Ana Menü

TÜRKIYEYI BEKLEYEN EN BÜYÜK TEHLIKE

Başlatan keskinli, Ağustos 14, 2007, 23:43:30

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

die-4-u

RTÜK VE TELEVİZYON YAYINCILARINDAN DEV KAMPANYA
"ORMAN YANGINLARININ İZLERİNİ SİLELİM"
GELİN SİZ DE TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNE DESTEK VERİN
3177'YE BİR SMS GÖNDERİN, BİR FİDAN DA SİZ DİKİN!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ve Televizyon Yayıncıları Derneğinin işbirliğiyle sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde başlatılan "Orman Yangınlarının İzlerini Silelim" kampanyasıyla, orman yangınlarında kül olan orman arazileri yeniden ağaçlandırılacak.

ORMAN YANGINLARININ YOLAÇTIĞI TAHRİBAT

Orman yangınları sonucunda ormanlık arazilerin yanarak kaybolması ülkemizi tehdit eden en önemli faktörlerin arasında yer alıyor. Çevre ve Orman Bakanlığının verilerine göre Türkiye'de her yıl ortalama beş bin hektar orman yanıp kül oluyor. 1 hektarlık (10.000 metrekare) ormanlık arazinin yeniden ağaçlandırılmasının maliyeti 10.000 YTL. Yalnızca 2006 yılında yanan ormanlar için harcanması gereken tutar ise 77.620.000 YTL.

RTÜK VE TVYD İŞBİRLİĞİ

Ülkemizin önemli sorunlarından biri olan orman yangınlarının önlenmesi, orman yangınlarının yol açtığı tahribatın ortadan kaldırılması ve bu konuda kamuoyunun bilinçlendirilmesi ve harekete geçirilmesi için Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ve televizyon yayıncıları ortak bir kampanya başlattı.

DEVLET ORMANCILIĞINDAN MİLLET ORMANCILIĞINA

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ve Televizyon Yayıncıları Derneğinin işbirliğiyle sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde başlatılan "Orman Yangınlarının İzlerini Silelim Kampanyası", orman varlıklarımızın devamlılığı ve güvenliği açısından devlet ormancılığından millet ormancılığına geçiş temel felsefesinin toplumun tüm kesimlerine iletilmesini, yangınlarla kaybettiğimiz ormanlarımızın toplumumuz için kader olmaktan çıkarılmasını, büyük çoğunluğu insanımızın ihmal ve dikkatsizliği sonucu çıkan orman yangınlarını en aza indirmeyi ve çıkan yangınları büyümeden hızlı bir şekilde söndürmeyi, yanan alanların yeniden ağaçlandırılmasını amaçlıyor.

KAMPANYA NASIL YÜRÜTÜLECEK?

Kampanyayla yardım toplanarak mümkün olduğunca fazla arazinin yeniden ormanlaştırılması sağlanacak. Yardımlar; vatandaşların GSM operatörlerine yollayacakları kısa mesajlar yoluyla toplanacak. Üç GSM operatörüyle de imzalanan protokol sonucunda belirlenen numaraya (3177) atılan her kısa mesaj 5 YTL olarak ücretlendirilecek. Toplanan yardım paralarının tamamı Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulu bulunan Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınlarıyla Mücadele Hizmetlerini Destekleme Vakfına aktarılacak. Kampanya televizyonlarda yayınlanacak 20 saniyelik bir tanıtım filmiyle duyurulacak. Filmin yanı sıra toplanan yardım miktarı belirli aralıklarla televizyonlardan alt bant olarak ilan edilecek. Ayrıca posterlerle televizyon filmleri desteklenecek.

GELİN SİZ DE TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNE DESTEK VERİN
3177'YE BİR SMS GÖNDERİN, BİR FİDAN DA SİZ DİKİN!

Ricam;Konunun Tekrar Sabitlenmesidir...

keskinli

cöl olmayan bi türkiye icin elele
5 ytl cok degil
5 ytl cok gelenlerde olabilir,onlarda 5 ytl nin cok gelmeyecege kisilere duyursun en azindan
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

die-4-u

Abi Attığım Son Mesajı Yukarıya Taşırsan Gözden Kaçmaz Bu Kampanya..
Ayrıca Tekrar Sabitlediğin  İçin Teşekkürler..
Lütfen Duyarsız Olmayın;Toprağınıza Sahip Çıkın

keskinli

ben sabitlemedim,sagolsunlar diger arkadaslardan birisi sabitlemis hemde senin yazini yukari tasimis

alper_1903

Kutluyorum abi böyle bi konuyu

carsi cöllesmeye karsi diye bir pankart asilabilir kapalinin ortasina
insanlarin daha bilincli hareket etmesi gerekiyo
Besiktasim senin icin herseyimden vazgecerim...

carsi52

Türkiye'nin göz göre göre çölleşmesine izin vermemeliyiz !
Bölünür senin için uykular!

maverick

çarşı, çöllleşmeye karşı.. her beşiktaşlı bir fidan..
böyle bir pankart uzun sürede kalmalı.. tv de izleyen diğer şehirlerdeki beşiktaşlılar da katılır böylece..
birde ligtv den atakan a falan durumu bildirirsek maç boyunca verirlerse pankartı.. ertesi günde gazetelerde
katılımı arttırırrız
SİYAH BEYAZ.. ÖLÜM YAŞAM

Onurluyum Gururluyum. TÜRK'üm.
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene

Simurg

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

asikartalonur

sana çok çok teşekür ediyorum çevreci bi beşiktaş taraftarısın yarın evimin bahçesine 2 tane çam ağacı dikicem böyle duyarlı konularda da bizim adımız olmalı
mesaj attım hemen ama ulaştımı bilmiyorum

mdc

Alıntı yapılan: asikartalonur - Ağustos 30, 2007, 01:57:29
sana çok çok teşekür ediyorum çevreci bi beşiktaş taraftarısın yarın evimin bahçesine 2 tane çam ağacı dikicem böyle duyarlı konularda da bizim adımız olmalı
mesaj attım hemen ama ulaştımı bilmiyorum
Faturalı hatlar için geçerli
HAYATTA BEŞİKTAŞ

SercanBjk

Elimizden geleni yapalım. Çarşı küresel ısınmaya karşı.!!!

erdinc1926

K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

keskinli

Alıntı yapılan: erdinc1926 - Eylül 11, 2007, 19:50:01
ne yapmalıyız ama sorun burada
ilk önce birey olarak durumun ciddiyetini anlayalim,sonrada cevremizdeki insanlarin bilinclenmesine vesile olalim
maddi durumu iyi olanlar kendileri bi seyler yapabilir veya temaya bagista bulunabilir

erdinc1926

güzel bir fikir ama bir arada yapmak lazım
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

Çarşı10-ur

www.carsi10ur.picz[edit]om
http://www5.yonja.com/ruhumuzburda