Ana Menü

Şanşal Büyüka: "Beşiktaşın parası çakıl taşımı"

Başlatan NoPasaran, Temmuz 27, 2007, 12:20:32

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Eğer iyi yönetici isen, eğer aklın, yeteneklerin yarınları görmene yetiyorsa attığın her adımın nereye gideceğini bilecek, hesabını ona göre yapacaksın. Üstelik o adımı kendin için değil de, temsil ettiğin kurum adına yapıyorsan, sana verilen yetkiyi kullanıyorsan bir adım atmadan önce belki de bin defa düşüneceksin.

Beşiktaş Başkanı ile yönetiminin attığı yanlış adımlar, şimdi önlerine ödenmesi güç faturalar olarak çıkıyor. Beşiktaş, düşünülmeden apar-topar alınan günlük kararlar ve yanlış adımlar yüzünden hem parasal olarak milyonlarca dolarlık darbe yiyor, hem de uluslararası arenada gerçek anlamda çok ciddi prestij kayıplarına uğruyor.

Beşiktaş yönetiminin iki yıl önce düşünmeden, popülist bir yaklaşımla görevine son verdiği İspanyol çalıştırıcı Del Bosque'nin faturası tam 10 milyon dolar olarak geri döndü. Beşiktaş Kulübü yeni bir girişimde bulunacağını söylüyor ama bize yansıyanlara göre bu cezanın itirazı yok, bir üst mahkemesi yok, temyizi yok.

Böyle bir yönetim anlayışı olur mu? Gönderirken bu hesapları nasıl yapmazsınız, hukukçularınızla bu işleri tüm ayrıntıları ile nasıl olur tartışmazsınız? Mahkeme sürecinde "biz haklıyız, kazanıyoruz" diye önce kendinizi, sonra Beşiktaş camiasını nasıl kandırırsınız?

En önemlisi bu para Beşiktaş'ın parası değil de, kendi şirketinizin parası olsa bu kadar hesapsız kitapsız davranır mısınız? Konuya bu kadar ilgisiz kalır mısınız?

Şimdi bir de Tigana devrede. Adam 2008 yılı için alacağı olan tam 2 milyon 300 eurodan kendi isteği ile vazgeçiyor, ama siz adamın 150 bin eorusunu ödemeye yanaşmıyorsunuz. Tigana da bu defa 2 milyon 300 bin eorusunu almak için mahkemeye başvuruyor. Beşiktaş yönetimi, tıpkı Del Bosque işinde olduğu gibi gene "haklıyız" diyor ama görürsünüz, yarın öbür gün Tigana'nın parası da faizleri ile birlikte 4-5 milyonluk bir fatura olarak Beşiktaş'ın kapısına dayanır.

Bir başka konu: Beşiktaş'ta daha 6 aylık bir yönetim var, bu yönetimin ağır toplarından Numan Ceyhan, kendini kenara çekti işlere karışmıyor. Bir hafta önce katkıları nedeniyle Başkan'dan teşekkür alan Gülnaz Arsel bir hafta on gün sonra istifaya davet ediliyor.Yana yakıla yönetime alınan Levent Erdoğan'dan ayrılması isteniyor.

Sevgili Başkan kusura bakmasın, böyle başkanlık, böyle liderlik olur mu? Ekranların karşısına topluca geçip "birlik beraberlik içindeyiz" açıklamalarına kimse inanmıyor. Altı aylık bir yönetimde bu kadar görüş ayrılığı, bu kadar sürtüşme, bu kadar iş bilmezlik olur mu? Beşiktaş'ın milyon milyon dolarları böyle çarçur edilir mi?

Üstelik camia, bir kamu bankasından alındığı iddia edilen ve kime gittiği tartışılan 40 milyon dolarlık kredi iddiasıyla çalkalanıyor. Ben buna kesinlikle inanmıyorum. Üstüne basa basa söylüyorum. Buna kesinlikle inanmıyorum. Başkan Yıldırım Demirören'i icraatları nedeniyle eleştirebilirsiniz, ama bu konuda haksızlık yapamazsınız. Ancak Başkan'ın bu konuda bugüne kadar sessiz kalması iddia sahiplerinin söylemlerini güçlendiriyor. Sayın Başkan kulübün internet sitesinden en kısa sürede bir açıklama yaparak, bu kredi iddialarını, dedikodularını kesin bir ifade ile "yalanlamalı." Hem de hiç zaman yitirmeden.

Ama görünen köy kılavuz istemiyor. Beşiktaş iyi yönetilmiyor. Beşiktaş'ın milyon milyon dolarları iş bilmezlik, çokça da boşvermişlik yüzünden kaybolup gidiyor. Beyler, bu para sizin şirketinizin değil, Beşiktaş'ın milyon milyon dolarları. Sizin paranız para da, Beşiktaş'ın paraları çakıl taşı mı?
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Non Mollare Mai

Güzel ve bir o kadarda birçoğumuzun görmek istemediği gerçekleri yansıtan bir yazı.
Demiören'in iyi niyetinden şüphem yok. Beşiktaş için yaptığı MADDİ yardımlar ortada..
Ancak Başkanlık işini bilmiyor malesef. Başkan olmak bu kadar basit olmamalı.
Bu kadar kötü bir yönetim zihniyeti Beşiktaş Klubünde olamaz.

Transfer komitesi denen bir şey var sanırım ? Bu komite ne işe yarar acaba ?
İnönü'de gidip maç mı seyreder ?
yoksa yurt dışına gidip bir süre oyuncu izleyerek takımımıza yarar sağlayacak adamları seçip takıma kazandırmayamı çalışır ?
Bu işe temmuzda başlanmaz.
Ligler bitmeden 2-3 ay önce gidilip önümüzdeki senenin planı yapılır.
Ve ilk kamp dönemine yetiştirilir transfer.

Bence başarı bundan gelmiyor. Alıyorsun yabancı liglerin başlamasına 2 hafta o adam yabancılık çekiyor.
Uyum sorunu yaşıyor. Takımda bir soğukluk tanımamazlık oluyor. Oyun stilini bilmiyorlar adamın.
Nereye koşar nereye gider ne yapar ? Nasıl anlaşacaklar sahada ?
Bunun için zaman gerekiyor. Bu zamanın sağlanması için Yurt dışı kampına kesinlikle yetiştirilmeli transfer.
Aksi takdirde takım geç toparlanıyor.
Bu geç toparlanmanın neticesinde puan kayıpları başlıyor.
Sonra bir bakmışsın şampiyonluk '' pıııırrrr '' uçmuş..
edit

maverick

beşiktaşımızın iyi ynetilemdiğini görmek için alim olmaya gerek yok.
büyüka eksik bile yazmış, abdi den bahsetmemiş mesela... kibarlığından mıdır artık bilmiyorum

sadece yazık..... seba başkan umarım izlemiyor , duymuyordur bunları.......
SİYAH BEYAZ.. ÖLÜM YAŞAM

Onurluyum Gururluyum. TÜRK'üm.
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene

NoPasaran

Byükaka güzel yazmış doğru yazmış..

Beşiktaş yönetimi ne kadar iyi niyetli olsada artık transferleri yüzünden alay konusu olmuştur piyasada..Beşiktaşın büyüklüğüne zarar gelmektedir her geçen gün..

Carlostan daha iyisini getirecem deyip, adı sanı duyulmamış topçularla ilgilenmek büyük takım zihniyetine yakışmaz..

Büyük takım, rubenlerle cousinlerle ilgilenmez, büyük düşünür büyük oynar..

Herneyse onu geçiyorum bu delbosque olayı nedir ya Allah aşkına..

Acaba diyor kendi şirketleri olsa bu kadar acımazsız davranırlarmı..

10 milyon dolar babanızın parasımı ..Eğer delikanlı iseniz çıkacaksınız o parayıo cebinizden vereceksiniz!

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Brestgerfich

Alıntı yapılan: NP - Temmuz 27, 2007, 12:39:1210 milyon dolar babanızın parasımı ..Eğer delikanlı iseniz çıkacaksınız o parayıo cebinizden vereceksiniz!
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

Non Mollare Mai

Dünyada carlos'tan iyisi var mı acaba ? Varsa kim bu ?
Bunun cevabını çok merak ediyorum..

Bosque'ye dicek söz bulamıyorum. Yönetim acizliği.
Bu işi bilmedikleri buradan belli zaten.
edit

maverick

carlostan iyisini fener getirecekmiş yine.

ama
"10 milyon dolar babanızın parasımı ..Eğer delikanlı iseniz çıkacaksınız o parayıo cebinizden vereceksiniz!"
sözünün altına imzamı atarım bende
SİYAH BEYAZ.. ÖLÜM YAŞAM

Onurluyum Gururluyum. TÜRK'üm.
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene

NoPasaran

Carlostan iyisini getireceğiz demek bile acizliğin ta kendisidir..

Ezik diye tabir ettiğimiz rakip takım taraftarları asıl ezik sizsiniz dese haksızmı?

Transferler Fenerbahçeye göremi yapılır anlam fikir vermek mümkün değil..

Helgueraları, gravasenleri beğenmezken şimdi Tellolar, Cisseler yıldız oldu..

Biz bunları hak etmiyoruz aslında  :( :(
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Doktor

34-35 lik işi bitmişlerin gelmesindense herzaman için tanınmamış patlama yapacak adamları tercih ederim,Herkes tutturmuş bi Carlos ALLAH aşkına adamın fener ve katardaki takımlardan başka takımlar istiyormuydu hayır ne var bukadar buyutecek anlamadım...

ist.hatirasi/3-4

işleri güçleri fener hani biz tribünde sataşırız ya onlarda koltuklardan sataşmaya çalışıyorlar ama bizim gibi olamıyorlar.geldiğinden beri takıma ne yarar getirdi acaba?

Hani diyor ya geleceğe yatırım yaptık!!!Evet geleceğe çok kötü bir yatırım yaptı.Borçlar,Davalar,gidecek paralar...zor günler
YÖNETİM İSTİFA !!!

NoPasaran

Fiorentina vieri yi aldıysa 34 yaşında
Merak etme carlosuda alırlardı..

Biraz basını takip etseydin Doktor, Carlosu Milanın son dakikada bile istediğii okurdun  ;)

Konu Carlos değil ayrıca, Beşiktaşın yöneticisinin demeçlerinden yola çıktık ;)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Doktor

Vallahi abi hergun 1-1,5 saatte bir SUPERSPOR VE MARATONA bakarım ama gozumden kaçmış olabilir bu arada sen abi seni Milan İstese Fenere gelirmiydin peki..??

gözzde_bjk

sansal buyukaga cok dogru ve cok saygın bırsekılde bızım bıldıklerımızı ama bırılerıne ıletemedıgımız seylerı basın sayesınde tum turkıyeye acık olarak anlatmıs.sayın baskanımız cekılmıycekse bıle baskanlıktan kı oyle gozukmekte lutfen yonetıcılerıne sahıp cıksın bırının evet dedıgıne bırı hayır demesın ayrıca kendısıde orda burda fenerbahce dusmanlıgı yapıp suları ısıtmasın bunun bıze bır faydası yok ona buna laf atıyorsan daha ıyısını getırıcem dıyosan getırıceksın yoksa konusmayacaksın.bı zamanlar lobımız var dıyen baskan sımdı o lobısını mumla arasın delbosque de oldugu gıbı tıganada da aynı seylerı yasıycaz baskanımız kotu nıyetlı olmayabılır ama parayı kullamayı bılmedıgı kesın.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

2 dia 2 muerto

Yönetimin acizliği açıkça ortadadır .
Bu bir rezillik belgesidir .
1 aydır bir stoper transferi gerçekleşmez mi ?
Celal Kolot bu işi beceremiyor .
Del Bosque olayında aynı şeyleri düşünüyorum . Yönetim cebinden versin parayı .

NoPasaran

Alıntı yapılan: Doktor - Temmuz 27, 2007, 15:00:03
Vallahi abi hergun 1-1,5 saatte bir SUPERSPOR VE MARATONA bakarım ama gozumden kaçmış olabilir bu arada sen abi seni Milan İstese Fenere gelirmiydin peki..??

Milan resmi olarak açıkladı bunu ;)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net