Ana Menü

Cehennem ateşinde kavur bizi

Başlatan Dem@, Mayıs 09, 2007, 11:55:01

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dem@

Ankaranın mega yapıları olan gökdelenlerin arasındaki gecekonduların arasına sıkışmış bir yaşamdır Beşiktaşlı Hürriyetinki. Onun yaşamı siyah beyaz bir film gibidir. 5 yaşında annesini kaybetmiştir. Hayattaki tek varlığı Biricik babası ve babasından ona kalacak tek miras olan Beşiktaşıdır. Ancak babası için, bir Pazar günü şampiyonluk sevincini yaşamak için balkona asmak istediği bir Bayrak sonu olmuştur. Asil bayrağımızı asmak için çıktığı balkon çökmüş, hürriyetin babası yaralı halde hastaneye kaldırılmıştır . Hürriyet ameliyathanenin önünde babasının ölüm kalım savaşına tanık olmaktadır. Doktor Hürriyeti çağırarak babasının durumunun ciddiyetini anlattır. __ Bak oğlum babanın kurtulma ihtimalı çok zayıf. Omurgasına çok ciddi bir darbe almış. Şimdi babanın yanına git ve ona gerçekten ihtiyacı olan sözler fısılda. Hürriyet babasının yanına gider ve kulağına eğilerek B_E_Ş_İ_K_T_A_Ş der. Babası gözlerini açar __ Canım oğlum durumumun çok kritik olduğunu biliyorum. Ben sevdam uğruna canımı veriyorum bir gün eline böyle bir fırsat geçerse babanın izinden gitmeyi sakın unutma benim sana miras olarak bırakabileceğim maddi bir değer yok ama sana çok önemli bir miras bırakıyorum__BEŞİKTAŞIMIZI... Hürriyet göz yaşlarını daha fazla hapsedemiyordur göz bebeklerinde. Ve babası son nefesini vermiştir artık. Bu olay üzerinden tam 15 yıl geçmesine rağmen Hürriyetin aklına mıh gibi kazınmıştır. Onun babası sevdası uğruna canını vermiştir. Hürriyet şimdi bir okulda miniklere dağcılık kursu vermektedir. Yıllardır Erciyes dağının zirvesine ekipman olmadan çıkıp Beşiktaşımızın Bayrağını dikmek istiyordur. Ayrıca Beşiktaşımızın her maçı için istisnasız ankaradan İstanbula gitmektedir. Yine böyle bir günde seyehat ederken otobüsün camına başını yaslar ve __ Ant olsun ki Erciyes dağına şanlı bayrağımızı dikeceğim diye iç geçirir. Döndüğünde büyük yeminini hayata geçirmek için hazırlıklara başlamıştır bile. Çevresindekiler Hürriyetin bu yaptığına anlam veremez hatta içlerinden biri __Hürriyet sen delirdin mi? Hangi amaç uğruna kışın tam ortasında hayatını hiçe sayarak Erciyesin zirvesine çıkacaksın. Hürriyet__ Arkadaşlar babam Beşiktaşımız uğruna canını vermedi mi? BEN BABAMIN OĞLUYUM. O bana; gerekirse benim gibi davranmaktan çekinme demişti. İçlerinden biri;__ Hiç mi korkmuyorsun be kanka??? Kolay mı kışın tam ortasında ekipmansız Erciyese tırmanmak?? Hürriyer__ sadece gözlerime bak... SEN HİÇ GÖZLERİNDE KORKU OLAN BİR KARTAL GÖRDÜN MÜ?? Hürriyetin arkadaşı hiç bir şey söyleyemez. Artık hürriyet son hazırlıklarını tamamlamak üzeredir. İncecik Bir Beşiktaş formasıyla kışın tam ortasında Erciyes dağına tırmanmak (bunu ancak bir Beşiktaşlı YAPABİLİRDİ herhalde) Yanına Beşiktaşımızın asil ambelmi, bayrağımızı ve formasını da aldıktan sonra tırmanış için Erciyes eteklerine doğru yola çıkar. Onu her gören deli olduğunu düşünmekten kendini alamıyordur. Pek de haksız sayılmazlardı aşkımız hepimizi delirtmedi mi? Arkadaşlarıyla helalleştikten sonra tırmanışa geçer; onlara ayrılmadan önce__ çocuklar inanın artık Erciyesin zirvesinde siyah beyaz dalgalanacak. Hakkınızı helal edin.. Ve büyük Beşiktaşlı sevdası uğruna ölümü göze alarak tırmanışa geçer. Orda bulunan herkes ağlıyordur şimdi.. Hürriyet artık yalnızdır yanında Beşiktaşından başka kimse yoktur.Hava iyice ağırlaşır tipi kırbaç gibi dövüyordur asil bayrağımızı. Hürriyet bayrağa siper etmiştir vicudunun her metre karesini. Çubuklu formasının siyah kısımlarıda artık bembeyazdır. doruklara yaklaşmıştır Hürriyet. VEE tam o sırada inanılmaz bir manzara takılır gözüne;; Bir kartal yuvası. Evet evet bir kartal yuvası. Hürriyet yanına gider yuvanın. Baba kartal yoktur yuvada muhtemelen yiyecek aramaya çıkmıştır yavrulara. Az sonra gökyüzüne baktığında baba kartalın süzülüşünü görür Hürriyet . Yavaşça yuvaya konar göz göze gelirler. KARTALIN asil bakışları Hürriyeti büyülemiştir. Yola devam eder, artık zirveye yaklaşmıştır vicudunun hiçbir noktasını hissedemiyordur ama nihayet zirvededir artık. Gözleri dolu alayına isyan diker bayrağımızı Erciyesin tam tepesine. haykırır gökyüzüne doğru AŞIĞIM ULAAANNNNNN... Gece yaklaşırken inişe geçer ama nafile; tipi buna izin vermiyordur. Artık vicudu donmaya başlamıştır. Göz kapakları ağırlaşırken babasının gülen yüzünü görür gökyüzünde. – 25 DERECEYE inat şanlı armamıza sımsıcak bir öpücük kondurur. Aşağıda Hürriyeti asil gözleriyle büyüleyen kartal şimdi onun başında daireler çizmektedir. Hürriyet artık tükenmekte olan enerjisine aldırış etmeden haykırır ; SENİNLE AĞLADIK SENLE GÜLDÜK BİZ SEVDAMIZ UĞRUNA CANLAR VERDİK BİZ SİYAHIN ZİNDAN OLSUN BEYAZ AYDINLIK HERKESE NASİP OLMAZ BEŞİKTAŞLILIK. Ve Hürriyet yıllar önce babasının yaptığını yaparak KARAKARTALI UĞRUNA canını vermiştir. Aşağıda bekleyenler Hürriyetin akıbetini artık tahmin ediyorlardır. Hava nispeten ısındığında Hürriyetin cansız bedenini almak için Ekipmanlarla yukları çıktıklarında karşılaştıkarı manzara fenerlisi Galatasaraylısı herkesin gözyaşlarına boğulmasına sebep olur; Erciyesin zirvesindeki manzara aynen şöyledir; En tepeye dikilmiş bir Beşiktaş bayrağı, hemen altında çubuklu formasıyla Hürriyetin cansız bedeni , elinde sımsıkı kavradığı Beşiktaş arması ve elinde küçük bir Not;; CEHENNEMDE ATEŞİNE KAVUR BİZİ KARTALIM...

ahmettekin

müthiş bi hikaye gözlerim doldu okurken helal be hürriyet

Ç@RS1

Dem@

Alıntı yapılan: Ç@RS1 - Haziran 06, 2007, 14:19:23
bu olay gercek mi?

değil bu alıntı yaptım siteden  yazan iyi yazmış

ilker_csa

bir gün herkes BEŞİKTAŞLI olmasın BEŞİKTAŞLILIK şerefli kalsın ...

ahmettekin

sen hiç gözlerinde korku olan kartal gördün mü?

görmedim görememde bizde mangal gibi yürek war

Anarchy*

MeLo

Çok güzel bir yazı.
Yazanın yüreğine sağLık.
bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

hadriana

AsA

Alıntı yapılan: prodigy - Mayıs 09, 2007, 11:55:01
... SEN HİÇ GÖZLERİNDE KORKU OLAN BİR KARTAL GÖRDÜN MÜ??
CEHENNEMDE ATEŞİNE KAVUR BİZİ KARTALIM...

ozetLemeye yeter sevdamizi vede hirsimizi...