Ana Menü

Sorun nerede? Tek topic

Başlatan NoPasaran, Aralık 16, 2006, 19:06:19

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Katılıyorum bir çok yazıya..

Sanırım zincirleme bir suç var...

Ama başarısızlığımızın temel nedeni Fubolcu kalitesizliği olarak görüyorum..Beşiktaşımızın kadro yapısına bakıyorum cidden büyk takıma yakışmayan bir kadro kurmuşuz..Düşünüyorum taşınıyorum Acaba bu futbolcuların kaç tanesi fenerde yada gs de ilk 11 oynar...Bazen hiç bulamıyorum bazen 1 tane buluyorum...İşte sorun burada..Biz neden böyle kötü kadro kuruyoruz.Kalitesiz oyuncuları alıyoruz.

Yönetime atacam suçu ancak bu sene transferleri tigana yaptı..Tigana istediyse sen neden olur diyorsun yönetim olarak  birde o taraftan düşünüyorum çıkamıkyorum işin içinden..

BEŞİKTAŞ gibi büyük bir klubun çok daha kaliteli futbolculara ihtiyacı var..Fahrilerle Koraylarla büyük hedeflere gitmek imkansız..Bazı büyük yetenekler beli eder kendini..Bazen kötüde oynasa İ.AKIN  yada BURAK gibi..

Bunun sorumlularıda önce hocalar sonra yönetim...En azda futbolcularda suç..Ne diyeceksinki adamlara kapasite meselesi..

2002 sezonundaki Şampiyonluğumuzda en önemli etken Lucescudan ziyade kadromuzdu unutmayıonız..Guinti zago cordoba zago sergen tümer mansız gibi yetenekler bu takımdaydı..

Son söz olarak

Ne zaman düzeliriz derseniz bence 3 senelik bir program yapmaları lazım..Bunu taratara açıklamalrı lazım..Ve bu takımı artık oturtmalrı lazım..Kimle olacak bu işler

TİGANA VE DEMİRÖRENLE beraber olmalı sonuna kadar!!!
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

epitaph_

ben buyuk hayal kırıklığı ıcerısındeyım başkan adayı çıkmaması konusunda forzada da yazıcam bunu ılerıkı gunlerde ...ya o kadar cok sey yazdım kı ben bu foruma yönetım hakkında yok şöyle yok böyle artık yoruldum hakketen taraftarı sallayanı yok ...

carsi52

bence sorun herkezde futbolcular,yönetim ve tigana yönetim ayrı bi suçlu tigana desen futbolcuları yerinde oynatmıyo takım yeniliyo tek forwetle oynuyo kendi sahasındaki maçlara bile 6 defansla çıkıyo.futbolcular desene onlar oynamıyo bazıları hariç mesala burak yılmaz adam ilk geldiği 3 maç harika oynadı geleceğin yıldızı dediler sonra foss oldu.
Bölünür senin için uykular!

rico_ pasa

Adaletin Bittigi Yerde TÜRK'ÜN Kudreti Başlar.

Ozytaurus

Öncelikle Beşiktaşın Sorunu nedir? Buna bi cevap arayalım Kimse Sorun'un adınını koymadan birilerini şuçlu göstermiş.

Eğer Beşikaşı'ın sorunu Futbolcu kalitesizliği dersek; Bireysel olarak baktığımızda takımda çok kaliteli oyuncular var. Ama ortalama kalite - kaabiliyet'e bakarsak biraz düşük diyebiliriz. Saha içerisinde aksayan noktalar var işte bu noktalarda kaliteli dediğimiz oyuncuların devreye girmesi gerekir. Ancak bu da her zaman mümkün olmuyor. Örneğin Kayseri Maçında kilitlenmiş oyunu Rİcardinho'nun bir pası çözdü. Ama aynı şeyi Ankara maçında göremedik.

Beşiktaşın sorunu istikrarsızlık dersek; Buna biraz katılırım sakatlık cezsalılar oyuncuların form grafiğindeki dalgalanmalar nedeniyle bir türlü ideal 11 le sahaya çıkamadık. Ama şu anda belirgin bir 11 oluştu sadece 1-2 oyuncu değişir. Bundan sonra istikrarsızlık diye sorunumuz da olmayacak diye düşünüyorum.

Eğer Beşiktaşı'ın sorunu sistem dersek; ki ligin başında bundan yakınıyordum. Beşiktaş ideal sistemini buldu. Bu sisteme Delgado da girince çok daha iyi işleyen bir makine karşımıza çıkacak.

Biraz da kendimize bakalım. Bir maçı kazandığımız zaman maçın kahramanı 1 hafta göklerden inmiyor. Takım muteşem herşey harika. Gerçeklerin farkında olan 1-2 kişi dışında kimse eksileri dile getirmiyor- getiremiyor. Hatta bir maçın içinde bile bir pozisyonda maçı -duyduğum için söylüyorum- ana avrat sövdüğümüz futbolcu gol attığında -bilmemkim sana kurban olsun- -bu adam geleceğin yıldızı- vs gibi eleştrisel tutarsızlıklar içine giriyoruz. Saplantılı bir şekilde bazı oyuncuları nasıl oynarsa oynasın kabul edemiyoruz.

Örnekler çoğaltılıp görüşe bir karşı görüş öne sürülebilir. Beşiktaşta sorun güven ve inancın yeterince oturmaması. Saha içinde oyuncular birbirlerine - teknik adamlarına güvenmiyorlar. Bir maç muhteşem oynayan oyuncu ikinci maç yedek çıkabiliyor buda moral motivasyonu etkiliyor. Defans kalecisine kaleci defansına orta saha forvetlere inanmıyor. Bu da gergin geçen maçlarda mücadele gücünü azaltıyor. TAraftar yönetime güvenmiyor hatta bir çoğu istemiyor. Yönetim ne yaparsa yapsın güven vermiyor bu da inancı köreltiyor.

İkinci bir sorun da beklentiler. Herkes heman başarı istiyor gelmeyince de sinirlenip ona buna sataşıyor ortalık geriliyor ve sağ duyulu ortaya bir sonuç çıkaraca tartışmalar yerine kısır döngülerin içine giriliyor. 3 senedir kimse çıkıp da "bu takımdan bu sene birşey beklemeyin önümüzde alınacak çok yol var sizden tek isteğimiz bize destek olmanız" demiyor aksine herkesi lig başlamadan şampiyon olunmuş havasına sokuyor.

kısaca özetlersek Beşiktaşın sorunu İnanç - Güven eksikliği ve Doğru Beklentilerimizin olmaması.
______KaRaKaRTAL____

husoeagle

ben hepinize katılıyorum futbolcusundan yönetimine kadar herkeste suç var
ama benim kişisel görüşüm pastadaki en büyük payın teknik kadroya ait olduğudur
iyi bir teknik direktör elindeki malzemeyi en iyi kullanabilen teknik direktördür.
tigana bir çok maça galibiyet için çıkmadı ben gol yemeyimde tesadüfen bir gol bulursamda iyi olur mantığındaydi ki ve dikkat edilirse bir iki maç dışında da rahat bir galibiyet izleyemedik
osman arkadaşımızın dediği gibi bir hafta önce iyi oynayan bir futbolcu bir hafta sonra yedek kalıyoyine bir iki maç dışında oyuncu değişiklikleride oyunu değiştirebilecek şekilde değildi
berabere giden bir karşılaşmayı lehimize çevirecek müdaheleri göremiyoruz tigana da
tigana için 1 puan iyi puan
bence tigana elindeki hamuru iyi bir şekilde yoğuramıyor
örnek verecek olursak hikmet karaman ankaragücünü almadan önce takım çok kötüydü ve düşme potasındaydı aldı takımı nerelere getirdi ki çoğumuzda hikmet karamanı sevmeyiz
diğer yandan lorant erciyes sporu aldı erciyes yine aynı erciyes
bunlar benim nacizane düşüncelerim aksini düşünenler tabiki olabilir
saygılar

ugur24

erciyes konusunda haksızsın hüso..o konuda tüm sorumluluğu üzerime alıyorum... ;D ;D ;D

husoeagle

düzceçarşı

Bence son şampiyon olduğumuz  seneki yıllardan sonra beşiktaş dağıldı herşey değişti yönetim stad oyuncular buda kötü oldu bazı şeylerin aynen devam etmesi lazımdı

keskinli

cogu arkadaslarin yazilarina katiliyorum.sadece bi ekleme yapmak istiyorum
bence en büyük sorun 101.yildir.
kacan sampiyonlugun moralsizligi ile takimin neredeyse tamami degistirilmistir!
her sene 2-3 futbolcu ile eksikleri gidermek yerine takimi tamamen degistirmeyi hem yönetim hemde biz taraftarlar istedik.
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Büyük düşünmeyen kimse büyüyemez...
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

noumansız

Geçen bi tv programında Sinan Engin'in söylediği bişey vardı. 100. Yılda Lucescu Serdar Bilgili'ye şunu sormuş." Ya 100. Yılımızdaki şampiyonluk yada ileriye dönük bir takım oluşturalım" düşüncesine Serdar Bilgili "Tabiki 100. yılımızdaki şampiyonluğumuzu düşüncez" demiş. Şuanki yönetim hem şampiyonluğu düşünüyor hemde gençleştirme operasyonunu biranda yapma ihtiyacı duyuyor. Bu çelişki oldukça sorun bitmez derim BEN..
BeşiktAŞK...

husoeagle

sorun tigananın oyun anlayışında
tigana ne yapmak istediğini kendi dahi anlamıyor

NoPasaran

Alıntı yapılan: noumansız - Aralık 20, 2006, 08:51:22
Geçen bi tv programında Sinan Engin'in söylediği bişey vardı. 100. Yılda Lucescu Serdar Bilgili'ye şunu sormuş." Ya 100. Yılımızdaki şampiyonluk yada ileriye dönük bir takım oluşturalım" düşüncesine Serdar Bilgili "Tabiki 100. yılımızdaki şampiyonluğumuzu düşüncez" demiş. Şuanki yönetim hem şampiyonluğu düşünüyor hemde gençleştirme operasyonunu biranda yapma ihtiyacı duyuyor. Bu çelişki oldukça sorun bitmez derim BEN..

Bence olay çok daha farklıdır..

İlla Serdar Bilgiliye saldırı yapılacak nereden yapılsa diye herkes bişey söylüyor..

İster kabuıl edin ister etmeyin..Beşiktaş tarihnin en büyük başkanlarından birisiydi idaresi olarak ancak özel hayatı kendisini buralardan uzaklaştırdı
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

rico_ pasa

bir takımın basarısı once teknik heyetten gecer sonra diger faktorler rol oynar demek ki suc tigana da oynatamıyor kardesim kabul edin
Adaletin Bittigi Yerde TÜRK'ÜN Kudreti Başlar.