Ana Menü

Diyarbakır 15 ay aradan sonra yine terör dehşetini yaşadı

Başlatan akbaba71, Ocak 03, 2008, 19:14:29

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

husoeagle

allah ölenlere gani gani rahmet geride bıraktıklarınada bol sabır versin

-bütün kürtler diye genellemek yanlıştır alper

carlito1903

Alıntı yapılan: alper_1903 - Ocak 03, 2008, 22:55:33
allah bütün kürtlerin cezasini versin,

Sevgili kardeşim istersen yazdıklarını bi daha düşün...
Sonuçta bütün kürtleri aynı kefeye koyamayız,onlarında aralarında bu saldırılardan zarar görenler var...
Bu saldırıları düzenleyenler böyle söylemleri görünce amaçlarına ulaştıklarını düşünüyorlardır,onlarında istediği bu milleti birbirine düşürmek...

CHEm !

Alıntı yapılan: alper_1903 - Ocak 03, 2008, 22:55:33allah bütün kürtlerin cezasini versin

yavaş.işte bu beyinler yüzünden her kürtü pkk zannediyolar
yazık.

neyse geçmiş olsun.
Allah kitap Beşiktaş

BJK_06

öncelikle ölen tüm vatandaşlarımıza allahdan rahmet diliyorum yaralılarada acil şifalar..

benim şahsi fikrimdir öncelikle şehirdeki terörstleri temizlemek şart..

salvador

evet alper düşün ve yaz allahtan fazla can kaybı yok

ben bir diyarbakırlı olarak :

yeri size tarif edeyim o cadde fazla kullanılmayan genellikle askeri araclar ve ambulanslar birde diyarbakırspor otobüsü geçiyor çünkü arka tarafı diyarbakırspor tesileri ondan ama en önemlisi patlama satti bomba final dergisi dersanesi onünde patlatı 16.45 sularında dersane ise 17.00 da dağılıyor dağılma sırasında yaklasık 1000 ögrenci dağılacaktı ve en az yüzlerce ölü ve yaralı olacaktı allahtan ölenlere rahmet yaralılara geçmiş olsun diliyorum
www.cansuyu.biz/forum/index.php

sizleride bekleriz...

akbaba71

BEŞİKTAŞ'INI GÖREMEDİ

Koyu bir Beşiktaş taraftarı olduğu belirtilen Eren Şahin'in yarın Diyarbakır'da Beşiktaş ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Spor arasında oynanacak Fortis Türkiye Kupası maçına heyecanla beklediği öğrenildi. Eren'in çok sevdiği Beşiktaş'ın Diyarbakır'a gelmesinden büyük sevinç duyduğunu söyleyen arkadaşları, "Maça gitmek için sabırsızlanıyordu'' dedi.
      Eren Şahin'in cenaze namazına Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, AKP Diyarbakır Milletvekilleri, DTP Diyarbakır milletvekilleri Selahattin Demirtaş, Aysel Tuğluk, Gültan Kışanak, Batman Milletvekili Bengi Yıldız, Vali Hüseyin Avni Mutlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir katıldı. Cenaze namazının ardından Şahin'in cenazesi Şehitlik Mezarlığı'nda toprağa verildi. Burada Bakan Mehdi Eker ile Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Eren Şahin'ın mezarına toprak attı. Oğlunun mezarına kapanan Oya Eronota, "Benim ciğerimi yaktılar, bunu yapanların ciğeri de yansın. Oğlum 17 yaşında şehit oldu. 17 yaşında şehit olunur mu? Oğlum bu gece sen burada mı uyuyacaksın'' diye gözyaşı döktü.
      Dersane kapısında kızını bekliyordu Patlamada yaşamını yitirenlerden 42 yaşındaki Cengiz Kaya'nın, Diyarbakır Adliyesi'nde 2'nci İcra Müdürlüğü'nde görev yaptığı, olay sırasında dersaneye giden ilköğretim okulu öğrencisi 14 yaşındaki kızı Merve Kaya'yı almak için patlamadan dakikalar önce adliye binasından ayrıldığı ortaya çıktı.
      Cengiz Kaya, dersanenin önüne ulştığında kulakları sağır eden korkunç patlamada yaşamını yitirdi. İki çocuk babası Kaya, Yenişehir Mezarlığı'nda bugün toprağa verilirken, gözyaşları sel oldu. Ali Emri İlköğretim Okulu öğrencisi Merve Kaya, kendisini dershaneden almak için gelirken korkunç patlamada ölen babasının mezarı başında ağıtlar yaktı. "O benim babam'' diyerek babasının mezarına kapanan Merve Kaya, "Neden geldin dershanenin önüne? Gelmeseydin baba! Sen gelemedin ben sana geldim baba! Babam dünyada bir taneydi. Baba sana söz veriyorum seni yaşatacağım'' diye gözyaşı döktü. Sinir krizleri geçiren Merve Kaya'yı yakınları güçlükle sakinleştirdi.
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

Anarchy*

Simurg

bunlar insan değil
olamazlarda yazıklar olsun binlerce kes!

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

carsi52

allah rahmet eylesin.
daha bişey demek istemiyorum yoksa kötü şeyler yazıcam.
Bölünür senin için uykular!

MeLo

bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

eyup1903

dağda vuruyon şehirde türüyor şehirde vuruyon dağda türüyor ne yapmak lazım anlamadım

akbaba71

Diyarbakır'da 3 Ocak perşembe akşamı bomba yüklü otomobili infilak ettirerek 5'i öğrenci 6 kişinin ölümü, 67 kişinin de yaralanmasına neden olan PKK'lı bombacı ile eylemde kendisine yardımcı olan 6 kişi dün gece güvenlik güçlerinin yaptığı yıldırım baskınla yakalandı. Otomobili satan kişinin yüzleştirmede teşhis ettiği bombacı terörist ilk sorgusunda, eylemi nasıl gerçekleştirdiğini kroki üzerinde detaylarıyla anlattı.
      Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, yoğun çalışma sonucu, geçen perşembe günü saat 16.50'de kentin en merkezi yeri olan Prof.Dr. Selahattin Yazıcıoğlu Caddesi'ndeki özel bir dersanenin önüne park edilen 80 kilo A4 plastik patlayıcı yüklü LPG'li otomobili, askeri servis aracı geçerken infilak ettiren teröristleri yakalamak için yoğun operasyon başlattı.

KENT DIŞINA ÇIKAMADI

Patlamadan hemen sonra kentin giriş ve çıkışlarını tutan güvenlik güçleri, eylemi gerçekleştiren teröristlerin kent dışına çıkmasını önledi. Olaydan bir gün sonra gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan, aralarında bombanın infilak ettirildiği otomobili satan Z.K. ve bu satışa aracılık edenin de bulunduğu 4 kişinin ifadeleri tüm detaylarıyla değerlendirildi. Eldeki ipuçlarını değerlendirerek seri operasyonlar yapan polis dün gece sonuca ulaştı.
      Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde oluşturulan özel ekipler, teknik takip, istihbarat bilgileri, zanlının eşkali, çizilen robot resimler sonucunda bombacının saklandığı yer saptandı ve dün gece operasyon için düğmeye basıldı.
      Terörle Mücadele ve Özel Harekat Şubesi ekipleri, gece yarısından sonra büyük bir gizlilik içinde bombacı ile yanındaki teröristlerin kaldığı evin çevresini kuşattı. Çatışma çıkabileceği ihtimaline karşı çevre güvenliği sağlandı ve keskin nişancılar yerleştirildi.
      Hazırlıkların tamamlanmasından sonra eve baskın düzenleyen timler, bombayı infilak ettiren terörist ile eylemde görev alan ve yardım yataklık eden 6 kişiyi etkisiz hale getirip gözaltına aldı. Katliamdan 4 gün sonra, bombayı infilak ettiren terörist ile ona yardımcı olan 6 kişi kıskıvrak yakalandı.
      Polisin evde yaptığı aramada, silah, bomba yapımında kullanılan kilolarca amonyum nitrat, A4 ve C4 plastik patlayıcılar ve bomba yapımında kullanılan diğer malzemeyle düzenekler ele geçirildi.

OTOMOBİLİ SATAN TEŞHİS ETTİ

Yoğun güvenlik önlemleri altında Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne getirilen 7 kişi, burada patlamada kullanılan otomobili satan Z.K. ile yüzleştirildi. Z.K. gözaltındaki 7 kişi arasından, otomobili sattığı 25 yaşlarındaki kişiyi teşhis etti. Bombayı infilak ettirenin de bu kişi olduğu sorguda ortaya çıktı.
      Böylece kanlı eylemde bombayı infilak ettiren kişinin, olayda kullanılan 21 AS 194 plakalı 1994 model Lada marka LPG'li otomobili, Diyarbakır'ın Kulp İlçesi İslamköy nüfusuna kayıtlı 1982 doğumlu Ferhat Kaya adıyla satın olan kişi olduğu belirlendi. Ancak bombacının gerçek kimliğinin Ferhat Kaya olup olmadığı henüz açıklanmadı.

SALDIRIYI KROKİ ÜZERİNDE ANLATTI

Sorgusunda, PKK'nın Kuzey Irak'daki kamplarında uzun süre bomba eğitimi gördüğünü, eylem için örgüt tarafından Diyarbakır'a gönderildiğini söyleyen bombacı, otomobile bombayı nasıl yerleştirdiğini, nasıl getirip dersanenin önüne park ettiğini, cep telefonu düzeneğiyle nasıl infilak ettirdiği olay yerinin krokisi üzerinde detaylarıyla anlattı.
      Emniyet yetkilileri, zanlıların sorgusundan elde edilecek bilgiler doğrultusunda yeni gözaltılar olabileceğini belirtirken, bombalı eylemin tüm yönleriyle aydınlatılması için Emniyet Müdürlüğü, Jandarma ve MİT'in istihbarat görevlileri koordineli çalışmayı sürdürüyor.
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

carlito1903

Batuhan

ya benim anlamadigim youtube yoneticileri aslınd...

youtubede biji kurdistan vs... gibi başlıklar altında adamlar resmen eylem planlıyor ve bizim devletimizden hiç
baskı yok...

konuyaa gelince evet burak abiye katılıyorum
Koca hestiy aya bedenem ?