Ana Menü

Leverkusen Tribün Yasaları

Başlatan srdr, Aralık 09, 2006, 09:51:04

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

srdr

Leverkusen'in örnek davranışı!
Milliyet'in (09.12.2006) bugünkü yazısında Bilal Meşe'nin haberine göre Beşiktaş'ın rakibi Bayer Leverkusen, statta uyulması zorunlu 12 maddeyi tüzüğüne koyarak bu konuda kararlılığını gösterdi. Örnek bir davranış sergileyen Almanlar, olaylar için işi sıkı tutuyor.

UEFA Kupası'nda 14 Aralık'ta sahasında Beşiktaş'ı konuk edecek Bayer Leverkusen'in tüzüğünde yer alan "stat ve taraftar"la ilgili kurallar, parmak ısırttı. Her kulübün rutin olarak uygulamaya çalıştığı ancak bu konuda başarılı olamadığı maddeleri tüzüğüne koyan Alman ekibi, bunlara uyulmasına son derece dikkat ediyor.

Beyaz kampanya
Stadın küçük olması nedeniyle siyah - beyazlılara sadece bilet veren Bayer Leverkusen'in bu biletlerini, Duisburg'da bulunan Beşiktaş 2003 Derneği dağıtacak. Ayrıca bilet alan her Türk taraftardan da kimlik fotokopisi alınacak. Almanya'daki dernekler, maça gelecek taraftarlardan beyaz forma giymelerini istedi.

İşte tribün yasaları

Alkollü halde stadyuma girilemez.
Stadyuma alkollü içecekler veya uyuşturucu getirilemez.
Vuruş, itiş, atış veya herhangi darbe verebilecek silahlar taşınamaz veya kullanılamaz.
Gaz sprey kutuları, yakıcı veya boyayan madde taşınamaz veya kullanılamaz.
Oyun sahasına, iç mekana veya seyirci bölgesine nesne atılamaz.
Girişlerin veya işaretli merdivenlerin üzerine oturulamaz veya durulamaz.
Havai fişek, püro tekniğine yönelik nesne veya yanan küre taşınamaz, yakılamaz veya atılamaz.
Ağaçtan/tahtadan olmayan, 2m den uzun veya 2cm den kalın olan bayrak veya pankart direği getirilemez.
Kırılan, parçalanan veya özellikle sert maddeden olan şişeler, bardaklar, maşrapalar veya kutular getirilemez.
Açık ateş yakılamaz.
Video kameraları, laserpointer taşınamaz veya kullanılamaz.
Irkçılıkla, yabancı düşmanlığıyla veya radikal sağcılıkla ilgili parola edilemez veya ırkçılıkla, yabancı düşmanlığıyla veya radikal sağcılıkla ilgili propaganda materyaller taşınamaz veya dağıtılamaz.

09.12.2006   

Kaynak : Milliyet
hadi gelde uygula bunu türkiyede!!!!!!!!!!!!!!!!!!
beşiktAŞK - since 1903

kevincrazyman

bak kardeş yazdıklarının çoğunu bizler yapıyoruz
1-madde bize ters
2-madde uygulanıyor 
3-madde uygulanıyor
4-madde hemen hemen uygulanıyor
5-madde ehhhhhh
6-madde ehhhhhh
7-madde uygulanıyor
8-madde uygulanıyor
9-madde uygulanıyor
10-madde uygulanıyor
11-madde ehhhhhh
12-madde uygulanıyor

kardeş bu yazdıklarının % 70 i beşiktaşlılar tarafından uygulanan kurallar
:bjk2  SİYAH ULAN BEYAZ ULAN ALAYANI GİDER ULAN [/size]
SİYAHIM ZİNDAN OLSUN
BEYAZ AYDINLIK

srdr

ehh lerin çoğu olumsuz manada dimi.yani çoğunlukla yapılmayanlar.
beşiktAŞK - since 1903

MeLo

WaLLa bu kuraLLara uyuLursa maç çok güseL oLuR .
bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

Delirdik

bizde uyguLanması mümkün değiL ya kapaLı fuLL boş oLurdu herhLde ;D

ama harbiden alkollü adamı stata felan aLmıyorLarsa tbrk etmek gerek   :alkis
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

mdc

1. Madde dışında çoğu maddeler ülkemizde az da olsa uygulanıyor.
Neden herşeyi dışardan örnek gösteriyorlar.
Ülkemiz o kadar boş mu ?
Nedir bu avrupa sempatizanlığı
Anlamış değilim
HAYATTA BEŞİKTAŞ

bsever1903

tum kuralları uygulayabılırler ama 1000 taraftar sınırlamasını nasıl yapacklar onu bılemıyorum..carsı berlın bın bıletle yetınmez bence...

die-4-u

bunlar genel tribün kuralları... ne bizde ne de avrupa'da uyuluyor...alkollü adam dozunu kaçırmadığı sürece heryerde maça girer..diğerleri de yapıldığı takdirde uefa'dan ceza geliyor zaten...

Non Mollare Mai

1. Madde hariç zaten uyquLanan kuraLLar çoğu. iLLa Yabancı bir üLkede bir takım veya herhangi bir şey yaptımı övmek mi qerek ?  Bide Parmak ısırtmış. Vay be..
edit

Lord Of The Mumy

niye sağcılık solculuk niye yok oradamı bizim ülkemiz gibi millet sağcılardan ne çekmiş bu kadar yawww :D
BuRs@ MeRkEzDe OtUrMuŞ MiLlEtE TeRs B@kMıŞ Y@k@sIz GöMlEğE Kr@v@t T@KmIş EsR@Rı BiLe TeRsTeN Y@K@n BiR @şIk GöRüRsEn BiK Ki Q BeNiM

Bizim Özümüz Türklük Bizden OLmayan İnsanları Seveceğinize Onların Önününe Geçireceğine Türklüğünden Bir Şüpe Et İlk Önce Kendini Yarğıla Vatanına Sahip

BJK_06

biz 3 denemde çin seddini geçen bir milletin torunlşarıyız ....

freedom forever

Alıntı yapılan: Lord Of The Mumy - Aralık 09, 2006, 14:18:47
niye sağcılık solculuk niye yok oradamı bizim ülkemiz gibi millet sağcılardan ne çekmiş bu kadar yawww :D
kusura bakma ama bu topicle ne alakası var anlayamadım
Paris'te 72 gün boyunca fabrikalar çalıştı, atölyeler üretti, fırınlar yiğit Parislilere ekmek yetiştirdi. Paris'te 72 gün boyunca ücretin, sermayenin, karın, paranın olmadığı bir dünya kuruldu.

tufi_bjkli

Alıntı yapılan: hAyro - Aralık 09, 2006, 14:48:23
biz 3 denemde çin seddini geçen bir milletin torunlşarıyız ....
zuhahahah çok güldüm
ama doğru hayro bizimkiler ne yapıp edip girerler en az 2-3 000 kişi olur die tahmin ediyorum

Ozytaurus

Alıntı yapılan: Lord Of The Mumy - Aralık 09, 2006, 14:18:47

Radikal Sağcılıktan Kastettiği yasaklanan nazi zihniyeti. Nazi Unsurları Yasak olduğu için özellikle belirtilmiş sanırım.
______KaRaKaRTAL____

GöKHaN

Yahu birakin ya Almanyada BIRA su demek ;D yani bana kimse oraya Alkolsüz Gelmicek kimse demesin.. o sadece laf olsun torba dolsun Yemin bile ederim Birak Seyircisini Taraftarini Yöneticileri bile kiyak kafayla gelicek adim gibi eminim bundan bana kimse Alman halkini anlatmasin komedi ya ;D ya beyler Türkiyedede Mac öncesi Tabeleler veya Kagitlar dagitiliyor dimi su yapilmaz bu yapilmaz diye bunu niye yapiyolar böyle seyler oldugundan yapilmamasi icin emin olun 80% stadlari her macta kafalari kiyak oldugu gibi bu mactada olucak Alman taraftaririn :)
BESIKTAS   Kartallar Yüksek Ucar..!   BESIKTAS