Ana Menü

120...

Başlatan carlito1903, Şubat 18, 2008, 02:02:30

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carlito1903

http://www.youtube.com/watch?v=3iVoXY-[kufur otomatik editlenmistir]BE

Senaryosunu Özhan Eren'in yazdığı, yönetmenliğini Murat Saraçoğlu ve Özhan Eren'in üstlendiği "120" filminin oyuncuları arasında Özge Özberk, Cansel Elçin, Burak Sergen, Emin Olcay, Demir Karahan, Oytun Öztamur ve Ahmet Uz yer alıyor.

Filmde, Birinci Dünya Savaşı'nın ilk aylarında Rus güçlerine karşı Hoy sınır cephesinde savaşan ve cephanesi tükenen sınır birliğine cephane götürmek üzere gönüllü olan, zorlu kış koşullarında cephaneyi birliğe ulaştıran, ancak dönüş yolunda büyük bir kısmı donarak şehit olan 12 - 17 yaş arasında 120 Vanlı çocuğun öyküsü anlatılıyor.Film 15 Şubatta vizyona girdi...

Ortalıkta bi sürü komedi filminin adı dolaşırken bu film biraz gölgede kaldı ama ihmal edilmemesi gereken bi konuyu ele alıyor,herkesin izlemesi gereken bi film...

bahadıR

valla o kadar komedi filminin içinde pek izlenmez gibi ama gzel bi filme benzio
sen yaşarsın bu kalpte artık geriye dönmesende...
ςǿκ کε√díκ طę ∂طí......

carsi52

Eyvallah burak ben açmayı düşünüyodum bu to[editlendi]i.
Buraya geLdiği iLk gün gidicem izLemeye fragmanını görmüştüm çok etkiLenmiştim.
Bölünür senin için uykular!

Kralkartal21

Gidenler varsa anlatsın biraz nasıl bir film?
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

Kralkartal21

Evet bugün okulda şok olduk Müdür bizi 120 ye götürdü inanamadık hemde ders saatinde. 9.sınıflardan sadece bizi götürdü saol hocam

Filme gelince

Film güzel, arada çok sinir bozucu kulak tırmalayan sesler var(çığlık falan).

Filmin konusu güzel ama pek iyi yapamamışlar ama tarihi merak edenler ve bu ülkenin kimler tarafından bugünlere getirildiğini görmek isteyenler gidebilir.

Aslında iyi bir filimdir ama ben biraz genç olduğum için belki bana çok iyi gelmemiştir.Ama bazı yerlerinde gerçekten çok üzüldüm.
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

bahadıR

filme 2 kere gittim süper özellikle süleyman adında bi askerin vurulması var filme gidenler o sahneye çok dikkat etsin,ayrıca iki gittiğimdede çok duygulandım
duygulanmamak elde deil :46
sen yaşarsın bu kalpte artık geriye dönmesende...
ςǿκ کε√díκ طę ∂طí......

erdinc1926

bence çok sağlam bir film yapmışlar.ama dikkatli bir şekilde izleyip anlamak lazım.
gerçekten her türk'ün izlemesi lazım.bu vatanın kolay kazanılmadığının bir göstergesidir.istanbuldan hakkariye izmirden diyarbakıra her karış toprak uğruna neler verilmemişki.
duygulanmamak elde değil gözyaşlarını tutamayan o kadar çok kişi vardı ki...
filmi kısada olsa anlatmıyacağım kesinlikle gidilmesi lazım...
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

Simurg

bende gitmek istiyorum mümkün olursa hatta bu akşam gideceğim...

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

gözzde_bjk

Uzun zamandır aklımda olan 120'ye sonunda dün gittim ve daha önce zaman bulamayıp gitmediğime bin pişman oldum.Bu ülke ne zorluklarla alınmış,bizden ne kadar cesur çocuklar varmış görmek için mutlaka gidilmesi gereken bir film.Amaç her nekadar tarihi anlatmak olsa da o 120 çocuğun savaşa cephane taşımak için gönüllü olması ve büyüklerinin onları gururla uğurlaması görülebilecek en güzel sahneydi.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

Dem@

gittim ama beğenmedim  o kadar

KeePSaKe

biz perşembe okulla birlikte gidiyoruz
Since 1903