Ana Menü

Monsieur Tigananin basın toplantısı

Başlatan eRe, Mayıs 17, 2007, 18:33:23

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Ve Tigana veda etti. Beşiktaş'taki görevinden ayrılmak istediğini daha önce basına açıklayan Fransız teknik adam bugün basın toplantısı düzenleyerek Beşiktaş'a veda etti. Beşiktaş'ın yollarını ayırdığı teknik direktör Jean Tigana, yardımcılarının ve kendisinin gelecek sezonun bütün haklarını bırakarak gittiklerini söyledi.

Tigana, Türkiye Spor Yazarları Derneği'nde, yardımcısı Guy Stephan'ın da hazır bulunduğu basın toplantısında, bazı gazetelerde, kulüpten ayrılması sırasında yöneticilerle yaptığı toplantının uzun sürdüğü şeklinde haberler çıktığını belirterek, ''Genelde benim müzakerelerim ve pazarlıklarım 15 dakikadan fazla sürmez. Sözleşmemin feshi de 15 dakikadan fazla sürmedi. Bazı gazetelerde 11 saat sürdüğü yazıldı.

Yardımcılarım ve ben, gelecek sezonun bütün haklarını bıraktık'' dedi.
Basın toplantısında, özellikle yönetici Celalettin Kolot ile Sinan Engin'e suçlamalarda bulunan ve basın toplantısını, bir soruya kızarak terk eden Fransız çalıştırıcı, Türkiye'ye sözde bir takım maddi haklar için gelmediğini ifade ederek, ''İstersem Avrupa'da birçok kulüpte çalışabilirim. 10'dan fazla teklif aldım. Buradakinden daha yüksek teklifler aldım. Buna rağmen ara vermeyi kararlaştırdım'' diye konuştu.

''KOLOT VE ENGİN RAHATSIZLIK YARATTI''

Tigana, yönetim kurulunda yer alan Celalettin Kolot'un gelişinden ve arka planda, tanımadığı Sinan Engin'in olmasından bu yana rahatsızlık oluştuğunu öne sürdü.

Jean Tigana, bunu yönetmenin çok zor olduğunu savunarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Buna rağmen fena idare etmedik. Oyuncularımdan da son iki maçı kazanmalarını rica ettim, çünkü ekibin gelecek yıl mutlaka Şampiyonlar Ligi'nde bulunması gerekiyor. Bu hususta Beşiktaş'ın en büyük taraftarı ben olacağım ve gelecekte bu kulübe büyük başarılar diliyorum. Bu kulübü ve Beşiktaş'ı çok seviyorum, uğradığım şiddetleri unutmaya çalışacağım.

Pozitif yanlarını hatırlamaya çalışacağım. Pozitif yanı yüzde 99'dur. Burada çok mutluydum. Eşim ve kızım çok mutlulardı ve gitmekten dolayı üzüntülüler. İnsan olarak çok deneyim kazandım.''

Fransız teknik adam, ''Maruz kaldığınız şiddetin şekli nedir'' sorusunu ''Şahsen kimse bana saldırmadı. Aracıma birkaç kişi elini vurdu. Cama birkaç kişi vurdu, ama şoförüm iyi olduğu için kolayca kurtulabildik. Bu sadece Türkiye'de olan bir şey değil. Evimin önünde de birkaç defa koşarak içeri girmek durumunda kaldım'' diye yanıtladı.

Türkiye-İsviçre maçında da tribünde bulunduğunu anlatan Tigana, ''Tanıdıklarımı ilk arayan ben oldum. UEFA ve FIFA'daki arkadaşlarımı hemen aradım ve stadın dışında herhangi bir şiddetin olmadığını izah ettim. Stadın içinde bir olay oldu. Fransa'da da olaylar oldu. Sadece burada olmuyor'' açıklamasını yaptı.

''TÜRKİYE'DEN AYRILMAKTAN ÜZÜNTÜ DUYUYORUM''

Monaco'dan ayrıldığı zaman da 3.5 yıllık haklarını kulübe bıraktığını vurgulayan Tigana, şunları söyledi: ''Ben hiçbir zaman kulüpten bir gün fazla para almadım. Türkiye'den ayrılmaktan üzüntü duyuyorum. Türkiye'yi çok seviyorum. Çok güzel insanlar var. Bu sabah oyunculara ve mutfaktaki arkadaşlara veda etmek için tesislere gittim. Hakiki dostluk anları yaşadık ve bazı oyuncularımın ağladığını gördüm. Bu benim için çok zor bir andı'' diye konuştu.

''OCAK AYI DÖNÜM NOKTASI OLDU''

Jean Tigana, başarıya çok yaklaştıklarını ve kendileri için dönüm noktasının ocak ayı olduğunu söyledi.

Ocak ayında etrafında bir boşluk yaratıldığını kaydeden Fransız çalıştırıcı, şöyle konuştu: ''Etrafımda boşluk yaratıldığında, o tarihte, haziran ayında gitmemi teklif etmeleri gerekti. Bu şekilde hepimiz doğru yerde ve doğru şekilde çalışabilirdik. Ocak ayından itibaren kulübün geleceği için çalışamadık. Çok yazık oldu. Gidecek olsam bile kulübün geleceğini hazırlamak isterdim.''

''DIŞ BASKILARA MARUZ KALDIM''

Kendisi için kulübün önemli olduğunu dile getiren Jean Tigana, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Kazandığımız 3 kupa değil, kulüp benim için önemlidir. Gelecek için hazırlamakta olduğum şey önemlidir. Monaco'da elde ettiğimi burada da elde etmek isterdim.

Orada yaptığım gibi Henry ve Trezequet gibi oyuncuları getirmek isterdim. Maalesef dış baskılara maruz kaldım. Benim ifadelerimi ve birçok şeyi gerçeği yansıtmaz halde yansıttılar. Bu, birtakım taraftarların şiddete başvurmasına katılım sağladı. Murat Aksu'nun ocak ayında kulüpten ayrılması üzücü oldu. Onunla çok iyi çalıştık.''

''KENDİMİ DÜŞÜNSEYDİM BİR AY DAHA KALIRDIM''

Siyah-beyazlı takımın eski teknik direktörü, ''Kendimi düşünseydim 1 ay daha kalıp 1 yıllık ücret daha alırdım'' dedi.

Takımla ilgili kendisine sorular sorulması halinde kulüp hakkında bildiklerini tam olarak vereceğini vurgulayarak, ''Ben insanları öpüyorsam, gerçekten sevdiğim için öpüyorum. Herkesi bu sabah öptükten sonra gidip onlar hakkında kötü düşünmem'' diye konuştu.

Tigana, ''Celalettin Kolot ve Sinan Engin takımı sabote mi ettiler'' sorusunu ise şu şekilde yanıtladı: ''Bilmiyorum. Benim okuduğum ve anladığım kadarıyla sabote eden benim. İnsanlarla ilgili sorun yok. Önemli olan kulübün ilerlemesi için yapılacaklar. Avrupa'da, Türk futbolunun ilerlemesi için yapılacaklar önemli. Bu konuda enteresan tartışmalar var.

Şunun bunun sorunları benim sorunum değil. Son yılımı feda ettim. Sonuçlar aldık. İkinci ligden gençleri getirdik ve şimdi şampiyonluğa yakınlar. Yüzde yüz profesyonel davrandık. İlk iki ayımızı Ümraniye'de kampta geçirdik. Şimdiye kadar dünyada iki ayını kampta geçirmiş teknik direktör gördünüz mü? Her gün imkanlarımızın ve deneyimlerimizin yüzde yüzünü verdik.''

''KULÜBÜN İYİLİĞİ İÇİN GİTME KARARI ALINDI''

Fransız çalıştırıcı, kulübün iyiliği için gitme kararının alındığını ifade etti.
Kendisinin ayrılmasının ardından kulübün daha iyi olacağını sandığını kaydeden Tigana, ''Bize o kadar saldırıldı ki iftiralara maruz kaldık. Nasıl büyük bir gazete '11 saat müzakere edildi' diyebilir. 15 dakika sürmedi. Bu tür ve her gün süregelen iftaralar olduğunda, nasıl ilerleme kaydedebiliriz. Yöneticilere sormak lazım. Diğer insanlara da sormak lazım'' diye konuştu.

SORUYA KIZDI VE TOPLANTIYI TERK ETTİ

Jean Tigana, bir basın mensubunun sorusuna sinirlenerek toplantıyı terk etti.
Gazetecinin, ''Basın toplantısının başından bu yana ağlıyor ve ajitasyon yapıyorsunuz. Ocak ayında etrafınız boşaltıldıysa neden tepki gösterip gitmediniz.

Para için mi kaldınız'' sorusunu ''Ben parayı düşünseydim bir ay daha kalır, 2,3 milyon avro alırdım'' diye yanıtlarken, basın mensubunun, ''Babanız yaşıyor mu'' sözleri üzerine ''Babam vefat etti'' deyip biraz bekledikten sonra ayağa kalktı ve ''Sizin gibi böyle sorular soran oldukça, ben de gidiyorum'' diyerek basın toplantısını terk etti.

Bu arada, kulübün kendisine tahsis ettiği araçla tesislere gelen Tigana'nın tercümanlığını, Türkiye'deki avukatı Özgür Aşık yaptı.

Kaynak : AA
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

csdenis

Gereksiz bir davranış diye düşünüyorum..

Anti-Timsah

mertcan

ben o soruyu soran adama bi soru sorardım ama neyse

GÜLE GÜLE TİGANA HEP SEVECEĞİM SENİ ULAN !!!

SEN ŞEREF SİZLER İÇİNDE KALAN TEK ŞEREFLİYDİN AMA DEDİĞİM GİBİ YALNIZ KOVBOY GİBİ YALNIZ KALDIN HOCAM

SELAMETLE...

2 dia 2 muerto

Tam ben koyuyordum ki hızlı davranmışsın.Öncelikle paylaşım için sağol!

Toplantıya gelince İsmail Er'in bir hatası yok!
Tigana ise herzamanki gibi bahanelerine devam etti
Yaptıkların için teşekkür edicem ama yaptıgın bir iş yok!

blackwhite--Pelin

2 dia 2 muerto

İzlemedim ama konusmasını okudum zaten forumda mevcut!

gözzde_bjk

ızledım zaten ne olduysa yazılmıs adam soylıyceklerını soyledı ve salak sacma bı soru karsısındada cektı gıttı kımseye aılesıyle ılgılı bılgı vermek zorunda deıl oraya futbolu ve besıktası konusmaya gelmıs adam ama sorulan sorulardan bazıları gercekten rahatsız edıcıydı gazetecıler uyarıldı ama dınlemedıklerı ıcınde haklı bısekılde gıttı.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

keskinli

Alıntı yapılan: mertcan - Mayıs 17, 2007, 18:36:59
ben o soruyu soran adama bi soru sorardım ama neyse

GÜLE GÜLE TİGANA HEP SEVECEĞİM SENİ ULAN !!!

SEN ŞEREF SİZLER İÇİNDE KALAN TEK ŞEREFLİYDİN AMA DEDİĞİM GİBİ YALNIZ KOVBOY GİBİ YALNIZ KALDIN HOCAM

SELAMETLE...
cok haklisin,sana kocaman bi rep
bu kahrolasi basin,ve bu basina inananlar oldugu sürece,bu takimin basari yakalamasi cok zor.
simdi ne olacak?
yeni bi yabanci hoca gelecek
bu hoca takimda sunu istemiyorum bunu istemiyorum diyecek,takim yeniden yenilenmeye gidecek,sonuc yine hüsran olacak.
sezon basinda hurralar ceken taraftar basininda oyunuyla hocayi yine gönedrtecek.
her sey yeniden baslayacak,yeni hüsranlar yasanacak.
böyle sürüp gidecek,olanlar besiktasin kasasina olacak
her sey icin TESEKKÜRLER SAYIN TIGANA
BU BASINA;VE BU BASININ OYUNUNA GELENLERE RAGMEN SEVIYORUM SENI!GITMENDEN DOLAYI COK ÜZGÜNÜM;AMA GÖSTERDIGIN KARARLILIGADA SAYGI DUYUYORUM!
YOLUN ACIK OLSUN;INSAALLAH BI DAHAKI CALISDIGIN YERDE BASIN BU KADAR SE:REFSIZ OLMAZ!
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Doktor

Bende toplantıyı izledim soruyu soran şahıs sozde Beşiktaslı ismail er bu adamı hiç sevmiyorum hep klubumuze zararı var herseyi sallama ne zaman bunlardan kurtulursak rahatlayacagız yoksa bunlara ne T.D dayanır nede Futbolcu...HERSEY İÇİN TESEKKURLER MÖSYÖ TİGANA :)

blackwhite--Pelin

bir soru vardi : babaniz yasiyormu diye ! adam cekti gitti valla. ama gercekten yazikya sorulurmu öle bisey...

mertcan

@ ahmet abi

aslında bizde de suç var basının yazdığı herşeye inanıyoruz...

bütün protestolarımıza rağmen azizenin yalakalık yaptığı basından etkilenip gaza geliyoe millet

herkes spor yorumcusu olup çıkıveriyor

ULAN TİGANA 1 SENE DAHA KALSAYDIN BİZ KESİN ŞAMPİYONDUK
AMA İŞTE MAALESEF YİNE BASIN ...

bakalım yeni hoca ne yapacak
daha kaç milyon euro borca sokacak bizi...
sayın demirören'e daha ne kadar bağlı olacağız...

MeLo

Ben tiganayı başarılı buldum.
1 senede 3 kupa kazandırdı.
Bu senede şampiyonluğa oynattı.
Helal olsun.
3 senedir böle bi zevk yasamıodk.
Tek hatası baki ve burak'ta inat etmesiydi.
Good bye mösyo !
bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...