Ana Menü

Türkçemizin gelişimi!!!

Başlatan mdc, Aralık 05, 2006, 18:29:52

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mdc

Yıl: 1956...

"Karsima aniden cikinca ziyadesiyle sasakaldim.. . Nasil bir eda takinacagima hukum veremedim, adeta vecde geldim.  Buna mukabil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yuzunde beni fevkalade rahatlatan bir tebessum vardi. Ustumu basimi toparladim, kendinden emin bir sesle 'aksam-i serifler hayrolsun' dedim..."

Yıl: 2006...

"Abi onu karsimda oyle gorunce cus falan oldum yani... Oglum bu is bizi kasar dedim, fena goceriz dedim, enjoy durumları yani... Ama concon muyum ki ben, baktım ki o da bana kesik... Saril oglum dedim, bu manita senin...  "Hav ar yu yavrum?"
HAYATTA BEŞİKTAŞ

NoPost

YOo ben hic bi zaman böyle konusmamki :D ;D konuşanıda sevmem :D ;D

unicorn

Çok anlamlı ve kinayeli bi yazı anlayan tabi...
Ayine'den ayna'ya gelene kadar Türkçemiz çok değişti çok
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

Non Mollare Mai

anLamLı oLduğu kadar komikte :) sağoLasın duru. Bu diziLer yüzünden Türkçe'miz nereLere gidiyor.
edit

mdc

komikliği ben göremedim açıkçası

Kim abi dedin  ???  :)
HAYATTA BEŞİKTAŞ

Non Mollare Mai

ihsan abiyLe karıştırdım avatardan pardon. Ya durum komik değiL tabiki ama konuşma tarzıyLa biraz komik geLdi.
Bundan 50 sene sonrası ne olacak acaba ?
edit

CHEm !

böle konuşanlardan nefret ederim ya
Allah kitap Beşiktaş

Simurg

süper karşılaştırma teşekkrüler yakında türkçemiz nasıl olucak çok merak ediyorum

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

mdc

Ne hale geldiğini anlamak için Avrupa Yakası'ndaki Selin karakterine bakabilirsiniz :)
HAYATTA BEŞİKTAŞ

carlito1903

bu tip konuşan insanlar özentilikten başka bişey yapmıyorlar dilinden utananın dili kopsun!!!!!!!

Anarchy*

boyle konusan ınsanlardan nefret ederım..

mdc

Birde türkçeyi konuştuğumuz gibi yazabilsek şu foruma ne kadar güzel olur değilmi ? :)
HAYATTA BEŞİKTAŞ

Anarchy*

;D  olur böyle kazalar sorun degil..

Non Mollare Mai

Bundan 5-6 ay önceki forumda kullandığım yazı biçimi ve Türkçe'yi kullanışımı gördükçe baya bir gelişme olduğunu görüyorum.
Kralcarsi.com bana bir çok şey kazandırdı..
Bu Yüzden Teşekkürlerimi Sunuyorum.. ;)
edit

Simurg

artık öyle bir aşmışızki kendimizi bozduğumuz cümleleri bile bozmuşuz :D
oha falan yerine
ofa felen yhaaa diyoruz bunuda bugün öğrendim
yazık bize

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..