Ana Menü

Başkanımız’dan Açıklamalar

Başlatan mdc, Mayıs 18, 2007, 17:07:11

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mdc

Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören son günlerde Kulübümüz hakkındaki konularla ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Başkanımız şu açıklamaları yaptı:

"Değerli basın mensupları. Öncelikle bu toplantıyı niye yaptığımı açıklayayım. Kupa maçından sonra basında ve camiamızdaki gelişmeleri görerek bunları yapmam gerektiğine inandığım için yapıyorum.. Öncelikle 2006-2007 sezonunun şampiyonu Fenerbahçe'yi kutluyorum..

"SEZONUN EN BAŞARILI TAKIMI BEŞİKTAŞ!.."

"Dünyada iki kategoride hoca vardır, biri gençleri yetiştirir, diğeri tecrübelilerle yola çıkar. Tigana birinci kategoride. 'Biz genç bir kadro kuruyoruz, bu kadro ile yola devam edip geleceğin takımını yaratacağız' dedik. Bu sezonun en başarılı takımı Beşiktaş. Bir kupa kazandı, bir lig finali oynadı ve tecrübesizlik ve stresin baskısı ile şampiyonluğu kaybetti.. Maalesef bu oyuncularımızın medyada hak edilen yere getirildiğine inanmıyorum."

"GİTME DİYENLER 'NEDEN GİTMEDİN' DİYOR!.."

"Bursa'ya gitmediğim konuşuluyor. Fair – Play ve 104 yıllık Beşiktaşlılık duruşu neyi gerektiriyorsa yaptım. Fenerbahçe maçına gittim ve Bursa'ya gitmedim. Biz yönetim olarak Beşiktaş taraftarı ile birlikte gideceğimizi söylemiştik. Sayın Kızıl Beşiktaş Başkanına hakaret etmiştir. Benim Levent Kızıl'ın yanında oturmamı istemeyen ve gitme diyen Beşiktaşlılar şimdi neden gitmedin diyor."

"TARAFTARIMIZ FAIR – PLAY ÖDÜLÜNE ADAY!.."

Beşiktaş taraftarı bugün Fair Play ödülüne layık tek taraftardır. Beşiktaş taraftarı ve yönetimi Beşiktaşlılık duruşunun nasıl olduğunu göstermiştir..

"BEŞİKTAŞ'A GELMEK İÇİN CAN ATIYORLAR!.."

"Tigana artık gitmiştir ve bundan sonraki mevzu gelecek antrenördür. Biz gerekli temasları yapıyoruz. Bugünden itibaren Beşiktaş'ı en iyi yere getirecek ismi getirmek. Ben iki üç kişiyle görüştüm ve birkaç kişiyle daha görüşüp bunu yönetim kurulumuzla paylaşacağım. Biz Beşiktaş'a layık bir hocayı getireceğiz. Görüştüğüm her hoca Beşiktaş'a gelmek için can atıyor.. Şu anda 3-4 hoca ile görüştüm ve hepsi hazır. Yönetim kurulu ile bu isimleri paylaştıktan sonra onların alacağı karar benimde kararım olacaktır."

"DÖRT BÜYÜK KULÜP BAŞKANI OLARAK BİR ARAYA GELMELİYİZ!.."

"Yapılan her şey unutuluyor ve sadece şampiyonun ismi tarihe yazılıyor. Ben Fenerbahçe takımını kutluyorum. Biz önce dört büyük kulüp başkanı bir araya gelip diğer kulüpleri daha sonra çağıralım ve Türk futbolunu nereye götürebiliriz bunu konuşalım."

"HERKES BEŞİKTAŞ İÇİN GÖREVİNİ YAPACAK!.."

"Hocamız herkesle anlaşmak zorunda değil. Yöneticimizde kimseyle anlaşmak zorunda değil. Herkes Beşiktaş için görevini yapmak zorunda. Sinan Engin Beşiktaş'a hizmet etmiş bir isimdir. Aynı şekilde Celal Kolot'ta görevine devam etmektedir."

"BEŞİKTAŞ'IN BİR TANE BAŞKANI VARDIR!.."

"Hocamızla bundan bir ay önce, hem kupa hem şampiyonluk kovalarken aldığım rapor sonucunda yemeğe davet ettim ve tüm aile fertlerim vardı. Hoca ile birlikte aile fertlerim varken futbol dışında ne konuşabilirdik?.. Lütfen bunları kimse başka yerlere çekmesin.. Beşiktaş'ın bir tane başkanı vardır."

"SEZON SONUNDA HER ŞEY ÇOK FARKLI OLACAK!.."

"İnsanların spor anlayışı farklıdır, dostluk anlayışı farklıdır. Ben dostluğa davet ediyorum. Bursa'ya bize 16 bilet verildiği için ben hariç tüm yönetim kurulumuz oradaydı. Sezon sonunda her şey çok farklı olacak."

"BEŞİKTAŞLILIK DURUŞU NE GEREKTİRİYORSA YAPARDIK!.."

"Fenerbahçe'yi alkışlama konusunda biz 104 yıllık Beşiktaşlılık duruşu ne gerektiriyorsa onu yapardık"

"GÖRÜŞMEDİĞİM HOCA LUCESCU!.."

"Benim görüştüğüm birkaç hoca var ve birebir görüşmeleri ben yapıyorum. Yarın yine yurt dışına gidiyorum görüşmeler için. Ve şuana kadar görüşmediğim isimlerden biri Lucescu. Bu konuda haberler yapıldığı için bunu söylüyorum."

"BEŞİKTAŞ YILIN EN BAŞARILI TAKIMI!.."

"Bu sezonun en başarılı takımı Beşiktaş'tır. Bir senede 3 kupa alan başka takım yoktur. Tigana ile gençlere yatırım yaptık. Yeni hocamızla birlikte şampiyonluğu kovalayan hazır bir takım olacağız. Ben yerli hocaya karşı değilim. Rıza Çalımbay başarısız olursa dört büyüklerin kapıları yerli hocalara kapanır demiştim. İkisi arasında fark var."

TARAFTAR "ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ" DEDİ

"Fenerbahçe futbol takımı futbol oynadı. Biz Beşiktaş olarak onları İnönü'de yenemediysek şampiyonluğu zaten hak ettiler. Ayrıca Beşiktaş taraftarı maç sonunda Şampiyon Beşiktaş diye bağırdı. Yöneticilerin açıklamalarına Federasyon zaten gereken cezaları veriyor. Ben bunun için dört büyük kulübün başkanları olarak bir araya gelelim ve yönetimlerimize düzen verip sonra adil oyundan bahsedelim diyoruz."

"İKİ YABANCI ALACAĞIZ!.."

"Bizim şu an transfer konusunda özellikle üstünde durduğumuz eksik gördüğümüz mevkilere alınması düşünülen bir iki yabancı oyuncu."

"KOMPLO TEORİLERİ ÜRETMİYORUZ!.."

"Bizler komplo teorileri üretmiyoruz. İşimizi yapıyoruz. Bizim hocamızla konuşmamızda kendisi sezon sonunda bırakacaktı. Kupa maçı sonrası açıklamasını yaptı. Bursa maçı sonrasında bazı rahatsızlıkları vardı. Kendisiyle görüştük ve bu rahatsızlıklarından ötürü isterse bırakabileceğini ve son iki maçı elimizdeki teknik kadro ile tamamlayabileceğimizi söyledik. El sıkışarak ayrıldık."

"BAŞARIYI YAKALAYABİLECEĞİMİZ BİRİNİ ARIYORUZ!.."

"Beşiktaş Kulübü olarak rahat edebileceğimiz ve başarıyı yakalayabileceğimiz bir teknik direktör arıyoruz. Gençlerle çalışmayı bilen, Türkiye'yi tanıyan ve Beşiktaş'ı başarıya götürecek bir hoca profili arayışındayız. Bunun dışında 'gel' dediğimizde gelebilecek biri olmalı. Biz Beşiktaş yönetimi olarak bu sene başarıyı kovalayacak ve önümüzdeki yıldan itibaren başarılı olacak bir takım yaratıyoruz dedim. Bu ekip bunu başardı. Fenerbahçe gibi çok önemli bir takımla üst üste final maçlarına çıktık."

"DAHA ÖNCE DE ÇAĞRI YAPTIM!.."

"Ben Devlet Bakanımıza ve Sayın Süleyman Demirel'i ziyaretimde de bu çağrıyı yaptım. Dört büyük kulübün başkanlarını bir araya getirmelerini istedim. Bu dört büyük kulübün başkanı bir araya gelip el sıkışmadığı sürece Fair Play'den söz edemeyiz."

"ALACAĞIMIZ OYUNCULARI HER HOCA KABUL EDER!.."

"Alacağımız yabancılar her hocanın kabul edeceği kalitede yabancılar olacak. Delgado'nun ve Ricardinho'nun performansından tam memnun kaldım diyemem ama bu takım son haftaya kadar şampiyonluğu kovaladı ve kupayı aldı."

"TIGANA'NIN TAZMİNATI YOKTU!.."

"Sayın Tigana önümüzdeki sezondan feragat ettim dedi ama tazminattan bahsetmedi. Tazminat diye bir şey yok. Kendisi gelecek sezonki maaşını istese vermek zorundaydık. Bu her kulübün sözleşmesinde olan bir durum."

"BAŞBAKAN'IN AÇIKLAMASI BİZİ RAHATSIZ ETMEDİ!.."

"Başbakanımızın yaptığı açıklama bizi rahatsız etmedi. Cumhurbaşkanımız Beşiktaşlı, Dış İşleri Bakanımız Beşiktaşlı, Meclis Başkanımız Beşiktaşlı.. Bu çok güzel bir şey."

"ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE KATILMAK İSTİYORUZ!.."

"Şampiyonlar Ligi için kazanmak zorundayız ve takımımızla konuştum, kazanmak için sahaya çıkacağız ve Şampiyonlar Ligi'ne katılmak istiyoruz."

"LİSTEDEKİ İSİMLERİ HOCA ADAYLARINA SUNUYORUM!.."

"Bizim ekibimiz transfer çalışmalarını yapıyorlar. Ben görüştüğüm tüm hocalara bu çalışmalar sonunda ortaya çıkan isimleri iletiyorum ve onların olurlarını alıyorum."
HAYATTA BEŞİKTAŞ

RCA

çok güzel konuşmuş adam helal olsun başkanım..
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

Non Mollare Mai

Umarım yeni gelen Teknik Direktör 1-2 seneyi kurtarmak için değil yıllar boyu hizmet verip başarılara uzanmak için seçilir..
Tek merak konusu Teknik Direktör. Ayrıca Defansımıza ve kanatlarımıza takviye yaparsak önümüzdeki sezon için en büyük şampiyon adayı biz oluruz..
edit

carlito1903

luce ile görüşmüyoruz demiş umarım onun kadar ii bi hoca getirirsiniz

2 dia 2 muerto

Her sene aynı şeyler!
Artık yeter şampiyonluk istiyoruz!
Ne yaparsanız yapın şampiyon olalım.

CHEm !

Beşiktaş Başkanı Demirören, düzenlediği basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Demirören BJK'nin sezonun en başarılı takım olduğunu söyledi...

"Sezonun en başarılı takımı Beşiktaş"
Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Nevzat Demir tesislerinde bir basın toplantısı düzenledi. İşte başkanın ağzından yaptığı açıklamalar;

"Tigana misyonunu tamamladığı, zamanını doldurduğu için gitti. Kendisiyle karşılıklı olarak konuştuk anlaştık ve yollarımızı ayırdık. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bir buçuk senede takıma üç tane kupa kazandırdı. Bu sezon iki kulvarda da mücadele ettik. Şampiyonluğu son anlara kadar kovaladık ama olmadı. F.Bahçe'yi şampiyonluğundan dolayı kutluyorum. Ancak, 4 büyük kulüp bir araya gelip, kazananı tebrik etmeyi öğrenemediğimiz sürece, türk futbolundaki bu hava her zaman devam eder.

Dünyada iki tür antenör vardır; İlki gençleri yetiştirir, geleceğin takımını oluşturur. İkincisi ise hazır takıma gelir. Pahalı oyuncularla takımı devralır ve şampiyon yapar. Tigana ilkini yaptı. Geleceğin Beşiktaş'ını yaratmak için ilk adımları attı. Bunda da çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Bu sezonun en başarılı takımı bence Beşiktaş'tı. Taraftarımıza da fair-play ödülüne aday gösterilmeli diye düşünüyorum. Beşiktaşlılık duruşunu en iyi şekilde yansıttılar."

"Sayın Kızıl bana küfür etti"
"Ben, Kadıköy'e nasıl gittiysem, Bursa'ya o şekilde gitmedim. Hep dostluk mesajları verdim ancak bazıları bunu anlamadı. Beşiktaş medyasındaki bazı kişiler, Başkan Bursa'ya gitme diyorlardı, şimdi ise neden gitmedi diye eleştiriyorlar. Bu insanlar önce dönüp kendilerine baksınları. Sayın Kızıl Beşiktaş Başkanına küfür etmiştir. Böyle bir ortamda, benim gidip o koltukta oturmam mümkün değildi. 104 yıllık Beşiktaş tarihinde her zaman Beşiktaşlılık duruşuyla dostluğun kazanması adına adımlar atılmıştır ancak bunu kötü yönde kullandılar.

Tigana dönemi artık bitti. Şimdi yeni hoca kim olacak onu düşünüyoruz. Bazı isimlerle temaslarımız sürüyor. Yarın tekrar yurt dışına çıkacağım. Lig bitince seçtiğimiz, Beşiktaş'a faydalı olacağını düşündüğümüz ismi açıklayacağız. Kimsenin şüphesi olmasın. Herkes Beşiktaş'a gelmek için can atıyor ama biz ince eleyip sık dokuyoruz. Aradığımız teknik direktör, kişilikleri düzgün, Türk Milli takımını çalıştırmış, Türkiye'yi bilen, tanıyan bir isim olacak. Görüştüğümüz isimler var. Gel dediğimizde hazır olması gerekiyor. Kimsenin şüphesi olmasın, Beşiktaş'ı rahat ettirecek, sorun yaratmayacak bir isim olacak. Huzur getirecek, sorun değil."

"En başarılı takımız"
"Moralim çok yerinde. Tüm Beşiktaşlıların da öyle olmalı. Başarısız değiliz. Tekrar söylüyorum bu sezonun en başarılı takımı Beşiktaş'tır. İki kupa birden agır geldi, kaldıramadık" diye konuştu.

sporx
Allah kitap Beşiktaş

BJK_06

basına diş geçiremeyen ve sadece para verenleri listesine alan yönetim olmasın bence

onur_28

Alıntı yapılan: BJK_06 - Mayıs 18, 2007, 20:59:14
basına diş geçiremeyen ve sadece para verenleri listesine alan yönetim olmasın bence

okadar güzel soylemişsinki basınla cok kopuklar takımın lehine degl sürekli aleyhine kıskısrtıcı haberler yazılıyor ve yönetim sadece para verenlerden ibaret ne futbol sube sorumlusu nede diger subedekiler futbol icin calısıyor sadece medyada kendine yer bulmaya calısıyorlar sadece kendi reklamlarını yapma pesindeler BEŞİKTAŞı ikinci planda bırakıyorlar...
Yok Böyle Bir Aşk
En Büyük Aşk BeşiktAŞK...!!!

carabobo

Bence yeni gelecek tekmik direktör uzun süre takımın başında kalmalı... Yeter artık 1-2 senelik hocalardan gına geldi.. Ayrıca paramız yoksa lütfen transfer yapmayalım ...
BİZ SENİ SEVİNMEK İÇİN SEVMEDİK....ALAYINA İSYAN B J K

MeLo

Çok güsel konusmussun başkan !
Her zamanki gibi sabrediyoruz !
bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

mertcan

yine kandırıyor milleti ama benim karnım tok bu numaralara
her sene çıkıyo şampiyon olcaz diyo
hep hüsran
İNANMIYORUM...

Brestgerfich

Kalite teknik direktör alalım başkan! 1-2 sene için değil yıllarca Beşiktaşımızı başarılı yapacak bi teknik adam bulun.
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

Timurlenk

levent kızıl sana küfür ettiyse kalkıp cevap ver.çocuğun için avusturya'ya gitmesini biliyorsun.

2 dia 2 muerto

Öncelikle yok Beşiktaşın yükünü kaldırabilecek bir hoca alıcaz diyorsun Tigana içinde aynı şeyleri söyledin sonuç ne ?
Ayrıca Tigananın yanında dura dura bahaneler de gelişmiş !
Neymiş 2 kupayı kaldıramadık.Ulan bir dahaki sene 3 kupada mücadele vericen o zaman ne olcak kim bilir !