Ana Menü

Kolpa Taraftar Oluşumu

Başlatan unicorn, Mayıs 26, 2007, 13:26:12

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

unicorn

Beşiktaş'ta ve diğer kulüplerde...
Net ortamının gelişmesi ile birlikte herkes kendine bir yer buldu :)
Bu konudaki görüşler ve öneriler nelerdir?
Tartışalım...
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

csdenis

Evet internet ortamında herkes forumlarda vs. yerlerde tartışabiliyor paylaşabiliyorlar belk :bjki aralarında Beşiktaşlı olmayıp Sadece ilgi çekmek ve site düzenini bozmak için kayıt olanlar da vardır ama ben bu forumda olduğunu düşünmüyorum hepsini de sewdim hepsi iyi kardeşlerimiz....Galiba kolpa'nın tanımı sözünde durmayan gibi birşey oluyor tabi o bize özgü bir şey değil.Duruşumuz yeter!

Anti-Timsah

BjKli_10-ur

Valla internet yüzünden mi sayesinde mi desem bilmiyorum ama gerçekten taraftarlık değişti.

Bestelerimiz artık internetteki kayıtlardan biz söylemeye başlamadan çalındı(gese nin basketbol maçlarını izleyin baştan sona kadar bizim tezahüratlar)

Ama yine de internet sayesinde çok kişiye ulaşılıp eylemler,şölenler programlanıyor bencede bizim sitede KOLPA yok ama ziyaret çok;D
Sensiz geçen günlerin ...

keskinli

tribün taraftariyla internet taraftarligi arasinda tabiiki fark var
ama internet olmasa kaynasmada olmaz
kim bilecekti almanyada,hollandada,abd de,malatyada,antepte,mersinde,ankarad[kufur otomatik degistirilmistir]ayseride ve ismini sayamadigimiz binlerce sehirde kartal icin atan yüreklerin varligini?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Brestgerfich

internetin olması tabi ki iyi yoksa sizleri nasıl tanıyabilecektim.. sizler nasıl düşünürsünüz bilmiyorum ama internette yazıpta takımını stadta hiç desteklemeyen insanlar olabilir.. Ben böyle miyim bilmiyorum ? olabilir miyim onu da bilmiyorum ? tek maçına gittim Beşiktaşın.. izmirdeki febe kupa finaline ve saat 4 de girdiğimiz stadtan 12 de çıktık.. o kadar saat boyunca hiç susmadan sürekli tezahürat ettim.. siz karar verin
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

unicorn

Önemli olan stada gitmek, 90 dk bağırmak, takımı desteklemek değil
Buna imkanı olan var olmayan var...
Net vasıtasıyla kurulan arkadaşlıklara, dostlulara sözüm yok, olmalı tabi ki.
Ama net ortamıyla işler o kadar değişti ki herkes net üzerinden asıp kesmeye başladı :)
Bu olay diğer takımlarda olduğu gibi bizde de mevcut...

Dem@

internet ortamı olmasıdı bu güzel insanları tanımayacaktım kurulan arkadaşlıklar arkadaşlık bağları o kadar farklı ki şahsen ben net ortamında sizleri tanıdığım için mutluyum sevincimizi üzüntümüzü eğlencemizi hep beraber yapıyoruz ama net ortamında tek sevmediğim birşey var ki  yeri geldi bende dahil oldum diğer takım taraftarlar ile seviyesiz çirkefleşerek yazışma yok asarım keserim olayları bugün youtube da baktım bu nasıl bir söz ya bursalı taraftar yazmış videonun altına ANNELER GÜNÜDE BEŞİKTAŞ ANNENİ.. gerisi malum bilindik bir cümle biz her ne kadar küfür etsekde hiç bir takım taraftarının komple annesini kasederek bi video palyaşımı yapmadık en azından ben böyle biliyorum yazılan küfürler besteler olabilir gayet normal ama net üstünden klavye delikanlığı çok tabi gaza gelip bizde küfür ediyoruz ben ettimde başıma da geldi bizimde bi sabır noktamız var ama nette herkes kendi taraftarlığına bakar biz bile yeri geldi anlaşamadık tartıştık kavgalar ettik ama hep ne dedik İŞTE BİZ KÖTÜ GÜNDE HEP OMUZ OMUZAYIZ ÖVÜNMEK GİBİ OLMASIN BİZ KARAKARTALLIYIZ seviyorum ulan sizleri yurdun her kesiminden insanlarla tanışmak güzel arkadaşlık sağlam dostluk kurmak HERKESE NASİP OLMAZ .

SÖZ BİZDE BESTE BİZDE KOLPALIK YOK BİZDE 

saygılarla baykal ;D anladın rıza sen onu

Brestgerfich

Alıntı yapılan: unicorn - Mayıs 28, 2007, 12:36:51
Önemli olan stada gitmek, 90 dk bağırmak, takımı desteklemek değil

elime geçen tek fırsattı ve elimden geldiğince destek vermeye çalıştım..
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

unicorn

Baykal :)

Ya kurulan arkadaşlıklara dostuklara eyv diyorum konuyu farklı yerlere çekme :)
Bu konu gerçekten önemli... Konuyu saptırma dem@ bari bu konuyu saptırma ;D

O kadar yaygınlaştı ki mevzu 15 yaşındaki adam bile 30 yaşındakine kafa tutar hale geldi
İnternet bazen çok pislik bişey gerçekten :)
İsim vermeden bi olay anlatayım

Tribunden bi abimizin yeğeni oldugunu idda eden bi elemanla arkadaş konuşuyomuş geçen gün
Anlatıyoda anlatıyo diyo eleman :)
İşte biz onla suraya gittik buraya gittik mevzularımız oldu da cart curt :)
Arkadaş da olayın farkında o kişiyi ortak görüşmeye alıyo :)
Aaaa diyo bak dayın da online konusun hasret giderin :)
Ortam iptal tabi ;D

BjKli_10-ur

;D ;D ;D :koptum
Klavye babaları, klavyeden atıp tutmak kolay
Sensiz geçen günlerin ...

keskinli

ya oldugun gibi görün
yada göründügün gibi ol
bosa dememisler böyle bu sözleri
internet ortami sadece taraftarlik anlaminda degil genel anlamiylada zor bi konu
kimi cirkin cok güzel olur,kimi tipsiz cok yakiskli
kimi boyu 160 cm gecmeyenlerin basketbolcul oldugunu ögreniriz
2 kelime edemeyenin üniverste mezunu oldugunu ögreniriz
evlilerin kiz ayartmak icin bekar oldugunu anlatmalari herkesce malümdür zaten
yasi 40i gecmislerin nasilda 20 lik delikanli olduklarini ögreniyoruz
yani sanal dünya pek gercekci bi dünya degil ama yinede bu sanal alemden gecemiyorum ben
ama hep oldugum gibi görünüyorum en azindan böyle olmaya calisiyorum
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Rammos

Vala internet ortamının Faydası olduğu kadar zararlarıda va.r Ben ist doğumluyom doğma büyüme 10 yaşında tibaren önce babamla

sonrada büyüyünce akadaşlarımla beraber her hafta İnönüde (para az olduğu için genelde Yeni açıkta) maçlara giderdim  sonnra kendi

paramı kazanmaya başlayınca kapalıya takılmaya başladım. Her türlü ortamı gördüm  kavgasından protestosuna kadar. şimdi elde

olmayan sebeplerden 2yıldır urfadayım 1.5 yılda askerlik desek 3.5 yıldır o çok sevdiğim trübünlerden Beşiktaşımdan uzaktayım fırsat

buldukça ist la geliorum ve şansıma o hafta maç varsa inönüde gidiyorum. Bu benim hayatımda büyük bir eksiklik maçlara gidememek

ancak şuan için yapacak bişey bu eksikliği Forum sayfalarında Bjk taraftar sitelerinde gidermeye çalışıyorum  Benim bir lafım vardır 

BEŞİKTAŞLIYSAN VE ARKADAŞ EDİNMEKTE PROBLEMİN VARSA KAFANA UYAN KİŞİ BULMAKTA ZORLANIOSAN DİREK BEŞİKTAŞLI

BİRİYLE TANIŞ  O SENİN KAFANA UYAR :)
FANATİK GAZETESİ ALMA ALDIRMA!!   Black/white

Delirdik

oLay taraftarLıktan çıkmış cafenin konusuna dönüşüyor. dikkat :)

netin en büyük etkisi, özeLLikLe youtubenin tribüne zararı oLduğunu düşünüyorum.
adam bağırırken kendini cebiyLe çekmeye çaLışıyor. amacı birazda etiket peşinde oLmak. oradan videoLar direk youtubeye..

he bizde tribünde fotoLar çekiniyoruz feLan ama maç başLadığında sadece desteğe odakLanıyoruz.

bir de tabi maLum organizasyonLara geLicem diyipte geLmeyen insanLar;
bizim site biraz daha küçük oLduğundan zaten gelcem diyenLer hep geLen insanLar oLuyor :) ama örnek bi forzada 30 kişi geLicem diyorsa 6 kişi zor topLanıLıyor.
bence netteki en büyük "koLpaLık"  her maça geLcem diyipte birkez oLsun rahatını bozupta geLmeyen insanLardan kaynakLanıyor ::)
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

unicorn

İmkanı olup da gelmeyen en büyük kolpadır zaten

Delirdik

yok abi bence öyLe denmesi doğru değiL. herkesin taraftar oLmasını bekLeyemessin
kimisi sadece önemLi maçLarı önemser, kimisi idmana biLe gider :)

he imkanı vardır, netten hava oLsun diye benide yazın bende geLiyorum der
o gün geLir ortada yoksa ozaman dersinde
imkanı oLupta geLmeyenLerLe bir tutmak bence doğru değiL
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!