Ana Menü

Kartal 21 Ocak'ı bekliyor

Başlatan eRe, Aralık 13, 2006, 13:14:18

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Beşiktaş, bir yandan Süper Lig'in ilk yarısı sonunda Fenerbahçe ile arasındaki 8 puanlık farkı düşünürken, bir taraftan yarın akşam oynayacağı Bayer Leverkusen maçına konsantre olmaya çalışıyor. Futbol takımı yönünden başarıya endeksli büyük bir kulüp olmanın gereklerini yerine getirmeye çalışan Siyah-Beyazlı camiada, sportif olayların yanında en önemli gündem maddesi ise Ocak ayında yapılacak olan olağan genel kurul toplantısı ve yeni seçilecek yönetim kurulunun kimlerden oluşacağı.

Başkan Yıldırım Demirören aylar önce yeniden adaylığını koyacağını açıklamış ve bugüne kadar karşısına ciddi anlamda bir rakip çıkmamıştı. Demirören'in başkan olduğu günden buyana muhalefet olarak karşısına çıkan bazı isimler dahi seçim tarihi yaklaşmasına rağmen sessizliklerini koruyorlar.

BAŞKANDAN İKNA TURLARI
Yıldırım Demirören, eski başkanlardan muhaliflerine kadar herkesle sıcak temas kuruyor.  Yaklaşık iki hafta önce eski çalışma arkadaşı Latif Ayaz'ın oğlunun düğününde buluştuğu Onursal Başkan Süleyman Seba ile fikir alış verişinde bulunan  Demirören, Erol Kaynar, Affan Keçeci ve Fikret Orman'ın listesindeki isimlerle de her fırsatta diyalog kurdu. Eski başkan Serdar Bilgili ve diğer başkan adayları ile de görüşen Demirören, muhalif grup ve derneklerle de aradaki buzları eritti.

ÖNEMLİ İSİMLER VAR
Öte yandan Beşiktaş'ın yeni yönetim kurulunda başkanlığa tekrar Yıldırım Demiören'in seçilmesi durumunda Murat Aksu ve Kenan Öner'in yeni listede yer alması kesinleşti. Şimdiki yönetimden Süleyman Eren ile İlhan Durusoy da büyük olasılıkla kalacak. Ayrıca Behçet Ümitlen, Mario Berk, Uğur Ekşioğlu, Aziz Çankırı, ve Celal Kolat  gibi isimlerinde Beşiktaş'ın yeni yönetim kurulunda yer alabilecekleri konuşuluyor.

Ayrıca Demirören'e her türlü desteği vermeye hazır olduğunu söyleyen ve yeniden yönetime girmesi beklenen bir başka isim ise Levent Erdoğan oldu. Erdoğan bütün imkanları ile Demirören'in yanında olacağını ve Beşiktaş'ı daha iyi günlere götürmek için elinden geleni yapacağnı söyledi. Hatırlanacağı üzere Serdar Bilgili'nin başkan olduğu dönemde Yıldırım Demirören ve Kıvanç Oktay ile birlikte istifa eden Erdoğan, daha sonra Demirören ve Oktay'ın istifasını geri alması üzerine yalnız kalmış, ancak istifasını geri almamıştı. Levent Erdoğan'ın ayrıca önderliğini yaptığı ve 2005 yılının Ocak ayında kurduğu Kartal Bakışı Düşünce Platformu ile Yıldırım Demirören'in icraatlarını masaya yatırılmasını ve eleştirilmesini sağlamıştı.

Bu arada Beşiktaş'ta seçim tarihi netlik kazandı. İlk kongre tarihi 21 Ocak olarak belirlenirken, çoğunluğun sağlanamaması durumunda 28 Ocak'ta yapılacak son kongre ile siyah beyazlı kulübün yeni yönetim kurulu belli olacak. Ayrıca 27 Ocak'ta yapılacak mali kongrede kulübün parasal açıdan son durumu ortaya konacak.

Kaynak : DHA
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

BerkAy1903

19o3