Ana Menü

#26# İLHAN MANSIZ

Başlatan poacher, Kasım 20, 2006, 22:41:54

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KeePSaKe

Yok o zaman kesin yalandır o :D
Since 1903

CR7

İlhan Mansız, Beşiktaş' ta oynadığı dönemde ve sonrasında hem oyunculuğu hem de tarzıyla tüm taraftarlar için bir fenomendi. Beşiktaş' a gelişi, Beşiktaş' tan gidişi, Ankaragücü' nde oynarken takımımıza attığı golden sonra sevinmemesi, Chelsea ve Gençler maçları yıllarca konuşulacak türdendi. Şu anda futboldan apayrı bir alanda yeni hedefler peşinde ve bu hedefler için de sürekli çalışmakta. Bu yoğun tempo arasında kendisine e mail aracılığıyla gönderdiğimiz sorularımızı içtenlikle yanıtladı. Kendisine bir kez de buradan teşekkür etmek boynumuzun borcu...

- Seni neredeyse bütün Beşiktaşlılar sürekli takip ediyor ama, şu an nerdesin, ne yapiyorsun, zamanini nasil geciriyorsun kendin anlatir misin? Futbolu biraktiktan
sonra oyunculuk ve buz patenine merak sardin ve bildigimiz kadariyla ozellikle buz pateni konusunda onemli yol katettin. 2014 hedefin nedir?
Yaklaşık 10 aydır yoğun bir şekilde 2014 Projesi icin günde 2-3 idman / Haftada 6 gün çesitli ülkelerde ama genelde Almanya olmak üzere çalışıyorum. Hedef 2014′ te Kış Olimpiyatlari' na gitmek.

- Buz pateni senin için yeni bir çevre oldu kuşkusuz, insanlarin sana yaklaşımı nasıldı? Kimlerle çalışıyorsun?
İlk başlarda "ya futbolcu kayamaz, ne işi var?" gibi davrananlar oldu. Geçen sene hocamız  Alex König' ti.

- İlerde tekrar futbolun içinde olmayı düşünmüyor musun? Almanya' da mı Türkiye' de mi yaşamayı düşünüyorsun?
Bu projeyi inşallah başarıyla tamamlayıp tekrar futbolun içinde olmak istiyorum, sportif direktör olarak.

- Biraz geçmişten söz edelim, meşhur Gençlerbirliği maçı... Biz hala o günü kaybedilmiş değil, kazanılmış olarak hatırlıyoruz; soyunma odasında siz kendinizi nasil hissettiniz?
Sonuçta inanılmaz mücadele sonucu mağlup olmaktan kurtulamadık ama en azından mücadale nasıl edilir onu gösterdik...

- Geldiğin sene, Galatasaray'la da sözleşme imzalama noktasına geldiğin biliniyordu, doğru mu? O sözleşmeyi imzalama sebebin gerçekten Ümit Karan mıydı, yoksa başka
anlaşmazlıklar mı vardı?
Geldiğim sene GS' ye ön protokol imzaladık, daha sonra Ümit bana telefonda anlaştığı rakamı söyledi. Aramızda çok büyük fark vardı. Ben de bir sonraki toplantıda bu farkın kapatılmasını talep ettim. "Hallederiz" denildi ama değişen birşey olmayınca ve GS' nin Samsunspor' a hiçbir yaklaşımı gerçekleşmeyince (hedefim Samsun' a para kazandırmaktı) Sinan Engin "biz bonservisini öderiz" diyerek teklif sundu.

- Tümer'le görüşüyor musunuz? O dönem ikiniz bir arada geldiğinizden, iki arkadaş gibi anıldınız. Fenerbahçe'ye gidişi hakkında ne düşünüyorsun? Bunu herkes yapar diyebilir miyiz? Alışmalı mıyız? Sen de onun durumunda ayrılır mıydın?
Tümer' le yaklaşık 3 senedir görüşmüyorum, üç büyüklerde kulüp değiştiren tek futbolcu degil fakat transfer öncesi yaptığı açıklama çok talihsizdi.

- 101. yılda ki çöküşün sebebi sana göre neydi? Bu konuda çok söylentiler vardı, sence her şey saha içiyle mi sınırlıydı?
Ben ayrıldıktan sonra her ne kadar 8 puan fark olsa da, takımın oturmuş sistemi bozuldu. Sonuçta tek forvet oynuyorduk ve benim oyun anlayışıma yakın bir oyuncu kadroda yoktu.

- Japonya'ya gidişini yönetim mi, teknik kadro mu, yoksa sen mi talep etmiştin? Sence bu transfer kariyerini nasıl etkiledi?
Japonya transferini benim isteme şansım olmadı. 28 yaşında Avrupa' ya gitmeyi arzulardım. Sonuçta futbol kariyerimi geçirdiğim sakatlıklar daha çok engelledi.

- Almanya'da büyüyen, yetişen gençler artık Türkiye'ye gelmek istemiyorlar... Sen bu konuda ne düşünüyorsun? Türkiye'de yaşarken seni en çok ne zorladı?
Almanya' da yaşayan Türkler sadece işlerini yapıyorlar ve Türkiye' deki şartlara ayak uyduramıyorlar. Benim geldiğim dönemde gurbetçi olarak dışlanıyorduk. Yabancılar bizden sayılırken biz sanki yabancı gibi duruyorduk.

- Bir ara Beşiktaş' ın forvet hattı Mansız – Nouma – Pancu – A.Dursun şeklindeydi ve bence Avrupa' daki sayılı forvetlerden biriydi. Sence uyumunuz nasıldı?
Özellikle Ahmet Dursun' la ilk sene çok uyumlu maclar çıkardık ama Daum genelde tek forvet oynattığı için hücumda yalnız kalıyordum.

- Hiddink'in Milli Takım seçimlerini nasıl buluyorsun?
Hiddink mi yoksa Oğuz Çetin mi seçiyor bilemiyorum ama cok doğru bulmuyorum, özellikle burda oynayan gençler ilgi beklerkenm kulüplerinde oynamayan ama herhalde diyaloğu iyi olan oyuncular geçmis senelerde Milli Takim' a tercih ediliyordu. Euro 2008′ de sakat ve kulüplerinde oynamayan oyuncular çogunluktaydı; bu sene GS küme düşecek nerdeyse ve Milli Takım' a 6 oyuncu veriyor.

- Beşiktaş'ın hayatındaki yeri nedir? Daha doğrusu şu anda Beşiktaş'la ilişkin ne durumda?
İdmanlardan vakit kaldığı süre icinde herzaman Beşiktaş' ı takip ediyorum. Seyahatlerim çok olduğu için maçları izleme şansım az ama umarım yeni sezonda tribünden izleme şansım olur.

Beşiktaş futbol oynadığım dönem ne kadar önemli ise şimdi de öyle. Bu hayatımın sonuna kadar devam edecek...
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

[KralKartal]

Hbaer1903.te ise farkli ve benzeri bir roportaj var, asli hangisi :)
sorular benzeri ama farkli cevaplar verilmis ,
copy paste mi var anlamadim?
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

CR7

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

[KralKartal]

Evet biliyorum, ama haber1903te ayni benzeri haberi OZEL haber diye yapmis,
acaba burasikapali ve haber1903 ayni kisilere mi bagli ki?

Degilse, biri birinden soru cevaplari yurutmus gibi duruyor :D
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

ERHUN

TRT spor'da İlhan attığı golleri gösteriyor, 5-10 dk dir izliyorum ne kadar oldu başlayalı bilmiyorum.

KeePSaKe

Sağol Erhun bakalım bizde :)
Since 1903

KeePSaKe

Since 1903

ERHUN

Ben o mesajı yazdıktan 15-20 dk sonra bitti.

KeePSaKe

İlhan'ın bugün doğum günü 36 yaşına girdi.

Nice yıllara İlhan Mansız  :bjk
Since 1903

ERHUN

Kaza yüzünden çok erken bıraktı futbolu, çok...

Guti ORÇ.

daha yeni oldu 36, ah ulan oynasaydın su yasa kadar bizde.

ilhan mansız_melis

Doğum günün kutlu olsun İlhan Mansız :)
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

ilhan mansız_melis

Trt'de gördüm bugün de ya bu adam hep çok tatlı :D O samuray tipini yerim.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

KeePSaKe

Röportaj için mi ne için Melis :)
Since 1903