Ana Menü

İşte özgür basın!!

Başlatan NoPasaran, Nisan 15, 2007, 13:38:38

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Yüz binlerce insan Ankara'daydı.. Televizyon kanalları ise adeta uyudu.. Peki neden?

Cumhuriyetimize Sahip Çıkıyoruz" mitingine katılmak için sabah saatlerinde Ankara'ya gelen yüz binlerce vatandaş, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde toplanarak, Tandoğan Meydanı'na doğru yürüdü. Mitingin saati 11.00 olarak açıklanmasına rağmen, miting alanı ve civarındaki yollar, sabahın erken saatlerinden itibaren tamamen doldu. Tandoğan Meydanı'nın, mitingin başlama saatinden önce dolması ve katılımın sürmesi nedeniyle polis, alanı genişletmek üzere kontrol noktalarını geriye taşıdı.

YÜZ binlerce vatandaşın hep bir ağızdan laiklik çağrısı yaptığı Cumhuriyet Mitingi, Kanal Türk dışında hiçbir televizyon tarafından kesintisiz olarak canlı yayınlanmazken, pek çok haber kanalı, sadece haber saatinde birkaç dakikalık canlı bağlantı ile yetindi. Dünya basınının dahi geniş yer verdiği yürüyüşe Türk basın kuruluşlarının yeterince yer vermemesi, mitinge katılan vatandaşların da tepkisine neden oldu. TRT'nin, miting alanında üç tane canlı yayın aracı bulunmasına rağmen canlı bağlantı yapmaması da tepki çekti. Ellerinde bayrak sopaları bulunan bir grup, ince uzun bir bayrakla TRT ekibine saldırdı. Bir grup gazeteci ekibi bayrağın altında kalırken, ekibin kameraları da hasar gördü. Haber-Sen Genel Sekreteri Mehmet Demir, yaşanan bu duruma tepki göstererek, "TRT'nin yayın politikası hayret verici. Miting alanında 5 muhabir ve canlı yayın araçları vardı ama TRT canlı yayınlarda görmedi. AKP kaynaklı bir baskı var mı? Bunun takipçisiyiz" dedi. İşte Türkiye'nin önde gelen haber kanallarının üst düzey yöneticilerinin konuya ilişkin görüşleri:

TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney: TRT canlı vermedi mi, verildi. Bildiğim kadarıyla verildi. Tamamı değil tabii. Baştan sona değil. Ama bölüm bölüm verildi. Arkadaşlarla konuşacağım.

CNN Türk Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Boratav: Yürüyüşe oldukça geniş yer verdik. Herhangi bir siyasi parti mitingini baştan başa canlı yayınlamak gibi bir politikamız yok. Herhangi bir siyasi mitingin tümünü canlı vermeyiz. Önemli bir olaydı, kalabalıktı. Önemine uygun olarak da haberlerde yer verdik.

SKY Türk Genel Yayın Yönetmeni Serdar Akinan: Genel olarak medyada bir körlük var. Biz de bu körlüğün içine girmiştik. Gözlerimizi kapatmıştık ama sesler, kulaklarımızı da kapatsak dahi duyulacak kadar yükselince, duymak zorunda kaldık. Hatanın neresinden dönersek kârdır diyerek, yayını yıktık. Reklam bile girmeden dört-beş saat yayın yaptık.

Kanal Türk Genel Yayın Yönetmeni Tuncay Özkan: Yaşasın Türk basını! Hepsini gözlerinden öpüyorum. Yaşasın özgür Türk basını!

Haber Türk Genel Yayın Yönetmeni Melih Meriç: Sabahın erken saatlerinden 14.00'e kadar canlı verdik. 3.5 saat canlı yayın yaptık. Tümünü canlı yayınladık. Kimi yayınlar, kimi yayınlamaz. Kendi yayın politikası. Siyasi baskı olduğu için kimsenin yayınlamayacağını zannetmiyorum.

Kaynak :Akşam

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

mdc

Alıntı YapCNN Türk Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Boratav: Herhangi bir siyasi parti mitingini baştan başa canlı yayınlamak gibi bir politikamız yok.

Ülkede GERİCİ zihniyete karşı yapılan haykırışlar siyasi partilerin eylemleri  oluyor öylemi ?
Sizin gibi basının ben   !

Ulan be şeref noksanları
Ülkenin nerelere gittiğini görmüyormusunuz.Pek sevgili BAŞIMIZ tayyip
o kadarmı gözünüzü kör etti !
Ülkenin en önemli meselelerinden birisi olan LAİK liği savunma siyasi eylemmi oluyor ?

Sizin yapacağınız haberciliğinde !
Gazeteciğinde !
Kanalınızında  !

Sayın Tuncay Özkan'ı da verdiği cevaplarından ve politikasından dolayı tebrik ediyorum
HAYATTA BEŞİKTAŞ

BJK_06

biraz önce kanaltürk'de tuncay özkanın hazılradıgı politika duragını seyrettim ve şok oldum..bu kadar hasiyetsiz basın olmaz.orda toplanan milyonlar gerekeni yap[kufur otomatik editlenmistir]caktır sandık başında

mdc

Diğerleri şimdikinden iyi sanki abi !
Onlarda aynı bok.
Al birini vur ötekine !
HAYATTA BEŞİKTAŞ

Brestgerfich

Demokratik Türkiye derler,Atatürk'e,TSK'ya ve Laikliğe hakaretler eden bi şahsın Cumhurbaşkanlığına adaylığına ses çıkartmazlar...Ama halkın Laik Türkiye mitingine siyasi içerikli gösteri deyip yayınlamazlar... Nerede Özügr Basın!!
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

DIABLO

arkadaşlar halen şunu öğrenemedinizmi ? bizi yöneten tek bir güç var oda amerika onlar ne derse o olur sevgili tayyip beyde onun adamlarından sadece bir tanesi. kanallara gelince öncelikle sahiplerine bakalım kimler kanalD , star ,aydın doğan peki aydın doğan kimin adamı tayyip erdoğan'ın bu arkadaşlar çok güzel saadet zinciri kurmuşlar çokta güzel işlerini yapıyorlar
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

Brestgerfich

Amerika'nın uşakları diye kestirip atamayız işte... yarın adaylar açıklanacak ve Türkiye'nin en az 35-40 yıllık kaderinin değişeceği bi seçim yapılacak.
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

eRe

kanalturk te bastan sona ızledım.gercekten helal olsun.en hassas davranan onlar cıktı
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

die-4-u

kanaltürk & skytürk harici diğer kanallarda ana haber bültenlerinde verildi ancak...haber kanalı diye geçinen ntv ile cnn türk bile saat başı bültenlerinde bikaç dakika ayırabildiler..türkiye bu kadar zor bi dönemeçten geçerken basının duyarsızlaşması çok yazık..halkın sesini ekranlara taşımaya korktular..yazıklar olsun hepsine

yuNuS1903

5-Forumdaki saygınlığı yitirecek ,cinsellik çağrıştıracak her türlü mesaj minimum 3 gün nopost..

CEZALARIN TÜMÜ MİNUMUM OLACAK ŞEKİLDE BELİRTİLMİŞTİR.ADMİNLER VE SUPERMODLAR KONUYA BAĞLI OLARAK CEZALARI KATLANARAK VEREBİLME,AYNI ŞEKİLDE İHRAÇ EDEBİLME YETKİSİNE SAHİPTİR..
ADMINLER ve FORUM KURULU gerektigi zaman, uygun gördügünde burda yazan kurallarin disina cikabileceklerdir..

Delirdik

kim veLet acaba
aynaya bakmak gerek arada
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

Timurlenk

maç dolayısıyla izleyemedim ama akşam dönerken ankaradan dönen otobüsleri gördüm.gidenlerin ayaklarına sağlık.bu ülkede şeriata dayalı düzen olmadı,olmayacaktır.

eRe

sonunda tehlıkenın farkına varıldı.ıste bu cok guzeldı
ve eger bu tehlıke gecmesse bır kez daha toplanılmak dusunuluyor
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

2 dia 2 muerto

Millet Tayyipten korkar olmuş.
Korkunun Ecele Faydası Yoktur

NoPasaran

İyide biz halen bu basının habelreirne soınuna kadar inanıyoruz farkıdna değilmisinizz
Aşk bu Aşk !

volkanca.net