Ana Menü

Bizimkisi bir aşk hikayesi

Başlatan cagin1903, Haziran 26, 2007, 16:01:10

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cagin1903

Kapalıya doğru yürüyor... Saat gece yarısını çoktan geçmiş...Beyni İhtiyar bedenine güçlükle hükmedebiliyor...   Yarın Beşiktaşının, hayattaki tek aşkının maçı var...Sokaklar sessiz, Dolmabahçeye doğru aşkına doğru emin adımlarla yürüyor, yürüyor...Kışın tam ortası...Ellerinin titrmesine engel olmaya çalışıyor... Hava, Remzi Amcaya ve aşkına isyan edercesine İstanbula tarihinin en soğuk kışını yaşatıyor...Meydandaki termometreye gözü çarpıyor ''-12''... Gençliğini hatırlıyor Remzi Amca... Aynı anda gözlerinden iki damla yaş süzülüyor... Öğretmenlik yaptığı  Doğubeyazıtta Teröristler tarafından önlerinin kesilmesi, Eşinin ve çocuğunun öldürülmesi ve sonrasında öğretmenliği bırakarak canı kadar sevdiği Beşiktaş semtine yerleşmesi ...Soğuk, Remzi Amcanın hayellerine dur dercesine iliklerine işliyor... Ve nihayet Kapalıya ulaşıyor... Gecenin siyahlığına inat Beyaz diye haykırıyor... Simsiyah bir gecede Uzun zaman sonra Beyazı yaşıyor işte...Siyahın zindanı, beyazın aydınlığına karışıyor... Tek sorun yarınki maça bilet bulabilmesi... Cebinde beş kuruş parası olmayan Remzi amca, İsyan ediyor hayata... Önce eşi ve çocuğu sonra Beşiktaşına kavuşamamak...Tam bu sırada İnönünün duvarına yazılmış bir yazı çarpıyor gözüne ''BEŞİKTAŞLILIK BİR EŞKİYANIN HAYAT İTİRAZIDIR.. SUSARSA ÇATIŞMA, KONUŞURSA SAVAŞ, SEVERSE DEVRİM OLUR ... Hayır hayır bu sefer Maddiyat sevginin önüne geçemeyecek dedi Remzi Amca. Saat sabaha karşı 4 olmuştu...

Dolmabahçe önünde mahşeri bir kalabalık toplanmıştı... Polis emniyet şeridi çekiyordu... Bu sırada orada bulunan meraklı bir vatandaş sordu Polise ;''Amirim hayrola ne olmuş bu adamcağıza''... Valla bilmiyorum araştırıyoruz soğuktan donmuş üstü incecikti ne ceketi vardı, ne paltosu... Bu sırada oradan geçen genç bir adam haykırdı... 'Memur bey ben bu adamı tanıyorum. Sabaha karşı  bana ceketini sattı. Adı sanırım Remziydi. Ona havanın çok soğuk olduğunu kalıcak yerinin olup olmadığını sordum... bana ''eğer bu ceketi alırsan beni çok mutlu edersin sevenler ayıma evlat'' dedi... Sanırım bilet almak için ceketini sattığını söylemişti... Bu sırada Polisler Remzi amcanın cebinde bir not buldular... Notta şunlar yazılıydı.''EĞER Kİ OLUR DA BİRGÜN İHTİYAR BEDENİM BENİ TAŞIMASSA, BENİ İNÖNÜYE YAKIN BİR YERE GÖMÜN... SON DİLEĞİM BUDUR. BENİ AŞKINI HAYKIRAN İNSANLARIN AHENKLİ KOROSUNDAN MAHRUM ETMEYİN

Dem@

yüreğine sağlık erdinç  gene güzel yazılarından  biri  :alkis

BjKli_10-ur

Sensiz geçen günlerin ...

esmerve

gözlerim dldu aşk budur işte
korkutamaz bizi musalla taşı ölümüne sevdik biz beşiktaşı

bjkozgur

ÇARŞI ULAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANNNN

siyah

istifa istifa istifa yönetim İSTİFA

anti fener

ellerine yüreğine sağlık süper olmuş :(

ilhan mansız_melis

çok güzel olmuş yüreğine sağlık
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

hepsiyAh

Alıntı YapBENİ İNÖNÜYE YAKIN BİR YERE GÖMÜN... SON DİLEĞİM BUDUR. BENİ AŞKINI HAYKIRAN İNSANLARIN AHENKLİ KOROSUNDAN MAHRUM ETMEYİN

:alkis :bjk

Cem Goren

çok güzel olmuş ellerine sağlık
altın kapılarımız kan oldu tayfun

saldır beşiktaş

çok güzel olmuş ellerine yüreğine sağlık
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

eagleizma1903

bu ne guzel bi yazi yaa..butun tuylerim diken diken oldu okurken yuregin dert gormesin kardes....