Ana Menü

Tigana "Final havasında bir maç olacak"

Başlatan eRe, Aralık 14, 2006, 12:10:11

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Leverkusen'e puan veya puanlar almak için geldiklerini belirterek, ''Yarınki maç final havasında bir maç olacak'' dedi.
Tigana, UEFA Kupası'ndaki Bayer Leverkusen maçının oynanacağı Bay Arena Stadı'nda antrenman öncesi düzenlediği basın toplantısında, yarın oynayacakları karşılaşmanın kendileri için final değerinde olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

''Hava toplarında iyi olmamız gerekiyor. Rakibin boy avantajları ve duran toplara müdahalelerini siz de izlemişsinizdir. Doğal olarak topa hücum etmemiz gerekiyor. Topa hücum edip atak oynamamız gerekecek.''

Burak'ın son durumu hakkında ise Tigana, oyuncunun idmana çıkacağını ve antrenmandan sonra kendisi hakkında karar vereceklerini belirtti. Karşılaşmaya çıkacak olan ilk 11'in belli olmadığını belirten Tigana, Burak'ın hazır olduğunda oynayabileceğini söyledi.

-''HÜCUM OYNAMAYA ÇALIŞACAĞIZ''-

Beşiktaş'a tur atlamak için beraberliğin yeteceği ve takımın psikolojik olarak geri çekilebileceğinin sorulması üzerine de Tigana, ''Biz beraberliği koruyabilen bir ekip değiliz. Türk ekipleri genel olarak hücum oynamayı seven bir yapıya sahip. Doğal olarak bunu değiştirmek istemiyoruz. Hücum oynamaya çalışacağız'' diye karşılık verdi.

Bayer Leverkusen karşısında Beşiktaş'ın şansının yüzde 50 olduğunu ifade eden Tigana, ''Bizim ve onların kuvvetli oldukları bir çok nokta var. Bizim handikabımız, çok sakatımız var. Son dört maçta eksikliklerimize rağmen işin altından çıkmayı bildik. Şansımız yüzde 50'' dedi.

Leverkusen'in toplam 5 maçını seyrettiğini belirten Tigana, şöyle devam etti:

''Almanya'ya kazanmak için geldik. Bu konuda kompleks yapmak söz konusu olamaz. Kazanmak için geldiğimiz sahada yüzde yüz oynayarak kazanmaya çalışacağız. Türkiye'de de inşallah kazanacağız.''

-''RÜYA GÖRMEYİ UNUTTUM''-

Almanya'daki hava şartlarının İstanbul'a göre daha iyi olduğunu belirten Tigana, İstanbul'da bazen bir metre kar altında antrenman yaptıklarını hatırlattı. Ekipte en çok soğuktan kendisinin korktuğunu söyleyen Tigana, ''Ben de kenarda oturduğuma göre problem yok'' dedi.

Almanya'daki Türk halkının destekleri konusunda düşüncelerini de açıklayan Tigana, ''İlk önce maçı oynamanız gerekiyor. Sonrasına bakarız. Uzun zamandır futbol dünyasının içindeyim. Rüya görmeyi unuttum. Rüya görmeye gerek yok'' şeklihde konuştu.

Sahaya çıkacak olan ilk 11 ile ilgili olarak ise Tigana, esprili şu açıklamayı yaptı:

''Kadroyu küçük bir kağıda yazıp sonra yiyeceğim. Galatasaray maçından önce ekibi yaptım. Kimseye söylemedim. Sakladım. Ertesi gün, hocalardan önce gazetelerde yazıyordu. Onun için bu defa kağıda yazdıktan sonra o kağıdı yiyeceğim.''

-BURAK: ''YAVAŞ YAVAŞ HAZIR OLUYORUM''-

Basın toplantısına katılan Burak ise dünkü idmanda biraz ağrıları olduğunu ve tedaviye devam ettiğini söyledi.

Hocanın görev vermesi durumunda oynamak istediğini ifade eden Burak, şöyle konuştu:

''Bu sabah kalktığımda hiç ağrılarım yoktu. Şu an iyiyim. İdman ne gösterir bilmiyorum. Geçen yıl her hafta bir maç oynuyordum. Bu yıl ise haftada üç maç oynuyorum. Vücudum yavaş yavaş hazır olmaya başladı.''

Her şeyden önce kendilerinin seçme şanslarının olmadığını belirten Burak, ''Başımızda hocamız var. Nerede görev verirse, elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Hataya yer yok. Yarınki maç final niteliği taşıyor'' dedi.

Gece yaşamına düşkün olduğuna yönelik yapılan spekülasyonlara da değinen Burak, sözlerini şöyle sürdürdü:

''İbrahim abiyle aram çok iyi. Her şeyde bana yol gösteriyor. Eğlence konusuna katılmıyorum. Sakatlığımı başka şeylere bağlamamak gerekiyor. Beklendiği gibi bir şey olmayacak. Gece hayatı nedir bilmem. Beni gece hayatında gördüklerinde konuşsunlar ama gece hayatında göremeyecekler.''

-KÖLN BEŞİKTAŞLILAR DERNEĞİ AÇILDI-

Beşiktaş bu akşam maçın oynanacağı Bay Arena Stadı'nda yaptığı son antrenmanla hazırlıklarını tamamladı. Antrenman sonrası Leverkusenli yöneticiler, Beşiktaşlı yöneticiler için yemek verdi.

Öte yandan, Beşiktaş'lı yöneticiler tarafından Köln Beşiktaşlılar Derneği'nin açılışı yapıldı. Açılışa Fikret Ercan, Kenan öner, Sinan Vardar, Süleyman Eren katıldılar. Köln Beşiktaşlılar Derneği'nin başkanlığını ise Nilgün Cingöz'ün yaptığı belirtildi.

Beşiktaş'ın Leverkusen maçına Runje, İbrahim Toraman, Koray, Baki, İbrahim Üzülmez, Serdar, Kleberson, Ali Tandoğan, Ricardinho, Burak ve Nobre'den oluşan muhtemel 11 ile çıkması bekleniyor.

Kaynak : AA
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

BerkAy1903

19o3