Ana Menü

İbrahim Üzülmez: "Gerçek Beşiktaşlılar beni seviyor"

Başlatan BerkAy1903, Aralık 20, 2007, 15:17:01

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BerkAy1903

"Gerçek Beşiktaşlılar beni seviyor"
Beşiktaş Kaptanı İbrahim Üzülmez, ligde üst sıralardan kopmamak için Vestel Manisaspor maçını kazanmak istediklerini söyledi.

İbrahim Üzülmez, BJK TV'ye yaptığı açıklamada, yarın oynayacakları Vestel Manisaspor maçının kendileri için çok önemli olduğunu ifade ederek, ''Üst sıralardan kopmamak için bu maçı kazanmak istiyoruz. Kazanacak güce de sahip olduğumuza inanıyorum. Hocamızla da yaptığımız toplantılarda bu yönde konuşmalar yapıyoruz. Vestel Manisaspor iyi bir takım, ama biz kazanacağız'' diye konuştu.

Bu sezon şanssızlıklar yaşadıklarını kaydeden İbrahim, ''Çok sayıda sakatlık var, hakem hataları ve ceza alan futbolcular var. Bu nedenlerle şanssızdık, ama genel olarak baktığımızda da Beşiktaş takımı olarak başarısız bir ilk yarı geçirdiğimizi düşünmüyorum. Bazı maçlarda kötü oynadık ama genel olarak baktığımızda başarılıyız'' dedi.

-''EN ÇOK İSTANBUL'DAKİ PORTO MAÇINDAN SONRA ÜZÜLDÜM''

İbrahim Üzülmez, bu sezon en üzüldüğü maçın İstanbul'da Porto ile yaptıkları karşılaşma olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

''Kazanabileceğimiz bir maçtı. Rakipten daha iyiydik, ama son dakikada attıkları golle kazandılar. Porto maçı ve tabii ki Liverpool'daki maç hafızamdan silinmeyecek. Ama baktığımızda kadromuzun çoğunluğunu Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez forma giyen oyuncular oluşturuyor. Buna rağmen 6 puan aldık. Bence başarılı olduk. Gruplar belli olduğunda Beşiktaş takımı için (sıfır puan çeker) diyorlardı. Bu tür yorumlara birebir şahit oldum. Ama Beşiktaş takımı mücadele etti. Taraftarıyla camiasıyla bütünleşerek ve sonuç olarak Liverpool ve Marsilya'yı yendik. Bu galibiyetler bile başarılı olduğumuzu gösterir.''

-''GERÇEK BEŞİKTAŞLILAR BENİ SEVİYOR''-

Kendisine zaman zaman gösterilen tepkilerle ilgili olarak İbrahim şu yorumu yaptı:

''Ben sevilen bir futbolcuyum. Beşiktaş camiasında belli bir istikrarım var. Antrenmanlarımı kaçırmıyorum. Disiplinli davranıyorum ve bir profesyonel olarak yaşıyorum, istikrarlıyım. Artık Avrupa'da futbolcu transfer edilirken istikrar arıyorlar. Baktığınız zaman Kaka dünyanın en iyi futbolcusu seçildi. Kaka'nın bu kadar çok oy almasının en büyük nedenlerinden biri devamlılığının, istikrarının olması. Avrupa'da özellikle bunlara bakıyorlar. Türkiye'de de buna bakılması gerekiyor. Ama biz iyi niyetle mücadele ettiğimiz için maalesef çoğu zaman eleştiri okları bize yöneltiliyor. Ortada bir başarı var ise bu sadece İbrahim Üzülmez'e ait değildir. Başarısızlık da öyle. Sadece İbrahim Üzülmez'e tepki göstermek doğru değil. Liverpool maçını kazandığımız zaman sadece İbrahim Üzülmez'i kahraman yapmadılar, tüm takımı yaptılar. O zaman Liverpool'a yenildiğimizde de sadece İbrahim Üzülmez'i suçlayamazsınız. Tam 8 yıldır Beşiktaş camiasındayım. Gerçek Beşiktaş taraftarının beni fazlasıyla sevdiğini düşünüyorum. Çünkü onlar iyiyi kötüyü ayırt ediyor. Yoksa bu kadar uzun süre, Beşiktaş camiasında kalamazsınız.''
19o3

[KralKartal]

gercek besiktas taraftari birde sahte veya kolpa besiktas taraftari mi varmis????

gercegi yalani ne anlamadim, sinan engin gibi konusmaya baslamis..
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

kara kalem

Kendisi gruplar belli olduğunda ya futbol adına kısır adamlarla konuşmuş ya da İbrahim ÜZÜLMEZ'e hâlâ açıklamadıkları bi' eşşek şakası yapmışlar. Göz var, nizam var ayıptır.

Velhasıl; Gerçek bi' Beşiktaşlı olduğuma can-ı gönülden inanıyorum. Futbolunu oldum olası beğenmiyor, Trabzon taraftarına yaptığın hareketten beri de sana kaptanlığı yakıştıramıyorum.
kalem sana akan, kara senin sevdan.

keskinli

sevilmesem 8 sene burada kalamzdim dedi
burada dogruluk payi yokmu sizce?
futbolunu, daha dogrusu ofansif futbolunu begenmiyorum ama hirsini begeniyorum
futbol yetenegi fazla olmamasina ragmen bugünlere savasarak gelmis
takdir etmek gerekir
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

kara kalem

Abi Murat ŞAHİN 4 yıldır bu klüpte, pek sevenine rastlamadım. Keza Nobre'yi de es geçmemek lazım. İbrahim ÜZÜLMEZ'in bu açıklamayı yapmasına dahi gerek yok aslında, yani daha doğrusu Porto maçında yaşanan hadiseye kadar yokru, ondan sonra böyle bi' açıklama gereği hissedildi. O olay yaşanmasaydı bugün İbrahim'den farklı olarak bahsedecektik. Feyyaz bu formayı yıllarca terletti, kimisi tarafından da efsane olarak gösterildi ve hatta gösterildiğine de rastlıyoruz ama zerre kadar sevmem. İşin açıkçası hatayı kabul etmeyen bi' taraftar profilimiz olduğu aşikar. O yüzden özellikle Porto maçından sonra İbrahim ÜZÜLMEZ'i sevmiyorum.

M34

dedigi dogru ama. 8:0dan sonra bir tek ibrahim yuhalandi. severim sevmem ama 8:0'dan sonra sadece 1 futbolcu top her ayagina geldiginde yuhalaniyorsa tepki vermekde hakli. cogu besiktas'li o macta futbolcuyu yuhalamayi akil etmezdi.

tamam, kendini yere atiyor, devamli hakemi yaniltmaya calisiyor vs. o an tepki verilse, anlarim. ama iyi günde verilmeyen bir tepkinin sonra isler kötü gidince verilmesi dogru degil. hele hele 8:0i bir kisiye mal etmek ...insaf. yine az konusmus.

sevilmeye gelirse, ne yalan söyliyeyim, demirören'den sonra gelen futbolcularin coguna isinamadim; baki (azmi bakimindan), bobo ve tello haric.

keskinli

kötü gidisatin tek sorumlusu olarak sadece 1 futbolcuyu "infaz"etmek cok yanlisti
kaptanin 8 yillik döneminde bir sürü hoca geldi gitti,hepside ibrahimi ilk 11 de oynatti,ertugrul hocaninda ilk 11 de favorisi
bu kadar hocanin hepsidemi yanildi ibrahim hakkinda?
nicin hep ilk 11 de?nicin taraftarin tepkisi hep ibrahime?
burada bi celiski yokmu?
hocalarmi futboldan anlamiyor,yoksa taraftarmi?

kara kalem

@metini34;

Liverpool macından sonra bütün protestolara ragmen takıma nazaran Aldırma Kartal ! söylendi defalarca. İbrahim ÜZÜLMEZ'in ıslıklanmasının 8-0 ile alakası yok, Porto macında ki hareketinden ötürü ıslıklandı ve suanda da taraftarın gözünden düştü.

M34

Kusura bakma ama 8-0 ile alakasi yok dersen buna kimse inanmaz. Ben Sivas macindan bahsediyorum. Yani 8-0 dan 4 gün sonraki mactan. O anda taraftarlar Liverpool macini unutup haftalarca öncesindeki Porto macindaki hareketinden dolayi mi yuhaladi? Liverpool macindaki performansi ile ilgisi yok mu yani?

ayrica bende taraftarim ve benim gözümden düsmedi. carsi'nin tüm düsünceleri tüm besiktas taraftarlarini baglamiyor ki.

kara kalem

Ben İbrahim ÜZÜLMEZ gibi genelleme yapıp kimseyi zan altında bırakmadım. Her taraftarın gözünden düşmelidir ya da Çarşı'nın tüm düşüncelerinin altına her Beşiktaşlı imza atıyor da demedim. Keza Çarşı adına konuşma gibi bi' derdim yok, ben kendimi açıklıyorum yalnızca.

Kimsenin inanıp inanmaması beni pek de ilgilendirmiyor açıkçası, ben sonuçta İbrahim'e karşı koyduğu tepkinin bireyselce açıklamasın yapıyorum. 8-0'lık mactan sonra takıma ithafen ''Aldırma Kartal !'' söyleniyor ve bunun dısında Fenerbahçe'den gelen futbolcular ve sadece İbrahim ÜZÜLMEZ protesto ediliyorsa biraz düşünmek gerekir ki benim sebebim de Porto macından sonraki yaptıklarıdır.

Diğer futbolcular neden tepki almadı peki ?

carsi52

AsLında beğeniyorum ben bu adamı ama artık bırakma vakti geLdi.
İşi tadında bırakmak gerek.
Bölünür senin için uykular!

keskinli

Alıntı yapılan: kara kalem - Aralık 20, 2007, 18:24:06
bende bunu cok merak ediyorum,tepkiyi hakedecek o kadar cok kisi varken nicin sadece ibrahim üzülmez isliklandi?
porto macinda ne oldu,bunu biraz acsana volkan
herhalde gözden kacirdim ben

erdibatmaz

çünkü daha önce yaptığı hatalardan dolayı bir grup taraftarın gazına gelindi.Oysa ki daha fazlasını hak edenler vardı.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

akbaba71

Alıntı yapılan: keskinli - Aralık 20, 2007, 22:59:09
Alıntı yapılan: kara kalem - Aralık 20, 2007, 18:24:06
bende bunu cok merak ediyorum,tepkiyi hakedecek o kadar cok kisi varken nicin sadece ibrahim üzülmez isliklandi?
porto macinda ne oldu,bunu biraz acsana volkan
herhalde gözden kacirdim ben
benim bildiğim kadarı ile maçtan sonra taraftar yenilgiye rağmen futbolcuları tribüne cağırıp alkışlayıp destek olmak istemiş ama kaptan takımı soyunma odasına goturmuş ondan dolayı bir kırgınlık var taraftarımızda
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

keskinli

onlarda maci son dakikada kaybettikleri icin üzülmüslerdir,illada kötü niyet aramamak lazim