Ana Menü

Soru Cevap | Ne-Nedir-Nerededir-Nasıldır?

Başlatan hAlil21, Ağustos 25, 2007, 19:35:26

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Batuhan

Alıntı yapılan: keskinli - Ağustos 20, 2008, 22:36:11
Alıntı yapılan: Pençe - Ağustos 20, 2008, 17:50:02
ahmet abi bana almanca konusunda yardım edebilir misin ?
bi arkadaşım var orda,günlük konuşmaları yazabilir misin bana ?

tabii yardim edebilirim sana,hatta gurbet kartallarina yazarsan benim olmadigim zamanlardada sana yardim edecek renkdaslarimiz var.levent1903,kartal-gürkan,alper1903..

sağol abi

naber-iyimisin
yada
iyiyim sen nasılsın,

hava nasıl ?
bi sorun var mı ?
sıkıldın mı ?
git kitap oku :D

bunların almancaları ilaç gibi olur abi
birde varsa msn adresini alabilir miyim abi,ö.mesajdan
Koca hestiy aya bedenem ?

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Batuhan

Batuhan

arkadaşlar,

www.tahribat.com

üyesi olan var mı ?
varsa bana üyelik davetiyesi gönderebilirler mi ?

Batuhan

melankolizm

#Nasıldır ?

Öncelikle ...

Türk Bayrağı Kanunu :

Madde 7 :

Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk 
veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz. 
Resmi yemin törenleri dışında her ne maksatla olursa olsun, masalara kürsülere, örtü olarak serilemez. Oturulan veya ayakla basılan yerlere konulamaz. Bu yerlere ve benzeri eşyaya Bayrağın şekli yapılamaz. Elbise veya uniforma şeklinde giyilemez.
Hiçbir siyasi parti, teşekkül, dernek, vakıf ve tüzükte belirlenecek kamu   
kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teşkil edecek şekilde kullanılamaz.
Türk Bayrağına sözle, yazı veya hareketle veya herhangi bir şekilde hakaret edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz. Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz.
    Bu Kanuna ve tüzüğe aykırı fiiller yetkililerce derhal önlenir ve gerekli   
soruşturma yapılır
.

Türk Bayrağı İmhası

icisleri bakanligindan: 

amac 
madde 1- bu yonetmelik eskimis, solmus, yirtilmis ve kullanilamayacak duruma gelmis bayraklarin yok edilmesi usul ve esaslarini belirlemek amaciyla hazirlanmistir.

kapsam 
madde 2- bu yonetmelik, kamu kurum ve kuruluslarinin, gercek veya tuzel kisilerin, dis temsilciliklerin ellerinde bulunan eskimis, solmus, yirtilmis ve kullanilamayacak duruma gelmis bayraklarin toplanmasi ve yok edilmesi usul ve esaslarini kapsar.

dayanak 
madde 3- bu yonetmelik, 2893 sayili turk bayragi kanununun 9 uncu maddesi geregince bakanlar kurulunun 25/1/1985 tarihli ve 85/9034 sayili karari ile cikarilan turk bayragi tuzugunun 22/10/1999 tarihli ve 99/13554 sayili bakanlar kurulu karari ile degisik 38 inci maddesine dayanilarak hazirlanmistir.

tanimlar 
madde 4- bu yonetmelikte gecen bayrak; kullanilamayacak duruma gelmis turk bayragi anlamina gelir. 

bayraklarin toplanmasi 
madde 5- eskimis, solmus, yirtilmis ve kullanilamayacak duruma gelmis olan bayraklari elinde bulunduran gercek veya tuzel kisiler ile resmi kurum ve kuruluslar bu bayraklari ilcelerde kaymakamliga, illerde valilige, yurt disinda buyukelcilik veya baskonsolosluklara teslim ederler. kaymakamliklarca toplanan bayraklar valiliklerine teslim edilir.

yok etme usulu 
madde 6- valiliklerde toplanan bayraklari yok etme islemi; valinin belirleyecegi uc kisilik bir komisyonun gozetiminde, ay-yildiz ile kirmizi kumaslarin kesilerek ayrilmasindan sonra kirpma makinasinda veya kapali alanda yakilmak suretiyle yapilir. yurt disinda yok etme islemi buyukelciliklerde ve baskonsolosluklarda, disisleri bakanliginin uygun gorecegi bir yontemle yapilir.

yururluk 
madde 7- bu yonetmelik yayimi tarihinde yururluge girer. 

yurutme 
madde 8- bu yonetmelik hukumlerini milli savunma bakani, icisleri bakani, disisleri bakani ve maliye bakani yurutur.
[/i]

# Benim bildiğim ise bayrak 1 cm2 şeklinde küçük kareler şeklinde kesilir ve toprağa gömülür.

keskinli

Alıntı yapılan: Pençe - Ağustos 24, 2008, 16:03:02
rapide ne oldu ? dosya indiremiyorum hata veriyor.
http://rapidshare.com/files/139738081/Tornistan_Taktik__Tottenham__Eyl_2007_.tac.html

deneyin bi olmuyor :S

EDİT:TAmam oldu

rapid bi süredir üyelikleri olmayan kullanicilara kisitlama getirdi
1500 kb/s hizimiz simdi 60 kb/s düstü

Batuhan

http://www.youtube.com/watch?v=Sl02FgOuG0c

bu şarkıyı bana pm ile atabilecek olan var mı
çok aradım bulamadım hep başka bişey çıkıyor

Batuhan

keskinli

youtubeden indirip mp 3 e cevirebilirsin

Batuhan

Simurg

Arkadaşlar ben vista kullanıcısıyım ve lcd ekran monitörüm var,
bilg. ayarları nasıl olduğunu bilmiyorum ama değişti ve ekrandaki yazılar çok büyük hale geldi bunu eski boyutuna nasıl getirebilirim ?

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Non Mollare Mai

Gözde : Sağ tuş - özellikler - ayarlar - ekran çözünürlüğünden yapabilirsin.

Saçlarımı 3 veya 5 numaraya vurdurmak istiyorum ama cesaret edemiyorum bir türlü. Acaba böyle saç modelleri için bi program var mı ? Kendi fotoğrafımı koycam mesela sonra 5 numara saçı kafama monte edebileceğimi sağlayacak bi program. Saçmaladığımı hissettim ama belki vardır.. :D
edit

husoeagle

Non Mollare Mai

Sıkıldım abi bu saçlardan, maçlarda başlayacak yakında, daha rahat oluyor kısa saçlarla. :)
edit