Ana Menü

Okulda yaz kıyafet dönemi başlıyor..

Başlatan BjKcArsi54, Mayıs 01, 2007, 12:03:04

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BjKcArsi54

Havaların ısınmasını Milli Eğitim, öğrenciler için yaz kıyafeti uygulaması başlattı. Bakanlık, erkek ve kız öğrencilerin uyacakları kıfayet şeklini de yazıyla okullara bildirdi. 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı genelgeye göre; öğrenciler, 1 Mayıs'tan yeni öğretim yılı başına kadar yazlık giysilerle okula gidebilecek. Ancak kıyafetler, okula yakışır tarzda olacak.

Kravat takma ve ceket giyme zorunluluğundan kurtulan erkek öğrenciler, okula giderken sade, yarım kollu gömlek ya da tişört giyebilecek.

Genelgede kız öğrenciler için yapılan tarif biraz daha kapsamlı. Kız öğrenciler okula içini göstermeyen, vücut hatlarını belli etmeyen giysilerle girebilecek.

Kız öğrencilerin kot, tayt, badi ve streç giymemesi gerektiği vurgulanan genelgede, okulca belirlenenler dışında simge, sembol, şekil ve yazıların yer alacağı giysilere de izin verilmedi.

KAYNAK : Haber7.com

Çarþý Ulan !

ulan ne olduysa biz bitirdikten sonra oldu be

mertcan

valla bzi bitirdik ya gerisi traş
okuyanlara Allah sabır versin ;D

@LAYINA GİDER

[KralKartal]

ALAYINA gider kardesim, lutfen biraz seviyeli olalim.
mesaj yazarken dikkat edelim.. burda rahatsiz olan uyeler var..
ona gore yazalim...tskler
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

TurkishTank

bizim eski okul'da zaten oyle uygulamalar var... ogrenciye ne rahat geliyorsa onu giyebilmesi lazim... :)
imza dedigin boyle olur...

Saygilar, @hmEt

ugur24

şimdiki öğrenciler çok şanslı..şampiyon olduğumuzda formalarınızla bütün okulu siyah beyaza boyarsınız artık.. ;)

@LAYINA GİDER

pardon ya yalnışlık oldu bir daha olmaz kusura bakmayın

Simurg

bunun yürürlüğe girceğini sanmıyorum bildiğim kadarıyla okulumuza milli eğitim bakını geldi ve yanındada yardmcısı vardı müdürümüze bağzı sorular soruyolardı konuşuyolardı sonra yardımcısı sayın bakanım öğrenciler kısa kollu tsirt giymek istiyo dedi giysinler o zaman dedi ama lafta kaldı uygulanırmı bilmiyorum

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

unicorn

Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

Simurg

bize giydirmiyolar saten öle sıradan tshirtler giydirilmicekmiş okula ait bi t shirt olcakmış bizim müdür olursa herkese beyaz lacoste ve o lacostenin üzerine okul arması takılacakmış

BEŞİKTAŞK

unicorn

Evet şu an bazı liselerde var.
Okula ait tek renk düz bir t-shirt var giyebiliyorsun

Simurg

bize yasak abi içeri almıyolar nasıl giyim ;D

BEŞİKTAŞK

unicorn

Simurg

kaderin böylesine yazıklar olsun ;D
ama bizede bir gün kader güler güler inşallah

BEŞİKTAŞK