Ana Menü

Hayat öpücüğü

Başlatan akbaba71, Kasım 29, 2007, 16:21:57

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akbaba71

Görevimiz, tehlike maçı oynamak. Bu maç geçilirse ileriye bakılır diye düşünüyorduk. Çok açık yürekle söylüyorum; buradan çıkılmanın zorluğunu biliyordum ve ummuyordum. Bu takımın bunu yakalayacağına inanmıyordum. Tam ters tarafı vardı, seyircinin bu takımın Liverpool maçında olduğu gibi 12. adamı değil, 20. adamı olacağına inanıyordum. Tek tutunduğum yer orasıydı. Beşiktaş'ın yanında olan insanları ölüyü diriltir. Dirilttiler. Hepsine helal olsun. Maç öncesi bir yazı yazdım, 'Bu büyük kalabalık Beşiktaş takımının arkasında olursa bu iş olur, Beşiktaş'ın oyuncusu da tek tek 3 kişilik hisseder ve öyle oynarsa rakibi yener' dedim. Burada aldanmadım, ayrıca beni utandırdıklarına da mutlu oldum. Maçın içinden bir adamı ayrı yere koymak istiyorum. 'Rico paşa' diyorlar, benim sıtkım sıyrıldı. Bir adamı sakatlarken göreyim istiyorum. Bir dişimi kıracağım. Bu kadar takımın üstüne başına eli değmeyen adam olamaz. Ertuğrul kardeş, bu adamı unut. Ambalajını yap, bir yerlere sat. Cisse, sakatlandı çıktı, takımın ortası göçtü. Benim adamım dediğim Koray, hatırladığım adam değil. Beşiktaş'ın iyi giden işlerine sekte vuruldu. 8-0'lık bir hezimetin sonrası olası bir rakam Beşiktaş'ı çok rahatsız ederdi. Sakın da yanlış anlaşılmasın, o skor bana abartılı gelmiyor. Öyle müsaade edildi, öyle de oldu. Dün akşam sahadan çıkan skor Avrupa'da kalırım acabasını değil, umudunu taşısın istiyorum. Dünyada yenilmeyecek takım yok. Son oynanacak Porto maçı, ya herro ya merro. Öyle oynamak lazım. Dün akşam oynanan oyun, lig için de büyük heves, yeni bir nefes.

VEDAT OKYAR
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

akbaba71

İlerici futbol oynanmalı

Futbolda kazanmanın en basit ve kestirme yollarından biri, topu ileri ve amaca yönelik oynayabilen futbolculara sahip olmaktır. Beşiktaş'ta bu tanıma uyduğu sanılarak transfer edilen Ricardinho, rakip baskısına kolay girdiği için topu ileri değil, yana ve geriye oynayınca Şampiyonlar Ligi kalitesini tutturacak bir oyuna ulaşamadı Kartal... Oyunu kuran gerici olursa ileriye gitmek kolay olmaz. Ama yine de futbol oyunu öylesine değişkenlik ve çeşitliliğe sahip ki, bir Şampiyonlar Ligi maçında, takım topu ileriye doğru oynayamasa da ileri vurmasını bilen bir futbolcuyla gol bulabiliyorsunuz. Eğer Serdar Özkan, Tello kalitesinde bir vuruş tekniğine sahip olsaydı; Beşiktaş ilk yarının bitiminde, iki farklı önde bile gidebilirdi soyunma odasına. Marsilya, başlangıçta bu grubun iddialı takımlarından biri değildi. Ama Türkiye'de iki yıl çalıştıktan sonra Fransa'ya giden Eric Gerets'in görev almasından sonra iddialı oldu Marsilya. Gerets'in olmadığı ilk maçta Beşiktaş iyi oynamış ve kaleci Hakan Arıkan'ın bir zamanlama hatasıyla kaybetmişti. Benzer bir hatayı ilk yarıda Rüştü de yaptı ama rakip topu dışarı vurunca kusurlu olan pek yargılanmıyor bizde. Ne var ki, beraberlik golünde kaleci Rüştü Reçber'in hatrı sayılır bir kusuru vardı. Rüştü rakiple karşı karşıya kaldığında ne denli başarılıysa, uzaktan çekilen şutlarda da o kadar hata yapmaktadır. Beşiktaş ilerici oyunuyla son dakikalarda galibiyet golünü kazandı. Bu golden sonra tribünler yeniden Liverpool maçı havasına girdi.

Kartal'ın tribün gösterisi taklit edilmektedir. Ama unutmamak gerekir ki, taklit sadece aslını güçlendirir.

METİN TÜKENMEZ

http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

keskinli

dün rico ve koray takimin aksayan futbolculariydi
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

carlito1903

Ricoyla başlamak zaten hataydı ama Koray mecburen girdi oyuna zaten bu sene acayip bi düşüş var Koray da....

Anarchy*

Rıco neden basLadı bıLmıyorum..Cok agır kaLdı..
Tempoyu asLında Besıktas ayarLadı ıLk yarıda..Ikıncı yarıda durum degıstı son dakıkaLarda goLu buLduk..

carsi52

Rico gitmek istiyo bu çok açık belli.
koray iLe rico maçı boşLadı diğerLeri iyiydi
özellikLe deLgado-bobo-tello :)
Bölünür senin için uykular!

siyah

korayda iyi oynadı sadece rico kötüyfü
istifa istifa istifa yönetim İSTİFA