Ana Menü

Fenerbahçe [59-57] Beşiktaş /Şampiyonluk Maçı

Başlatan unicorn, Mayıs 14, 2007, 12:46:54

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

unicorn

Beşiktaş Cola Turka Bayan Basketbol Takımımız, play-off final serisini son maçında Fenerbahçe'ye 59-57 mağlup olarak, sezonu ikinci sırada bitirdi.

Caferağa Spor Salonu'nda oynanan karşılaşma büyük bir heyecana sahne oldu. İlk 3 periyotta Fenerbahçe'nin üstünlüğüne karşın, 4. periyotta büyük bir mücadele sergileyen Siyah-Beyazlılarımız, bir ara öne de geçtiği karşılaşmada son ana kadar kazanmak için elinden geleni yaptı. Takımımız, sergilediği mücadele ile alkışı hak ederken Fenerbahçe 59-57'lik galibiyet sonunda seriyi 4-3'lük skorla önde tamamladı, Siyah-Beyazlılarımız sezonu ikinci sırada bitirdi.

MAÇIN AYRINTILARI

Esmeral Tunçluer, Sheri Sam, Şebnem Kimyacıoğlu, Lovelace ve Kara Braxton ile karşılaşmaya başlayan Takımımız, Sheri Sam ile maçın ilk sayısını atan taraf oldu. Fenerbahçe'nin ilk dakikalarda üst üste gerçekleştirdiği hücumları savuşturmakta zorlanmayan Ekibimiz, ilk 2.5 dakikada 3 hücum kazandı ve rakip potaya üç gidişinde de sayıyla döndü. Bir ara farkı 4 sayıya yükselten Bayanlarımız, Kara Braxton ile hücumlardan eli boş döndü. Geliştirdiği ataklardan istediklerini elde edemeden dönen sarı lacivertlilerde Pondexter kendini gösterdiği dakikalarda ise üstünlük Fenerbahçe'ye geçti. Fenerbahçeli oyuncu attığı skor avantajının takımı lehine çevirdi ve rakibimiz 6. dakikaya 12-8 üstün girdi. İlerleyen dakikalarda baskısını arttıran Fenerbahçe, savunmada da kısa sürede hakimiyetini kurdu ve Takımımız'a uzun süre sayı vermedi. İçerideki kapalı savunmayı açamayan Bayanlarımız, dış atışlarda da etkili olamayınca sarı lacivertliler farkı açmaya başladı. Son dakikaya 20-8 önde giren rakibimiz, ilk periyottan 23-10 galip ayrıldı.

İkinci çeyreğe farkı azaltmak için başlayan Bayanlarımız, periyotun ilk dakikalarında rakibinden daha baskılı oynamaya başladı. Sheri Sam'in basketleri ile etkili oylmaya başlayan Siyah Beyazlılarımız, Yasemin'in de devreye girmesi ile 16. dakikada arayı 4 sayıya indirdi (29-25). Kara Braxton'un yaptığı hatalar sonucunda Takımımız, öne geçme şansını bir türlü yakalayamazken, Fenerbahçe oyunda tekrar etkili hale geldi. Dış atışlarda şanslı olmayan Bayanlarımız, içeriden yaptığı zorlamalarla sayı bulmaya çalıştı. Ekibimiz, bu girişimiyle bir çok hücumu ziyan ederken, bulduğu kritik sayılarla farkı 3 sayıya indirdi ve soyunma odasına önde giden taraf 35-32'lik skorla Fenerbahçe oldu.

İkinci yarıya sayıyla giriş yapan taraf ise yine Siyah Beyazlılarımız'dı. Lovelace'in attığı sayıyla farkı tek sayıya düşüren Bayanlarımız, skorda rakibine bu kadar yakın olmasına rağmen yaptığı basit hatalarla tekrar geriye düştü. İki takımın da karşılıklı basketlerine sahne olan üçüncü çeyrekte Fenerbahçe üstünlüğünü kaptırmadı. Savunmada sert oynayan ve tam saha müdafa yapan sarı lacivertliler üst üste gelen üçlüklerle arayı tekrar yükseltmeyi başardı. 27. dakikaya 50-39 önde giren rakibimiz, periyotta üstünlüğü son dakikalara doğru Bayanlarımız'a kaptırsa da üçüncü çeyreği de 51-44 önde bitirdi.

Finalin son bölümünde gelen ilk basket Sheri Sam'in üçlüğü olunca aradaki fark 4 sayıya indi ve Bayanlarımız öne geçmek için bütün yolları denedi. Sheri Sam'in etkili oyunuyla farkı tekrar 1 sayıya düşüren Siyah Beyazlılarımız, Amerikalı basketbolcumuzun üçlüğüyle 34. dakikada öne geçti (53-52). Ribauntlarda da rakibinin önüne geçmeye başlayan Takımımız, öne geçtikten sonra hücumlarda peş peşe yaptığı hatalarla arayı açma fırsatını kullanamadı. Bu durum Fenerbahçe'nin işini kolaylaştırırken, Pondexter'in tekrar oyuna girmesi sarı lacivertlilerin öne geçmesini sağladı. Üst üste 4 hücumdan eli boş dönen Bayanlarımız, Pondexter'in sayılarına da engel olamayınca bu üstünlüğü kısa sürdü. Skoru kısa sürede tekrar lehine çevirmeyi başaran rakibimiz, 38. dakikaya 59-55 üstünlükle girdi. Son iki dakikada 3 üçlük denememiz çembere takıldı. Son dakikaya 4 sayılık farkı koruyarak giren Fenerbahçe, karşısında Siyah Beyazlılarımız farkı 2 sayıya indirdi, ancak sarı lacivertliler son 20 saniyede yaptığı savunmayla son atağımızı da boşa çıkardı ve karşılaşmayı 59-57 kazanarak 2006-2007 sezonunun şampiyonu oldu.

Karşılaşmanın bitiminin ardından soyunma odasına gitmekte olan Bayan oyuncularımıza yapılan saldırılar ve Fenerbahçe taraftarlarının attığı yabancı maddeler finale yakışmadı.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

CHEm !

fenerli arkadaşla konuşuyorum kavga çıktı falan diyo
bizimkilerden giren olmuş
biz dışarda kaldık malesef :)
Allah kitap Beşiktaş

unicorn

Fenerliler maç boyunca 3-4 kere Çocuklar İnanın bestemizi söylediler
O da yetmezmiş gibi Pulp Fuction'u bile çalmışlar
Ayıp be ayıp hiç mi haysiyetiniz yok
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

die-4-u

Takımlarımızın üstünde şanssızlık var bu sene..
Gelecek sezon bütün şampiyonluklara amborgo koyacağız inşallah

@LAYINA GİDER

sam diye mal bi kadın var o bizi batırdı ezikler haraket çekti ve bizim pulpfiction bestesini söylediler uyuz oldum

2 dia 2 muerto

Alıntı yapılan: CHEm ! - Mayıs 15, 2007, 22:32:40
Kavga falan olmadı ben komsuyla birlikte mactaydım ama biraz daha sabırsız olsaydım bişiler olabilirdiç
Bu kadar yüzsüzlük olmaz adamlar mac boyu bizim besteleri söylediler hadi anladık melodiyi çalıp sözlerini değiştiriyordunuzda şimdi bestenin tamamını söylediler.
Pulp Fictionu bile yaptılar gerisini siz düşünün
Maça gelince herşey son saniyede belli olacaktı ama sansımızı kullanamadık

melankolizm

Alıntı yapılan: Palermo! - Mayıs 16, 2007, 11:20:06
Alıntı yapılan: CHEm ! - Mayıs 15, 2007, 22:32:40
Kavga falan olmadı ben komsuyla birlikte mactaydım ama biraz daha sabırsız olsaydım bişiler olabilirdiç
Bu kadar yüzsüzlük olmaz adamlar mac boyu bizim besteleri söylediler hadi anladık melodiyi çalıp sözlerini değiştiriyordunuzda şimdi bestenin tamamını söylediler.
Pulp Fictionu bile yaptılar gerisini siz düşünün
Maça gelince herşey son saniyede belli olacaktı ama sansımızı kullanamadık

oldu dayı maç bitimi , sağ alta saldırdı şerefsizler  :@ .

8 saniye 1 atış atamamakla , şampiyonluk aynı çizgide. Sam'den başka kimse basketbol oynamıyor !

csdenis

Artık diyecek bir şey kalmadı ki!Basketbolda çöküş senemizdi zaten seneye toparlanırız inş.Bütün dileğimiz bu!

Anti-Timsah

Brestgerfich

ezikler 100.yıllarında bi şampiyonluk daha aldıLar ben ona üzülüyorum..Basketboldaki düşüşümüz açık zaten.
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

alper_1903

pulp fictionu caldilar ezikliklerine eziklik kattilar
Besiktasim senin icin herseyimden vazgecerim...

gözzde_bjk

ah o 8 sanıye ve daha kullanamadıgımız bırsuru hucum, potanın DIBINDEN ATILAMAYAN TURNIKELER! genede tebrıkler kızlarımıza serıye gerıden baslayıp durumu 3-3 e getırdıler son macta bıraz daha dıkkatlı olsaydık one gectıgımız de farkı koruyabılseydık su anda ŞAMPYION BIZDIK!ama olsun olan oldu artık gelecek sezonda basketbol da olacagı gıbı tum branslarda kalıtelı oyuncular ve basarılar beklıyoruz!
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

candela14

bizim pulp fictionu bu bursalılarda çalmış bide bize küfür olarak çeviriyolar deli oldum, erneyse bugün 19 mayıs çalışmalarında atatürk stadının tribünündeydik , beşiktaşa tezahürat yaptık , çok güzel oldu
bursalıyız ölümüne çarşılıyız , varmı ötesi
mesafeler engel değil aşkımıza

Anarchy*

canımız saolsun ya tebrıkler dışi kartallar!

Pascal_NoUma13

sadece fenermı tum turkıye carsının bestelerını soyluyo ayıp ya ezıkler kendılerıne bı beste bıle yapamıyolar...
Esrarla başladı gece Alkolikmi sandın sadece şu çiftliden iki duman çekince dünya oluruz bütün gece...