Ana Menü

Yeni Açık İçin Açıklama -Önemli-

Başlatan YENİAÇIK, Mayıs 26, 2007, 18:31:09

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YENİAÇIK

Değerli Kartallar;

2006 -2007 sezonu iyisiyle, kötüsüyle sona ermiş bulunmaktadır. Geçmiş sezonda yaptığımız hata varsa ders alıp, yeni sezona güvenle bakmak zorundayız. Sonuç olarak; hocamız kim olursa olsun ve oynayan sporcular kim olursa olsun biz bu takıma mecburumuz. Türbün içerisinde istişare edilerek alınan her türlü ortak karara uymaya çalıştık ve bundan sonrada uymaya devam edeceğiz. Biz Beşiktaş'ın gerçek sahipleri taraftarlar olarak türbün kültürünü oluşturup tüm Türkiye ye bunu yayan, saygı ve sevgi çerçevesinde hepimizin gönlünde taht kuran ağabeylerimizin yolundan gitmeye devam edeceğiz. Bizde onlar kadar olmasa da bu türbüne omuz vermeye, kuvvet vermeye devam edeceğiz. Şimdi gelelim esas meselemize Yeni Açığa...

Değerli arkadaşlar, özellikle bu sezon başından buya, yeni açığın birlik ve beraberliği için yeni açığa gelen herkesle görüşmeye, fikir almaya doğru yolda ilerlemeye çalıştık. Yapılan eleştirilerden doğruluk ve haklılık payı olandan hissemizi aldık ancak eleştiriden çok yargılayıcı olanlardan ise gereken cevabı ise uygun üslupla vermeye çalıştık. Ayrıca hakkımızda farklı görüşleri olan insanlarda, kardeşlerimizde konuşma fırsatı bulduğumuzda fikirlerinin gayet olumlu şekilde değiştiğini gördük. Lütfen tek ricam, geçmişini bilmeden tanımadan birbirimizi eleştirmeyelim. Şimdi Yeni Açığı daha oturmuş bir türbün yapmak için, bir seneden beri uğraştığımız yoğunluğu sezonun bitmesiyle hızlandırıp, yeni sezona daha hızlı bir giriş yapacağız. Bu nedenlerden dolayı küçük, küçük bölge toplantılarının yanı sıra ayrıca genel toplantılar gerçekleştireceğiz ve bunları yapmaya da başladık. Gerçekleştirebilirsek bir piknik organize edeceğiz... Burada tek amacımızın hepimizin her ortamda Beşiktaş'ımıza hizmet olduğunu unutmamalıyız. Burada yaptığımız her şeyi ağabeylerimizin danışarak, bilgisi ve desteği ile yapmaktayız. Birde birçoğumuzun kafasında kapalı kombinesi almak olduğunu biliyorum, önümüzdeki sezon için. Ancak sizden şunu rica ediyorum, kapalı türbünümüz başımızın tacı bunu zaten bilmeyen yok, ancak yeni açığı da derleyip toplamak bu konuda bize yardımcı olmakta her Beşiktaşlının görevi olmalıdır. Sezon başında dağıttığımız bildirilerle, birebir görüşmelerimizle, internet ortamındaki yazışmalarımızla, telefon irtibatıyla fikir aldığımız ve her konuda onay aldığımız Çarşı büyüklerimizle sadece ve sadece yeni açığın birlik olmasını istediğimizi tek ses ve tek yürek olması istediğimizi belirttik. Ayrıca kapalıyla uyumlu bir şekilde bağırdığımızda nasıl atmosfer oluştuğunu da gözlerimizle gördük. Küfürü etmeyi önlemek ve farklı kararlarda görevimizi tüm yeni açık olarak yerine getirmek için, tüm türbünü dolaşarak arkadaşlarımıza alınan kararlar hakkında bilgi verdik. Devamlı yeni açıkla, kapalı türbünümüz arasında iletişimi daha fazla geliştirmeyi düşündük ve bunda da el birliği ve temiz duygularla başarılı olduğumuz inanıyorum. Bunun sonucunda yeni açığa iki davul sözü almıştık bu da gerçekleşti ve ağabeylerimiz tarafından iki davul da yeni açığa verildi. Gelecek yıl daha güçlü ve daha birbirini tanıyan bir yeni açık olması için çalışmalarımız devam etmektedir. Sevgili arkadaşlar ben değil biz olabilecek, türbün geçmişi olsun veya olmasın bu birlikteliğe bir şeyler katacak herkese yeni açığın ihtiyacı var. Önümüzdeki sezon yine orta katta olacağız ancak belki bu sefer seti kırdırıp biraz daha içeriye aldırabiliriz bunun çalışmasını yapacağız. Beşiktaş türbün yararına olacağına inandığımız birlikteliği sağlayacak bazı projelerimiz de var. Bekleyip açıklayacağız. Yeni Açığın komitesini genişletip, Çarşı büyüklerimizden aldığımız kararları daha iyi uygulayacağız ve yeni açığı daha güzel şekilde el birliğiyle yapacağız. Yeni sezonda bir kazan harici mekânımız olacak tabiî ki istendiği dakikada semtimizi korumak için orda olacağız. Bunu yapmamızın nedeni kişilerin daha iyi birbirlerini tanıması aynı zamanda kaynaşmak daha iyi organize olmaktır. Ayrıca yeni açık türbünü yeni sezonda farklı türbün şovları da hazırlayacaktır. Bunu ve benzeri sebeplerden dolayı yeni açığı yalnız bırakmamanızı rica ediyoruz. Yeni açığında eskiden olduğu gibi şahlanmasına, farklı düşünce taşınan kötü emeli olan insan varsa da yok olması sağlamak için mutlaka yeni açığa sahip çıkmalıyız. Kapalıda gıptayla baktığımız kişiler nasıl birlik ise aynı şekilde hatta daha fazlasıyla birlik olmalı kapalımızın üstündeki yükü yeni açık olarak azaltmalıyız. Bu yüzden önümüzdeki sezona 1000 adet kombine alma hedefi koyduk. Bu amaç için eskiden yeni açığa gelen türlü sebeplerle bırakan birçok ağabeylerimizi, irili ufaklı grupları bu sezon başından beri tanıştığımız kişilerin yeni açıktan ayrılmamasını istedik rica ettik ve onlarda bu birlik davası ve yeni açığın tekrardan şahlanması kartalımızın uçması için elinden geleni yapacaklarına söz vererek yeni açığa geleceklerini açıkladılar. Şimdi siz değerli kartallardan ağabeylerimizden, kardeşlerimizden, ablarımızdan, dişi ve yavru kartallarımızdan ricam yeni açıkta sizleri önümüzdeki sezon görmek istiyoruz. Ve bu birliktelikte sizde yer alın diyoruz. Tabiî ki kapalımız dolacak zaten ancak bizde yeni açıkta daha sağlam bir birlikteliğin kurmaya çalışıyoruz ve herkesten yardım bekliyoruz. Şunu da belirteyim biz yeni açıkta yeni değiliz en iyi zamanında da yeni açıktaydık sadece bu birlikteliği birlikte kurduk bunu el birliğiyle büyütelim diyoruz. Kombine fiyatları açıklandığı günden itibaren, tarih belirleyerek aynı gün ve aynı saatte kombine satış merkezinde olacağız yeni açığın birlikteliği için ulaşmaya çalıştığımız bu 1000 kişilik küçücük hedefe el birliğiyle ulaşacağımızdan hiç şüphemiz yoktur. Bu uğurda sizlerden öneri ve düşüncelerinizi beklerken buna katılıp katılmadığınızı ve sayı olarak ta belirtmenizi önemle rica ediyorum. Bu bir grup kurma değildir bu en az 15000 biletli taraftarın geldiği yeni açığın beyin takımı genişletme ve ileriye taşıma projesidir. Kimse unutmasın binlerce geçmişi olan semt olmasına rağmen tek oluşum ÇARŞIDIR. Başkasına da gerek yoktur. Herkes bu bayrak altında türbünde Beşiktaş'ın askeri olamaya çalışıyor ve buna devam edecektir. Ve ben de bunun bir parçasıyım.Her türlü ikili sıkıntı, hata ve kusur karşılıklı konuşularak çözülür bu nedenden dolayı lütfen bu konun amacını saptırmayalım ve konun yeni açığın birlikteliğinin sağlamlaştırma olduğunu unutmayalım.Varsa ki olduğuna inanmıyorum, bırakalım kısır çekişmeleri omuz omuza girelim ve eskiden olduğu gibi gerçek türbün kardeşliğini türbün içinde büyüğe saygıyı, küçüğe sevgiyi öne çıkaralım.Herkese nasip olamayan Beşiktaşlılık sevgisinin tadına varalım...Alınacak kararlara, yapılacak nice şovlara katkıda bulunalım.Beşiktaş'ımızı her yerde destekleyelim, gerektiğinde tepki vereceksek zaten kararını tüm türbün alır ve bizde yeni açıkta uygularız.Buna emin olun.Eğer ki  kimse bu birlikteliğe sahip çıkmaz angarya gibi görürse, o zaman kimse yeni açığı eleştirmesin, çünkü bizler bu birlikteliği kurmak için yeniden bir yıl daha boğaz patlata caz demektir. Bu böyle biline! Karar sizin arkadaşlar.

Bu konuda desteklerinizi beklemekteyiz. Haydi, yeni açık kendine sahip çık ve bu başlatılan birlikteliğe sahip çık, yüksel kartallar gibi göklere... Kapalının üstündeki yükün hafiflemesi için, Var mısınız yeni açığı daha oturmuş, eskiden olduğundan daha güzel bir ortam haline getirmeye...

Sürçü lisan ettiysek af ola, saygılarımızla

Yeni Açık Amigosu
Mustafa

Kartalizmatik

güzel bir yaz olmuş fakat istemekle bitmiyor tabi birde uygulamaya koymak lazım...bu sezon yeni açık kombinem vardı ve hemen her maça gittim,numaralı tarafına oturdum..gördüğüm eksiklikleri dile getireyim;
-ilk önce şunu belirtmek isterimki yeni açıkta amigoluk taslayıp sete çıkan birçok kişi var.(mustafa ve orkun amigolara sözüm yoktur) kendi kendilerine sete çıkıp birşeyler yapmaya çalışan,bağırmayanlara küfür edenlerle bu iş yürümez.
-bazı kardeşlerimiz bu sene kombinelerin uygun olması nedeniyle hayatlarında ilk defa maça geliyor ve bazı bestelerin bilinmemesi,organize olunamaması tribünde problemlere yol açıyor..
-sadece numaralı tarafı değil orta ve diğer taraftada amigo bulunmalı tek başına numaralı tarafı bağırsa bile yükses ses çıkmıyor bazen kapalı teşvik ederse açığı yüksek ses çıkıyor..
-maçtan önce amigoların tribünlerdeki kardeşlerimizle konuşması,uyarması tabiri caizse gaza getirmesi gerekiyor..
-kapalı zaten 90 dk bağırıyor.tribünün yakın olması sebebiyle yeni açığın maçtan önce maç sırasında rakibe psikolojik baskı uygulaması gerekir(açılacak pankartlar,maçtan önce yapılan tezahuratlar vs)
-kapalıyla uyumlu bir şekilde tezahurat olduğu zaman gerçekten yükses ses ve güzel bir atmosfer ortaya çıkıyor..tezahurat sadece kapalıya bağlı olarak düşünülmemeli ve kapalının açığı her maç bağırmaya teşvik etmesi gerekir..
-yeni açıkta bağırmak isteyen kardeşler numaralı tarafına gelsin ki o tarafta bir çoğunluk yaratılabilsin.

-herşeyden önemlisi şunu belirtmek isterim,
-ben dahil çoğu kardeşimizin bu sezon yeni açıktan bazı şikayetlerimiz oldu ve bu hatalar düzeltildi demekki isteyince yapılabiliyormuş,daha ilk maçtan yeni açıktaki kardeşlerimizin antipatisini değil sempatisini kazanmak gerekiyor bu yapılabilirse yeni açık çok güzel bir tribün olacaktır

bunlar benim şahsi fikirlerimdir SAYGILAR...
{a,b,c,ç,d,e,f,g,ğ,h,ı,i,j,k,l,m,n,o,ö,p,r,s,ş,t,u,ü,v,y,z}

TÜRKÇE KONUŞ!

Çirkin kadın yoktur,boş tribün vardır!

Brestgerfich

Kapalı'nın yükünü hafifletmek yerine ellerinden geldiğince Kapalı gibi tezahüratla 2kat destek daha iyi olabilir... Kimse yanlış anlamasın elbette en iyisini yapmak istiyolardır ama elbette Kapalının yeri ayrı..
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

YENİAÇIK

Arkadaşlar tüm önerilerinizi dikkatle takip ediyorzu bu konuda hiç şüpheniz olmasın varsa mutlaka vardır eksiklik biz gidermek için uğraşıyoruz bu nedenle de hepinizi yeni açığa bekliyoruz aynı günde kombine alacağız bilginize sunulur buna hepimiz katılılalım ki yeni açık el birliğiyle daha güzel bir türbün olsun... Vereceğiniz desteğe şimdiden teşekkürü bir borç biliyorum... İsteklerin tek kişiyle çözülemiyeceğine göre birlik ollaım ...

yeni açık mustafa

2 dia 2 muerto

Öncelikle Çarşıdan başka bir grup kurulamıyacagın belirtmen gercekten cok hos !
Benim görüşüm kapalının yapmıs oldugu tezahüratlara eşlik etmenizdir ! Ayrıca kapalı alt - üst yapılan besteler tüm kapalı - açık olarak yapılabilir .

unicorn

Genel olarak bi değerlendirme yaptığımız vakit;
Açık tribün bu yıl başarılı oldu mu ?
Üzerine düşenleri yerine getirdi mi ?
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

Brestgerfich

geçen yıllara göre gelişme olduğu kesin

2 dia 2 muerto

Bir de şunu net bir şekilde belirtmek istiyorum .
Kapalının hikayesini bilmeyenimiz yoktur . Kapalı Beşiktaşın zaptedilemeyen tek kalesidir .
Yeni Açıkta kurulacak olan toplulugun kesinlikle kapalıya uyması gerekiyor .
1000 değil 10000 bin kişi olsa dahi kapalıya uyulması lazım .

Brestgerfich

yeni açığın kapasitesi Kapalı'dan fazla mı ?

unicorn

Tabi ki de fazla :)
Kapalı yaklaşık 8000
Yeni açık 12000 civarı

Delirdik

Alıntı yapılan: Palermo ! - Mayıs 28, 2007, 12:35:48
Ayrıca kapalı alt - üst yapılan besteler tüm kapalı - açık olarak yapılabilir .

bu asLında oLmuyor.
alt üst çok gaz haLde söyLüyorsun. alt bağırdıkça üst daha çok üst bağırdıkça aLt daha da çok bağırıyor. SERİ bir şekiLde
ama açık uzakta kaLıyor. beşiktaşım benim diyorsun sesin oraya uLaşması ve karşıLık geLmesi 3saniye feLan oLuyor.
bu da o heyecanı aLıyor götürüyor
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

unicorn

Ses gidip gelene kadar yarım saat geçer :)
Kartal gol gol açık-kapalı yapılmaz mesela
sert bi şekilde hızlı soleniyo o bakımdan kapalı-açık olmaz
Anca övünmekte,şampiyon olalım bu sene vs olur

Rammos

Yeni açık benim trübüne gittiğim zamanlar çok aktifti brlik vardı o zamanlar ecevitller bülent  gibi arkadaşlar vardı  şimdi kim var kim yok bilmiyorum ama ist da maça giden

arkadaşlardan duyduklarım zorla bağırtılmaya çalışıldığı bağırmayanlara küfür edildiği şeklindeydi. şöle bi durum var yaş olarak ilerlemiş taraftarar kombine alıp maça

geliyor 18 19 yaşında kişiler kalkım bağır ulannn hepinizi şööle yaparım bağırmayanı böle yaparım gibi yaklaşımlarda bulunursa oraya taraftar gelmez. Şunu başarması

lazım yeni açığın numaralı tarafında değil tam trübünün ortasında toplanmalı bölelikle bütün açık trübüne hakim olunabilir daha fazla kişinin Gaza gelip bağırması

sağlanabilir.AMİGOLUK YAPAN KİŞİ YADA KİŞİLERİN ORAYA GELEN TARAFTARLARCA SEVİLMESİ ŞART. Tabiki Kapalıyla uyumda şart trübünlerin ayrı telden çalması

ahenki bozar.
FANATİK GAZETESİ ALMA ALDIRMA!!   Black/white

Delirdik

ben zaten neden numaraLıda topLanıLıyor anLamıyorum.
sonuçta kapaLıya bakarsak set ortada..

tribünün kontroLü daha koLay oLurdu sanırım
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

YENİAÇIK

Sevgili arkadaşlar şu belirteyim ecevit abiler varken de o türbünde biz vardık tepeden inme birilerinin atamasıyla gelen insanlar değiliz zaten bizim türbünümüz bunu kabullenmez eksiklikleri hataları bizde görüyoruz ancak bunlarla sezon başından beri yaptığımız uğraşıda görmeden eleştiri yapılmasın derim.Burada geçmişten ders lamış geleceğe güvenle bakan kapalıyla uyumlu geçmişteki canlılığını yaşayan bir yeni açık oluşturma peşindeyiz bu oluşumda olmak izteyen veya sıkıntı duyduğu olayların yaşanmasını istemeyen herkesi göreve ve yeni açığa çağırıyoruz. Lütfen buna destek olun ve yeni açık birlikte el ele çoşsun...Herşey Beşiktaş için ise yeni açıktan aynı gün kombine lamaya çağırıyoruz herkesi lütfen bu çağrıya kulak verin tabiki diğer türbünlerimizde Beşiktaşımız için ama öncelikle yeni açığın her zamankinden çok  desteğe ihtiyacı var. Özellikle bu sene hatalarımız olsada iyiye giden bir yeni açık vardı gelecek yıl çok daha iyi olacak herkes buna emin oldun... El birliğiyle güzellikler ortaya çıkar herkese saygılar...

Yeni Açık Mustafa