Ana Menü

aşk mantık tanımaz.

Başlatan ismailcem, Haziran 18, 2007, 15:07:25

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ismailcem

Fenerbahçe yi kaleci transferi yapmak zorunda bıraktı.

* 2 Milli kaleciyi de kadrosunda bulundurarak kalesini sağlama aldı.

*T.Metin 'in intikamını aldı.

* Takımdaki genç oyunculara hamilik yapabilecek tecrübeli bir futbolcusu oldu.

Son yılların gözde deyimiyle profesyonel açıdan bakarsak durum böyle. Ama ben bir Beşiktaşlı olarak bu transferleri içime sindiremiyorum. Ne işi var Rüştü'nün özellikle de son maçta Beşiktaş tribünlerine el hareketi yapıp küfürler yağdıran Yozgatlının Beşiktaş'ta? Kulübüyle özdeşleşmiş insanların başka takımlara transferini aklım almıyor, özellikle de rakip takımlara. Fenerbahçelilerin yaşadığı ihanete uğrama duysunu anlıyorum. Futbolu çirkinleştiren, taraftarları birbirine düşman yapan da bu "profesyonel" düşünceden başka bir şey değil aslında.

Demirören'in transfer politikasını da oldukça kötü niyetli ve amatörce buluyorum. Amacı nokta transferler yapmak mı Fenerbahçe 'yle transfer konusunda kapışmak mı? Kedi fare oyunu mu oynanıyor?

Büyük Beşiktaş böyle yönetilmez. Şerefli ikincilikleriyle övünen bir takımın başarıya giden her yol mubah mantığıyla transfer yapması en kibar ifadesiyle işgüzarlıktır. Şuan Beşiktaş'ta Fenerbahçeli bi dolu futbolcu var. Ali Güneş, Nobre, Rüştü, Yozgatlı, Murat Şahin, Fahri Tatan, Mustafa Doğan. Şimdi Beşiktaşlı taraftarın sevgilisi bunlar mı olacak? Beşiktaşlı küçük çocuklar bu adamların posterlerini mi duvarına asacak? Daha taze küfür yediğimiz adamı tribüne mi çağıracağız? Yazıklar olsun.

Benim ve birçok Beşiktaşlı için 2007-2008 sezonu başlamadan bitmiştir. Ben bu çocukların attığı gollere, kurtardığı penaltılara sevinemem. Kürsüye bu çocuklar çıkacaksa kazanmasın şampiyonluk filan. Hayatımda ilk defa bu sezon ne kombine alırım, ne bir maça bilet, ne de forma. Ne de gidip bir maçını izlerim. Tek eğlencemiz futbolu da aldılar elimizden. Maç günü yemek yemeyip bilet alan insanlar tanıyorum ben. Babasını ölüm döşeğinde bırakıp formasını giyip maça gelen insanlar tanıyorum. Sonuç ne olursa olsun ne formaya ne formanın içindekilere söz söyletmeyen eve gidip yatağında hıçkıra hıçkıra ağlayan kahramanlar tanıyorum. Şimdi ne yüzle savunacaksınız Beşiktaşlı duruşunu?

Ben yine evimden Şifo'nun, Pascal'ın, Rıza'nın, Ali'nin, Metin'in, Seba'nın posterlerini asarım. Olsun izlemem bir sene boyunca maç, gazetelerin spor sayfasını okumam, giyerim Beşiktaş formamı gezerim. Besteleri maç öncesi Çarşı'da söyler onları tribüne uğurlar, ben evime geri dönerim. Neden mi? Beşiktaş'ıma olan aşkım sevdam yaralanmasın diye. Aşk mantık tanımaz

Non Mollare Mai

Öncelikle eline , yüreğine sağlık.
Sonrasına gelirsek..
Yazdıklarına katılmamak mümkün değil. Bu durum her sene tekrarlanmaya ve canımızı sıkmaya başladı.
Sidik yarışına döndü resmen. Nisbet yapmak için transfer yapmak nasıl bir yöneticilik anlayışıdır ?
Burada bizlerin düşündüklerini o yaştaki insanlar ve o mevkide bulunan insanlar nasıl düşünemiyor ?
Bunun için Beşiktaşlı duruşunu bilmek ve o aşkı yaşamak gerektiğini düşünüyorum..
Mehmet Yozgatlının iyi bir transfer olduğu düşüncesindeyim ancak bu transfer yapılırken neden yapıldı ?
Amaç fenerden oyuncu almak kızdırmak ve basına malzeme vermekmiydi ?
Yoksa ihtiyacımız olduğu için mi alındı ?
Her insan hata yapabilir küfürde etmiş olabilir önemli olan hatasını anlamasıdır.
Beşiktaş formasını laikiyle ve savaşarak taşırsa eminim ki taraftar affedecektir.

Rüştü'nün alınmasını anlamak güç gerçekten.
1. fenerbahçenin sembol oyuncusunu + kaptanını alıyorsunuz.
tümere nisbet yapmak için mi ?
Yoksa gerekli olduğu için mi ?
Rüştü'nün bugünkü haliyle bize ne kadar gerekli tartışılır.
Hee eğer Hakan Arıkan'a tecrübe bakımından bir şeyler kazandıracaksa eyvallah..
Ama bunun içinde transfer yapılmaz heralde ?
Üstelik 1.5 milyon euro veriyorsun ?

Beşiktaşın sokağa atacak parası yok sayın başkan.
Sonrada çıkıp klübün bana 30 milyon euro borcu var demeyin !
edit

ugur24

yıldırım demirören beşiktaş'ın başarısını düşünmekten çok fenerbahçe'nin önünü kesmek için uğraşır oldu..
buna ne kadar onların önünü kesme ve yollarını tıkama denir tabi o ayrı bir tartışma konusu..
fenerbahçe ve galatasaray'dan aldığımız oyuncuların hangisi başarılı oldu son üç sene içerisinde ?
şahsen sadece mustafa doğan başarılı oldu diyebilirim..yalnız futboluyla değil canını dişine takarak oynamasıyla..
bu örnekler bundan sonra onlardan alacağımız adamların başarısız olacakları anlamına gelmez tabiki..
ama artık hepimizin bu konuda sabrı taşmaya başladı..onların artıklarını toplayan takım haline geldik..
fenerbahçe'li arkadaşlarım bu konuda benimle dalga geçmeye başladı ve artık cevap veremez duruma geldim..
mehmet yozgatlı belkide fenerbahçe'den aldığımız veya alacağımız en iyi oyuncudur lafım yok buna..
ama rüştü konusunda çok şüpheliyim..inşallah bu iki transfer onlardan alacağımız son oyuncular olur..
kombine ve maçlara gitmeme konusuna gelince kesinlikle iyi futbol izlemek için kombine almam ben..
inönü'de kombine sahibi olmak bambaşka bir duygu..sadece tribünler için kombine aldım ve hep öyle olacak..

mdc

Birileri bu formayı giyiyorsa,
Bizimde ne onunla nede onsuz bi yaşamımız söz konusu değilse,
Bırakın o hangi takımlıymış,
Nerenin kaptanıymış vs.leri
Takıma destek olun,oyuncunun moralini bozmayın.
Sonrasını onlara bırakın.
Canlarını dişlerine takarak oynayacaklardır.
Adım gibi eminim
HAYATTA BEŞİKTAŞ

Kurinkishi

bencede bırakın artık bu muhabbetleri şimdi yorum yapmak için çok erken eğerki demirören bu transferlerle başarısız olursa taraftar zaten hesabını soracaktır. şimdiden oyuncuların moralini bozmayalım bırakalım öcünü alan alsın kedi fareyi seven oyununu oynasın ama sonuçta beşiktaş camiası altta kalırsa sayın demirörende bunun sonuçlarına katlanır..
Hepsine Gider. Alayına Gider. Yiyosa Gelin Ulan bursalı  !ßneler..

ismailcem

ne olacak başkan oldu bitti yapacak bizde buna mı saygı gösterecegiz sessiz kalarak her ortamda tepki koyuyorum koymaya devame decegim besiktas taraftarını bölmeye kimsenin hakkı yok iyi mi oldu gelinen noktanın tek sorumlusu başkandır kaybedilen bir sene daha mı olacak

keskinli

birakin duygusalligi artik
biraz gercekci olun
ne metin ne ali ne sifo nede feyyaz besiktasli dogdu
kader onlari besiktasla birlestirdi,fenerlede birlestirebilirdi
besiktasta efsane olmus futbolcularin cogu cocukluklarinda baska takim tutuyorlardi
önemlide degil
dogustan besiktasliyim,besiktastan baska bi yere gitmem diyenlerden ne fayda gördük?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

ismailcem

peki keskinli gelen emre aşık okan buruk ali günes adını bile hatırlamadıgımız onlarca topcudan ne fayda gördük birde onu söylermisin artık biraz özümüze dönsek onlara verilecek para alt yapıya yatırılsa rüştüye 1,5 milyon euro verilecegine o paraya yurt dısından bobo tarzı ne futbolcular alınır birde öyle düşünsek nasıl olur

NoPasaran

Rüştü geldiğine geleceğine pişman oldu :( Ayıp ya yemin ederim ayıp artık
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

2 dia 2 muerto

Forzadan yazılarını cokca takıp ettim .
Sureklı olarak yonetıme muhalefet oldugunu soyledin . Bazı konularda sonuna kadar haklısın . Levent Erdogan cıkıp teşvik primi etiktir diyebiliyorsa elbette bir sorun var . Gülnaz Arselin yaptıgı bir gafı da forzaya tasıdın . Tamam bunlara eyvallah ama neden secım zamanı Demirorenin karsısına kımse cıkmadı . Muhalefet başkanın koltugunda gozunun olması demek değildir , sürekli olarak onun hatalarını kollamak ta değildir .
Belki gelen oyuncular Serkan Balcı , Deniz Barış olsa sana katılırdım ama bahsettiğimiz oyuncular bu ulkenın mevkılerınde oynayan en ıyı oyuncuları . Rüştüye 1.5 milyon verilebilir . Rustu o parayı haketmiyor mu sizce . Barcada oynayan bir adam bahsettiğimiz oyuncu .
Bence herşeye muhalefet olacagımıza biraz objektif olarak olaylara bakalım .
NOT: Son cumle sadece konuyu acan arkadas ıcın deıldır ben dahil tum Beşiktaşlıların uyması gereken bir davranıştır .

NoPasaran

Alıntı yapılan: Palermo ! - Haziran 18, 2007, 22:37:01
ı . Rüştüye 1.5 milyon verilebilir . Rustu o parayı haketmiyor mu sizce . Barcada oynayan bir adam bahsettiğimiz oyuncu .
Yani..

Bunu bende anlamıyorum..YAŞ 34 neden verildi deniyor..Bonservis verilmedki sonuçta..Şahssınada para verilmesi oldkça normal..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

Alıntı yapılan: ismailcem - Haziran 18, 2007, 20:51:07
peki keskinli gelen emre aşık okan buruk ali günes adını bile hatırlamadıgımız onlarca topcudan ne fayda gördük birde onu söylermisin artık biraz özümüze dönsek onlara verilecek para alt yapıya yatırılsa rüştüye 1,5 milyon euro verilecegine o paraya yurt dısından bobo tarzı ne futbolcular alınır birde öyle düşünsek nasıl olur
ben fayda kelimesini sportif acidan kullanmadim
transferler iyi cikabilir kötü cikabilir,bu normal
spor disina bakinca dogustan besiktasliyim diyipte kacan tümer
besiktasliyim diyipte sayin sebaya sidikli diyen feyyazmi insan,yoksa efendice gelip oynayan okan,emre,ali günes,nobre ve digerlerimi insan?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Onur1903

Bizim için söylenen cümlelere bakarmısınız gelde çıldırma...

Mahmut Uslu:"Başkanımız `Herkes Fenerbahçeli olacak` demişti. Beşiktaş da olmaya başladı``

robinho

Yıldırım Demirören basın toplantısı yapsın...Mahmut Yaramazın bu sözüne karşılık çıkıp bir kahkaha atsın...Sonra basın toplantısını bitirsin..

cassa23

Yapma Rüştü!
Beşiktaşımız'a transfer olan kaleci Rüştü, "Ben F.Bahçeliyim. 3 yıl sonra yine gideceğim" dedi.

alın birde burdan yakın başkan yaktın ulan bizi bu hallere düşürdün