Ana Menü

Bunları biliyor muydunuz???

Başlatan unicorn, Aralık 11, 2006, 05:13:55

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

unicorn

Ünlü besteci Beethoven'in son bestesini, sağır olarak yaptığını...

Paris'teki Versailles Sarayı'nın 1300 odası olduğunu ve hiç tuvaletinin olmadığını...

Bir çift sineğin sadece nisan-mayıs aylarında bıraktıkları yumurtaların tamamından
sinek çıksa idi, dünyayı 14 metre kalınlığında bir sinek tabakası kaplayacağını...

Eyfel kulesinin yapımında toplam 6400 ton ağırlığında 18.100 adet demir parçası kullanıldığını...

Süleymaniye camiinin 4 minaresi olmasının sebebinin, Kanuni'nin İstanbul'un fethinden sonraki dördüncü padişah; bu dört minaredeki on şerefenin de Osmanlının onuncu padişahı olduğunun bir işareti anlamına geldiğini...

Bir insandaki toplam damar uzunluğunun 150 bin km. ve dünya ile güneş arasındaki mesafenin de 150 milyon km. olduğunu...
Osmanlı sultanlarının ve bazı alimlerin başlarındaki kavukların, kefenlerinden oluştuğunu, sık sık ölümü hatırlayıp ona göre karar verdiklerini, ayrıca öldükleri zaman hemen başlarındaki kefenle defnedildiklerini...

Bir futbolcunun topa her kafa vuruşunda, beyninden 1000(bin) hücrenin öldüğünü...

Ortalama bir insanda 30.000-100.000 adet saç olduğunu, hergün yaklaşık 100 tanesinin döküldüğünü...

İnsan vücudunun her 7 yılda -ölen hücrelerin yerine yenisi gelerek- tamamen yenilendiğini...

Amerikan halkının %60'ının ülkelerini, dünya haritasında bulamadıklarını...
0(sıfır)'ı müslümanların bulduğunu...

Dünyaya her yıl düşen yağış miktarının eşit olduğunu...

Beşiktaş kulübünün kuruluşundaki Kırmızı-Beyaz renklerinin, Balkan savaşındaki mağlubiyetten sonra Siyah-Beyaz olarak değiştirildiğini...

Galatasaray kulübünden, yıllar önce bir grubun ayrılıp 'Güneşspor' u kurduğunu...

Fenerbahçe Kulübünün ilk adının 'Siyah Çoraplılar' olduğunu...
İbni Sina'nın göz ameliyatı yaptığını...
Biliyor muydunuz?
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

NoPasaran

Şu beyhoven olayını çözemedim çözemeyeeğimde
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

dishi_eagle

ugur24

Alıntı yapılan: unicorn - Aralık 11, 2006, 05:13:55
Fenerbahçe Kulübünün ilk adının 'Siyah Çoraplılar' olduğunu...

uhahahahu isme bak..  ;D keşke öyle kalsalarmış..

Non Mollare Mai

Bir insandaki toplam damar uzunluğunun 150 bin km. ve dünya ile güneş arasındaki mesafenin de 150 milyon km. olduğunu..

Bende böLe bi şey duymuştum insanın bağırsakLarının uzunLuğu dünyayı biLmem kaç defa doLancak şekilde uzun die. Ama yaLan heraLde :)
edit

ugur24

puhahahahahahaha  ;D ;D ;D ;D olum öyle şeymi olur lan....150 bin km hee uhahaha ;D ;D

yuNuS1903

Paris'teki Versailles Sarayı'nın 1300 odası olduğunu ve hiç tuvaletinin olmadığını

buna koptum

Zonur

insan vücudundaki damarlar dünyayı 2 kez dolanacak uzunlukta... bunu bende duydum

Non Mollare Mai

Uğur harbi oLum bak Zonur arkadaşımızda yazmış. GerçekLiği nedir biLemem öLçmedim :D
edit

Delirdik

Alıntı yapılan: Smyrnian Jose - Aralık 11, 2006, 16:09:33
Bende böLe bi şey duymuştum insanın bağırsakLarının uzunLuğu dünyayı biLmem kaç defa doLancak şekilde uzun die. Ama yaLan heraLde :)

konu bağırsaksa mümkün değiL ;D

| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

Non Mollare Mai

Nerden biLion qökhan öLçdün mü :D
edit

Delirdik

oLm bağırsak dediğin kaç katki zaten :D
en fazla 1.5mtre oLsun senin güzeL hatrına fazLası wallaha kurtarmaz 8)

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

Non Mollare Mai

Ya koyun keserken hayvandan bi bağırsak çıkıodu walla peder habire katLıodu eLine çek çek bitmiodu. İnsanda daha uzundur heraLde. BeLkide damarLa karıştırıorumdur.
edit

Delirdik

eğer dediğin gibi oLsaydı baban o bağırsağı çeke çeke bitiremezdi ;D ;D

damar dediğin şeyde ise kıLcaL damarLar feLan çok ince şey bunLar biLim adamLarı öLe dioLar waLLa (:

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

Zonur

deneyelim bi.bakalım bağırsak mı damar mı?bagırsagını ve damarını ve tabi canını feda etmek isteyen bi gönüllü var mı?:)