Ana Menü

"Tigana'ya teşekkür ediyorum"

Başlatan eRe, Haziran 11, 2007, 15:26:52

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Beşiktaş'ın genç yıldızı Serdar Kurtuluş, yorucu geçen bir sezonunun ardından memleketi Bursa'ya ailesinin yanına gitti. DHA'ya özel konuşan Serdar, "Genç bir hoca ve genç bir takımla bu sene hedefimiz şampiyonluk" dedi.

"TİGANA'YA GERÇEKTEN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Bursaspor'dan geçtiğimiz sezon Beşiktaş'a 5 yıllığına transfer olan ve siyah beyazlı takımda ilk 11'in vazgeçilmez ismi olan 20 yaşındaki Serdar Kurtuluş, yorucu geçen sezonun ardından soluğu memleketi Bursa'da ailesinin yanında aldı. Geçtiğimiz sezonu değerlendiren genç oyuncu, "Bu sezona baktığımız zaman oldukça genç bir ekiptik. Bu sezon Türkiye Kupası'nı kazandık ve ligi de ikinci sırada bitirdik. Bana göre bu takıma kimse başarısız diyemez. Çünkü yeni takım olmamıza rağmen, bu sezon çok başarılı olduk. Belki şampiyon da olabilirdik, ama çok büyük fırsatları maalesef kaçırdık. Umarım bu sezon yapılacak olan transferlerle iyi bir takım olur, gelecek sezon da şampiyonluğu göğüsleyeceğimize inanıyorum" dedi. Fransız teknik adam Jean Tigana'ya çok teşekkür ettiğini ifade eden Kurtuluş, "Jean Tigana genç yaşta beni çok büyük bir kulübe kazandırarak, forma şansı verdi. Tigana'ya gerçekten çok teşekkür ediyorum. Çünkü beni Türk futboluna kazandırdı. Bu yüzden de Tigana'nın yeri bende çok ayrı. Tigana Beşiktaş'tan gitti, ama bizler profesyonel futbolcuyuz. Benim de daha Beşiktaş ile 4 yıllık sözleşmem var ve Beşiktaş'tayım."

"UMARIM MİLLİ TAKIM'DA DA KALICI OLURUM"

Beşiktaş'a geldiği ilk yılında Süper Kupa ve Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşadığını hatırlatan Serdar, "Beşiktaş'a geldiğim ilk senemde iki kupa şampiyonluğu yaşadım. Bu gerçekten benim için çok gurur verici bir olay. İlk senemde hem Süper Kupa, hem de Türkiye Kupası'nı kazandık. Şampiyonluk kupasını da belki kazanabilirdik, ama olmadı. Beşiktaş'taki ilk senemde sürekli ilk 11'de şans buldum ve verilen şansı iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Umarım hep böyle devam ederim" diye konuştu. Her insanın hayatta bazı hedefler koyduğuna dikkat çeken Serdar, "Benim de ilk hedefim Beşiktaş'ta kalıcı olmak, daha sonra da A Milli Takım formasını giymekti. A Milli Takım'ın Brezilya ile oynadığı hazırlık maçında sahada 45 dakika görev yaptım. Umarım Milli Takım'da da kalıcı olurum. Bir diğer hedefim de her futbolcunun hayali olan Avrupa'da futbol oynamak. Beşiktaş'ta uzun süre top oynadıktan sonra İngiltere Ligi'nde futbol oynamayı çok istiyorum."

Televizyondan izlediği Brezilya gibi Dünya yıldızlarından oluşan bir takıma karşı forma giymesinin çok mutluluk verici bir olay olduğunu ve aklının ucundan bile böyle bir şeyin geçmediğini dile getiren Kurtuluş, şunları söyledi: "Televizyondan izlediğim yıldız oyunculara karşı top oynadım. Bu gerçekten çok mutluluk verici bir olay. Ama Allah'a şükür bu günleri de gördüm. Ben sahaya girdikten sonra oyuna Ronaldinho ve Kaka oyuna dahil oldu. Böyle oyunculara karşı oynamak gerçekten zor. Benim ilk maçım olmasına rağmen bir tedirginlik vardı tabiki üzerimde. Çünkü Dünya'nın en iyi takımlarından biri olan Brezilya karşısında oynuyorsunuz. Ama bana göre iyi maç çıkardığımı düşünüyorum."

Bu sene Turkcell Süper Lig'in çon ilginç geçtiğini vurguluyan genç yıldız, "Bu sezon her takım birbirine yenebiliyordu. Şampiyon adayı belki 5 hafta önce de belli olabilirdi, ama son haftalarda belli oldu. Bu gerçekten Türk futbolu adına iyi birşey ve Türk futbolu büyük gelişim gösteriyor. Artık büyük takımların ileriki senelerde daha zorlanacağını düşünüyorum. Bu sene Beşiktaş da bir hoca değişikliğine gitti. Beşiktaş'ta yapılacak olan transferler var ve belki gönderilecek oyuncular var. Genç bir hocamız var ve genç bir ekibiz. Ertuğrul hocamız da kariyer yapmış bir teknik adam. Sezon öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirerek yeni sezonda şampiyonluğu hedefliyoruz" dedi.

Eski takımına karşı oynadığı iki maçın da kendisi için ayrı önem taşıdığını belirten Serdar, "İnönü'de ve Bursa'daki maç benim için ayrı bir önem taşıyordu. Ben profesyonel bir oyuncuyum. Sahaya çıktığım zaman Beşiktaş formasını giydiğim için Beşiktaş için mücadele ediyorum. İnönü'de Bursaspor'u 3-1 yendik, Bursa'da ise 3-0 kaybettik. Bursa Atatürk Stadı'nda ilk kez başka bir formayla sahada mücadele ettim" diye konuştu. Bursaspor ile İnönü Stadı'nda oynadıkları maçta kardeşi Fatih Serkan'a karşı oynamanın da kendisine ayrı bir gurur yaşattığının altını çizen Serdar, "Kardeşim adına bu maçta çok sevindim. Çünkü kardeşim bu maçla birlikte Süper Lig'den en genç forma giyen oyuncu olarak lig tarihine geçti. Sahada onunla karşı karşıya geldiğimizde zaman zaman diyaloğumuz oldu ve onu motive etmeye çalıştım. Fatih Serkan da iyi bir maç çıkardı. Kendisine verilen şansları iyi değerlendirmesini istiyor ve kendisine başarılar diliyorum. Allah yolunu açık etsin" ifadelerini kullandı.

Kaynak : DHA
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi