62'lik skorla geçti. Rakip takımda Arnold'ı durduramayan Siyah-Beyazlılarımız, top kayıpları ve savunma sıkıntıları sonrasında farkın açılmasına engel olamadı. Son 3 dakika içerisinde fark bir ara 22 sayıya çıksa da Ekibimiz, üst üste basketlerle farkı indirdi ve mücadele 88-73 Hapoel Jerusalem'in üstünlüğü ile sona erdi.

Takımımız, bu sezon ULEB Cup'taki ilk mağlubiyetini almış oldu. Mücadelenin rövanşı 26 Şubat'ta BJK Cola Turka Arena'da oynanacak.

ALINTI :bayrak

carlito1903

Umarım içeride 15 sayıdan fazla fark atabiliriz,Kaya,Shumbert,Nicevic gününde olursa zaten rahat eleriz onları...
Deplasmanda galibiyetleri yok galiba...

gözzde_bjk

Sahadaki Beşiktaşım mıydı yoksa başka bir takım mı anlayamadım.Nasıl bir şanssızlıktı ki bırakın 3lükleri potanın dibinden bırakılan toplar bile girmedi.Ya da karşımızdaki takıma ne demeli,her attıkları 3lük nasıl potaya girebildi;etmediğim dua kalmadı hatta bir ara beddualara başladım ama işe yaramadı.Schumpert oynamadan olmuyor malesefki.İlk defa 15sayı farkla yenildiğimize sevindim.10sayı farkı koruyabilseydik çok daha iyi olucaktı ama Akatlar da yeniceğimize kesinlikle inanıyorum.Haftaya salı gelebilen değil herkes orda olmalı yoksa boş salona oynanacak bir maçtan hiçbirimiz galibiyet beklemeyelim.Normal maçlarda yapmadığımız duyarlılığı umarım bundan sonra ULEB maçlarında yerine getiririz.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

carlito1903

Bu arada rövanşta her zamanki gibi duyarlılığımızı gösterip ezilen, hakkı yenilen,zalimlerin zulmüne maruz kalan Filistin için de bayrak,pankart vs. açmalıyız....
Zaten açılırda birde burdan belirtiyim dedim...

Cem Goren

bu maçı kazanmalıyız kazanacağız inancmız sağlam güvenimiz tam
altın kapılarımız kan oldu tayfun

1110

[IMG]http://img217.imageshack.us/img217/1303/beiktana6.th.jpg[/img]

Arkadaşlar bu resimden bana eski tansaşı yani akatlara servislerin kalktığı yeri tarif edebilecek arkadaş var mı

Cem Goren

ya o servislerin kalktığı yer b, ölüm ya  en son febe maçında aradıkta bulana kadar canımz çıktı
altın kapılarımız kan oldu tayfun